Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Pokemon Online...

Sum41

Öne çıkan mesajlar

oyunda 17 farklı tür var: normal, water, fire, grass, ice, electric, ground, flying, dragon, steel, dark, bug, psychic, fighting, rock, poison, ghost.

Pokemonunuz örneğin water tipi olup water tipi bir hareket yapıyor: Blastoise <----> Typhlosion ikilisini ele alalım.
Blastoise bir water olduğuna göre ve Typlosion da bir fire olduğuna göre water'ın fire tipi pokemona 2x üstünlüğü vardır. Eğer pokemonunuz da water tipi ise buna bir de STAB bonus(kendi türünden hareket yapma) eklenir 1x vuran Hydro pump typhlosion'a karşı 2x etkili ise, 1x'ya 0.5x stab bonus eklenir ve 1.5x * 2x= 6x etkili olur typhlosion karşısında.
Hareketlerinizi belirlerken böyle ince ayrıntıları göz önünde bulundurmak isteyebilirsiniz.
Örneğin bir bug ve flying tipi olan scyther'ının mega horn saldırısı 1 hit ko türü güçlü bir saldırıdır, 120 gücünde vurur. Ama bug ve flying olması onu bazı türlere karşı maksimum zayıf yapmaktadır. :-P vs vs...
Ha bu arada oyundaki en güçlü saldırı Explosiondır 250-500 arası bişe koyar ama aynı zamanda sizinki de bayılır :-P
Sosyal ağlarda paylaş

mirror coat attack power ile yapılan saldırılarda etkisiz kalır.
counter ve mirror coat saldırıları bana vurur musun ben seni gebertirim tipi saldırılardır, türsüz saldırılardır, mirror coat special attack ile yapılan hareketleri ikiye katlanmış special attack gücü ile geri çevirir, counter da bunun attack gücü ile yapılmışını yapar. Anlatabildim mi? Yani sana rakip snorlox'ı olsun diyelim ve sana body slam veya o tür bi saldırı ile saldırdığında senin mirror coat'un etkisiz kalacaktır(eğer databasede böyle bir düzenleme yapmayı unuttularsa bilmem)[hline]®©
Sosyal ağlarda paylaş

Dediğim gibi isteyene istediği bilgiyi teorik olarak verebilirim fakat siz de azcık benim sorunuma bakın :( cookie ayarlarımda bir sorun var sanırsam siteyi açmıyor. baktım cookie ayarlarına hiç bi abukluk yoktu :( ama log in diyorum aynı sayfaya gönderiyor :([hline]®©
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...