Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Micro-Fasizm is basinda

Laurelin

Öne çıkan mesajlar

efendim daha oncede belirtmistim micro-fasizm in ne oldugunu yada popuelr adiyla mahalle baskisi

bakin bizim ufacik apartmanda neler oldu yaziyim hem daral geldi paylasicna cilirim biraz hemde micro fasizm yoktur diyenelre kapak olur

su an oturdugumuz yere 2000 senesinde tasindik 8 sene devirdik nerdeyse burda
apartmanda 2 tane ak partili var
bir tanesi korkak anca arkasidna adam avrsa konusabilen bir haci
digeri ise dayi modunda gezen default laz müteahhit apartmanin yapimindada buymus

yanliz akp li dediysem rozetli gercek akp li takunyali anlaminda degil parti uyeleri direk

bundan 4 yil oncesine akdar gayet guzel komsuluk iliskielrimzi vardi babam vefat etti cok mabevi destek gorduk

apartmana tasindigimzidan 8 ay sonra kucuk 3 kiloluk terrier cisni bir kopek geldi bize, sahibi istemedi babam hayattaydi acidi alalim diye israr etti aldigimzidan 4 ay sonra babam vefat etti annemde ondan hatira diye kopegi cok seviyor

bu muteahhit en ust kat kosede oturuyor bizle duvar baglantisi filan yok hicbir sekilde
4 sene gayet rahat konustugumzu oldu kopegi aldiktan sonra

ilk bunlardan dogan bir ariza sonucu bizim kati su basti
bes kurus vermem dedi dayilandi hadi komsulu kdedik ses cikarmadik

alt kattaki molla ile bu muteahhit birlestiler karsi blokta terasini acan mali durumu olan bir adami tehdit ettiler, butun apartmanin borularini yenilemessen belediyede torpilimiz var terasini yiktiririz diye adamcagiz ugrasti ama sonunda pes etti

bizi maltimizda oturan yaslica ama gayet entellektuel bir teyze var kocasi yok tek basina aysiyor kocasi oldugunde onun hatirasina bahceye agac dikmis cocugu gibi bakiyor izni filan var apartmandan bu ikili birlesip mollanin manzarasini bozuyor diye agaci kestiler yasak olamsina ragmen ve dibien kezzap doktuler yendien yesermesin diye

teyze tepki gosterdi bu muteahhit le olan diyaloglari su

-agicimi niye kestiniz xxxx bey?
-benim canim oyle istedi
-nasil yani
-ben istedim kestim o kadar sus laklak yapma
-sen benim agacimi ansil izinsiz kesersin
-COK KONUSMA GIR ICERI KESILDI O KADAR
-yasak bu agaclari kesmek...
-BANA CEVAP VERME KES GIR ICERI KAPA KAPINI ASABIMI BOZMA
-tehditmi ediyorsunuz
-KEESSSSS BEN LAF SOYLERKEN SUSUCAKSIN

3 sene evvel 5 senedir hicbri problemi olmiyan kopegimize takti su televizyonda kopek olan eve melek girmez tartismalarindan sonra
annemi yolda cevirmis

-bu kopek gidicek bu evden
-nasil yani?
-BU KOPEGI YOK EDICEKSIN O KADAR
-sanami sorucam
-SUS CEVAP YOK BEN GIDICEK DEDIYSEM GIDICEK! YOKSA BEN YOKEDRIM
-sikayet et belediyeye

annemde bunun ustune butun apartmandan kagit topladi kopek su tarihde geldi, apartmana bri kez bile pisledigine sahit olmadik asilidir bri rahatsizligimzi yok diye
bu ayi muteahhit ile molla kankasi haric herkesden alinmis kagidimiz var 8 dairenin 6 si yani

ki adamin karisi ve cocuklari ile iliskielrimzi gayet iyi karisi caya geliyor oglu anneme paket tasiamda filan yardimci oluyor sadece adam problem

herneyse bunalr bi 1.5 sene rahat durdular 22 temmzudan sonra gene basladilar harass lamaya

annemi cevirmis gene sahitlerde var

-BU KOPEK BURDAN GIDICEK
-sikayet et problemin varsa
-BANA CEVAP VERMIYCEKSIN BEN NE DERSEM O OLUCAK
-sorunun avrsa sikayet edersin
-DINIMIZDE MEKRUH KOPEK YOKEDICEKSIN BUNU
-onalrda can tasiyor allah yaratmis can evrmsi sanami dustu
-KES BENLE KONUSMA CEVAP VERME GIDICEK DEDIYSEM GIDICEK TERBIYESIZ KADIN ************
-ALLAHIN DANGALAGI SENDENMI OGRENICEM DINI, PROBLEMIN VARSA SIKAYET EDERSIN BELEDIYEYE

kankasi geliyor hadi yapma etme filan bu yumruklarini sIkIyor hani bayan olmasam micicam agzina ayagina

annem karisina cikti dedi boyle boyle kadin dediki ya satmayi dusunmuyormusun baska yer filan

kendi evimizden bizi kovuyor gidiceksin brudan diye baskiyla

ustunden 2 ay gecmedi olayin kendine buyuk jip almis partmanda otoparkta herkesin bir arac hakki var zemin katta oturan adamda kendi caminin onune koyuyor oglunu yollamis ciksin ordan jipimi koyucam diye ki otoparkta baska yer yok

adamda demis problemi varsa baban gelsin

2 dakiak sorna iniyor asagiya

-beni cagirmissin geldim *elini kapiya dayar* simdi cabuk arabani cikar ordan
-sokagami koyucam
-KES CEVAP YOK CIKAR DEDIM CIKARICAKSIN
-SANAMI SORUCAM
-CEVAP VERME DEDIGIMI YAP *************
-BEN ********** SENDE *******LERIN KRALISIN CIKMIYCAM
-DELLENDIRME BENI CIK LAN ORDAN ********** COCUGU
-CIKMIYORUM
-ULAAAAAAN BELEDIYEDE ADAMIM VAR YIKTIRIRIM SENIN BALKONUNU KACAK DIYE BEN NE DIYORSMA ONU YAPICAKSIN! **************** OGLU
-BABANDIR **************

adamcagiz hemen polis cagirdi iki polis geldi anlattik gittielr polisede bagirdi cagirdi dingil asagida konusuyoruz polisler direk sikayet edin dediler bunun takunyali kankasi geldi kostura kostura

-aman sikayet etmeyin
-neden
-dovusucekmisiniz? ayip komsuluk filan
-sikayetciyim ne dovusmesi
-******** sinirli adam tabancasi filan var
-tehditmi bu?
-yok yok yani yanlsi anlamayin gak guk
-sikayet edicem
-ya onun tanidiklari var bsiey olmaz tatsizlik olur anca komsualr arasinda hem satmayi dusunmuyormusunuz? rahat edersiniz

evet efendim mahalle abskisi var
kendi evelrimizden kabadayilikla tasinmaya zorlaniyoruz bu sekilde yildirip kaciricakalr

dilekceleri ellerimle hazirladim gidiyoruz cumhuriyet savciligina sikayet ediyoruz fasisti

micro fasizm denen sey ulkeyi sariyor hepinizin etrafinda dikkat etmesenizde donuyordur bu gibi olaylar

micro fasizm le mucadele etmek bir numarali sorumlulugumzudur ancak cekirdekten mucadele edersek bu takunyax ordusuyla basa cikabiliriz

hickimse nazi almanyasindaki papazin yazdigi su dizeleri unutmasin

First they came for the Communists, and I didn’t speak up,
because I wasn’t a Communist.

Then they came for the Jews, and I didn’t speak up,
because I wasn’t a Jew.

Then they came for the Catholics, and I didn’t speak up,
because I was a Protestant.

Then they came for me, and by that time there was no one left
to speak up for me.

Sosyal ağlarda paylaş

DoruK said:
evi satmayı düşünmez misiniz? rahat edersiniz.

Bence düşünmeyin böyle bişeyi.Dağdan inme berzonun dinin daha ne oldunu bilmeyen cebine 1-2 para girmesi ile kendini bok sanan birine bukadar basit yenilmemeli.Her nekadar taktir etmesemde bazen gerekiyor tanıdığın sağlam piskopat gibi takılanlardan varsa konuş çeksinler adamı bir yere bi çeki düzen versinler bak bakalım din develet kalıcakmı, görsün bi anyayı konyayı.Öle adamların güzel bir şekilde korkutulması lazım.Hem sizin öyle kolay baskı kurup yenilebilcek bir lokma oladımızı anlar.
Sosyal ağlarda paylaş

afedersin viktorda
peygamber sabri warmis sende
biri benim anneme gelip sus kes lan ben konusurken susucan dese
afedersin evini yakarim anasini satarim o herifin

abi walla bak aklima geldi deirdim ya
buna benzer bi dava oldu bizim arkadas yoneticinin on 3 disini elin everdi
simdi adam arkadasin katina cikmiyor korkudan
Sosyal ağlarda paylaş

ya iste ben buna direk gorudgum yerde kafa atmayi planliyordum da anneme cok buyuk yemi nettim siddet kullanmiycam diye

tek cocuk olunca ve babada olmayinca anneler boyle durumlarda daha cok uzuluyor

bide benim talihsizligim oel kavga cikaricak gelip destek vericek filan cevrem yok 3-4 kisi belki oysa herifin oglunun arkasi saglam sonra ugrasirim

istanbulda maltepe de oluyor olay
Sosyal ağlarda paylaş

Annenin durmumu ve seniin durmunu çak iyi anlıyorum aynı olay benim için geçerli bende babamı 8 yıl önce kaybettim bir aile babasının sorumluluğunu almak bir nevi ve annenin dayanacağı tek kişi olmak haliyle üstüne titremesini 209834204092349820 kat artırıyor.Ama sabrın sonu selamettir.Dayan dayanabildiğin kadar ile artık olmuyor adam öle bir patlatki allahı şaşsın seni tanrı görsün. :)
Sosyal ağlarda paylaş

gellidus said:
Viktor bence annenin sözünü dinle yani zaten biryandan üzülüyor birde sen üzme bence.. Zaten şiddet çözüm olsaydı abi hayatında başarılı olurdu ayı olacağına..

abi şiddet yeri geldğinde öyle güzel çözüm buluyorki problemlere ölye böyle değil.tabii taktir ettiğim bir çözüm değil ama gerçek gerektiğinde kullancaksın.
Sosyal ağlarda paylaş

Antimodes52 said:
BonePART said:
abi siddet bi cok seyincozumu cidden

essek sudan gelinceye kadar, yalvartana kadar siddete magruz kalmasi.

anneye bagirmak nedir be, it soyu.

eşşeğide bağlarım bir yere ozaman allahı kayar valla.Anneye bağırmak haha elimde kalır o insan karambolde kim vurduya gider.
Sosyal ağlarda paylaş

Şiddet birçok şeyin çözümü tabiki ama uzun vadeli çözümü değil.. İlk aklınıza ne geldi viktordan adresi alıp adamı dövdürtmekmi sokağa çıkın bu işi 50 ytl ye yapıyorlar..

Ankaradayım burdan bir adam bulup istanbulda herifin ağzına yüzüne sıçtırtmamın bana maliyeti maksimum 150 ytl..

Diğer yandan ne olacak bu adam ağzı gozu patlayınca apartmanı rahatmı bırakacak malesef hayır..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...