Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Araba tercih

Tyrael

Öne çıkan mesajlar

Tyrael said:
Namessar, otokritik.com'da güzel anlatmışsın fakat 1-2 detay daha var soracağım. Öncelikle premium paketde 17 gelmiyor standart? Bana 16 verdiler=/ bir de aux girişini veya USB yi kullanma fırsatı buldunmu?USB'ye taktığımızı(iPod olmasa dahi) da mp3 player üzerindenmi değiştiriyoruz?yoksa CD player'dan değiştirilebiliyor mu?

olabilir, degistiririm jant olayini otokritikte. ben iptal edilmis bir siparisi aldigim icin 17 standart geliyor saniyordum.

usb girisi benim aracta bulunmuyior. business radyo var bende. sadece aux girisi var onlarda. aux girisinde mp3 player uzerinden, usb girisinde direksiyondan da degisiyor. idrive olsaydi hatta ekranda gorecektin bilgileri.

ama bmw nin ozel kablosu gerekecek, standart usb kablosu ile olmadigi yaziyordu her yerde.
Sosyal ağlarda paylaş

kosiflerden alirsan borusan paketin 1 ay sonra flana kargo ile geliyor. eger borusan dan alirsan direk veiyorlar kabloyu falan. ama aux kablosu veriyor olabilirler. bende sadece aux girisi oldugundan sadece aux cikmista olabilir.

bu arada kendi usb kablon calismiyor, en aizndan yabanci forumlarda oyle diyorlardi. ama o arabalar i-drive li.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Evet eylülün tam sonunda siparişini verdiğimiz araba için minimum 8 haftada yani Ocak sonunda alabileceğimizi söylemişlerdi. Bugün aradılar Kosifler'den, arabanın gümrükte olduğunu ve 1 haftaya elimize geçebileceğini söylediler. Şimdi iyi güzel de beni bi endişe aldı. Başka araba kakalama şansları olabilir mi?Ben sipariş verdiğim zaman, yolda benim istediğim donanımda gelen bir araç olmadığını söylemişlerdi.
Ya da BMW yılbaşı hediyesi mi yapıyor bu şekilde?
Sosyal ağlarda paylaş

başka araba kakalasalarda aynı donanımda ozelliklerde ve gene 0km olacağı için farketmez.

bu arada km göstergesine bak alırken. benimkisi 2 km deydi. aracı yıkamaya vs ye ındırıp cıkarıyorlar, bır de kamyona yukleme ındırme gerı yukleme falan bıraz yol yapıyor. ama 1-2 km yı gecmemesı lazım. gecıyorsa bıl kı kosıfler satıcısı bır iki musterıye asagıdakı otoparkta deneme surusu yapmıs. deneme surus aracı olmadıgı ıcın yetkili kendı suruyor musterıye dokundurmuyorlar. hıc bır zararı yok. ama gene de rahatsız edıcı bır durum. ve yapıyorlar bunu. satıs gorevlısı bana otoparkta bekleyen musterı arabasında gostermıstı cunku aracı ve otopark ıcınde 200-300 metre gıdıp gelmıstı rahat. 4 kısıye gosterse al sana 1km.

bır de kesınlıkle lastık basıncını kontrol ettırt teslim almadan once ve sensoru ardından resetlettır. ısrar et bu konuda. yapmayı unutuyorlar. 2dk ını almaz.

borusan dan alıyorsan orda nasıl ısler bılmıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

farklı donanım olmadıktan sonra problem yok tabi de saolun teselli için=) Kosifler'den alıyorum. Bana da otopark da bir tane araba gösterdiler, fakat sürüşü geçtim bindirmediler bile. Gidim bir konuşim gerek yok öle şeylere test arabası var onla yapsınlar yapacaklarını.. Lastik basıncı ok saolun tekrar
Sosyal ağlarda paylaş

Sosyal ağlarda paylaş

Vodan said:
Benim arabam aldığımda 6km'deydi. Olur o kadar arıza çıkartsanda o arabayı verecekler sana 3km yaptı diye başka araba vermeleri mümkün değil o dakikadan sonra :)

Amerikada olsan yeni araba isteme hakkın doğuyordu. Ya da anahtarı teslim almadan önce son bi 1.000-1.500 dolar indirim almıştın =)

gözünü sevdiğimin ülkesi...
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bunun fabrika test sürüşü var, lojistiği var. Çoğu yere tırlarla gitseler dahi depolar içerisinde veya tırdan inip gemiye yüklenirken arabalar tekerlekleri üzerinde yol yapıyor. 6km normal. Eskiden şehir içerisinde tır ile nakliye yoktu örneğin. Atıyorum Gebzedeki VW deposundan Avcılara kadar arabalar sürülerek götürülüyordu. Tabi bu bahsettiğim 10 12 yıl öncesi. Şahinlerde fln da kilometre teli çekilir sevkedilirdi :)
Sosyal ağlarda paylaş

Dert diil tabiki canım, heleki bugün en kötü arabanın bile bakımı yapıldığı sürece en az 200.000km yapabildiğini düşünürsek...

Ama ben mesela o konuda obsesifimdir. O kadar para verip aylarca heycanla bekleyip bi araba alıyorsun, km kadranında 80 yazıyor. Beni o arabayı satana kadar rahatsız eder mesela. Ya da cep telefonu alacağım zaman kutusundaki kvk bandrolleri falan yırtıksa kutusu daha önce açılmşsa huylanırım alamam onu ben. açılmamış kutu isterim...
Sosyal ağlarda paylaş

Evet nihayet geçti araba elime..10 km'de geldi. Bu arada ben arabada ciddi ciddi 6 hoparlör saydım HI-FI istemiş olmama rağmen. Götürdüm satış temsilcisi var var felan dedi, ses de ii geliyor şuan fakat, kıllanmadım değil nerde kontrol ettirebilirm? ayrıca rodaj ne kadar sürer ve bu sürede kaç deviri geçmemek lazım söyleyebilirseniz sevinirim.
Sosyal ağlarda paylaş

Hayırlı uğurlu olsun güzel günlerde kullanman dileğiyle.
Hi-Fi konusunda bi bilgim yok. Rodaj için ilk 1000km çok zorlamayın derler doğruluk derecesi konusunda bi fikrim yok açıkçası yinede 4000deviri geçme istersen :)

Yeni oyuncağınla ilgili görüşlerini fikirlerini de bizimle paylaşırsın. Sonra da siteye geçiririz nihihih :)
Sosyal ağlarda paylaş

Kosifler Çiftehavuzlar'dan aldık arabayı. Sözleşmemde var HI-FI opsiyonu. Bugün götürdüm Bostancı Kosifler'e, acil servise girdim hoparlör saymak için, görevli 6 saydı.

Önde 4 arkada 2 hoparlör var. Öndekiler kapıda ve A sütununda(tiz). Arkadakiler cam önünde ama kenarlarda. Önde fena değil ses ama yine de çok net değil, arkada ise boğuk bir ses. Ses bayaa yüksek ama benim için netlik önemli olduğu için pek umursamadım. Yarın araba bilgisayara bağlanacak, bir de oradan bakacağız özelliklerine, orda da çıkmazsa

Hukuk okuyorum eyvallah ama..

-Sizce dava mı açmalıyım?
-BMW Almanya'ya mı başvurmalıyım?
-Veya?

Bunların dışında, sürüş gerçekten zevkliymiş. Keyif veren bir araba arkada uzun süre oturulmadıkça. Direksiyon simidi ağır ii güzel de, park yaparken yoruyor biraz. Şu an için ortalama 13-14 litre yakıyor gözüküyor(200km yaptım). Ama hızı 60 civarına sabitleyince 6lt ye kadar düştü. İç kalitesi bence gayet yeterli, burası dandik olmuş dediğim yer olmadı veya pek dikkat etmemişim henüz. Ön tarafının uzun olması problem yaratmadı gayet rahat kullandım şu ana kadar. USB opsiyonelmiş, alınan müzik sistemiyle alakalı değilmiş. Ama aux yormuyor, cd külfetinden de kurtardı. Okuma lambalarının yanında aşağıyı aydınlatan led ler var, tatlı bir ambiyans oluşturuyorlar. Klima son ayar dışında güzel ve sessiz çalışıyor fakat değişik bir koku yapıyor henüz anlayamadığım. Araba pek zorlanmıyor gibi gözüküyor, rahat taşıyor kasasını, 5 kişi dik sayılabilecek yokuş çıktım 3000 deviri geçmeden. Senin canavarı düşünemiyorum Namessar.

Herkese teşekkürler, darısı sizlerinde başına. Yukardaki sorularıma da cevap verirseniz çok sevinirim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...