Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ekşi Sözlük Çaylak Yazar Alımı

cavanagh

Öne çıkan mesajlar

entry yedeklemeyi yazar olduktan sonra yapın
banlanınca çat çat en güzellerini seçip giriyorsun 2 dk da 10 entry tamamlanıyor
aklıma güzel nick geldikçe yeni acc açıyorum, ben şansımı arttıyorum :)

bir de gümcel konulara, filmlere, yeni şeylere tanım girince mod tarafından farkedilme şansı artar
Sosyal ağlarda paylaş

ekşinereye gidiyor bilmiyorum,klasik alınmayan çaylaklar gibi b.k atmak amacım değil.Fakat eleştiri yapmak da hakkım.Malum eylül ve ekimde ki ülkemizde ki facebook dalgası ile popüleritesi düşen sözlü,hemen yeni alımlara başladı fakat nedense ilk günlerde ki alım daha sonra yavaşladı ya da durdu!2008'e girdiğimizde de facebook artık insanları doyurmaz oldu ve ekşi rağbet geri geldi.fakat son 1 aydır gerek topicler gerekte entryler hiç hoşuma gitmez oldu,Lost dizi oyuncusu josh hallaway ülkemize geldi son 3 gündür hakkında girilen entryler,açılan başlıklar ekşinin bende ki etkisini gittikçe düşürdü.Bilmem bana katılan var mıdır?
Sosyal ağlarda paylaş

14 entry ile hala bekliyorum =/
baslicam alicakalri yazarliga ya
peki bişe sorucam
ben 14 tane entry girdim
arada okumak amacli girmesem, siliniyo mu uyeligim?
cunku girdikce sinirim bozuluyor, paso caylak
aylardir caylakiz lan, migferdibi olmayı hak ettim ben bu sürede.
Sosyal ağlarda paylaş

10-15 tane ve kısa kısa yazın. hepsi de legal olsun.

kimi raikkonen said:
onay bekleyen çaylaklar! söyleyeceklerim sizedir, iyi okuyun:

eğer bir sürü entry girmişseniz [bir sürü >> 10], üzgünüm fakat daha uzun bir süre çaylak olarak bekleyeceksiniz. biliyorum; ne kadar çok şey yazabileceğinizi, sözlüğe ne denli çok şey katabileceğinizi, ne de müthiş bir potansiyelinizin olduğunu göstermek istiyorsunuz, ama bunun için şimdilik bu yolu seçmeyin. entry sayınızı makul bir seviyeye çekin. en güzeli 10'dur ama hadi 15 civarına da olur diyoruz genelde. yine de bunun üstüne çıkmamaya çalışın. ayrıca hayvani uzunlukta entryler yazmanız da şart değil. derdinizi anlatabilseniz yeter bize, ki bu da 2-3 cümle ile yapılır genellikle.

ekşi duyuru'da biraz açıklamaya çalışmıştım bunu ama daha çok kişiye ulaşabilmek adına, çaylak inceleme alışkanlıklarımı burdan da paylaşayım (bunu genel bir teamül olarak algılamayın, ancak diğer moderatorlerin de benden çok farklı davrandığını sanmıyorum):

moderatorlerde bir çaylak inceleme arabirimi mevcut. diyelim ki ben o düğmeye bastım ve içeri girdim. o kadar da şahane bir ortam değil, entryler var işte. tepede nickiniz gözüküyor falan. tarihçeniz de tertemiz maşallah. işte, ben ne yapıyorum, entrylere şöyle bir göz gezdiriyorum. nelere dikkat ediyorum? işte şunlara:

1-) çok fazla entry mi yazmış? eğer öyleyse bunu pas geçiyorum ve sıradaki yazara geçiyorum. evet, sırası gelmiş olmasına rağmen pas geçtim bunu. çünkü yapılan duyurulara karşın çok fazla sayıda entry girmiş. söylendiği gibi; bu yazarı incelemektense, makul sayıda entry girmiş birkaç yazarı inceleyebiliriz aynı süre zarfında.
[bu aşama 10 sn'den fazla sürmez]

2-) entryleri tanım mı? eh, çaylak modunda girilen entryler tanım olmak zorunda. yani sadece bkz'dan oluşan entry girmeyin. sadece örnek olan entry girmeyin (=anket doldurmayın). ayrıca dedirten kalıbından şiddetle kaçının.
[bu aşama ortalama 1~1,5 dk sürüyor]

ilk aşamayı geçip ikinci aşamada takılan çaylaklar genelde uçuyor. iki aşamayı birden geçen çaylaklar ise yazar oluyorlar. ancak takriben her üç yazardan ancak biri iki aşamayı birden geçip yazar olabiliyor (salladım ama destekli salladım).

şimdi entrylerinizi tekrar inceleyin ve gerekirse bir kısmını eleyin. çöp kutusuna gönderin. o entrylerin de şahane olduğuna inanıyorsanız, yazarlığınız onaylandıktan sonra tekrar canlandırırsınız. bir koyun üç alın. hem siz kazanın hem biz kazanalım. göreceksiniz alımlar hızlanacak.
(kimi raikkonen, 15.04.2008 22:30)
Sosyal ağlarda paylaş

sildim 13 entryim kaldı.

merhaba!
bir sebepten caylak oldugunuz donem girdiginiz entryler sizin aslinda hala cok super bir yazar oldugunuzu ortaya koymu$tur. tekrar yazar konumuna geldiginizi hatirlatir iyi eglenmeye devam etmenizi dileriz!

ek$i sozluk caylak denetim ust kurulu alt birimi ara kivami
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
öyle deme abi, kafa izni aldım bi hafta, lan geziyorum sözlüğü, süper bişey diyeceğim geliyo, ama login olamıyosun. bi de mesela bişi yazıyosun, sonra adamın biri mesaj atıyo sana onla ilgili, muhabbet fln oluyo. güzel mekan.
edit: unutmadan tekrar edeyim, sözlükte kızlar teklif ediyor. o da var.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...