Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

blue jean'den saçmalık...

Cthulhu

Öne çıkan mesajlar

ehaa. metallica metalse hala linkin parkda metal dir derim.
linkin parkın şarkılarında bile daha çok riff ve solo var.
ayrıca söylediğin açtığın başlık blue jean den saçmalık diye. saçmalıksa bu sadece blue jean e ait değil onuda bilesin diyorum.
[hline]
Qui Bono?

[Bu mesaj Numb tarafından 04 January 2004 15:39 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

İlk olarak sakin ol.
Dergi piyasaya muhtaç, bunda seninle hemfikiriz sanırım. Benim anlatmaya çalıştığım, okuyucu kitlesi zaten yeterince rezil olan bir derginin içeriği de onlara yönelik olduğunda, Blue Jean çıkıyor ortaya. İşte bu yüzden Blue Jean'de Opeth veya Iron Maiden'ın isminin geçmesi benim için hüzün ve nefret kaynağı. Ha yazarlarına gelince, kusura bakma ama madem o kadar müzik düşkünü ve idealistler, underground yazılar yazıyorlar falan, e bıraksınlar Blue Jean'i. Merak etme, Blue Jean giderse, sponsor bulmak o kadar da zor olmaz; Number 1 ne güne duruyor :). Hani bir laf söylemişsin, benim kim olduğumu bilmeden benim hakkımda yorum yapamazsın gibisinden, sen nerden biliyorsun ki benim hiç Blue Jean okumadığımı... Ya da buradaki insanların bir defa bile dergiyi açıp bakmadığını? Metallica CD'si vermişti bir zamanlar hatırlarım, o zaman almıştım, ne o adam mı oluyolar yoksa diye. Verdiğim paraya acıdım, keşke o parayı Metallica'nın orjinal kasedini almak için kullansaydım. O çok çok bahsettiğin dengede tutma adına kaç defa Blue Jean'de John Paul Jones'un adı çıktı? Kaç defa Led Zeppelin'den bahsettiler? Kaç defa Jeff Buckley yazdı? Yazarlar dediğin gibi kültür yayılımına uğraşsalardı, bir amaçları olsaydı (paradan başka) en azından hitab ettikleri kitleye bir şeyler gösterme çabasında olurlardı. Bırak underground dergileri adamların müdavimleri var, tutup onları adam etseler, underground dergilerle işleri kalmaz. Hem benim gönlüm rahat eder, hem TR müzik piyasası bir yerlere gelir. Madem adamların okuyucu kitlesi bu kadar dar, yani tamamen piyasa gidiyor (ki bunu sen de kabul ediyorsun) neden o zaman her müzik dalına önem vermeye çalışıyorlar? (PARAAAA, GÖZÜ KÖR OLASICAAA PARAAA)

Burda kimse korsan satışı desteklemiyor. Bu konuyu Blue Jean'i savunurken niye açtın anlayamadım.

Ama şu var, Blue Jean gibi bir dergide Opeth'i beklemek de... Boş... Gereksiz, yersiz...
Sosyal ağlarda paylaş

Cunku turkiyede cIkan tek muzik dergisi Blue Jean. Cunku muzik piyasinin cokusunu engellemek icin ellerinden geleni yapiyorlar.Insanlar ise sadece kufur edip , korsan cd almaya devam ediyor.Aradaki baglanti burda , acikca yazdim yukarda.
Tabiki bir cok konuda hemfikiriz , yaptigin elestiriler gayet hos , lafIm yok birileri kufur edip sacmalamadikca.Para kazanmakla dergi cikarmak cok ayri noktalar ne yazikki.Isin icinde olmadiktan sonra bunu bilmek zor , kabul ediyorum.Ha aydin dogan okuz gibi para kazaniyor mu dergiden?Ewet , zaten onun gibi medya patronlarinin istedigi tek sey daha fazla insan , daha fazla para vs..Ama dergi yazarlari icin ayni seyi soylersen ben sana dur biraz kardes derim.Yani muzik yazari insanin , bu ulkede yasamaya hakki yokmu?Neden dergiyi birakmiyorlar demissin?Altlarina BMW Jip almak icin calismiyorlar , hayatlarini surdurmek icin calisiyorlar.Burda asil guzel olan nokta zaten , underground her turlu olusuma , kosulsuz destek vermek degilmi , hemde boyle bir dergide calisirken?[hline]
Sosyal ağlarda paylaş

konu gitgide blue jean tartışmasına dönüyo..
ama bi kaç kez de belirttiğim gibi
"sadece gülerim" lafı METAL denmesineydi...[hline]doğum acıdır
yaşam acıdır
ölüm acıdır
aslında hepsi aynıdır...

:rock:To LiVe iS To Die:rock:
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de diyorum ki işin kolayına kaçıyorlar. Blue Jean gibi tirajı yüksek olan bir derginin editörleri istese adam gibi yazı yazar, peşlerine takılan kitleyi eğitir, adam eder. Eğer trend yaratıp insanları yönlendirebiliyorlarsa, bas baya eğitebilirler de. Bunu yapmak kolay değil, ama gerçekten bir şeyler yapmak istiyorlarsa bunu yapsınlardı... Hani? Hazırı yemeye devam ediyorlar. Bunun için TR'de "müzik" kavramı çöküyor zaten. Bunun için popstar olarak, pop müzikle alakası bile olmayan, ama POPÜLER (iki pop'u lütfen karıştırma) olabilecek birisi halk tarafından her hafta ilk 3'te yer alıyor. Sence bu kargaşada yok olan kültür mü daha önemli yoksa orjinal kaset satışı mı? Kaldı ki hiç kimse korsan satışını desteklemiyor; yani ne biz destekliyoruz ne de bir başkası. Bu Blue Jean olsa da böyle olmasa da. Yani Blue Jean'e bir + sağlayacak husus değil. Lütfetmişler korsana karşı olmuşlar. Yok bir de olmasalardı...

Blue Jean'den başka dergi mi yok?? Biraz araştır, bakın böyle gazete bayiilerine falan. En bilindiği Roll var. Aç oku. (Belkide okumuşsundur ama okusan böyle demezdin) Onun içindeki yazılarla, Blue Jean'in içindeki yazıları karşılaştır bakalım. Hak vereceksin... Blue Jean yerinde sayarak tatlı para kazanan bir dergi.

Amma velakin konumuz Blue Jean'in rezaletliği değil, Opeth vs.nin orada yer almaması, şimdilik almamasının gerektiği. Eğer yarın, öbür gün onların okuyucu kitlesi "adam" olursa, daha önce de belirttiğim gibi ben orada Opeth'in çıkmasından mutluluk duyarım. Düşünsenize, insanlar kaliteli müziğin ne olduğunu biliyor, dinlediğinin farkında, başkalarının düşüncelerine ve türlerine saygılı, POP diye değil güzel olduğu için para harcıyor... Bundan daha güzel bir gelişme olabilir mi şu an için TR'de?
Sosyal ağlarda paylaş

riglous gereken şeyleri güzelcene söylemiş.

konu o değil biliyorum da sony emi bmg gibi firmalar da o fiyata cd satmaya çalışırlarsa her türlü beter olurlar türkiye piyasasında. yani müzik dinlemek için illa zengin olmak mı lazım?
türk grupları dışında orjinal albüm almam mp3 kullanırım. 20 arabasından biri de ferrari değil bmw olsun valla üzgünüm. yerli firmalar gayet de güzel sattırabiliyo orjinal albüm. 7 milyon civarında tutuyolar fiyatları. e o zaman alırım tabi. ee o tip yabancı firmalar da can çekişene kan kaybedene yerlerde sürünüp acıların çocukları olacaklarına bu tip akılcı işler yapsınlar albümlerini sattırmaya yönelik.[hline]Kendercik, bi aralar demiş ki:
....bu sayede hem hint, hem türkiye hem de hollanda vatandaşı olacağız
Sosyal ağlarda paylaş

said:
HellHound, 04 January 2004 04:12 tarihinde demiş ki:
ne demek metal degil kardesim bakin blucin'de metal demisler blucin diyorsa dogrudur

trv m3t4L r0x[hline]"Wir aber wollen die werden, die wir sind - die Neuen, die Einmaligen, die Unvergleichbaren, die Sich-Selbst-Gesetzgebenden, die Sich-Selber-Schaffenden." - F. W. Nietzsche[/b]
...a Dream for the Blind...
"You know, if you take everything I've done in my entire life and condense it down into one day, it looks decent." - George "Gammy" Costanza (a.k.a. Buck Naked)
to pull a homer: to succeed despite idiocy

;) üüü
Doggy b@b be dikkat et,L33tc3 0luc4k b@b y4k1nd@ h3rY3rD3 S@y3m1zd3!![hline]Dream as u never die,live as you can die tomorrow
Always remember;death is only a Begining

Only in My Dreams Now...Curse!
Jimenez artık LTDF da olamayacak...
Sosyal ağlarda paylaş

walla bu dergi işleri çok zordur bilgisayar dergileri bile tutunamıoken ki gayet kaliteli idi bunlar örnek gameshow
bir müzik dergisi napar hatta bi dergiye ne gerek war bi işe yaramıolar
kitleyi eğitmek gibi bişi yapsalar hade başka mesele öle bişi de yok..bu kitle eğitimini oepth in dinlenmesi açısından flan demiorum umrumda deil yeterince paralrı war zaten belli bi kitle iyi müzik dinlese de şu ülkemizdeki gruplar da hayatlarını dewam ettircek paralrı kazansalar müziklerinden ödün wermeden trendelre kapılıp uçmadan[hline]bornozlu canavar
Sosyal ağlarda paylaş

hem arkadaşlar umrumda olmayan bir müzik dergisini getim hergün milyonlara ulaşan gazeteler hatta ne milyonu türkiyede oakdar gazete satılmıo herneyse bu gazeteler bile medya patronlarının elinde taraflı ve halkı ciddi konualrlda belli yönlere yönlendiriolar 7 yaşından 70 yaşıan herkes okuyo ve çoğu kişi etkilenio bu umrumda olmayan biş ton dergi linkin parkı bişi seçse nolur[hline]bornozlu canavar
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşlar duygusal konuşmadan önce gerçekleri gözardı etmemek lazım!

ticari ve sektörel bir derginin içinde olmadan, o derginin nasıl çıktığını bilmeden foruma yazmak kolay...

Siz o dergide yazan adamlardan, müzikal birikimlerinden şüphe etmiyorsunuz umarım. emin olun birçoğu birçoğumuzu cebinden çıkarır. Ama bir işten para kazanmak çok başka....

amatör ruhla çıkan dergilerden neden hiçbiri ayakta kalmadı.. bu ruha inanıyorsanız ki bakıyorum herkeş ateşli yazılar yazıyor burada "neden fanzin"ler sürünüyor ? Burada savunduğunuz, gerçek metal budur dediğiniz albümlerin satış rakamlar ı nedir? ve en önemlisi siz o çok sevdiğiniz grupların orjinal albümlerini mi alıyorsunuz yoksa korsan albüm ya da mp3'ünü mü tercih ediyorsunuz?

Çok acı ama burada ucuz kahramanlık yapmadan önce müzisyenin emeğine saygı duyun. Onlara olan sevginizi emeklerini çalarak, hiç alakasız bir sokak satıcısını/korsanı zengin ederek göstermeyin...[hline]smthng about sx&drt
Sosyal ağlarda paylaş

said:
DamienThorne, 02 January 2004 19:39 tarihinde demiş ki:
Sacma sapan konusmayin.
Linkin Park bu senenin en goz alIcI , en dikkat cekici grubu oldu.Ayrica sizin gibi metal-head tiplerin hala kafalarina sokamadiklari inatla karsi ciktiklari birsey var.Bu dunyada yepyeni bir muzik turu var bunada nu-metal deniyor!![hline]

Linkin Park neden tuttu ve tutuyor sence? Çıkarın o sarı saçlı solistlerini bakalım kasetleri satıyormu grubun adı iki günde unutuluyormu. Grubu pek sevmem. Ama sarı saçlı deli solistlerine ve sesine hastayım. İŞALLAHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH yakında İŞALLAHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH o gruptan kurtulurda Death Metal söyler . İŞALLAHH ALLAH'ım sen bize yardım et[hline]"keko içiysen kendinden geçiysen"
sdasweqr ea
$aban matrix Revolutions
Sosyal ağlarda paylaş

said:
DamienThorne, 02 January 2004 21:05 tarihinde demiş ki:
muzikten nekadar anlayip anlamadigimi seninle tartisacak deilim deamon beyfendi.mainstream ve underground muzik arasinda ellerinden geldiginde denge yaratmaya calisan blue jean hakinda bole abuk subuk konusursanizda araya girerim.O abuk subuk dediginiz dergi sponsor oluyor bu ulkedeki metal konserlerinin coguna , o yuzden bi bok bilmeden atip tutmayin.Ha ayrica sen portakalda vitaminken ben konserler veriyordum , oda ayri konudur.Laf etmeyi biliyosun ama icini doldur bare guzelim..[hline]

blue jean iyi işler beceriyo iyi organizasyonlara sponsor oluo zart oluo zurt yapıo tamam iyi güzel buna bişey demiyoruz.Ama seçtikleri şey bence gayet saçma.Ne biliym ciddi anket/form vs. yapılacaksa en iyisi sokaklarda yapılandır diyorum. İlle de blue jean okuru / takipçisi olanlar arasında olmamalı bence.[hline]Gitar Nubisi
------------
Catdog, 01 January 2004 13:15 tarihinde pazar alanında demiş ki:
burası satış sitesi değil yanlış yerde ilan vermişsin
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Cthulhu_, 04 January 2004 15:56 tarihinde demiş ki:
konu gitgide blue jean tartışmasına dönüyo..
ama bi kaç kez de belirttiğim gibi
"sadece gülerim" lafı METAL denmesineydi...[hline]doğum acıdır
yaşam acıdır
ölüm acıdır
aslında hepsi aynıdır...

:rock:To LiVe iS To Die:rock:

Linkin park ve metal dendikçe o sarı saçlı solistlerinin orada harcanmasına cok üzülüyorum bir bilseniz içim parcalanıyor.[hline]"keko içiysen kendinden geçiysen"
sdasweqr ea
$aban matrix Revolutions
Sosyal ağlarda paylaş

said:
metboy, 02 January 2004 18:45 tarihinde demiş ki:
en iyi black metal : müslüm gürses seçilir yakında blue jean de[hline]Llama, 16 December 2003 18:36 tarihinde demiş ki:
sperm triballerı lazım arkadaslar bıldıgınız varmı allah askına acıl sekılde lazım sıgara ıcın ola bılır sakallı ola bılır yanı elınızde ne varsa buraya koya bılırmısınız....

HEhehe ne tesadüf. Geçen ablamla tv izlerken müslüm gürses cıktı . Abla bu ne black metal söyler varya demiştim :) Seçilebir. Harcanıyor buralarda :)[hline]"keko içiysen kendinden geçiysen"
sdasweqr ea
$aban matrix Revolutions
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Solonor, 02 January 2004 20:50 tarihinde demiş ki:
i wanna feel i wanna rock i wanna suck i wanna fck bune ya? Bi de adamları koruyosunuz. :yapma:[hline]WtF!?!?!
Ben de bir çöpümüz var diye heryerin çöp kokmasına karşıyım...
Don't Cause any Trouble.

Bunlar hep o Rapci nin başının altından cıkıyor. HRRRR . grubu çöpe at gitsinde Sarı saçlı solistleri bambaşka bir adam ya.[hline]"keko içiysen kendinden geçiysen"
sdasweqr ea
$aban matrix Revolutions
Sosyal ağlarda paylaş

harbiden ha b.k mu var adamda alla alla iyiyse iyi anladık grup kötü mü? kötü. haticeye deil neticeye bakacan.sarı saçlı solistlerinin iyi olması onları en iyi metal (!) grubu yapmıo ki[hline]Gitar Nubisi
------------
Catdog, 01 January 2004 13:15 tarihinde pazar alanında demiş ki:
burası satış sitesi değil yanlış yerde ilan vermişsin
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...