Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tapping hakkında yardım

Mirage

Öne çıkan mesajlar

bu arada hala kitap alamadım.

evde oturup gam çalışıyorum, bol bol parmak egzersizi yapıyorum.

major, minor, pentatonic major, pentatonic minor ve blues gamlarını ezberledim, yavaş yavaş temiz temiz başladım hızlandırdım.

pull-off, hammer-on'da pek sorunum da yok, yavaş yavaş yeni bir şeyler çalışmaya başlamam lazım sanırım. ne çalışmalıyım sizce? yeni gamlar mı öğrensem, ya da ne öğrensem?

(imkan bulabilirsem, bir iki kayıt yapıp yollarım, seviyemi görüp ona göre de yazabilirsiniz/düzeltebilirsiniz)[hline]Pretty women make us buy beer,
Ugly women make us drink beer.
[Al Bundy]
Sosyal ağlarda paylaş

teşekkürler

yeni bir şeyler öğrenmek istiyorum, çalmakla kastım o. her gün minimum yarım saat gam çalışıyorum metronomla. parmak uçlarıyla basmaya, parmaklarımı tellere çok yakın tutmaya ve çok hafif ama sağlam basmaya dikkat ediyorum.

ama yani sırf gam çalışmak ve parmak egzersizi sıkmaya başladı. tabii gamları yalayıp yutmuş değilim, deli gibi hızlı da çalamıyorum ama artık bunlara ek olarak bir şeyler yapmanın zamanı geldiğini düşünüyorum da, bu ekin ne olacağını soruyorum. ;)

hala özel ders için araştırıyorum ve para biriktiriyorum, özel derse kadar ne kadar kendimi geliştirirsem, o kadar yararlı olur çünkü.[hline]Pretty women make us buy beer,
Ugly women make us drink beer.
[Al Bundy]
Sosyal ağlarda paylaş

ufak bir kayıt yaptım, epeydir upload etmeye uğraşıyorum. 2. kablom yanımda olmadığı için bilgisayara bağlayamadım, mikrofonu amfinin önüne yerleştirdim öyle kayıt yaptım. o yüzden epey cızırtı var.

düzgün bir kayıt programı bilmediğim için de, windows audio recorder kullanmak zorunda kaldım. bu sebeple her 1 dakka aralıklarla kaydı durdurup tekrar rec'e basmam gerekti, arada boşluklar oldu.

neyse, bu kayıt tamamen noob kaydıdır eheh, ama tamamen eleştiriye açık. bunun için koyuyorum zaten. hataları dinleyerek anlayabilir misiniz bilmem de, verebileceğiniz tavsiye varsa iyi olur.

bu arada çalarken arada ufak bir sürü hata da oldu, onları da tekrar baştan kaydetmeye kasamadım. o küçük nota hatalarına değil de, genel olarak çalış hatalarına değinirseniz sevinirim.

metallica - one (başları)
rhpc - californication (solo)
opeth - ending credits
metallica - nothing else matters (solo)

bunlar var kayıtta. bu arada bend'lerim pek iyi değil, zaten daha ne bend dersi aldım, ne kendim çalışıyorum, öyle kendi halimde yapıyorum, o yüzden bend'lerin kötü olduğunun da farkındayım.

audio recorder ile mp3'e çevirdim ama ismi wav kaldı. (ses de düşük, sesi biraz açmanız lazım..)

dedim ama upload'da sorun olmuş, başka adres arıyorum. bulunca vercem url.

[Bu mesaj Mirage tarafından 09 January 2004 14:31 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.geocities.com/subasiartun/miragedeneme1.wav

bunu copy paste yaparak indirebilirsiniz sanırım yine bir aksilik olmazsa eheh. geocities de silmez umarım.. nedir bu ya, 1.5mb'lık mp3 dosyasını bi yere upload etmek için yapmadığım şebeklik kalmadı.

[Bu mesaj Mirage tarafından 09 January 2004 16:31 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

mirage cım gerçekten doğru bir yolda olduğunu bende söyleyebilirim sana. egsersizler canını sıkarsa eğer sana bir kaç tane şey önerebilirim.
söz gelimi arada sevdiğin ve çalmakta çok zorlanmayacağın parçaların gitar tablarını indirip onları çalmaya çalış. çalıp bir yandan söylemeye çalışman ilerde şan açısından da bayağı yardımcı olacaktır sana. diğer tavsiyem eğer mümkünse bu gamları çalışırken , bir adet gitar loop u bul hangi gamı çalışıyosan onun üzerine bu gamlardan solo atmaya çalış. dolayısıyla gamları anlamsız şekilde inip çıkmanın yanında müziğe anlam katmayada başlarsın bu şekilde gam çalışmaktan sıkılmazın.
fakat tabiki kromatik çalışmalarda bu ritip loopu olayını uygulama çünkü kromatik çalışmalar geenelde armonik olmaktan yoksun sadece egzersiz amaçlı şeylerdir.
hatta kromatik alıştırmalar yaparken gitarın sesinide kıs istersen :)
sevdiğin parçaların akorlarına bakarak onlara değişik sololar uydurmaya çalışmakta başka bir creativite geliştirme şeklidir.
bu şekilde çalışmalarını biraz daha zevkli hale getirebilirsin gibi geliyor bana.
Özellikle bend çalış derim sana. aslında gitaristin gitaristliği bendlerinden anlaşılır :) tam bir ses veya tam iki ses bend yapabilmeye çok dikkat et. bend telleri yukarı veya aşağıya çektirmekten ibaret değildir sende taktir edersn. tam sesleri yakalamaya çalış.legatoları iyi çalış. insana oldu gelir ama olmaz aslında legatolar. ne diyim kolay gelsin :))[hline]
Qui Bono?

[Bu mesaj Numb tarafından 09 January 2004 19:14 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...