Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Welcome back! Grand Ekinoks

Fistan

Öne çıkan mesajlar

TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu’nda, at yarışlarında doping yapanlara ceza getiren ve ceza aldığı için yarış dışı bırakılan atlara bir defalık af getiren tasarı onaylanarak Cumhurbaşkanına gönderildi.At yarışlarının yaklaşık 1 milyar dolar cirosu olduğu söylenerek çıkarılan af'dan birçok at yararlandı.

Bu atların içinde bir sürü "Şampiyon" atda var.
Bu atlara Grand Ekinoks'da dahil.
Grand Ekinoks Türk At Yarışlarının derbisi olan Gazi Koşusunda birinciliği var.
Ayrıca ülkemizi yurt dışında başarıyla temsil eden atımız Dubai'de dünyaca ünlü bir yarışta derece yapmış bir atımız.

Emirates Racing serisinde 2 birinciliği var.Daha birçok ülkede dereceleri var.Başbakanlık kupasını saymıyorum bile.

Hayırlı olsun...[hline]Bulacak bi şey yazamıyorum.
Sì man i yulman nin enquantuva?

expn.go.com
Sosyal ağlarda paylaş

Nelerle uğraşıyoruz.. Allahım ya.. Türkiyenin her derdi bitti bi doping yüzünden koşamayan atlar kaldı ...mna koyum..[hline]Ayşe Hatun Önal bana demiş kii:
Ayılık var hamurunda. Kırıcan mı belimi?

Sam, 01 January 2004 04:39 tarihinde demiş ki:
Allah'ın koruması protection atıp armor rating yükseltmek.
Sosyal ağlarda paylaş

Estel at yarışlarında oynanan oyunlardan alınan vergi sayesinde devlet ayda 10 tane okul yaptırabilir.
Sadece Grand Ekinoks'un kazandırdığı para 1 trilyon 740 milyar civarında.bunun % bilmem kaçı şans oyunlarından alınan vergi, + sayısal,şans topu gibi oyunlardan alındıgı gibi at yarışlarındanda eğitime katkı payı kesiliyor.
biraz geniş düşünmeni öneririm.
Benim at yarışlarına ilgim yok hiçde at yarışı oynamadım 21 yaşıma kadar ama yabancı bi kanalda Grand Ekinoks'un yarışını izlemek bana zevk veriyor.

Hee TBMM nin daha öncelikli bi sürü görüşeceği konu var o konuda haklısın.[hline]Bulacak bi şey yazamıyorum.

expn.go.com
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Fistan, 05 January 2004 18:50 tarihinde demiş ki:
Alexi burdurda bizim 12 dönüm tarlamız var fii ve yonca ekelim mi? ehehe
parayı kırarız bi senede valla.burdurun topraklarıda verimli sulama olanagıda var ? eheh[hline]Bulacak bi şey yazamıyorum.

expn.go.com

Ehehehehe...
Gölet mölet sağlam yatırım lazım o iş için...
Birde 12 dönüm yetmiyor yani kurtarmaz sizi...
12 dönüm'ün sadece götlet olması lazım ehhe...

Birde yoncayla fii nin avantajlarından biride tahıllar gibi atıyorum buğday ektikten sonra nadasa bırakıp üzerine ayçiceği ekmek zorunda olmamanız.
4 sezon'un 4'ündede nadasa bırakmadan yonca ekebiliyorsunuz...[hline]He shall appear to thee and thou shall know him.He is no son of God, he is the son of the earth...
Sosyal ağlarda paylaş

Diyorum 12 dönüm kurtarmaz fistan...

Danışmam lazım...

Buğday olarak biliyorum 1 dönüm kaç balya ediyor ama yonca ve fii konusunda pek bir fikrim yok.Ama fii daha az balya ediyor ve elinizde patlıyabiliyor bazen fii'ler.Ama yonca öyle değil...

Yoncadan daha az balya çıkıyor ama elinizde patlamıyor...

Fiyatını öğrenebilsem.[hline]He shall appear to thee and thou shall know him.He is no son of God, he is the son of the earth...

Seni mi kırcam fistan =P

[Bu mesaj Alexi_Septimus tarafından 05 January 2004 19:35 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...