Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fire varken neden frost

Recall06

Öne çıkan mesajlar

Lamerize said:
Level kasarken frosta verilmesi saçmalık zaten onu biliyoruzda instance larda da frost a gitmek kendinizi zor zamanlarda dondurup kurtarmaktan başka bir işe yaramaz. Arcane/fire varken deep frostun damage done'da 1. olması beklenemez.

Offf offf , önyargılar önyargılar önyargılar. Nuh diyorsunuz peygamber demiyorsunuz yeminle.

Herşeyden önce arcane fire kadar yalan bir build yoktur. Size 10k crit değeri gösterir belki ama deep fireın deep frostun altlarındaki talentlerin karşılıkları arcanede yoktur. En basitinden water elemantel sahibinin damageinin %7-8 ini rahat rahat yapar. Ama arcane power toplam damageinizi %2.5 arttırır. spell power %40 critiniz bile olsa toplam damageinizi %5 ancak arttırır ve bu iki talentin toplamı tek başına water elemantel yapmaz.

Arcane/frost, arcane/fire yalan ötesi talentlerdir sadece göz boyar. Arcaneden dps yapacaksanız arcane missile kullanacakssınız fireboll,frostbolt değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Cüce'den mantıklı yorum beklemeniz hata hehe.

Fireball pvp'de vurmanız imkansız gibi. Scorch daha çok iş yapıyor fire olarak pvp yapıcam diye ısrar ederseniz. Daha çok impact, fire vul. debuff'ı dispelleri zorlaştırır vs vs.

Ama Frost kral. Ben de direndim inatla frost'a, geçtim, gerçek zevk harbiden frost.

Cüce'ye bakmayın, warrior olarak çok canını yaktıkları için frost mage'ler, öyle komplo teorilerine yatıyor ibiş.

Frost for pvp.
Sosyal ağlarda paylaş

hadi artık 60 öncesi grup questi kalmadı bi nebze fire ile bunları yapmak kolay olabilir. ama cidden ben fire talentleriyle kolay lvl kasıyorum diyenleri cidden anlamıyorum. bende mi bi sorun var yoksa siz 2 mobda bir suya oturmaktan çok mu hoşlanıyorsunuz. veya moblar size cayır cayır vururken interuptlu fireball atmayı çok mu seviyorsunuz ben cidden anlamadım.
Sosyal ağlarda paylaş

Lamerize said:
Level kasarken frosta verilmesi saçmalık zaten onu biliyoruzda

Mage alt'im var, ben bunu TBC ile 70 yapayim dedim. L62'ydim Fire deneyesim geldi, gectim, gittim 5% falan grind ettim, dondum geldim gene frost oldum, sonra da hardcore PvE islerine girmedikce bir daha fire olmamaya soz verdim kendime.

HP'si fazla olan moblar, elite moblar, kazara veya yell sonucu 2-3 tane gelen moblar, sunlar bunlar var fire olunca. Tek savunmaniz da bir tane frost nova ve dandik mana shield. Deli gibi instalara abanmaktan baska care olmadigindan mana shield de devre disi kaliyor bir sure sonra. Sonuc ya olum, ya da daha hizli oldurur diye kullandiginiz fire spec ile daha yavas oldurmek + daha cok downtime.

Frost olsan elemental cikarirsin, nova atarsin, nova cd'si azalir, elementalden extra nova gelir, cok zorda kalsan cold snap atarsin, talentini verdiysen chill effect daha saglam olur, CoC adam gibi bi ise yarar, 2 yerine 10 tane hareketin olur yani. Ice Block da var hatta, trainer'a gelecek ama cold snap oldugunu dusunursen bi block fazlan var yine.

Durum boyleyken herkesin zaten bildigi sacmalik neymis frostla levellarken, bi de sen anlatirsan aydinlatmis olursun beni :)
Sosyal ağlarda paylaş

ya şimdi frost fr pvp diyoruz ok mantıklı, cunki artık pvpde işi garantiye almak istiyoruz risk almıyoruz fazla cunki bedeli fazla.

lakin o beyenmediğini fire mage'ler bazen scorhc scoch blink fireblast blastwave nova dragon breath scorch mıkorch derken bi bkıyosun yatmışsın, ne olduğunu anlamadan.

frost öle değilki, geciyosun karşısına 1000 saat kitelıyo senı ama nerde ne vurucağını az cok kestiriyosun hattaki aralara spell reflect falan sokuyosun, peşinden koşarken defansive stance'e geciyosun falan.

frost nefes aldırıyo aralarda öle bi sorunu var.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:
ya şimdi frost fr pvp diyoruz ok mantıklı, cunki artık pvpde işi garantiye almak istiyoruz risk almıyoruz fazla cunki bedeli fazla.

lakin o beyenmediğini fire mage'ler bazen scorhc scoch blink fireblast blastwave nova dragon breath scorch mıkorch derken bi bkıyosun yatmışsın, ne olduğunu anlamadan.

frost öle değilki, geciyosun karşısına 1000 saat kitelıyo senı ama nerde ne vurucağını az cok kestiriyosun hattaki aralara spell reflect falan sokuyosun, peşinden koşarken defansive stance'e geciyosun falan.

kardeş sen warriorsun sana öyle. hele bi de roguelere sor kim kime nefes aldırıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Buyse said:
Cuce said:

kardeş sen warriorsun sana öyle. hele bi de roguelere sor kim kime nefes aldırıyor.

fire mage rogu üzer, tabi iceblock gelsin öyle
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:
ehehe fire mage bakmadan sıkıyoki büyüleri.

bazen görüyorum firemageleri blink blast dragon breath şeklinde saydırıyolar, etraftan kıcı tutuşan rogue'lar cıkıyo =)

o an clos devreye giriyor işte .) hatta daha önce de devreye girdiği oluyor. fire mage in instant büyüleri koca bir resist oluyor malesef.
Sosyal ağlarda paylaş

Kararlıyım "dps yapamassınlara" inat frost kalıcam.

Full türk guildi olarak adam eksiğimiz çözülüyor, düzenli raid yapmaya başlıdık, bosslarda sırayla inmeye başladı. Allah izin verirde TK engelini geçmeyi başarırsak frostun gücünü herkeze göstermek isterim. Çünkü ssc başı itemlerle yaptıklarım millet BT farmlarken elbette kaale alınacak kadar etki yaratamıyor.

Ancak şunu gönül rahatlığı ile söyliyebilirimki. Dps sıralaması şu şekildedir;

Deep full arcane ile arcane missile spam > full fire = full frost> arcane fire=arcane frost.

Bu konuda şüphesi olan kişilere her talentin dps katkısını net olarak hesaplayarak anlatabilirim. Sonuçta oynadığımız oyun maximum kapasite tamamen metematik hesaplara göredir. Sizin max talent+item kapasitesiniz 1000 dps ise, iman gücü ile 1300 dps yapamassınız.
Sosyal ağlarda paylaş

Farinal said:
SoulCube said:
o 3 kişinin hiç trinketi yok cd si yok zaten hepsi sıraya girmişler
"bana poly abi"
"bana da nova pls

"öldür beni babaaaaaaaa"
diye bekliyolar.

pve bu genç

pardon moruk bilemedim.

Buyse said:
SoulCube said:
o an kaç saniye sürüyo
işte o an

o deil de resistledikten kaç sn sonra açılıyor senin skillerin?
bi de bu rogue nin hiç mi stunı slow zehri, vs vs yok. durmuş öyle senin demin dediğin gibi fire blast at bana yetmez fire breath çek diye bekliyor seni.

abi kağıt üzerinden pvp yapmıyoz biz bunlar çoook tartışıldı yeterince yazıldı çizildi dil dökemem daha.
sen haklısın ok
ben kanıtlarımı resimlerle videolarla koyuyodum yazılarla deil.
bibi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...