Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

19 ocakta ne olmuştu???

calimero

Öne çıkan mesajlar

siyasal hırbosun başka bişey değil. yapılan şeyler elbette kötü şeyler değil ama böle "etnik köken" gibi demagojik laflarla gelmiceksin böle konularda konuşurken. sen hrant dinki ne kadar ne tanıyosun da neyini destekliyosun.

sen hrant dinki öldürüldükten sonra aydın doğanın gösterdiğinden ayrı hrant dink mi tanıyodun? böle çok bil bilgin ilgin mi var? kim ne biliyo, yıllarca hrant dink mi takip ettiniz. öünüze koyulandan fazlasına bakın arada, insansınız koyun değil.

şu ülkede yıllardır uğraşılan ermeni soykırımları iddaları bilmemneler, bu kadar şeyin üstüne çıkıp her sene şaka gibi bir kalabalıkla yürüyüş yapmak hiç mi dokunmuyo sana, hiç mi dokunmuyo türklüğüne, hiç mi kötü hissetmiyosun kendini. dışardan düştüğün durum hiç mi önemli değil, kendini böle adaletin savunucusu falan mı zannediyosun yürüyünce, bi halt mı yapmış oluyon hrant çok yaşa diyince. hepimiz ermenyiiz hepimiz hrantız diye bağırmak çok mu hoşunuza gidiyo.

cumhuriyet yürüyüşlerinde 4 milyon kişiydik bir kişi umursamadı şimdi bu yürüyüşle mi ses duyurulcak. ha illada yürümek istiyosan ananı da al yürü.
Sosyal ağlarda paylaş

bazı insanları ağzım açık takip ediyorum. bu topikte katılmadığım insanlar var, doğal, elbette ki olacak fakat o kişilerin de savunduğu şeyler var, argümanları var, bir şeyler söylüyorlar. ama çıkıp da ocakta aldığı "bölücüler" gazıyla buraya yazı yazanları anlayamıyorum.

etnosentrisizm neymiş bi bakıverin.

hrant dink ne yazmış bi okuyuverin, "akacak zehirli kan" cümlesine takılıp kalırsanız sizin ayıbınız. tek cümlenin alıntılandığı yazılarla öğrenin hrant dink'i.

edit: son mesajı gördüm küfür edicem. adam öldürmeden önce "ifade özgürlüğü" ile "faşizm" arasında denge kurmam lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

HEPİMİZ ERMENİYİZ - TÜRK'ÜN ZEHİRLİ KANI (PİS KAN) AKACAK YERİNE ERMENİNİN ASİL KANI GELECEK - HRANT DİNK

bu cümle takılınmayacak bir cümle değil, bu yürüdüğünüz kişinin kişiliği işte. bu adam için yürüyosunuz. adamın bi olayı yok. ermeni bölücü vay anam hobaa değil konu. adam böle bi insan.
Sosyal ağlarda paylaş

wildpervert said:
HEPİMİZ ERMENİYİZ - TÜRK'ÜN ZEHİRLİ KANI (PİS KAN) AKACAK YERİNE ERMENİNİN ASİL KANI GELECEK - HRANT DİNK

Kaynak göster. Bu sözün orjinalini biliyorum o yüzden bunla hiç bir alakası yok. Hrant Dinkte sadece türkleri değil türk-ermeni düşmanlığını yüzünden her iki toplumu da ayıplayan bir insandı. Seni çok pis doldurmuşlar bence bu propogandalarla.

Ha ama viktora bir noktada katılıyorum, bu ülkede çok daha büyük olaylar oldu fakat bu yürüyüşe katılan bir çok insanın o olaylara da aynı hassasiyetle yaklaştığından şüpheliyim. Bu söylediğim herkes için geçerli olmasa bile bana daha çok özentilik ve doldurulma gibi geliyor...
Sosyal ağlarda paylaş

ya sizin yaşınız kaç ben anlamıyom ki, tartışmalar iyice ufak noktalara kalmaya başlamış arkadaşlar. nedir bu kelimelerle alıp veremediğiniz. hah türktür buldunuz. biz bilmiyoz sanki onun türk olmadığını.

burda laiklik topiği açılınca da sayfalarca laik nedir laiklik nedir tanımı veriyodunuz. boş mesaj bu aslında. tartışma ötesi. 10. sayfaya gelmişiniz hala tanımlar bilmemneler.

teey, neyse başka konuşan kimse yok topicte bende çıktım.
Sosyal ağlarda paylaş

superwin wild, cidden supersin bişey diyemiyorum.

kafaı kaldırıp baksan orda olmam sebebimin, "ermenileri destekliyelim hadi arkdaşlar" değil, kalleşce öldürülen bir adamın insanlığa barış mutluluk getirmeye calışmış ve bu uğurde ölmüş bi insanın haalleri kaybolmasın diyedir, Bu adamı öldüren serefsizleri lanetlemek içindir.

ama körlük tabii, ermeni diye bakıosun isnanın duratına insan diye bakıcağına, adını bilmeden fikrini bilmeden hain diye bağırıyosun bölücü diye bağırıyosun.

nefret etmek kolay
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

bakın arkadaşlar, bana hrant dink şöle böle diye gelmeyin. siz ne kadar ne biliyosunuz, siz hrant dink adını ne zaman duydunuz ilk hayatınızda ben anlamıyorum ki.

kaynak göster ne yani? türklerin pis kanı, var mı yok mu var. sen bana bunun üstüne hala kaynak göster bilmem ne demen ne kadar saçma bi hareket?

adam hakkında yorum yapabildiğine göre adamı harbiden tanıyosun, o zaman biraz daha araştır geçmişini falan öğrenirsin neler olmuş. burda kelimelerle gelip konuşmaya çalışınca insanlar çok komik oluyo(sözüm sana değil). ama kaynak göster demek de komik oluyor aklında olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:
superwin wild, cidden supersin bişey diyemiyorum.

kafaı kaldırıp baksan orda olmam sebebimin, "ermenileri destekliyelim hadi arkdaşlar" değil, kalleşce öldürülen bir adamın insanlığa barış mutluluk getirmeye calışmış ve bu uğurde ölmüş bi insanın haalleri kaybolmasın diyedir, Bu adamı öldüren serefsizleri lanetlemek içindir.

ama körlük tabii, ermeni diye bakıosun isnanın duratına insan diye bakıcağına, adını bilmeden fikrini bilmeden hain diye bağırıyosun bölücü diye bağırıyosun.

nefret etmek kolay

arkadaşım, ilk mesajlarımda okumadan atladığın bir nokta vardı. dışardan nasıl göründüğünüz. biraz bunlara bakın. biraz kendi fikirlerinizi yaratın. evet yürümek kötü bir amaç teşkil etmiyor ama bilinçsiz bir yürüme. kim bana hrant dink öldüğünde verilen reaksiyon normaldi diyebilir burda? neyin dışa vurumuydu o neyin haykırışlarıydı. aylarca mail spamlerinde travesti bilmem kim öldü, hepimiz travestiyiz diye mailler dolaştı. yani demek istediğim evet bi olay oldu ama bu kadar büyütülcek birşey değil. gereken şeyleri bu kadar büyütün.

bide bu kadar ermeni dosyalarıyla uğraşırken, fransa ermeni soykırımı yasası kabul ediyo vala vala diye tepki verirken, insan bir rahatsızlık hissetmiyo mu burda ben ermeniyim iye yürümekten sırf bunu soruyorum. bu yürüyüş sırf kendinizi tatmin etmeniz üstüne bir yürüyüş, ama dışardan bakılınca gerçekten komik duran da bir yürüyüş.

30 yıldır bir ton insan ölüyor kimse bunu sallamıyor, şimdi diyarbakırda kürtler öldü yeni bütün kürtler pkk ya lanet yağdırmaya başladı. bu olaydan hiç bi farkı yok. yıllardır olurken böle medyanın gazıyla bu noktalara gelinmesi. satılmış aydın doğan medyasına her topikte küfür ederken bu oyunlarına gelmeniz. bunları düşünün biraz. bana cevap verip önüme takma kelimeler kasmayın. yazık yani.
Sosyal ağlarda paylaş

uluslar arası çevrelere soykırım yapmadığımızı anlattığımız bir dönemde ermeni bir yazar veya vatandaş öldürülüyor.
soykırımın sözde olduğunu anlatmaya çalışırken bu durum bizi etkilemez diyosan ayrı.
ülke çıkarları için isteyen yürüsün isteyen gocunsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Yahu ben zaten adam süper ötesi bir insandı çok severdim öldürenlere ders olsun diye yürüycem demedim. Sor söyleyim, ben adamın yazılarını öldürüldükten sonra okudum, hayatını da araştırdım. O söylediğin sözü de biliyorum, yazıdğı yazılardan da her iki toplumu da ayıpladığını çıkardım. Forumlarda dolaşırken de o zehirli kan geyiğini nasıl çarpıttıklarını kaç kez gördüm sağcıları gaza getirmek için ama alakası yok yani. Adam ordan türklerin ve ermenilerin daha çocukluktan birbirlerine düşman yetişitirilmesi olayına zehirli kan diyor fikrimce ki bence doğru.

Ha ama sanki adamı ilk çıktığından beri takip ediyormuşum ya da sanki hayatımın aydınıymış gibi bir tavrımı gördüysen de göster bana?

Oraya herifin söylediği ve fikirleri ile alakasız çarpıtılmış bir söz koyup da millet bunu çakınca kıvırmakla olmuyor bu işler.
Sosyal ağlarda paylaş

Biz ermeniyiz diye sologan atıldı cunki ermeni olmak cok daha şahane cok daha super türk olmaktan herkez böle düşündüğü için slogan attılar dünyaya türk halkı olarak "ermeni olmak istiyoruz bi ztürklük pis" imajı verdik dimi?

yoksa bizde ermeniyiz bizde hrant'ız diye aramızda ırk din farkı yok hepimzi kardeşiz mi dedik? öldürülen gazetecinin ardından evlerimizde oturup" ee oldu bi olay büyütmiyelim" diye bizden değil o ermeni diye ağlamamamak yerine cıktı sokaklarda bağırdık.

di düşün bi bak etrafına bi kendine gel, illa verilen mesajsa derdin hangi mesajı beyenirsin?
Sosyal ağlarda paylaş

Yazık oldu bence çünkü bir ermeni olarak bu soykırım takıntısını eleştirmesi açısından önemli bir figürdü belki gerçekten insanlara birşeyler anlatabilirdi. Ama çarpıcı olmak adına yazdığı üstü "çok" kapalı cümlelerin yanlış anlaşılması kaçınılmaz gibi. Yani o adamın daha önce hiç bir yazısını okumamış birinin sırf o yazısına denk gelmesi ile olayı çok yanlış yorumlası doğal. Ülkeminizin de böyle gaz insanlarla dolu olduğunu düşünerek daha dikkatli davranması gerekirdi..
Sosyal ağlarda paylaş

Hristiyanlıkta olsun Müslümanlıkta olsun "sana tokat atana öbür yanağını dön" düsturu vardır. Biz Türkler bu düturu yüzyıllardır koruduk. PKK 23 yıldır hergün insan öldürürken, biz "Türk ve Kürt Kardeştir" dedik, Kürtler "biz özerklik istiyoruz" dedi. ASALA yurt dışında Diplomatlarımızı katlederken biz gene öbür yanağımızı döndük. Peki karşılığında ne aldık? "301'i kaldırın" aldık. 301 nedir Türklüğe Hakaret edenleri cezalandıran bir yasa. Peki Avrupa ülkelerinde aynı yasadan var mı? VAR. Peki avrupa ülkelerinde "SÖZDE" ermeni soykırımını İNKAR eden cezalandırılır mı? EVET.

PEKİ BİZ NİYE HALA ÖBÜR YANAĞIMIZI DÖNÜYORUZ? ARTIK DEMİR YUMURUĞU MASAYA VURMANIN ZAMANI DEĞİL Mİ? NİYE HALA MEDENİYMİŞİZ GİBİ DAVRANIYORUZ? MEDENİYET TEK DİŞİ KALMIŞ BİR CANAVARSA HELE.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...