Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Windows Live, Beta'dan Çıktı

Crane

Öne çıkan mesajlar

said:
Microsoft'un bir süredir beta testi yapılan Windows Live paketi artık Beta etiketini taşımıyor. Windows Live, bilgisayara yüklenen bir takım yazılım ve online servisleri içeren komple pakete verilen ad. Windows Live içerisinde, e-posta hizmeti, blog hizmeti (Live space), anlık mesajlaşma ve fotoğraf paylaşımı hizmeti bulunuyor.

Buna ek olarak en nihayetinde @live uzantılı e-posta adreslerini de kullanıcılar artık alabilecek. @live uzantılı e-posta adresini almak ve live hizmetlerinden yararlanmaya başlamak için buraya tıklayabilirsiniz.

Aslına bakarsanız Microsoft'un Windows Live paketi ile yapmak istediği reklam ile para kazandığı online hizmetlerini çok fazla kullanılan işletim sistemlerine bir türlü entegre etmek. Buna en iyi verebileceğimiz örnek, Live Messenger. Bir çok kişinin kullandığı anlık mesajlaşma yazılı Live Messenger, Microsoft için önemli reklam ve kazanç kaynağı. Bu hizmetler tabii işletim sistemine "kökünden" bağlı değil ve Facebook, Gmail gibi hizmetlerle beraber de kullanılabiliyor.

Kaynak: http://www.pclabs.gen.tr/2007/11/08/windows-live-betadan-cikti/

Ancaaakkk, ben denedim alamadim, sonra live.com'a girip ordaki linkleri takip ederek uye olmaya calistim, o zamanda mail uzantilari arasinda sadece @hotmail.com ve @windowslive.com vardi.
Bill amca @live.com uzantisini dagitmaya kiyamiyor mu acaba? :)o
Sosyal ağlarda paylaş

oper said:
bende hata veriyor :S

çok fazla querystring var verdiğim linkte, belki bana özel şeylerdir. o yüzden siz aynı sayfaya ulaşamayabilirsiniz. sonuçta live.com hesabı almak için;

live.com sayfasının altında "account" linkine tıklayın. açılan sayfada "sign up" linkine, sonra açılan sayfada yine "sign up" linkine tıklayın.. kayıt formuna ulaşırsınız. orada zaten @live.com ya da @hotmail.com seçmeye izin veriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

hmmm şimdi dikkat ettim, lokalizasyon uygulamışlar.

browser diliniz türkçeyse, live.com türkiye'ye bağlanıyor ve türkiye'ye @live.com adresi vermiyorlarmış...

ie için söylüyorum;
"tools > internet options > languages..." çıkan pencereden "add" diyerek english[en-us] dilini yükleyebilirsiniz..

ama buna da gerek yok. aslında yaptıkları browser özelliklerinize bakarak sizi o ülkenin sayfasına göndermek. siz de kayıt olma sayfasına gelin.. ondan sonra url'deki "mkt=tr-tr" bölümünü "mkt=en-us" yapın. artık @windowslive.com yerine @live.com uzantılı adres alabilirsiniz ;)
Sosyal ağlarda paylaş

once bunu uygulayin
Ractamainus said:
hmmm şimdi dikkat ettim, lokalizasyon uygulamışlar.

browser diliniz türkçeyse, live.com türkiye'ye bağlanıyor ve türkiye'ye @live.com adresi vermiyorlarmış...

ie için söylüyorum;
"tools > internet options > languages..." çıkan pencereden "add" diyerek english[en-us] dilini yükleyebilirsiniz..

ama buna da gerek yok. aslında yaptıkları browser özelliklerinize bakarak sizi o ülkenin sayfasına göndermek. siz de kayıt olma sayfasına gelin.. ondan sonra url'deki "mkt=tr-tr" bölümünü "mkt=en-us" yapın. artık @windowslive.com yerine @live.com uzantılı adres alabilirsiniz ;)

sonra da bunu
Ractamainus said:
live.com sayfasının altında "account" linkine tıklayın. açılan sayfada "sign up" linkine, sonra açılan sayfada yine "sign up" linkine tıklayın.. kayıt formuna ulaşırsınız. orada zaten @live.com ya da @hotmail.com seçmeye izin veriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...