Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Facebook Vs Microsoft Visual Studio...

Baluu

Öne çıkan mesajlar

Baluu said:
nvda said:
türkçe kaynak var mı peki?

Turkce kaynak, ne için ?

Örnek uygulama ve ilk sayfada verdiğin linkteki FacebookDeveloperToolkit.doc'un türkçesi gibi bişey.

Yeni başlayanlar için nereden başlayacağını görmek açısından. Mesela c#'ım oldukça iyidir .nette aynı şekilde ama nasıl nerden başlanır bilemiyorum. bi kaç örnek lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

Facebook ile ilgili diyorsun yani..

Ben biraz anlatiim..

http://developers.facebook.com/

linkden get started'a tikliyorsun, solda kocaman gorursun.
sonra add facebook developer application die bişi var, tikliyorsun, facebook developer applicationini facebook'una yukluyor.
Yukledikten sonra; set up new application diye bir sekme bir buton var, sag ustte basiveriyorsun.
Application ismi soruyor, bir de option fields bolumu var, ancak optional fields'i sonradan doldurabiliyorsun.

Sonra acilan sayfada iki tane sey var;
Api key ve secret; bunlar facebook service'e ulasip application'in uzerinde degisiklikler yapabilmen için kullanicagin k.adi ve şifre.

Sonra yukaridaki video'da ki gibi, facebook service i c#'a ekliyorsun, buton koyar gibi sagdan cek form'un ustune birak, o alt tarafa gecer, sag ust kosesindeki oka bastiginda api key ve secret sekmesi var, doldur onlari, sonrasi tmm..

Tabi applicationinin bir call back url'si olmasi lazim, yani online calismak zorundasin, yoksa olmuyor simdilik, yakinda web server'i olmadan da calisilabilecek bir eklenti cikmasi bekleniyor.

Sonrasi senin kodculuguna kalmiş işte. :D
Sosyal ağlarda paylaş

valla millet genelde google ekliyor.
Ben kendim oyle bir araştirma içerisine girmedim, paypal felan kullaniyorsan her turlu alirsin odemeni bence. Ama tabi elime nakit gecsin dersen, google yolluyor tr'ye yamulmuyorsam.
Bu konuda daha cok site adminlerine felan danişman daha yararli ya da pati forumu içinde, reklam topigi muhakkak vardir, aramaya inanirsin, olmadi bir topic acmani oneririm.
Ancak bu konuda fikrim yok.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...