Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gelecek Linux

asinanyavuz

Öne çıkan mesajlar

Arkadaşlar gelecek linux'u bu yansıdan indirmek istiyorum:ftp://ftp.comu.edu.tr/pub/linux/dagitim/GelecekLinux/2.0
şimdi açtım karşıma iki tane iso çıktı. Birde MD5 ve MD5SUM diye iki dosya. Bu isoları indirecem sonra ne yapacağım bilmiyorum mesela.... Sonra bu dosyalarda yazan kodlar ne işe yarıyor? Bilenlerden yardım istiyorum acilen....[signature][hline]Bilinçli INTERNET Kullanıcısı için ELELE!
Lise ve İlköğretim Öğrencileri için BİTEK-O 2004
Sosyal ağlarda paylaş

ewt linux var. Ve isoları nero burning romla image şeklinde cd yapcakmışız :). ama ben bir abinin tavsiyesi üzerine (gelecek sorunlu olabilir yeniysen tavsiye etmem mandrake kur dedi.) aynı yansı da ftp://ftp.comu.edu.tr/pub/linux/dagitim/mandrake/9.2 mandrakenin yeni sürümü var. Bir dergi veriyormuş o dergiyi bulmaya çalışıyorum şu an :)[signature][hline]Bilinçli INTERNET Kullanıcısı için ELELE!
Lise ve İlköğretim Öğrencileri için BİTEK-O 2004
Sosyal ağlarda paylaş

Nero ya da baska bir CD Yakma programi ile "Burn Image" veya "Burn ISO Image" turevi herhangi bir opsiyondan o ISO dosyasini direk bir CD haline getiriyorsunuz.. Sonra CD den boot ederek kuruyorsunuz..

Hatirlatmam gerekir ki Gelecek Linux sonlanmis bir proje, artik ne destek veriliyor, ne de gelistiriliyor. Tavsiyem Linux kuracaksaniz Debian veya Slackware kurmanizdir.

Linux`tan Windows bilgisayarlariniza ulasabilir, dosya paylasimi yapabilir, interneti paylastirabilir veya client olarak kullanabilirsiniz.[signature][hline]There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't..
Ethernass Sys. Adm., Sys. Security Prv., Ethernass Rsp.
www.ekohost.net
Sosyal ağlarda paylaş

Ne kadar işinize yarar bilmiyorum ama dosyaları indirirken Flash Get kullanın. Download Accelerator sorun çıkarıyor. Flash Get ve 128K ADSL ile ortalama 14K/sn veri çekebilirsiniz comu'nün server'ından.[signature][hline]Uniyasam.Com Admin / ICQ#85889898
Grafiker ( Corel Draw & Photoshop ).
Autocad öğrenmek zorunda kalmış olan kişi.
Fizik okumayı bilinçli olarak seçen bilgisayar manyağı ve ruh sağlığı yerinde olmayan biri.
sharky, 08 January 2004 00:30 tarihinde demiş ki:
Sakin olalim. Sakin sakin cevap verelim. Zorla sakinlestirilmek icin parmak kaldirmayalim.

[Bu mesaj kavel tarafından 12 January 2004 20:41 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
asinanyavuz, 12 January 2004 19:36 tarihinde demiş ki:
PcExtra veriyormuş Mandrake 9.2 yi. Ya bu derginin fiyatını bilen var mı?

ah lanet daha yeni 3cdlik mandrake 9.2 yi çektim o kadar saat uğraştım puuu bilseydim yaparmıydım..

bu arada ben yeni başlayan biriyim ama bana en kolay öğrenebileceğin mandrake dediler nedir doğrusu
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Mosquito, 12 January 2004 21:35 tarihinde demiş ki:
said:
asinanyavuz, 12 January 2004 19:36 tarihinde demiş ki:
PcExtra veriyormuş Mandrake 9.2 yi. Ya bu derginin fiyatını bilen var mı?

ah lanet daha yeni 3cdlik mandrake 9.2 yi çektim o kadar saat uğraştım puuu bilseydim yaparmıydım..

bu arada ben yeni başlayan biriyim ama bana en kolay öğrenebileceğin mandrake dediler nedir doğrusu

Öğrenmek var öğrenmek var tabii.. Şahsen ne Mandrake ne de RedHat kullanma taraftarıyım. Belki bir çok şey başta kolay gözükebilir, fakat sonradan alışkanlıklarınızdan vazgeçemezsiniz ve bir sorunla karşılaştığınızda sizin değil, sistemin çözmesini beklersiniz.

Teklif var, ısrar yok.[signature][hline]There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't..
www.ekohost.net
Sosyal ağlarda paylaş

Madrake 9.1, Red Hat 9.0 ve Gelecek Linux 2.0 Kurdum kullandım. Kurulumları basit. Adamı uğraştırmıyor ve donanımınızı otomatik olarak yapılandırıyor. Fakat ne yalan söyleyeyim biraz windows'a kaymaya başladı sanki bu üç sürümde. Belkide sadece bana öyle geliyordur.[signature][hline]Uniyasam.Com Admin / ICQ#85889898
Fizik okumayı bilinçli olarak seçen bilgisayar manyağı ve ruh sağlığı yerinde olmayan biri.
Sakin olalim. Sakin sakin cevap verelim. Zorla sakinlestirilmek icin parmak kaldirmayalim.
Sosyal ağlarda paylaş

suan icin suse kullanıyorum ve gayet memnunum en baslarda bende taraftarı idim illede redhat vs spnra birgun gittigimiz bir sistemde suse yi gordum sisteme destek veren arkadas bya ovdu ve suse yi denemek istedim aslinda redhat le arasinda gecmeni sagliyacak ne fark gordun derseniz oyle bir fark yok asırı derecede profosyonel bir kullanıcı degilseniz hicbir dagitim arasindaki farki anlamazsiniz x kullandiginiz surece konsoldan uzak durdugunuz surece hepsi aynı gelir size. sharky ile konusmustuk birkaç kere debian ı kurucaktım indirmek zor geliyo bi ara uni ye gidip cd lerini alicam ama isten fırsat bulup gidemedim suan denemedigim 2 dagıtım kaldı debian,slackware(3 kere kurdum her seferinde kernel secme olayini unuttum yada yanlis bisi yaptim kernel panic verdi sonra cdleri kaybettim ole kaldı )
neyse windows ve linux pcleri Samba aracığıyla kullanabilirsiniz nette samba konfigleriyle ilgili bircok dokuman oldugu icin yeni bir kullanıcı bile rahatlıkla yapabilir[signature][hline]Fallen
Sosyal ağlarda paylaş

slackware in sadece 2 cd sini cekmen yeterli ilk 2 cd dısıdakileri yanlıs hatırlamıyorsam dokumantasyon net dısında bulman biraz zor ama bir aralar gelecek shop satıyordu dagıtımları hala orada varsa oradanda satın alabilirsin ama bence en mantıkılısı net =)[signature][hline]Fallen
Sosyal ağlarda paylaş

Eğer sunucu olarak slackware kullanacaksanız, sadece 1 CD yeterli.. 2 CD olayı da yeni çıktı.. Normalde hep tek cd özelliğini korumuştur Slackware, nedense 9.1 ile beraber bu tür bir şeye giriştiler.

Eğer Linux'u öğrenmek için kuruyorsanız, Slackware kurun.. Eğer Linux'u biliyorsanız, ve rahatınıza düşkünseniz Debian. Eğer sorun üzerine sorunla karşılaşmak istiyorsanız RedHat, herşeyi grafik ekrandan yapmaya çalışıp, elinize yüzünüze bulaştırmaya çalışıyorsanız Mandrake kurun.. Gelecek için bir yorum yapamıyorum, zaten RedHat üzerine yapılmış bir sistem.. SuSE için çok fazla yorum yapmak istemiyorum.. Şu ana kadar başarılı bulmadım. Fakat Novell falan satın aldı, bundan sonra harika şeyler yapabilir - de yapmayabilirde..

Sonuç : Slackware den ve Debian dan şaşmayın.[signature][hline]There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't..
www.ekohost.net
Sosyal ağlarda paylaş

said:
sharky, 13 January 2004 01:11 tarihinde demiş ki:
S-L-A-C-K-W-A-R-E

Düşünsenize sharky almış eline club tarzı bir silah. Donanım & Yazılım Formu'nda bir yandan milletin kafasına geçirirken bir yandan da "slackware ulan slackware işte" diye bağıyor:) Ne alaka diceksiniz ama öyle ayrı ayrı yazılmış görünce harfleri birden öyle bir görüntü canlandı gözümün önünde:)

Ha bu arada. Hangi linux sürmünü kurarsan kur xwindow kasar o makinada. komut satırından kullanırsan hiç bişiycikler olmaz.[signature][hline]Uniyasam.Com Admin / ICQ#85889898
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...