Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

American Robert?

asinanyavuz

Öne çıkan mesajlar

Birincisi benim nickimde ingizlice benim dusman odugum ingilizler falan degil

Nickime gelince hosuma giden bir kitabin adiydi yazdim.

Ben oralarda okumanizada karsi cikmiyorum okuyun zaten dert etmeyin biz sizleri bu vatana hayir olarak gormuyoruz gunu geldiginde bu vatan icin dusunmeden canini vericek vatan evlatlari bizleriz siz amerikalarda gezerkene ama beni en cok uzen sirf anadolu lisesi fen lisesini kazanamayip beceremedikleri icin su okullara gitmenize ragmen bir de kendinizi diger devlet okullarindakinden ustun gormeniz.

Neyse OSS de her sene belli oluyor. Bu arada guluyorum harvardda su kadar ogrenci gonderdik diye ulan 40 bin dolar para vericeksin harvardda her sene sonrada bunu gurur olarak sunucaksin.

Hadi sikiyorsa kazansin biri burslu larak o okullarida gorelim. Bana sorarsan benim mezun oldugum okuldan bir cok kisi var.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
onlyreal, 11 January 2004 17:16 tarihinde demiş ki:
Birincisi benim nickimde ingizlice benim dusman odugum ingilizler falan degil

Nickime gelince hosuma giden bir kitabin adiydi yazdim.

Ben oralarda okumanizada karsi cikmiyorum okuyun zaten dert etmeyin biz sizleri bu vatana hayir olarak gormuyoruz gunu geldiginde bu vatan icin dusunmeden canini vericek vatan evlatlari bizleriz siz amerikalarda gezerkene ama beni en cok uzen sirf anadolu lisesi fen lisesini kazanamayip beceremedikleri icin su okullara gitmenize ragmen bir de kendinizi diger devlet okullarindakinden ustun gormeniz.

Neyse OSS de her sene belli oluyor. Bu arada guluyorum harvardda su kadar ogrenci gonderdik diye ulan 40 bin dolar para vericeksin harvardda her sene sonrada bunu gurur olarak sunucaksin.

Hadi sikiyorsa kazansin biri burslu larak o okullarida gorelim. Bana sorarsan benim mezun oldugum okuldan bir cok kisi var.

Ben 7 sene önce girdim Üsküdar Amerikan Lisesine ve girdiğim zaman bu okullarada sınavla giriliyordu hemde belki senin söylediğin bir çok okuldan daha yüksek puana. Bu benim okulumu daha iyi bir okulmu yapar hayır? Ama nasıl Anadolu liselerini daha iyi yapar onuda anlayamadım. Bilgisizliğin yansımış yazına. Ben şuanda ÖSSye hazırlanıyorum sadece yutrdışına başvuru yapmadım ama başvurusunuda yapanlara saygım var çünkü ben dar görüşlü bir insan değilim. Herkes nmasıl eğitim yapmak istediğini kendi seçer kimse buna karışamaz özelliklede at gözlüğü takan insanlar. Benim veya yanımdaki hiç bir insanın senin gibiler tarafından vatana hayırlı olarak görülmesine ihtiyacı yok. Bazı insanlar vardır kendini bilir, bazı insanlar vardır etrafında beynini yıkayan insanların öyle etkisi altında kalmıştırki artık kendi düşünceleri yok olmuştur bir kukla veya diğer insanların söylediklerini sürekli tekrarlayan zombiler haline gelmiştir. İşte Vatan için asıl tehlikeli olan insanlar budur, çünkü diğer dünya ülkeleri gelişirken Türkiye geri kalırsa bunu ancak ve tek sebebi kafalarının içindeki örümcek ağlarından kurtulamamış böyle insanlar olacaktır ve onlar herzaman yaptıklarını yaparak diğer insanları suçlayacaktır basit örneklerle kendini haklı çıkarmaya çalışacaktır, çünkü onların kendilerine ait bir görüşü yoktur başkalarının görüşüne nedenini bilmeden körü körüne inanır ve dogmatiktir sorgulamaz özgür bir birey değil ne vicdanen neden aklen. Asıl işte vatana hiyanet eden insanlar bunlardır ve bunlardan korkulmalıdır. Gelişmenin ve ilerlemenin ilk ve tek şartı özgür düşünce ve düşünceye saygıdır.[signature][hline][b]''Nindyn vel'uss malar xuil phindaren zhal'la lor ulu uk uktan 'udtila naut doera natha phindar. Ka dos l'inya verve wund l' rendan l' rendan mziln l'inyan wund dos.''
Sosyal ağlarda paylaş

İyi eğitim alıyorsanız ve bunu türkiye nin görünürde dost gerçekte en büyük düşmanı olan ülkenin lehine kullanıyorsanız buna nasıl vatan için hayırlı birşey olarak nitelendirebilirsiniz ki? Güldürmeyin lütfen. Sonra da gerçekten ülkesini seven kişilere örümcek kafalı dersiniz. Zihniyet deyip duruyorsun. Zihniyet dediğin buysa helal olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Sana ilk önce vicdan ve seçenek özgürlüğü diyorum. Sonra şartlandırılmış düşüncelerinden kurtulabilirmisin bilmem ama ister kabul et yada etme Üsküdar Amerikan lisesinde okuyorum sadece össye giricem kazanırsam genetik okuycam ve fakülte dışında iş imkanı şuanda 0larda olmasına rağmende Türkiyede kalıcam, ve benim gibi tanıdığım bir çok insan var benimle aynı okulda tabi nedense önyargılı olmak çok kolaydır çünkü hüç düşündürmeyi gerektirmez, kendi kusurlarını saklamana hatta başkalarını suçlayarak vicdan rahatlığına ermeni sağlar o yüzden insan aklınıda çok rahat cezbeder.[signature][hline][b]''Nindyn vel'uss malar xuil phindaren zhal'la lor ulu uk uktan 'udtila naut doera natha phindar. Ka dos l'inya verve wund l' rendan l' rendan mziln l'inyan wund dos.''
Sosyal ağlarda paylaş

Belki şuanda burda yapılan bu tartışma ve bu mesaja gelicek olan cevaplar Türkiyenin içleri acısı durmuna bir örnektir. Yazık, hele gelipte şimdi Türkiyenin içler acısı durumu için başkalarını suçlarsanız dahada yazık yazdıklarımdan hiç bir şey anlayamamışsınız demektir.[signature][hline][b]''Nindyn vel'uss malar xuil phindaren zhal'la lor ulu uk uktan 'udtila naut doera natha phindar. Ka dos l'inya verve wund l' rendan l' rendan mziln l'inyan wund dos.''
Sosyal ağlarda paylaş

Birincisi ikisininde sinavla aldigini daha onceki yazilarimdan gorursun.

Ikincisi bizim zamanimizda anadlu lisesine girmeden once bunun sinavina girilirdi ulan anadolu lisesini kazanamazsam buna gidiim diye ki hala ole bence.

Yabanci ulkede egitime karsi falan degilim oda gayet acik. Benim neye karsi oldugum gayet acik bir halta yaramayan yaramamis 3 5 zengin cocugunun kendini ustun gormesine.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada okul tartismasi disinda genetik okumani tavsiye etimiyorum su an icin turkiyede genetik hatta amerikadada genetik adi degistirilmis biyoloji ki bunu marie curie lerde egitim almis bogazici genetik birincisi hocama soyledigimdede ayni tepkiyi aliyorum.

Bu bolumu secerken odtu rektornun yillar once soyledigi lafida unutma bioloji bolumune ilgi yoktu adini degistirdik sukse yapti.

said:
Ardeth, 11 January 2004 17:37 tarihinde demiş ki:
Sana ilk önce vicdan ve seçenek özgürlüğü diyorum. Sonra şartlandırılmış düşüncelerinden kurtulabilirmisin bilmem ama ister kabul et yada etme Üsküdar Amerikan lisesinde okuyorum sadece össye giricem kazanırsam genetik okuycam ve fakülte dışında iş imkanı şuanda 0larda olmasına rağmende Türkiyede kalıcam, ve benim gibi tanıdığım bir çok insan var benimle aynı okulda tabi nedense önyargılı olmak çok kolaydır çünkü hüç düşündürmeyi gerektirmez, kendi kusurlarını saklamana hatta başkalarını suçlayarak vicdan rahatlığına ermeni sağlar o yüzden insan aklınıda çok rahat cezbeder.
Sosyal ağlarda paylaş

Son bir derleme yapıyorum.Ve gidiyorum çünkü çok sınavım var sanırım şurda harcadığım zaman sadece kayıp oldu.

said:

Ikincisi bizim zamanimizda anadlu lisesine girmeden once bunun sinavina girilirdi ulan anadolu lisesini kazanamazsam buna gidiim diye ki hala ole bence.

Gayet açık ve net hatırlıyorum ilk kolejlere girmiştim sonra anadolu liselerine.

said:

Yabanci ulkede egitime karsi falan degilim oda gayet acik. Benim neye karsi oldugum gayet acik bir halta yaramayan yaramamis 3 5 zengin cocugunun kendini ustun gormesine. ...................................>

biz sizleri bu vatana hayir olarak gormuyoruz gunu geldiginde bu vatan icin dusunmeden canini vericek vatan evlatlari bizleriz siz amerikalarda gezerkene ama beni en cok uzen sirf anadolu lisesi fen lisesini kazanamayip beceremedikleri icin su okullara gitmenize ragmen bir de kendinizi diger devlet okullarindakinden ustun gormeniz.

Daha önce bahsettiğin siz sadece 3-5 zengin çocuğumu, nolucak ozaman 3-5 çocuk amerikada gezsin geri kalanlar yurdunuda savunabilir ama senin çıkış noktan yoksa ön yargıyla elde edinilmiş bir düşüncenin ürünümü? Bence öyle. İlk önce bizim sizi üstün gördüğümüzü söylemen ve daha sonra öss neticeleriyle yabancı okulları aşağılaman ise düşündürücü ve kendi içinde çeliştiğini yada hakkaten bazı ezberlenmiş düşünceleri tekrar ettiğini gösterir.Ayrıca bilmem farkettinmi bir çok kez tekrarladım kessinlikle hiç bir anadolu lisesini daha alçak görmediğimi ama tabi senin tabirine uymadığı için böyle bir şey demem lazım dimi?
Bir an içimi bir hüzün kapladı neyse...İyi akşamlar ve forumlara verdiğim(iz) rahatsızlıktan dolayı özür dilerim.[signature][hline][b]''Nindyn vel'uss malar xuil phindaren zhal'la lor ulu uk uktan 'udtila naut doera natha phindar. Ka dos l'inya verve wund l' rendan l' rendan mziln l'inyan wund dos.''
Sosyal ağlarda paylaş

said:
onlyreal, 11 January 2004 17:47 tarihinde demiş ki:
Bu arada okul tartismasi disinda genetikle ilgilide ii arastirma yap su an icin turkiyede genetik adi degistirilmis biyoloji ki bunu marie curie lerde egitim almis bogazici genetik birincisi hocama soyledigimdede ayni tepkiyi aliyorum.

Bu bolumu secerken odtu rektorunun yillar once soyledigi lafida unutma bioloji bolumune ilgi yoktu adini degistirdik sukse yapti.

said:
Ardeth, 11 January 2004 17:37 tarihinde demiş ki:
Sana ilk önce vicdan ve seçenek özgürlüğü diyorum. Sonra şartlandırılmış düşüncelerinden kurtulabilirmisin bilmem ama ister kabul et yada etme Üsküdar Amerikan lisesinde okuyorum sadece össye giricem kazanırsam genetik okuycam ve fakülte dışında iş imkanı şuanda 0larda olmasına rağmende Türkiyede kalıcam, ve benim gibi tanıdığım bir çok insan var benimle aynı okulda tabi nedense önyargılı olmak çok kolaydır çünkü hüç düşündürmeyi gerektirmez, kendi kusurlarını saklamana hatta başkalarını suçlayarak vicdan rahatlığına ermeni sağlar o yüzden insan aklınıda çok rahat cezbeder.
Sosyal ağlarda paylaş

Kisiden bahsetmiyorum genelden bahsediyoruz kendi dusuncelerin farkli olabilir.

Sonra bende koley sinavlarina ilk giriniyordu yazdim ii oku

said:
Ardeth, 11 January 2004 17:51 tarihinde demiş ki:
Son bir derleme yapıyorum.Ve gidiyorum çünkü çok sınavım var sanırım şurda harcadığım zaman sadece kayıp oldu.

said:

Gayet açık ve net hatırlıyorum ilk kolejlere girmiştim sonra anadolu liselerine.

said:

Yabanci ulkede egitime karsi falan degilim oda gayet acik. Benim neye karsi oldugum gayet acik bir halta yaramayan yaramamis 3 5 zengin cocugunun kendini ustun gormesine. ...................................>

biz sizleri bu vatana hayir olarak gormuyoruz gunu geldiginde bu vatan icin dusunmeden canini vericek vatan evlatlari bizleriz siz amerikalarda gezerkene ama beni en cok uzen sirf anadolu lisesi fen lisesini kazanamayip beceremedikleri icin su okullara gitmenize ragmen bir de kendinizi diger devlet okullarindakinden ustun gormeniz.

Daha önce bahsettiğin siz sadece 3-5 zengin çocuğumu, nolucak ozaman 3-5 çocuk amerikada gezsin geri kalanlar yurdunuda savunabilir ama senin çıkış noktan yoksa ön yargıyla elde edinilmiş bir düşüncenin ürünümü? Bence öyle. İlk önce bizim sizi üstün gördüğümüzü söylemen ve daha sonra öss neticeleriyle yabancı okulları aşağılaman ise düşündürücü ve kendi içinde çeliştiğini yada hakkaten bazı ezberlenmiş düşünceleri tekrar ettiğini gösterir.Ayrıca bilmem farkettinmi bir çok kez tekrarladım kessinlikle hiç bir anadolu lisesini daha alçak görmediğimi ama tabi senin tabirine uymadığı için böyle bir şey demem lazım dimi?
Bir an içimi bir hüzün kapladı neyse...İyi akşamlar ve forumlara verdiğim(iz) rahatsızlıktan dolayı özür dilerim.
Sosyal ağlarda paylaş

Hmm ya ben yanlış anladım yada sen önce siz diyerek genele hitap ettin sonra 3-5 zengin diyerek bir kaç kişiye indirdin daha sonra ben kişiye diye değil genele hitap ediyorum diyerek tekrar fikir değiştirdin? Eğer farklı şeylerden bahsediyosan söylediğin pek açk değil çünkü üç kere fikir değiştirmiş gibi görünüyorsun.
Buarada genetik hakkında uyarıların için sağol ama ben geleceğe yönelikte bazı araştırmalar yapıp karar verdim bu konuya adı yüzünden değil. Eğer adından dolayı olsa şuanda çoktan vazgeçmiş olurdum çünkü senin dediğini bir çok kişiden daha duydum.[signature][hline][b]''Nindyn vel'uss malar xuil phindaren zhal'la lor ulu uk uktan 'udtila naut doera natha phindar. Ka dos l'inya verve wund l' rendan l' rendan mziln l'inyan wund dos.''
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth +1

Ben de Ardeth ile aynı okulda ve aynı sınıfta okuyorum, ve insanların önyargılarını gördükçe şaşıyorum. Okulun adı Üsküdar Amerikan diye biz amerikan yağcısı mı oluyoruz acaba?? Bu nasıl bir mantıktır, nasıl bir mantalitedir; nasıl böyle bişeyi düşünebiliyorsunuzu hayret ediyorum. Bu okuldan çıkan adam amerikan casusu oluyor sanıyorsunuz ya bu sadece beni güldürüyor. Biz geçen sene lise2'de bu vatanın butun evlatları gibi milli güvenlik dersini gördük, yok biz sanki amerikan yağcılığı konusunda ders görüyoruz. peh.

Ben yurt dışına burslu başvurdum bu sene, başvuranların çoğunu da biliyorum coğunluk burslu başvuruyor. Başvuranlar olarak söylüyorum amacımız amerikaya gidip onlara peşkeş çekmek fln deil, sadece daha kaliteli eğitim görmek isteyen insanlarız. Ha, böyle amerikan yağcıları yok mu var tabii. Ama onlar okulda azınlığı oluşturuyorlar ve küçük bir gruptan ibaretler. Ciddi insanlar tarafından da önemsenmiyorlar zaten, ne yaparlarsa yapsınlar bize ne.

İnsanların bu kadar önyargılı olduğunu görünce dayanamıyorum. Yani okulunuzun önündeki ad mı kim olduğunuzu belirliyor? Bu kadar basit mi yani? Ooh, ne ala hayat amma da kolay. Yapıştır etiketleri insanların üzerine de sonra da ben vatanseverim de. Yok öyle arkadaş, eğer bu milleti cidden seviyorsan o zaman bakmazsın etiketine; nasıl bir insandır o daha önemli. İmaj senin için daha önemli ise eğer o bahsettiğin amerikanın kurbanı olmuşsun demektir. Çünkü amerikanın yaptığı tek şey bize imaj düşüncesini savurmak, biz de kefal gibi atlayıp yiyoruz bunu. Bunu yiyerek suç bizde, onlarda deil.[signature][hline]Those of you who are lucky enough to have your lives, you may flee with them. However, leave your limbs here because they belong to me.

The Bride / Kill Bill
Katana ile bi salon dolusu adamı kestikten sonra...
Sosyal ağlarda paylaş

sanırım tartışmaya gerek yok. Bakın amerikada eğitim görmek nedir biliyor musunuz? Öyle amerikancılık fln değil. Sen amerikada eğitim gördükten sonra iş bulamada göreyim. Ayrıca türkiye'de bulunan kısıtlı imkanlar yerine abd de okur ülkemde vatanıma hizmet ederim. Ne farkı var? Şu farkı sen TR'nin tanıtımı konusunda çokşlerleme katedebiliyorsun. İşte türk bilim adamı şöyle yaptı. Türk bilim adamı şunu buldu. Ve son olarak şunu söylüyorum türkiye'de bazı şeylere gereken önem verilmiyor. Adamın biri suyla çalışan araç buluyor. Bulduğunua bulacağına pişman ediliyor tehditlerle. Bu bilime destek veren bir ülke davranışı mıdır? Tabi abd de armut piş ağzıma düş hemen kapıyor. Yalan mı?[signature][hline]Bilinçli INTERNET Kullanıcısı için ELELE!
Lise ve İlköğretim Öğrencileri için BİTEK-O 2004
Sosyal ağlarda paylaş

Olayi sacma yerlere cekmeyin olay amerikada egitime hayir demek degil turkiyede amerikayi yasayip amerika poposu(kelimenin ne oldugnu cikartin) yalamakta.

Uzerinede amerikan yazan bir logo tasiyorsan bunu yapiyorsun demektir o okulun kuruslusundaki turklere bir bakin bakiyim hangi amerikan mandaciligi yalakalari.

Ulan essek kadar amerikan logosu tasiyip hala geyik yapiyorsunuz ya yuh artik.

Ben kimden bahsettigimide biliyorum ardeth siz anca sukran bayramlari cadilar bayramlari kutlayin hadi yavrum yavas yavas
Sosyal ağlarda paylaş

Sadece helal olsun diyorum onlyreal. Halide Edip gibi birinin çıktığı bu okula laf ediyorsun ya, diyecek bişey bulamıyorum. Neyse ben kendimi tutayım forumlarını seviyesi düşmesin...[signature][hline]Those of you who are lucky enough to have your lives, you may flee with them. However, leave your limbs here because they belong to me.

The Bride / Kill Bill
Sosyal ağlarda paylaş

Bence de... Kitlensin bu topic maksadını aşmaya başladı.[signature][hline]Those of you who are lucky enough to have your lives, you may flee with them. However, leave your limbs here because they belong to me.

The Bride / Kill Bill
Sosyal ağlarda paylaş

Kendi agzinla soluyorsun

size halide edip adivar i ogretmediler heralde

halide edip bir numarali amerikan mandacilarindandir ki sonradan ataturk le falan tanistiktan sonra donmustur

kendi agzinizla halide edipin amerikan mandaciligi zamanini ve nasil bu yone gittigini anlatiyorsnuz ya yuh atik ne diyim

azicik tarih ogrenin

said:
Saendul, 11 January 2004 20:47 tarihinde demiş ki:
Sadece helal olsun diyorum onlyreal. Halide Edip gibi birinin çıktığı bu okula laf ediyorsun ya, diyecek bişey bulamıyorum. Neyse ben kendimi tutayım forumlarını seviyesi düşmesin...

[Bu mesaj onlyreal tarafından 11 January 2004 21:33 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi efenim ne tesadüf ki ben de Üsküdar AMERİKAN Lisesinde okuyorum. 7 senedir buradayım. daha kimse beynimi yıkamayı DENEMEDİ. Evet, belki sizden zenginim, imkanlarım fazla, hatta LONDRA doğumluyum(ana baba Türk tabii) ama Amerikan özentisi değilim. Anadolu Liselerinde okudu/okuyor diye insanlara "salak" muamelesi yapmam, ama örümcekbeyinlilikte ileri seviyeye çıkan insanlara artık..... neyse
Okuluma dönersek, Amerikan para gelmiyor, imkanları olursa bizden para yolabilirler. 7 senedir iilk defa Noel tatili yapıldı, çünkü haliyle okuldaki hristiyan hoca sayısı belli. Okuttukları kitapların arasında 1984, Brave New World, Animal Farm gibi kitaplar var ki bunlar sömürgeden çok aydın, hatta anarşist yetiştiren şeyler(tabii bazı "anadolu lisesi" öğrencileri anlamaya bilirler). Hocaların hepsi Bushtan en az herkes kadar nefret ediyor. Vatani savunma da gerekirse gözümü kırpmadan giderim.
Özentiliğe gelince, onlar heryerdeler, ülkücü ocağı tadında okullarda bile onlardan var.
of yeter dayanamıyorum. Ve inanamıyorum nasıl böyle düşünebilen insanlar var hala memlekette. sinirden ellerim titriyor saçmalamaya başladım zaten, aklınızı başınıza devşirin, bir ara da bizim okulu ziyarete gelin de görün "sömürge yetiştirme merkezi"niz nasıl çalışmakta....
Özetin özeti: Bir şeyi eleştirmeden önce iki dakika zahmet edip bilgi edinin, bir kaç salak var diye herşeyi genellemeyin, önyargı olayından vazgeçip millete etiket yapıştırmayı bırakın. ben hiç bir-iki dargörüşlü adam var diye "Anadolu Liseleri dargörüşlü tipler yetiştiriyolar, sonra bunlar başımıza bela oluyor" demiyorum.....[signature][hline]"127*625+3 işleminden elde edilen sayının 5 tabanındaki eşitinin rakamlarının toplamının 10 tabanındaki değeri kaçtır?"(Yaşasın ÖSS!)
Aşağıdakilerden hangisi en aşağıdadır?(Long live ÖSS!)
Gel vatandaş beleş 3.5 ed.e geeel
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...