Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Nu-metal (part:2)

Cthulhu

Öne çıkan mesajlar

evet nu metalin nolduğunu az buçuk öğrendim şindi aklıma bu soru geliyo...

said:
ben yıllardır koRn u hardcore diye dinlerdim..ve yazılan bi çok grubu da....şindiki sorum:

"Nu-metal ile hardcore arasındaki fark nedir???¿¿¿"[signature][hline]doğum acıdır
yaşam acıdır
ölüm acıdır
aslında hepsi aynıdır...

:rock:To LiVe iS To Die:rock:

[Bu mesaj Cthulhu_ tarafından 16 January 2004 18:59 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Ya korn Hardcore ile Alternative arası zaten. Sen o niyetle dinlemeye devam et.

Nu-Metal tarihi eski olmayan bi tür. ASlında tam bi tür de değil. En basitinden Linkin Parkı örnek verebiliriz.

Seni birazdan daha ayrıntılı aydınlatırlar zaten :)[signature][hline]Tek bir Desen, ikiye ayrılmış
Kırıldığı için daha da güçlü
- Marit
-------------------------
Son= Başlangıçtır!

Sosyal ağlarda paylaş

Ya Korn zaten nu- metalden çok hardcore. Daha sonra Korn' özenenler ve Korn'u ilah konumuna koyanlar nu- metal die bi tür oluşturdular. Ki, nu- metal terimi de halen oldukça zayıf duruyor benim için, yane Linkin Park, Industrial Rap Rock, Staind post- grunge, Korn da hardcore'dur bence...
Sosyal ağlarda paylaş

nu-metal basit aranjmanli, surekli powerchordlu, solo olmiyan, arada vokalisti rap yapan, acik kalin Mi teliyle kendinlerini heavy zandeden, punk rockdan gelme birsey

en iyi ornekleri :

Linkin Park
Limp Bizkit
Deftones
Adema

Hardcore'la alakasi yoktur numetalin, pezevengin biri cikmis korna limp bizkite hardcore demis kacmis, simdi zavalli gencligimizin kafalarinda soru isaretleri dolaniyor.

Hardcore punk in (punk rock degil) sert anlatimidir. Genelde powerchordlar onceliktir ancak pek fazla melodi yoktur, sozleri genelde kotumser ve anar$istdir. Brutal vokal vardir genellikle.

ornekler:

Radical Noise
Fear Factory (arcane gelip o industrial diceksin ama neyse :)

Korn korndur arki'nin dedii gibi, korndan once korn gibi birsey yoktu, korndan sonrada ucuz kopyalarindan baska birsey olmadi.
Sosyal ağlarda paylaş

Limp Bizkit 1. ve 2. albumleri Rap Core. Ama kesinlikle en iyi albumleriydi. Hele 1. albumlerinden Stuck,Pollution,Counterfeit ve Faith Coverı unutmayacagım sarkılarındandır. Gerisi yalan.[signature][hline]Tek bir Desen, ikiye ayrılmış
- Marit
Son= Başlangıçtır!

Sosyal ağlarda paylaş

"Describing themselves as extreme alternative, Fear Factory have been crushing the barriers between alternative, dance, industrial and metal since their earliest beginnings."

Ya işte böyle.. ama sen dersen Arcane sence nedir Fear Factory ? ben sana yine grubun resmi sitesinden c/p ile cevap veririm:

"FEAR FACTORY is a finely tuned, highly charged mechanism of destruction."

:)[signature][hline]Küçük bir adada terk edildiniz. Ve ufukta hiç kara parçası bile göremiyorsunuz. Hangi 3 şeyin olmasını isterdiniz?
zgrw, 13 January 2004 21:09 tarihinde demiş ki:
Black pearl, Bloodmoss, Mandrake Root

Sosyal ağlarda paylaş

heh, tam da bunu diyecektim...

said:
HellHound, 17 January 2004 17:41 tarihinde demiş ki:
bir de "atmosferik penis metal" vardir ki konumuzla cok alakali aslinda!
[signature][hline]Fly In The Ointment
Having sex is like having brigde, if you don't have a good partner, you better have a good hand!
I love this game!
Sosyal ağlarda paylaş

o Rap olayı yokmu kafayı yıyorum. İşi batırıp içine eden de rap kısmı zaten. Linkin park o Rapci solisti postalasa ve diğer solistle deaht metal , yada black metal yapsa çok başarılı olur. Çünkü o rapci olmuyan solist kastımı iyi ses cıkarıyor . Parklarda kendini harcıyor yazık.[signature][hline]"keko içiysen kendinden geçiysen"
sdasweqr ea
$aban matrix Revolutions
Sosyal ağlarda paylaş

linkin park ın bugünkü ününe kavuşmasının nedenlerinden biri de bir normal solist bir de mc ye sahip olması , yani grubu linkin park yapan temel özelliklerinden biri o , olmazsa olmaz[signature][hline]Küçük bir adada terk edildiniz. Ve ufukta hiç kara parçası bile göremiyorsunuz. Hangi 3 şeyin olmasını isterdiniz?
zgrw, 13 January 2004 21:09 tarihinde demiş ki:
Black pearl, Bloodmoss, Mandrake Root

Sosyal ağlarda paylaş

arcane haklı.
Grubu ün sahibi yapan onlar.
Chester'ın sesini beğenirim bende. ama diğer Mc rezalet ama grubu üne kavuşturuyorlar sonuçta.[signature][hline]Tek bir Desen, ikiye ayrılmış
- Marit
Son= Başlangıçtır!

Sosyal ağlarda paylaş

black o sarı saçlı solistin adı Chester mı . valla harbiden grubu kurtaran o adam. Gördugum günden beri derim. Hatta ilk In the End kliplerini izlediğimde kaldırın şu rapci kim ya derdim. kıl olmuştum hafif. Chester grubu bırakıp gerçek metale yönelirse cok konuşulur. Kendini kastığı zaman cok güzel cıkıyor sesi. Kesınlıkle black yada death metal söylemeli. Bu adama sesimizi duyuralım yaws. bu sesler kolay bulunmuyor .[signature][hline]"keko içiysen kendinden geçiysen"
sdasweqr ea
$aban matrix Revolutions
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...