Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fire varken neden frost

Recall06

Öne çıkan mesajlar

FreEmoon said:

DPS senin kapasiteni belirler. Bunu istyer %70le yap, ister %90la yap, ister %100le yap fark etmez. Ben bossun arkasındaki sütumların orayı kendime yer belliyeyim. Herkeze "bu bölgeye yaklaşmayın" buyurayım. sonra aynı dps'i %100le yapayım dahamı yararlı olacam o zaman.

DPS senin kapasiteni belirlemez. Nasıl bir mantıktır ister %70 ile yap ister %100 ile yap. %70 ile yapan adamın bir sorunu vardır, ya mana sıkıntısı vardır yada bu tarz bir şeyi vardır. Kıyaslayamazsın o ikisini çünkü birinin efektif dps i 1120 iken diğerininki çok daha düşüktür.
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:
@Aluriel

O zaman senin bize zamanında gösterdiğin 1500dps li ssine benzer bir rapor sun ordaki WWS dps'in 1800-1900 leremi vuruyor ne oluyor hep beraber görelim.

oradaki 1500 dps şunu ifade ediyor : Vurduğum Toplam Damage / Combat Süresi. Yani o combat 3 dakika sürmüş ise eğer 1500*180=270000 damage yapmışım demek ki ona göre. WWS deki sorun dps i hesaplarken combat süresini baz almaması. Mesela eskiden fd atıp su içsem bossta bu süre WWS de dps hesaplanırken işin içine katılmıyor. Ama benim Presence %100 olurken DPS time doğal oalrak daha az oluyor. Yani ben fd atıp su içtiğimde WWS açısından dps kaybetmemiş oluyorum, halbuki efektif dps olarak kaybediyorum.

Sen bana o grull gibi bir encounterda WWS de %70 dps time ile 1120 dps gösteren raporun recounttaki karşılığını göster bakalım görelim 1120 dps mi yapmışsın 784dps mi yapmışsın.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben sana daha güzel bişey göstericem, "dps= karakterin kapasitesinin" en güzel ispatı olacaktır diye düşünüyorum. Guild liderim ile görüştüm bile, bir sonraki gruulda ben genelde kötü oynayan yada ilk kez giren mageleri yerleştirdiğim noktaya gidecem ve adım atmadan combatın başından sonuna saldıracam. Sonra raporu buraya linklerim .Ve nerdeyse adım gibi eminim dpsimde %5-6 den fazlalık değişim olmayacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

geffen said:
ya yine kitlenicek bu topic böyle giderse. aluriel adamnın pardon abi sen haklıymışsın demesini mi bekliyorsun?

Asla böyle bir amacım yok. Sadece tartışıyoruz burada. Kimseyi küçümsemeye yada kırmaya çalışmıyorum.

Freemoon ben sana haksızsın demiyorum ki, yada dps yapamıyorsun falan demiyorum ki. Sen olayı anlamadın hala. O raporda gözüme çarpan nokta üzerine konuşuyorum ben, sen hala göstericem size gününüzü havasındasın. İstersen 3k dps yap, benim için birşey ifade etmez birlikte oynamadığımız sürece. Sadece o wws raporlarının hepsinde dps değeri efektif olmayabiliyor. WWS raporlarında DPS Time Presence Time a ne kadar yakınsa oradaki dps değeride efektif dps değerine o kadar yakındır. Anlatmak istediğim bu başından beri.
Sosyal ağlarda paylaş

@Aluriel

Elbette öyledir, ancak biz burda wws ile yapılmış dps ile recapta yapılmış dpsi karşılaştırmıyoruz ki. Yada ben ilgili mesajımda fire mage arkadaşlardan "bakın WWS'de 1120 dps, hadi sizde recapta aynısını yapında" demiyorum.

Ben diyorumki "ssc başı itemli bir frost mage 1120 dpslere çıkabilir, buyrun benzer itemli bir fire mage varsa oda göstersin wws'de kapasitesini. Anlıyalım frost, fire karşısında ezilirmiymiş ezilmezmiymiş" diyorum.

Ama bunu yazınca aldığım cevaplar ne "sen 1120 yapmamışsınki" WWS dpsi herne haltsa o şekilde hesaplanıyor. Ve bence mantıklı olanda bu ki orası aslında ayrı bir tartışma konusu. Ve sonuçta bir firemagede benzer bir rapor sununca onunkide aynı şekilde hesaplanacak. Eeee burdaki sorun ne o zaman?
Sosyal ağlarda paylaş

İşte sorun senin %70 dps time ile 1120 dpsi efektif dps miş gibi göstermenden çıkıyor. Burada anlaşsak olay bitecek. Ayrıca verdiğin raporda aynı dövüşte diğer warlock senden daha fazla damage yapıp senden daha az dps görünmesi mantıklı değil bir kere, hele birde combat süreleriniz aynı iken.

Bu arada wws raporu için sadece raid başında /combatlog yazmam ve raid bitince bunu kapatmam gerekli dimi ? Başka bir şey gerekiyor mu ?
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:
İşte sorun senin %70 dps time ile 1120 dpsi efektif dps miş gibi göstermenden çıkıyor. Burada anlaşsak olay bitecek. Ayrıca verdiğin raporda aynı dövüşte diğer warlock senden daha fazla damage yapıp senden daha az dps görünmesi mantıklı değil bir kere, hele birde combat süreleriniz aynı iken.

Bu arada wws raporu için sadece raid başında /combatlog yazmam ve raid bitince bunu kapatmam gerekli dimi ? Başka bir şey gerekiyor mu ?

Ama adı üstünde adam warlock ben kayanın üstünde mal mal beklerken arkadaşın 4xdotları tükliyor orda. Yani bir warlockla bir magei dps time olarak kıyaslamak bana pek mantıklı gelmiyor.

Yapman gerekenler şunlar.
1)Oyuna girmeden eğer varsa World of Warcraft Logs wowcombatlog.txt dosyasını silmen.
2)oyuna girince
/console SET CombatLogRangeParty "200"
/console SET CombatLogRangePartyPet "200"
/console SET CombatLogRangeFriendlyPlayers "200"
/console SET CombatLogRangeFriendlyPlayersPets "200"
/console SET CombatLogRangeHostilePlayers "200"
/console SET CombatLogRangeHostilePlayersPets "200"
/console SET CombatLogRangeCreature "200"
Satırlarını consola sadece ilk kullanım için giriyorusun. Böylece tek rapor hep yeterli oluyor. Combat log 200 yarddaki herieyi alıyor.
3)instancdan içeri girince /combatlog yazıp, çıkınca tekrar /combatlog yazıyorsun.
4)World of Warcraft Logs wowcombatlog.txt dosyası senin WWS raporunu oluşturan şey.
Sosyal ağlarda paylaş

İşte o verdiğim linklerdeki mageler bir şekilde %95+ dps time görünüyorlar. Bilmiyorum farklı olarak ne yapıyorlar, ama sanırım encounter ne kadar uzarsa mage gibi sürekli cast etmesi gereken bir class için DPS time giderek düşebilir ve gruulda özellik kaçman gereken durumlar oluşabilir. Sonuç olarak bunların hepsi efektif dps i düşüren etkenler ve göz ardı edilmemesi gerekiyor. Şimdi şöyle bir örnek daha vereyim mana conservative davranmak yerine allah ne verdiyse boşaltıp daha yüksek burst dps tabiki mümkün fakat uzun encounterda bu tempoyu koruyamayacağın için sonuçta efektif dps doğal olarak düşecektir.

Akşam girersem raide denemeyi düşünüyorum wws .Ama malesef gruul raporu mümkün değil en son 4 ay önce gördüm orayı daha da kimsenin gitmeye niyeti yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Yok artık BT farmlayan adamdan gruul isteyecek halimiz yok heralde. Txt dosyasını rapor haline getirmekte zorlanırsan bana mail atabilirsin. WWS ye premium üyeliğim var, rapor yayınlamakta pek sorunum olmuyor.

Eğer mail atacaksan raporun adina karakter ismini yazman ve raidin tüm sınıfları gösteren bir ss'ini eklemen yeterli olur. Çünkü senin raporunda senle ilgili herşey "you, your vs" gibi geçtiği için isim girilmesse olmuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Geffen said:
şuna da bi örnek vereyim heroiclerde kıçı kırık roguelar bile zorluyor fire magei damagedone da. sen 2. fireballu atana kadar ölmüş oluyor mob çünkü.

Heroiclerde fire mage zaten iş yapamaz. Ben arcane ile %70 threat reduce 'um olmasına rağmen aggroyu alabiliyorum. Arcane az hp si olan bosslarda ve instance'ın geri kalanında en yüksek dps'i yapan spectir. Arcane süper farm yapar. Ancak dediğim gibi arcane ile yüksek damagelar görmek için yükske spelldamage oranı lazım. Ben spellfire'ı dikene kadar frosttum. Veteranları da alınca arcane e geçtim. Zamanala artan spelldamage'ım sayesinde Arcane resmen uçuruyo.

2 Arcane missileda(10 tik) fire elemental ölüyo. Diğer elementallerin hpsi daha düşük olduğundan onları saymıyorum bile.

Tekrar söylüyorum.

60'a kadar pve ve leveling için => deep fire
60+ => deep frost
70pve => Arcane yada fire
70pvp => Frost

Ben pvpyi Arcane ile yapıyorum o ayrı :)

Frost ile adam kesebilmek için yüksek spell damageınız olması lazım. Zaten 3 sn ve altındaki büyülerde sahip olduğunuz spelldamage eksilmiş haliyle ekleniyo. %70 i geçerli oluyodu sanırım. Hele bide 300-400 spelldamage'ınız varsa vay halinize.
1k frostbolt atmaya hazırlanın.
Sosyal ağlarda paylaş

bu başlıkta fire überdir vs dedim paso ancak bunları dememin sebebi sadece üzüntümdür.

hayvani critlere o kadar alıştım ve fireı o kadar seviyorum ki oyunda ki en çok sevdiğim şey olan pvp için frosta geçmem gerekmesi beni üzüyor. fire mageler 70de pvpde nasıllar illa pvp yapcaksan frost olcan mı diyorsunz?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...