Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cıvıtmıs hıcbır ıse yaramayan bır egıtım sıstemı ınatcı aptal bır M.E.B. bı halta yaramayan kıtaplar

Apache

Öne çıkan mesajlar

Yahu ne bıcım egıtım ya netten yurt dısındakı cogu ulkenın egıtım ogretım sıstemıne baktım avrupa bırlıgı dedıgımız bırlıkte yazılı gıbı aptal orta cag sıstemı yok.Ogrencıler sayısalsa onun hakkında deneyler yapıyorlar sozelse uygulamalı sekılde oralara gıdıyorlar oyle hıc gostermeden sadece kıtabı okuyarak egıtım iran da bıle yokken bızde var bu ne geri kafalılık ne çarpıklık ne geri kalmışlıktır en onemlı olması gereken kurum olan M.E.B. den cıkartılan bır kıtapta kac kısı zengın oldugu haddı hesabı yokken yenı gelısen 'psikopat' genclık hıc akıllarında degıl.Bu sistem ogrencılerın sınırlerını bozuyor en azından benım 19 tane ders var hepsını kurtarmak ımkansız gunde 10 saat ders goruyoruz normal mesaı gıbı bıde bısuru cıns ogretmen yok soyle yok boyle carpıcan agzının ortasına bı daha soyle lan dıycen ne yapar ısın kolayına kacar dısıplın la havle vesselam devam etsınler sonunda devletı yonetecek kısıler kucukken ezılmıs hocalardan ondan bundan korkan meymenetsız kısıler olacak yazık turkiyeyi bu hale getirenler hala türban konusuluyor ne sorunlar varken bok ettıler guzelım ulkeyı..[signature][hline]|apache the taksimetre|
Sosyal ağlarda paylaş

bence eğitim dediğiniz şey herkesin kendine yakışanı giymesidir..
yani bugün avrupada böyledir. kimse yerlere tükürmüyo o yüzden eğitimde yok değil.var.
bence bugün herkes kendine yakışanı giyse eğitim budur derim ben.[signature][hline]
Qui Bono?
Sosyal ağlarda paylaş

vazgecmek bı yana artık tak ettı kafama egıtım ogretım dıyorlar egıtım verılmıyor zaten ogretımde yarım yumalak kıtaba baglı kalınarak daha özgün daha özverili anlatılmıyor,dersteyken kendımı koyun surulerınden bı surunun ıcındekı sıradan bır koyun gıbı hıssedıyorum ama yeter ha[signature][hline]|apache the taksimetre|
Sosyal ağlarda paylaş

Daha bugün diyordum. Ben başkaban olsam direk eğitim sistemini değiştirirm. DAha cocukken . 5 e kadar okusun veletler. sonra gel cocugum ne olacan sen¿ şarkıcı mı topcumu popcumu. Yada bakıcaksın neye yatkın . gonderıceksın o bolume. Ya sen bu cocuga Felsefe ogretınce ne gecıyor elıne be vicdansız. Felsefe okumaktan kafayı yedım abı . Adamın tekı cıkmıs yasam felsefesı budur demıs herıf kıtaplara gırmıs. Banane. bır haftadır felsefe felsefe beynım bi hoş oldu ya .[signature][hline]"keko içiysen kendinden geçiysen"
sdasweqr ea
$aban matrix Revolutions
Sosyal ağlarda paylaş

YAW Bide A lı B lı yapıolar bıktım yaw yanımdaki adam inek ama bişi yapamıorum lise 2 deyim lise 3 te bu A B C D E olacakmış nihahha Böyle Okullar varmı beyler varsa şimdiden geçmiş olsun:D Mübarek yazılı deil alfabeyi öğrenioruz ben böyle eğitim sistemine.. tekli sıralar koymazlar sonrada kazık uydur kaydır sorularla bize koyarlar eğitim değil işkence öğreniyoruz Çin işkencesi halt etmiş.Bi kere hayatımızın yarısı okulda geçio diğer yarısındada ölüyoruz geriye okul zamanlarındaki cumartesi pazarlar kalıyor...Hey Gidi Güzel hayat:)Darısı yeni doğucakların başına [Amin][signature][hline]Öldüm Öldürdüm.Kesildim Kestim.Şimdi sırf ibnelik olsun diye yaşıorum...
Sosyal ağlarda paylaş

amanın amanın gençliğe bak be!

Felesefe gerksiz zha? tabi canım biz ne diye olayları farklı akış açılarından ele almaya çalışıyoruz ki? nasılsa herşey keşfedildi... Bişey düşünmeyelim önümüze koysunlar oh be kebab...

O beğenmediğiniz yazrları okuamdan lsieden çıkarsanız boş adam olursunuz. İlerde bir gün iki cümle yazmanız gerektiğinde yazamazsınız.. Öyle farklı giyinmekle olunmuyor mor inek...

Bu arad yazın bakayım şu 19 dersi:

Çevre sağlık ev ekonomisi gibi zıttırık şeylerdir kesin...

Anlamıyorum ya tamma sistem mükemmel değil ama liseden çıkan adam iki doğru dürüst düşünce geliştirebilmeli...
Sosyal ağlarda paylaş

Berk ,felsefe hayatta bilimum hangi işlere yarıcak bi sölersen sevinirim, ya da sadece birinlen laf dalaşı yaparken ortaya felfevi birşeyler sunarak karşındaki insanı dumur etmek için mi gerekli ..[signature][hline]KinGpiN the striked sazan
DynamicK, 11 January 2004 03:15 tarihinde demiş ki:
bidahaki pop stara bende katılıcam
şimdiden calısmalara basladım
2 kapkaç yaptım
6 adam dövdüm
3 lokantada kavga cıkardım
Sosyal ağlarda paylaş

ya ders kitapları müfredat şu bu dersler anladık, onları dbırakın.
bu ülkenin esas sorunu lgs ve öss,
gerçek hayata hazırlanan inasnları bünyen yoruolar harcıolar, umutsuzluğa sokuolar. sonra bütün hayatın 180dakkaya bağlı oluo,
olcak iş mi[signature][hline]a.k.a wicked
Alexi_Septimus, 11 December 2003 10:22 tarihinde Ghost1989'la iletişim kurmaya çalışır:
H4XX0R3D?
H4XX0R DUD3?
B@B TH3 K3NK?
Girin girin hepinizi beklioruz!: e-all
Sosyal ağlarda paylaş

felsefe çok güzle ders bence
ben bize örettiklerinden çok eitim sistemine uyuzum ya
dersaneler fln çok sinirime dokunuyo[signature][hline]fedaykin, 24 November 2003 18:38 tarihinde demiş ki:
yakınlaşan dudaklar ve birbirini kovalamaca oyunu
Obscura K.Matthew Guildmaster/Keepers Of Rebellion
Sosyal ağlarda paylaş

Lol çok güldüm felsefe ne ise yarar yani ehe
cidden gerçekten gülünç bir konu olmuş
tamam bazı yerlerde bazı gereksiz dersler yapılıyor
olabilir ama çoğu aldığınız ders beyinsel olarak gelişmenizi
tamamlamanız için verilen derslerdir...

Alırken anlamazsınız ama yıllar sonra anlarsınız o dersi neden gördüğünüzü...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Apache, 15 January 2004 21:31 tarihinde demiş ki:
ha ayrıca herkez ıngılızce,hede hodo gorurken allahın uzak dogu dılı japoncayı gordugumu saymıyorum bıle..

o gördüğün hede hödö dediğin dil sana sonradan çok şey kazandırıcak..[signature][hline]KinGpiN the striked sazan
DynamicK, 11 January 2004 03:15 tarihinde demiş ki:
bidahaki pop stara bende katılıcam
şimdiden calısmalara basladım
2 kapkaç yaptım
6 adam dövdüm
3 lokantada kavga cıkardım
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Berk, 15 January 2004 21:23 tarihinde demiş ki:
amanın amanın gençliğe bak be!

Felesefe gerksiz zha? tabi canım biz ne diye olayları farklı akış açılarından ele almaya çalışıyoruz ki? nasılsa herşey keşfedildi... Bişey düşünmeyelim önümüze koysunlar oh be kebab...

O beğenmediğiniz yazrları okuamdan lsieden çıkarsanız boş adam olursunuz. İlerde bir gün iki cümle yazmanız gerektiğinde yazamazsınız.. Öyle farklı giyinmekle olunmuyor mor inek...

Bu arad yazın bakayım şu 19 dersi:

Çevre sağlık ev ekonomisi gibi zıttırık şeylerdir kesin...

Anlamıyorum ya tamma sistem mükemmel değil ama liseden çıkan adam iki doğru dürüst düşünce geliştirebilmeli...

kendi düşüncelerim var benim.

Platon

Platon'un düşüncesine göre iki evren vardır.

Birincisi idealar(gercekler) evrenidir. Bu evreni aklımızla kavrarız. Görünüşler evrenindeki varlıkların asılları bu evrendedir.
İkincisi duyular ( görünüşler) görüntüler evrenidir. Duyularımızla kavradığımız bu evren; gerçek evrenin (ideaların) gölgesi, görüntüsü , yansıması veya kopyasıdır. Duyular evrenindeki varlıkların her birinin idealar evreninde gerçek ideası vardır.
Platona göre bilmek ideaları hatırlamaktır. Örneğin idealar evreninde iyi olan insan ideası vardır. Görünüşler ( duyular) alemindeki "iyi insan" bu ideanın görüntüsüdür. Gerçek olan idealar alemindeki "idea" dır.
felsefe kıtabından alıntıdır.

Bundan banane. Ben mantıksız gereksız boş iş yapmam. benım felsefeme uymuyor.[signature][hline]"keko içiysen kendinden geçiysen"
sdasweqr ea
$aban matrix Revolutions
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...