Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vanille nerde?

oper

Öne çıkan mesajlar

• 4 hafta sonra ...
  • 6 ay sonra ...
  • 5 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...
Daesu said:
bakım evi süpermiş
100 yıl sonra saint vanill

artıkın daesu'da yok :(

hiç yüzyüze tanışmadığın adamların sende bi şekilde önemli yere sahip olması ve hatta yerlerinin sabitleşmiş olması garip bişi olm!

zaten bu adamları (chem, daesu, vanille, horace etc.) aramıyorum desem yalan olur
Sosyal ağlarda paylaş

Ben naif tüme varım kullanmam, hipotez-tümden gelim kullanırım.

Hipotezi daha önce var olan bilgilerden tümden gelimle oluştur, hipotezin tümden gelimle ortaya çıkan teorik sonuçlarını oluştur. Deneyciler bu sonuçların tutarlı olup olmadığına bakabilirler istiyorlarsa.
Sosyal ağlarda paylaş

hayata bakış açım ise fiziğin sadece deneysel sonuçlara uygun olma şartına sahip aksiyomlar kullanılarak oluşturulan matematiksel bir yapı olarak görülmesi gerektiği sdf

eğer böyle bir yapı olduğunu gösterebilirsen belki gerçekten "gödel's incompleteness teoremi acaba fizikteki "her şeyin teorisi" fikrini alakadar ediyor mu etmiyor mu" sorusu da manalı olur.

bunun için bilim felsefesi, matematik ve fiziği doğru oranlarda karıştırmak lazım sdf
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:
Ben naif tüme varım kullanmam, hipotez-tümden gelim kullanırım.

Hipotezi daha önce var olan bilgilerden tümden gelimle oluştur, hipotezin tümden gelimle ortaya çıkan teorik sonuçlarını oluştur. Deneyciler bu sonuçların tutarlı olup olmadığına bakabilirler istiyorlarsa.

Ya hemen de kendine mal etmişsfsd bi kere tümevarım gelimden falan fişman dan once benim kesgin zekama taktir plexsdfsd
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...