Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Rotary Club, Mason Locasi, Lyons...

wanderer

Öne çıkan mesajlar

said:
Deep-Night, 29 December 2003 19:38 tarihinde demiş ki:
Boş işler. Bir yere ait olma içgüdüsünün getirdikleri.[hline]uyku ve uyanıklıkta.
[/b]

tamamiyle yanlış benim Rotary-interact ta bulunmamın sebebi sosyal çevre edinmekti onuda sağlıyorum yavaş yavaş sonuçta kişiden kişiye göre değişir zaten senin dediğin gibi yapan bir kişi kanımca dengesizdir.[hline]KinGpiN the striked sazan
BabacumMostors, 27 December 2003 21:53 tarihinde demiş ki:
yabancı am da kullanmasınlar alla alla ben zorda kalmadıkça kullanmıyorum...
Sosyal ağlarda paylaş

Bakın arkadaşlar rotary klüpleri gidin iyi araştırın masonik toplulukların bi alt seviyesidir.
Masonik toplulukları da Atatürk kapattırmıştı ve yasaklamıştı ama Atatürk gibi bir lider daha gelemediği için bu ülkeye bu topluluklar boşluğu iyi değerlendirip tekrar oluştu ve çok daha güçlü şekilde oluşumlarını sürdüryorlar.
Lions'lar zengin kesimin içine girebildiği yani maddi güç sağlayabilecek olan insanların toplandığı bir gruptur rotary ise fikir adamlarının toplandığı bir gruptur bunu dün akşam yaptığım araştırma ile öğrendim.
Amaç şudur bi taraftan para gelecek diğer taraftan bu para ile çıkar amaçlı hareketler başlıyacak.
Rotaract'lar daha çocuk oldukları için onların bu tip şeylerden haberi olmayabilir ama birinin bahsettiği bi gruba dahil olma bi ortam içinde olmak sevdası sadece kendini tatmin etme amaçlıdır.
Ama rotaractlara kişiyi yönlendiren insanlar bal gibi de biliyorlar rotaract üyesi olanların ileride rotary klüpleri içinde önemli mevkiilere gelmelerinin çok kolay olacağını.
Diyeceksiniz ki yaptıkları iyi işler A.B.D'ye bakın oda Türkiye'yinin yanında yer alıyor Türkiye'ye yardım etmeye çalışıyor ama bi taraftan da Türkiye'yi sömürüyor.
Rotary vb klüplerde aynı böyledir.[hline]Uçurtmalar rüzgar gücü ile değil o güce karşı koydukları için yükselirler.

W. Churchill...
Sosyal ağlarda paylaş

Hmm bu konuların içerisinde olan bir kişi olarak birkaç söz söylemeden konuyu es geçmek istemedim, aslında birşey yazmayacaktım ama yıllarımı bu işe verdiğim için birkaç konuda bilgi vermek isterim..

Öncelike Lion, Rotary ve Mason'luk birbirleri ile herhangi bir organik veya gönül bağına sahip klüpler değil. Yani amaçları, misyonları, vizyonları yapıları tamamen farklı. Burada yıllardır insanların gizli !! kelimesine karşı olan ilgisinden ötürü hakkında pekçok yazının yazıldığı komplo teorileri'nin üretildiği vs. klüpler derneklerdir bunlar..

Rotary - Üst düzey yöneticilerin üyesi olduğu her klübe aynı meslek grubundan sadece 1 kişinin alındığı, bir üyenin tavsiye etmesi ile hakkında araştırma yapılan ve sonrasında Rotary klübüne alınan, dışarıya bağlı gibi görünmekle kendi iç yapısına sahip olan bir klüp.. Kökünün dışarıda olması yolunda bir takım iddialar karalama olarak kullanılmakta.

Kökünün dışarıda yani Amerika'da olması çoğu zaman bu klüplerin amerikan emperyalizmine hizmet ettiği, kurulduğu ülkeleri bir mini amerika yapmaya çalışması gibi ithamlar altında kalmıştır. Amacı tamamen dünyada barış ve yardımlaşma olan Rotary Atatürk ilke ve inkılaplarının sonuna kadar savunucusu bir yapı içerisindedir.. Atatürk ilke ve inkılaplarının yıkılmaya çalışıldığı her yerde rotaryen'ler birer militandır sloganı ile her şekilde bu ilkeleri koruyacaklarını sürekli olarak belirtirler..

Rotary klübü içerisinde üst düzey yöneticiler yer alır, bu yöneticiler aslında yaptıkları etkinliklerle bir nevi eğitim görürler, bu eğitimler tamamen yönetmeye, yönetim sanatında ilerlemeye, ast'larını motive etmeye vs. gibi konulara yöneliktir.

Şimdi gelelim Lions'a bunlar da çalışan kesim, yani üst düzey yönetici değil, ama belirli bir yaşı geçmiş iş güç sahibi insanlara yönelik hemen hemen ROtary ile aynı amaçlarda bir klüp..

Şimdi esas Mason'luk konusu ki benim daha bilgili olduğum konu.

Masonluğun temelleri çok eski tarihlere, Süleyman Mabedine dayanmakta, en azından bu şekilde düşünülmekte. Orada mabedi inşa eden Hiram usta'nın duvarcı ustaları arasında uyguladığı loca mantığının avrupaya gelmesi ile başlamış olan bir yapı, gizli addedilmekte fakat değil, gizli uygulamaları tamamen eski ritüellerin korunması ve üyelerine gizemli bir ortam yaratılması amacıyla korunmuş bir takım gelenekler. Bu gün Mason'luk için gizli kelimesi değil KAPALI kelimesi daha uygun olacaktır. Üyelik yine başka bir üyenin önermesi ile gerçekleşir.

Amacı üyelerinin felsefi açıdan gelişimini, ahlaki açıdan gelişimini ve kültürel değerlerini koruyarak ülkesi için faydalı, örnek insanların sayısının artmasını sağlamaktadır. Politika, siyaset bu cemiyet'in bünyesinde yapılmaz. Konuşmalar, toplantılar tamamen insan'ın kültürel, ahlaki ve felsefi gelişimi içindir. Her meslek grubundan insan bu derneğin üyesi olabilir, dışarıya bağlı bir yapısı yoktur, Türkiye locaları Türkiye merkezli büyük loca tarafından yönetilir.

Bu gruplara çevre edinmek, arkasını sağlama almak amacıyla giren insanlar genelde bu amaçlarına ulaşamazlar, çünkü misyonları birbirlerini kalkındırmak değil ülkeyi kalkındırmaktır. Bilgi, beceri vs. olarak iyi yetişmiş insanlar sağlayarak ülkeye katkıda bulunmayı amaçlarlar.

Masonluk bir meslek'tir, hayatınız boyunca yapacağınız, sürekli gelişim için, sürekli eğitim için girdiğiniz bir meslek.

Burada daha fazla detaylı bilgi veremem, ama bilinmesini istediğim birşey var..

Gizli veya Kapalı topluluklar hakkında komplo teorileri üretmek çok kolaydır. İnsanları da buna çok rahatlıkla inandırabilirsiniz çünkü bu insan doğasıdır. Kapalı olan topluluklara olan ilgi bitmez. Merak sürekli olarak bu doldurulan nefreti besler.

İleride inşallah aranızdan bazıları bu tarz topluluklar içerisinde görebilirim, çünkü bunlar her zaman sizlerin ve ülkemizin iyiliği için çalışan bir takım topluluklar. Ama kapalı yapılarından ötürü sürekli olarak başka güçlerin uşakları olmakla suçlanan yapılar. Kendilerini savunma gereği bile görmemekteler çünkü Türkiye Dernekler yasasına tabii Devlet tarafından denetlenen, tüzüğü ve çalışmaları belli olan topluluklar.

Rotary toplantılarını merak ediyorsanız, bu toplantılar herkese açık, başkan'dan izin alarak toplantının yapıldığı yerde katılabilir ve hangi konularda konuştuklarını, neler yaptıklarını daha yakından görebilirsiniz.

Mason locaları için aynı şey geçerli değil. fakat konuşmaların insan gelişimi, felsefi konular, sosyal konular vs. olduğu konusunda size ufak bir bilgi verebilirim..

Hepinize iyi günler.. ve bu uzun yazıyla gözlerinizi yorduğum için kusura bakmayın ;)[hline]
MS / Linux System Admin, Backbone Administrator, VoIP Technician, NooBie C# Developer , ex pisikopat
MCSE,MCSA,MCDBA,CCNA

Sosyal ağlarda paylaş

Hasanemre arkadaşım senin desteklediğin ülkesini seven dediğin adamların motor-bacı ilişkilerini yaptıkları şantajları önce bi gözden geçir sonra onlardan duyma bilgilerle yorum yap.

Bu tarz derneklerin ne işe yaradıklarını veya ne olduklarını sadece gidip görerek algılayabilirsiniz. Masonluğu bilmiyorum ama Rotary ve özellikle Rotaract Toplantı yerleri bellidir ve gidip toplantınızı web sayfasından gördüm katılmak istedim dediğinde kimsede sana toplantıya giremezsin demez. Eğer kafanda şüpheleriniz varsa gider görürsünüz bu kadar basit.

Kimse kusura bakmasın ama hayatında bu ülke için çene çalmaktan başka bir şey yapmamış insanların gelip bu rotaryenler masondur, vatan hainidir, sionisttir triplerine girmelerine uyuz oluyorum. Bugün Türkiye'de çocuk felci vakası görülmüyorsa bu Rotary sayesindedir. Bunun dışında yörene yurduna ulusuna sahip çık felsefesiyle, kendinden önce hizmet felsefesini benimsemiş Rotary Kulüpleri sayesinde bugün 1000lerce genc burs, 100lerce okul kütüphane bilgisayar labarotuvar, bi o kadar hastane oda, cihaz, sahibi oluyor.[hline]rtc
Sosyal ağlarda paylaş

Thalion sen diablesse ile sanırım beraberdin diğmi diablesse geçende noel benim için önemli bir gün diye topic açmıştı sizi zan altında bırakmak istemem hiç bir zaman hayatta kötü gözle bakmam yadırgamam vs vs ama böyle bir konuda söylediklerinide kaale almam.
Senin yaptığın şuna benzer ben adnan hoca ve motorlarını kötülüyorum karşımda bir hoca bana onları koruyor.
Smoke Motorcu muz yediren hocalardan bende nefret ederim benim için önemli olan doğruyu görebilmektir ve bu vatana zarar verenlere destek vermemektir.
Bugün çocuk felci vakası görünmüyorsa onların sayesindedir.
Allah razı olsun.
Bugün devletin içinde kim olduğu bilinmeyen aslında İsrail kökenli insanların yer alması gene onların sayesindedir Türkiye orta Asya'nın en önemli ülkesidir ve kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez zaten haklarında onca kötü düşünce var kendilerini sevdirmek için elinden geleni yapacaklar diğmi.
Bunları göremiyecek kadar saf olamıyacağınıza göre %100 takiyye yapıyorsunuz![hline]Uçurtmalar rüzgar gücü ile değil o güce karşı koydukları için yükselirler.

W. Churchill...
Sosyal ağlarda paylaş

Hasanemre, işte bu nedenle buraya yazı yazmak istemiyordum, çünkü hayatı boyunca asdece tek bir tarafın kitaplarını okuyarak, diğer tarafı dinlemeye bile tenezzül etmiyerek, gaza gelmiş doldurulmuş bir şekilde insanlar ( ki kim olduklarını, nasıl insanlar olduklarını bile bilmediğin insanlar ) hakkında bu şekilde at gözlükleri ile tepki vermen üzücü..

Senin şu anda ne düşündüğünü biliyorum, anlıyorum, çünkü bundan yaklaşık 12-13 yıl önce benim bu konulara olan ilgim senin belki de şu anda düşüncelerini dayandırdığın kitapları okuyarak başlamıştı. Zamanla sadece tek bir tarafı dinlemenin hiç de hoş birşey olmadığı kanaatine vardım ve çift taraflı bir araştırma yaptım. Burada ben sadece onlardan birisi olarak savunmuyorum söylediklerimi, 12-13 yıldır bu konuda 100'lerce kitap okumuş, araştırmış, o yerden yere vurulan insanlar ile tanışmış birisi olarak yorumda bulunuyorum..

Şimdi diğer bir konu ise.. Diablesse bir Hıristiyan, benim onunla aynı evde yaşıyor olmam, onun düşüncelerini paylaştığım veya savunduğu herşeyi savunduğum anlamına gelmez.. Ayrıca ev arkadaşım bir Hıristiyan diye sen beni dinlenmesi bile gereksiz bir insan olarak addediyorsan zaten üzgünüm ama seninle işim olmaz. Hatta bu ortamda veya bu ülkede senin gibi insanlar ile birlikte olduğum için üzüntü bile duyarım.

Üzgünüm ama insanları tanımadan, onların nasıl insanlar olduğunu bilmeden, hayatında görmediğin birşey ile ilgili olarak 3. şahısların yazdıkları ile bu şekilde körü körüne birşeyleri savunmak benim kabul edebileceğim birşey değil..[hline]
MS / Linux System Admin, Backbone Administrator, VoIP Technician, NooBie C# Developer , ex pisikopat
MCSE,MCSA,MCDBA,CCNA

Sosyal ağlarda paylaş

said:
hasansemre, 30 December 2003 11:52 tarihinde demiş ki:
Thalion sen diablesse ile sanırım beraberdin diğmi diablesse geçende noel benim için önemli bir gün diye topic açmıştı sizi zan altında bırakmak istemem hiç bir zaman hayatta kötü gözle bakmam yadırgamam vs vs ama böyle bir konuda söylediklerinide kaale almam.

Takıldım bu kısıma.. Ev arkadaşım Hıristiyan diye beni kaale almamak, nasıl bir mantıktır bu yaa.. Ayrımcılık yaptığının umarım farkındasındır.....[hline]
MCSE,MCSA,MCDBA,CCNA

Sosyal ağlarda paylaş

Ya biraz dedikodu gibi olacak ve konu ile hiç alakası olmayacak ama -ki zaten konu da en ufak ilgimi çekmiyor- Thailon sen Daiblesse ile aynı evi mi yaplaşıyorsun yoksa sevgilimisiniz bunu bir türlü tam çözemedim. Niye öğrenmek istiyorsun dersende sadece merak :) Bu arada ufak bir ekleme yapayım, şayet sırf aynı evi paylaşıyorsanız siz benim tanıdığım aynı evi paylaşıp sevgili olmayan ilk karşı cins ev arkadaşı olmayacaksınız.[hline]Özgürlüğün değerini ancak onu kaybedince anlarsınız. En zavallı insan ise esaret altındayken kendisini özgür zannedendir.

bi fransız gastesi de şey demiş:
"ırak üç parçaya ayrılıcak.
1-normal
2-süper
3-kurşunsuz"
Sosyal ağlarda paylaş

Dikkatli oku o kısmı seni sadece bu konuda kaale almıyorum dedim.Çünkü bu kuruluşların da kökenleri vs vs belli benim bir çok hristiyan arkadaşım var çoğu konuda fikir alışverişinde bulunuruz.
Lütfen orada yazanları çarpıtma.[hline]Uçurtmalar rüzgar gücü ile değil o güce karşı koydukları için yükselirler.

W. Churchill...
Sosyal ağlarda paylaş

Fedaykin aramızda hiç birşey yok :) ikimizde Ankaradan gelip İstanbula yerleşmiş insanlarız, ankaradan tanışıyoruz, İstanbulda da yakın arkadaş olduk ama aramızda herhangi bir ilişki yok.. süper ev arkadaşlarıyız diyebilirim ;)[hline]
MCSE,MCSA,MCDBA,CCNA

Sosyal ağlarda paylaş

Eagle bak demek istediğim şu hristiyan biriyle yaşıyorsun sende hristiyan olabilirsin bu yüzden bu tip bi konuda seni kaale almam.
Ama diğer konularda hiç kimseden farklı değilsin o konuda kaale almama nedenim rotary vb klüplerin yapılarının da Musevi ve Hristiyan kökenli olması.
Ne demek istediğimi thalion anlamıştı zaten.[hline]Uçurtmalar rüzgar gücü ile değil o güce karşı koydukları için yükselirler.

W. Churchill...
Sosyal ağlarda paylaş

Ya hasanemre, bilmediğin konularda yine yorum yapıyorsun..

Diablesse ile aramızda bu tarz konuların en ufak bahsi bile geçmez, ama sen sırf o hıristiyan diye sanki biz bu konuları konuşuyoruz, sanki memlekete karşı bir kumpas kuruyormuşuz gibi abuk bir şekilde lanse ediyorsun söylediklerini..

Ne de uygun değilmi senin komplo teorilerine, bir mason bir hıristiyan aynı evde yaşıyor, bunlar kesin biri ajan diğeri bilmemne.. bunlara güven olmaz.. aazları ile kuş tutsalar snein fikrin değişmez..

Atın artık şu at gözlüklerini, bu zihniyetler yüzünden şurdan şuraya gidemedik.. adam gibi işlerle uğraşacağınıza o onun ajanı bu bunun bilmemnesi takıldınız kaldınız..

Kusura bakma ama komplo teorileri bu ülkenin insanlarını geliştirmiyor, karnını doyurmuyor, ihtiyaçlarını karşılamıyor..[hline]
MCSE,MCSA,MCDBA,CCNA

Sosyal ağlarda paylaş

said:
hasansemre, 30 December 2003 12:41 tarihinde demiş ki:
Eagle bak demek istediğim şu hristiyan biriyle yaşıyorsun sende hristiyan olabilirsin bu yüzden bu tip bi konuda seni kaale almam.
Ama diğer konularda hiç kimseden farklı değilsin o konuda kaale almama nedenim rotary vb klüplerin yapılarının da Musevi ve Hristiyan kökenli olması.
Ne demek istediğimi thalion anlamıştı zaten.[hline]Uçurtmalar rüzgar gücü ile değil o güce karşı koydukları için yükselirler.

W. Churchill...

Hayır ne demek istediğini anlıyabilmiş değilim...

Sözünü ettiğin klüpler ile bir Musevi ilişkisi seni üzecek belki ama yok.. Hırıstiyan olması doğal çünkü amerikada veya avrupa'da çıkmış olan topluluklar..

Ben Müslüman'ım, Türkiyede Mason olanların da %95'i Müslüman.. kusura bakma ama senin kurmaya çalıştığın gibi bir ilişki yok..

Hoş bunu söylemem bile boş nasıl olsa sen bunu kabul etmeyeceksin, nede olsa ben hıristiyan birisiyle yaşayan biriyim, senin ajan vs. diye addettiğin kuruluşlara üyeyim o nedenle benim sözümün senin için değeri yok..

Ama diğer tarafta hu çeken mollaların adamlarının yazdığı, dindar görünüp mankenlerle bilmemkimlere şantaj yapanların sözü daha değerli..

Harun Yahya dediğiniz kişi tek bir kişi değil.. bir topluluk.. Başlarında Adnan Hoca'nın olduğu iddia edilen karşıt görüşteki kitapları toplıyıp bunlardan parçalar alarak komplo teorileri öreten bir topluluk..

Eh onların sözlerini benim sözlerimden daha güvenilir buluyorsan zaten daha fazla devam etmemize gerek yok bu tartışmaya ...[hline]
MCSE,MCSA,MCDBA,CCNA

Sosyal ağlarda paylaş

Açıkcası,bu klüplerden biri burada varsa katılmak,denemek isterim..
Çevrem,yeni tanışcağım insanlar olması çok mükemmel olur..

Tabii ki,Spectator demiş;Fecii kız çevren oluyor felan diye...

Bir şey ekliyeyim;

Bizim Dağcılık klübüne gelen adama ilk olarak "Kız gözüylemi geldi Dağcılıklamı ilgilenecek" diye baklılır..Zaten ilk kampta bir kıza yanaşırsa Kick i yer ;]

Böyle bir klübü(anlatıldığı gibiyse eğer,bilgim yok kendimce)
kız arkadaş bulma açısından görmek çok ayıp-kaka bir şey!

Herneyse..Bilgisi olan var mı? =P

eheh buraya vermiyorlardır hizmet! LoL :))[hline]Dream as u never die,live as you can die tomorrow
Always remember;death is only a Begining

Only in My Dreams Now...Curse!
Jimenez artık LTDF da olamayacak...
Sosyal ağlarda paylaş

eheh igıl gel lan,beraer üye olalım :P

Ama dağ bisikletcilerini almıyorlardır heralde ehueheu

Şöyle tekerlerinde 1 cm kalınlığında çamur olunca insanın,gören kaçıyor :P Ban yerim ilk günden hehe[hline]Dream as u never die,live as you can die tomorrow
Always remember;death is only a Begining

Only in My Dreams Now...Curse!
Jimenez artık LTDF da olamayacak...
Sosyal ağlarda paylaş

işte benim yaptığım da o oldu..

yıllarca okudum, araştırdım ama en iyi öğrenebileceğim yerin orası olduğuna karar verdim, imkanım da vardı ve şu anda yıllardık okuduğum pekçok şeyin gerçekten sağlam sıkış olduğunu görmüş bulunmaktayım..

O nedenle daha fazla da konuşmak istemiyorum, şu anda tartışmayı sürdürüyor olmamın nedeni sadece söylenen bazı sözleri şahsıma hakaret olarak aldığım için.. yoksa ben vereceğim bilgiyi önceki yazımda verdim.. daha fazlasına zaten gerek yok.. söylenecek şeyleri söyledim..

insan doğası bu herzaman bilmediği şeylerden korkmuştur insanoğlu.. bu dernek ve klüpler de bunlardan birisi.. yadırgamamak lazım aslında.. her taşın altında birşeyler arayan paronayakça bir yaklaşım yerine faydalarını görmeye çalışan yok.. nedense sadece kurulduğu ülke amerika diye emperyalizm uşağı oluyorlar bir anda.. 100 tane kılıf geçirilip dünya tehtidi olarak gösteriliyorlar..

Yada kedi uzanamadığı ciğere mındar dermiş gibi bir yaklaşım ile karalamaya çalışıyorlar..[hline]
MCSE,MCSA,MCDBA,CCNA

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...