Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Warrior Pve Dps

LordVithar

Öne çıkan mesajlar

Merhaba arkadaşlar, tbc de raid yapmaya başladığımdan beri, hep 17/44 fury talent'i ile dps yaptım, halada yapmaya devam ediyorum, cok da memnumum ama 2.3'ün cıkması yakın oldugu icin yeni talentler hakkında görüş için forum okuyorum 1 haftadır ve hakim görüş 33/28 sword spec, imp.slam build ü gibi gözüküyor, hatta adamlar, başta elitist jerks teki hesap manyakları ve death&taxes taki dps warriorlar(Schmity başı çekmekte), şu an için bile 33/28 imp slam buildünün 17/44 ten daha ezici oldugunu söylemekteler. Bende Paticikteki wow oynayan arkadaşlarında görüşüne başvurmak istedim, şu an için ve 2.3 teki değişikliklerden sonrası için.

Teşekküler.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben sapına kadar fury adamım açıkcası. Ama eğer ki 33/28 yapcaksan iyi bağlantın olcak. Yoksa düzgün rotation çıkartamazsın slam ile.

33/28 vs 17/44'e gelince, bence patch çıkana kadar beklemek lazım. Ondan sonra eğer ki gear'ın varsa iki specide denersin hangisi ile zevk alıyorsan onu kullanırsın.
Sosyal ağlarda paylaş

iki speci de denedim. tek dps warriorsan ve raidde physical dps class sayısı 3-4den fazlaysa 33/28 bir çok açıdan daha iyi. birincisi 17/44den daha az threat sorunu var hem dpsin daha düşük olacağı hem de daha az heroic strike kullanacağın için. ikincisi, blood frenzy ile raide kattığın bonus dmg ile dpsin 17/44le yapabileceğinden daha fazla.ayrıca yaklaşık 3.5% gibi bir threat bonus veriyor bloodfrenzy maintanka ki bu da ayrı bi artısı. bir de pvp yapılabiliyor 33/28 ile :)
Sosyal ağlarda paylaş

Wispy said:
Valla oln sağır sultan duydu 33/28 in daha iyi olduğunu. Hem melee dps e çok güzel buff da veriyor 6% mı ne.

Bizdeki dps warrior da 33/28 soul cleaver la axe specced

Abicim sagır sultan duydu diyosunda, en ünlü ve kendini dpste kanıtlamış warriorlardan biri olan prophetta 17/44, sonuçta tartışılan bir konu oldugunu düşünüyorum hala. Bu arada gz on shard of azzinoth KOLPA rogue :D gel Dun morogh a da bi gömiyim seni karlarımıza :))
Sosyal ağlarda paylaş

LordVithar said:
Wispy said:
Valla oln sağır sultan duydu 33/28 in daha iyi olduğunu. Hem melee dps e çok güzel buff da veriyor 6% mı ne.

Abicim sagır sultan duydu diyosunda, en ünlü ve kendini dpste kanıtlamış warriorlardan biri olan prophetta 17/44, sonuçta tartışılan bir konu oldugunu düşünüyorum hala. Bu arada gz on shard of azzinoth KOLPA rogue :D gel Dun morogh a da bi gömiyim seni karlarımıza :))

Arkadaşım bencil oynamıyacaksın.
Bizim raidlerde 2 rogue 1 dps warrior 2 feral druid 2-3 hunter bir de 2 prot warrior var.
Senin yapacağın 100 dps mi daha önemli bu kadar meleeye vereceğin 6% buff mı.

Warglaive i alayım o zaman çiviliyorum seni moroghun karlarına dorf olduğuna dua et çakma warrior sen. L2quit
Sosyal ağlarda paylaş

Wispy said:
LordVithar said:
Wispy said:

Bizim raidlerde 2 rogue 1 dps warrior 2 feral druid 2-3 hunter bir de 2 prot warrior var.

Warglaive i alayım o zaman çiviliyorum seni moroghun karlarına dorf olduğuna dua et çakma warrior sen. L2quit

Allahım yaw, kimler illidan kesiyor iyice kalite düştü :D Bencillik konusuna gelince, officerlarımızın dps class mantığı biraz sw stats oriented, Dps te göremezlerse seni wisp spam : wtf where is the dps?? :)
Sosyal ağlarda paylaş

Guildimde tanklık yapıyorum, Threat sorunum yok diğer klaslarla ama iyi gearlı bi furry warriorumuz var çok iyi DPS i olmasıyla birlikte müthiş threat sorunu yaşıyoruz adam bazen boss fightın başında iniyor aggro aldığından, DPS meterdede en başta değil aslında bence warrior class olarak threat sorunu yaşıyor, Druid bile cat formda Threat azaltıyor hemde defalarca çok büyük eksiklik bu warrior için...
Sosyal ağlarda paylaş

Threat sorunu wow cıktığından beri bir eksik warrior için zaten, her ne kadar bizi prot a itselerde, warrior community sinin iradeli tavrı en sonunda meyvesini verecek 2.3 te inş :) Bu kadar kasıp araştırmam, dps te 1. olmaya calışıp, sadece class avantajı ile dps yapıpta bizimle dalga geçen diğer classların yüzüne çarpmak o sıralamayı :)
Sosyal ağlarda paylaş

Wispy said:

arkadasım sizin raidde healer yok mu? hesaplarıma gore 2+1+2+2+2=9 [2-3 hunter demisin 2 tane aldım] ee 1 healer mı var 2 prot warriora... aferin size :) gidin kumda oynayın sdgsdgsd

edit: dusundum ve biraz haklı biraz da haksız oldugumu gordum... 25 man raidleri tamamen unuttum ben :)

ama belirtmen gerekirdi bnm de sucum yok :P
Sosyal ağlarda paylaş

Wispy said:
LordVithar said:
Wispy said:

Ehm %4 olcak sanırım o.
Sosyal ağlarda paylaş

evet 4% fakat ben 2.3 sonrasında bile 33/28in daha iyi olacağını düşünüyorum.

raiddeki class dağılımına göre değişir bu fakat şöyle bi örnek verelim

http://wowwebstats.com/yi4v5p24ri4va?s=6703-6893
blood frenzy 120k dmg katmış raide, süreye bölerseniz 662 dps eklemiş ve kendi dpsine eklerseniz 2430 gibi bir rakam çıkıyor ki bu 17/44 için imkansız.
Sosyal ağlarda paylaş

Alla allah WWS'lerde blood frenzy'yi bir türlü bulamıyorum. Kesin gözümün önünde bir yerde ama fark edemiyorum. Ara sıra oluyor böyle :(

33/28'e gelince. Bence de güzel DPS yapar, fakat pek mobile değil. Encounter'a biraz fazla bağlı. Hareket eden moblarda biraz zayıf. Fakat %4 P-DPS debuff'ı raid'e göre iyi iş görebiliyor. Bazı guildlar çoğunluk caster kullanırken bazıları melee ve hunter kullanıyor.Bana sorsan raide 1 prot 1 arms 1 fury warrior ile giderim.

Fakat 33/28'e bir türlü güvenemiyorum. MS ve Slam'ın Weapon ile scale olması hoşuma gitmiyor bir defa. BT ne güzel direk AP'den scale oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...