Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

19 ocakta ne olmuştu???

calimero

Öne çıkan mesajlar

fillerin acımasızca oyunu ve çarkları dönsün diye masum bir aydın katlediliyor,bırakın aydını,masum bir insan öldürülüyor.fillerin tepişmesinden yine kanlar akıyor çimler eziliyor,bazıları hala arkadan vuranların arkasında duruyor -farkında olmadan veya olarak-..sizin ananızı babanızı kardeşinizi arkadaşınızı kurşunlasalar ve birileri bunun için bırak üzülmeyi böyle yorumlar etse en azından böyle düşünüldüğünü bilse,çok acı,çok yazık..
Sosyal ağlarda paylaş

agos gazetesinin önündeki anma törenine katılmak istiyorum ve sonra istiklaldeki toplantıya gitmek istiyorum ama tam olarak agos gazetesinin nerede olduğunu ve nasıl gideceğimi bilmediğim için tam olarak ne yapacağımı kestiremiyorum şu anda,istanbula bu yıl geldim de.
Sosyal ağlarda paylaş

19 ocak' ta ne mi olmuştu?
bir güvercin havalandı, yanık yanık koktu karanfil...
(demiş başka bir siteden bir yoldaş)

şimdi bir üstte mi ne bir başlık var. bu ülkeden kesin gidicem diyenler diye. işte ben de onlardan oluyorum bazen. ama bazı günler de kalıp savaşmak istiyor insan. "aslında çok da az değiliz be" diyor insan kendi kendine. haberleri izlerken bugün, o kalabalıkları görünce, o kadar da az olmadığımızı bir kez daha gördüm. rahat uyu hrant abi bizler buralardayız. sen bu ülkeyi bırakıp gitmedin, bizler de bırakıp gitmeyeceğiz.

EM HEMÛ HRANTIN, EM HEMÛ ERMENİEN
Sosyal ağlarda paylaş

ya inanamıyorum size okudukça içim kararıyor hele hele paticik.com'da okumak gerçekten aklım almıyor sizi...

Bende bir ermeniyim ama ermeniyim diye konuşmucam burda bir TÜRK VATANDAŞI olarak konuşucam...

Çok büyütülüyo demişsiniz
Peki..

Ya Uğur Mumcu?
Onudamı çok büyütüyoruz?

Dağlarda ölen askerleri anmıyosunuz diosunuz siz fener alayına katıldınızmı?

Ben en önlerde TÜRK BAYRAĞINI taşıyanlardan biriydim

Ben bir Türk Vatandaşıyım bu ülke için en iyisi neyse onun yanındayım... PKK'ya bende karşıyım bende nefret ediyorum bende askerlerimiz için üzülüyorum sizin huzurunuz olmadığı gibi bizimde huzurumuz yok ve üstüne ÇOK BÜYÜTÜYOSUNUZ diyorsunuz

Hrant Dink'in ermeni olup olmaması önemli değil bir aydın olması önemli..

Her fırsatta söylediğim gibi Türkiye'de yaşayan ermenilerden hiçbir zarar gelmez ermeniler 3000 senedir Türk topraklarında yaşıyor...

Bütün bokuluğu yapan ermeni diasporasıdır çünkü yurtdışındaki ermeniler 2.sınıf vatandaşı muamelesi görüyor ve bizi kıskanıyolar çünkü en rahat bu ülkede yaşıyoruz eşitiz..

BUNU UNUTMAYIN VE LÜTFEN BİR ATATÜRKÇÜ AYDIN BİR TÜRK GENCİ OLARAK DÜŞÜNÜN

Saygılar...
Sosyal ağlarda paylaş

Okay Gönensin - Vatan Gazetesi 19 Ocak 2008 said:
''Hepimiz Ermeniyiz''i anlamamak

Bir yık önce bugün işlenen Hrant Dink cinayeti iki büyük kusurumuzu yüzümüze vurdu. Tamiri kolay olan bir kusurumuz, çeşitli nedenlerle oluşturulmuş ''vatan uğruna savaş '' gerekçesiyle vatana en büyük zararı veren çetelerdir. Bu çetelerden kurtulmak çok kolaydır.

Ama çok daha zor kurtulabileceğimiz daha büyük bir kusurumuz var. O da ''sokak faşizminin'' etkisinin toplumumuzda hala çok etkin oluşu.

Her ülkede bir ''sokak faşizmi'' vardır. Sokak faşizminin en önemli unsuru, kendinden farklı olan herkesten korkmak, etnik, dini yada yapısal her farkı düşmanlık nedeni saymaktır.

Hrant Dink cinayeti sonrasında, toplumun kendisini en ''demokrat'' en ''ilerici'' sayan kesimlerinde bile ''Hepimiz Ermeniyiz'' sloganı tepki gördü. Bu, ''sokak faşizminin'', ''insan düşmanlığının'' dışa vurmasından başka bir şey değildir.

''Hepimiz Ermemiyiz'' sloganı burada bulunmadı. Birkaç yıl önce faşist Almanların saldırıp öldürdüğü Türklerin cenazesine binlerce Alman katılmış ve ''hepimiz Türküz'' diye seslenmişti. Alman toplumundaki cinayete varan faşist eğilime dikkat çekmek isteyen gazeteler o gün Türkçe ''hepimiz Türküz'' manşetleriyle yayınlanmıştı.

Bunun üzerine Alman toplumundan kimse çıkıp ''ne oluyor, niye Türk olalım'' gibi biraz basitinden ya da ''İşte Bunların Türk olduğu anlaşıldı!'' gibi en kabasından faşist çıkışlarda bulunmadı, bulunamadı.

Alman toplumu, tarihinin en kara dönemlerinden biri olan ve milyonlarca insanın hayatına mal olan faşist dönemle hesaplaştı ve artık kafası da vicdanı da rahat.

Türk toplumu ise kendi tarihiyle hesaplaşmadı ve ne kafasını ne de vicdanını rahatlattı. Bu yüzden de en kabasından sokak faşizmi, en olmadık çevrelerde ortaya çıkıveriyor.

Kimileri, karanlık örgüt tarafından toplumu karıştırmak için işlendiği bilinen bu cinayete eper kurbanı Ermeni diye, farklı bakıyorsa, bu durum hastalığımızın boyutunun azımsanmayacak düzeyde olduğunu gösterir.

Bir süre önce kuşaklar boyu İstanbullu olan bir Ermeni vatandaşımız bir taksiye biner ve şoför ile muhabbet etmeye başlar.

Bir süre sonra şoför ''Abi sen Kıbrıslı mısın?'' diye sorar, nedenini de açıklar: ''Şiveniz biraz değişik...''
''Hayır, Ermeniyim'' sözüne şoförün verdiği cevap korkunçtur: ''Estağfurullah abi...''

Kafası aydınlık, vicdanı gerçekten hür ve komplekslerinden arınmış bir toplum hedefine ulaşmak kolay değil. Belki Hrant Dink'in ölümü bu yolda bir nebze gelişme sağlamamıza katkıda bulunur. Enseyi karatmayalım...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...