Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ermeniler hakkinda yeni bir tez

Angelfire

Öne çıkan mesajlar

oha be yok daha neler.. Ne türk'ü yaw çüşş... Bunu yazanlar ya salak yada salak... Yada haber bulamadılar gündem yaratmaya çalışıyorlar kendi hallerinde.. cık cık cık
Bu arada ben Kimeryalı conan'ın soyundan geliyorum kendisi benim çoook çoook çooook büyük babamdır.. :D[hline][/b]F-R-P konuşmalı barbut oyunu...[b]
Sosyal ağlarda paylaş

Milyonlar halinde yüzlerce km göç eden (bu arda barbar olmayıp kendi milli benligine sahip tabi)
3 kıtaya alini atmış imparatorluk kuran . ele gecirdigi yerlere kendi ırkını yerleştiren bizler için bunlar cokta garipsenecek bişey degil bence.

ama bakarsanız bu gün saf türk diye bişey kalmadı gidin aynada kendinize bakın , bi asya türküne bi arnavut türküne , bi ıraq türküne bakın.

kızılderililerde türk olabilir kim aksini idda edebilir ? sadece idda daha kanıtlanmadı kanıtıda zor zaten.
kızılderili ile bi asya türkünün arasında o kadar cok benzerlik varki azıcık araştırın okuyun bence direk götünüzle gülüyorsunuz.[hline]no gay, no cry
www.fallenbishop.cjb.net
Sosyal ağlarda paylaş

Kızılderelilerin Türk olduklarını iddia edemezsin tamam Orta Asyadan Bering boğazı üzerinden gittiler oraya tamam da zaten Avrupalıların da Orta Asyadan gelen bir kolun soyundan geldikleri biliniyor..Aslen ilk insanların Afrikada yaşadığı ve Orta Asyaya gelip dört bir yana yayıldıklarını doğrulayan ciddi belgeler var ama bir sorun var

O zaman Türk diye birşey yoktu ki herkes insandı!![hline]Günümüzün dünyasında
Hepsi aynı hepsi ala
İsa Musa Muhammed Buda
Neyin varsa bilmiş senin!
Sosyal ağlarda paylaş

ben kenyaya gittim hepsi bize benzio türkler galiba[hline]Llama, 16 December 2003 18:36 tarihinde demiş ki:
sperm triballerı lazım arkadaslar bıldıgınız varmı allah askına acıl sekılde lazım sıgara ıcın ola bılır sakallı ola bılır yanı elınızde ne varsa buraya koya bılırmısınız....
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Rahan, 02 January 2004 16:37 tarihinde demiş ki:
seviyorum böyle bilgiyi çat diye ortaya koyan insanları helal ossun Delilerinefendisi :)

Ben de yazılanlara "lan neresinden tutsam da şu yazının eleştirecek birşeyler bulsam" tarzında yaklaşmayarak ayarmatörlük ruhu taşımayan senin gibileri seviyorum.. Tskkrler :)[hline]Ya olduğun gibi görün, ya da gözüme görünme !!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Khirsah, 02 January 2004 18:01 tarihinde demiş ki:
Kızılderelilerin Türk olduklarını iddia edemezsin tamam Orta Asyadan Bering boğazı üzerinden gittiler oraya tamam da zaten Avrupalıların da Orta Asyadan gelen bir kolun soyundan geldikleri biliniyor..Aslen ilk insanların Afrikada yaşadığı ve Orta Asyaya gelip dört bir yana yayıldıklarını doğrulayan ciddi belgeler var ama bir sorun var

O zaman Türk diye birşey yoktu ki herkes insandı!![hline]Günümüzün dünyasında
Hepsi aynı hepsi ala
İsa Musa Muhammed Buda
O zaman Türk yoktu demek de ne demek ? Ciddi manada ne demek istedigini anlayamadığımdan soruyorum. "O zaman"dan kastın, orta asyadan olan göçler zamanı ise, steplerdeki Türk varlığından haberin yok sanırım.. İyisimi sen Akdes Nimem Kurat' ın "karadenizin kuzaeyindeki türk devletleri tarihi" adlı kitabına bi göz at.. Bak bakalım karadenizin kuzeyinden avrupa'ya doğru safha safha akan göçlerin müsebbibi ve hatta sahibi Türkler miymiş değil miymiş.. SaygıLaR..[hline]Ya olduğun gibi görün, ya da gözüme görünme !!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
DeLiLeRnEfeNDiSi, 02 January 2004 19:07 tarihinde demiş ki:
O zaman Türk yoktu demek de ne demek ? Ciddi manada ne demek istedigini anlayamadığımdan soruyorum. "O zaman"dan kastın, orta asyadan olan göçler zamanı ise, steplerdeki Türk varlığından haberin yok sanırım.. İyisimi sen Akdes Nimem Kurat' ın "karadenizin kuzaeyindeki türk devletleri tarihi" adlı kitabına bi göz at.. Bak bakalım karadenizin kuzeyinden avrupa'ya doğru safha safha akan göçlerin müsebbibi ve hatta sahibi Türkler miymiş değil miymiş.. SaygıLaR..
Bak benim söylediğim dönem Buzul çağı dönemleri zaten orta asyadaki kavimlerin Amerikaya geçmesini sağlayAN OLAY DA bERİNG bOĞAZININ DONMASIDIR...Son Buzuk .ağı yaklaşık 20000yıl önce olduğuna göre ne demek istediğimi anlamışsındır heralde..Saygılar!!![hline]Günümüzün dünyasında
Hepsi aynı hepsi ala
İsa Musa Muhammed Buda
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Khirsah, 02 January 2004 19:50 tarihinde demiş ki:
said:
DeLiLeRnEfeNDiSi, 02 January 2004 19:07 tarihinde demiş ki:
O zaman Türk yoktu demek de ne demek ? Ciddi manada ne demek istedigini anlayamadığımdan soruyorum. "O zaman"dan kastın, orta asyadan olan göçler zamanı ise, steplerdeki Türk varlığından haberin yok sanırım.. İyisimi sen Akdes Nimem Kurat' ın "karadenizin kuzaeyindeki türk devletleri tarihi" adlı kitabına bi göz at.. Bak bakalım karadenizin kuzeyinden avrupa'ya doğru safha safha akan göçlerin müsebbibi ve hatta sahibi Türkler miymiş değil miymiş.. SaygıLaR..
Bak benim söylediğim dönem Buzul çağı dönemleri zaten orta asyadaki kavimlerin Amerikaya geçmesini sağlayAN OLAY DA bERİNG bOĞAZININ DONMASIDIR...Son Buzuk .ağı yaklaşık 20000yıl önce olduğuna göre ne demek istediğimi anlamışsındır heralde..Saygılar!!![hline]Günümüzün dünyasında
Hepsi aynı hepsi ala
İsa Musa Muhammed Buda
Yazdıklarım tam olarak anlaşılamamış galiba.. Birincisi, ben "kızılderililer kesin Türktür" düşüncesine zaten sahip değilim.. Sadece olabilitesi imkan dahilinde bir olaydır anlamına gelen bazı bulguları yazmıştım orda. Zaten sen de kızılderililerin Amerika' ya Orta Asya' dan gittiğini kabul ediyorsun.. Demek ki burda ikimiz de aynı düşünüyormuşuz. Yani ne Türktür ne de değildir gibi kesin bir yargıya varamıyoruz. Dediğim gibi bazı ortak noktalar var ve bu bir tez ortaya atılmış durumda..

İkincisi;
senin "Kızılderelilerin Türk olduklarını iddia edemezsin tamam Orta Asyadan Bering boğazı üzerinden gittiler oraya tamam da zaten Avrupalıların da Orta Asyadan gelen bir kolun soyundan geldikleri biliniyor..Aslen ilk insanların Afrikada yaşadığı ve Orta Asyaya gelip dört bir yana yayıldıklarını doğrulayan ciddi belgeler var ama bir sorun var

O zaman Türk diye birşey yoktu ki herkes insandı!!"

mesajına cevaben; Avrupa'ya olan göçlerden bazılarının Orta Asya menşeli ve Türk kaynaklı göçler olduğunu ifade etmeye çalışmış, bazılarının, ya cahillikten ya da laf olsun torba dolsun nevinden sarfettikleri " hössttt Avrupa' dakilerin kökeni Türkmüş ehhehee, dünyadaki herkes Türk zati ehehhe" türevi bilgiden uzak laflarını çürütmeyi amaçlamıştım..

"o zaman Türk yoktu ki herkes insandı !!" hadisesine gelince.. Şu anda da herkes insan zaten (insan taklidi yapan bir kısım güruhu saymazsak tabi) :) Ancak bugün olduğu gibi dün de bazı ırklar mevcuttu.. Bahsedilen olayın 20 bin yıl evvel vuku bulmuş olması, o devirdeki insanların ırk, renk, dil....vs gibi bazı farklılıklar içerisinde bulunmadığının göstergesi olamaz zannımca.. SaygıLaR..[hline]Ya olduğun gibi görün, ya da gözüme görünme !!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...