Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Uyuyan DEV yavaş yavaş uykudan uyanmaya başlar Telekom

Vodan

Öne çıkan mesajlar

Uyuyan dev uyanmaya başlar ve daha önce 5145321 kere bunu belirten Vodan'ı bir nebze haklı çıkarır.
Dediğim gibi Telekom rekabet etmeye karar verire net kullanıcıları için mükemmel olur.

Nethaber den copy paste ettim. Haberden telekom'un ataklarına yawaş yawaş başladığı sonucunu çıkardım buyrun siz ne çıkarıyorsanız yazın..

Haberin Linki

Türk Telekom, tekel olmaktan çıkınca 118 servisini 'call center'a dönüştürecek

Türk Telekomünikasyon A.Ş, ses tekelinin sona ermesi sonrasında rekabete hazır gelebilmek amacıyla, verdiği hizmetleri çeşitlendirmeyi ve kaliteyi artırmaya çalışıyor. Türk Telekom, bu kapsamda ''Call Center'' uygulamasına dönüştüreceği Bilinmeyen Numaralar Servisi 118'den, internet üzerinden chat, e-mail, SMS, faks yoluyla kapsamlı katma değerli hizmetler vermeye başlayacak.

Türk Telekom, bu çerçevede Bilinmeyen Numaralar Servisi 118'de değişikliklere giderek, servisi Ankara ve İstanbul'da 1100 operatörlü bir Çağrı Merkezi'ne (Call Center) dönüştürecek. Çağrı Merkezi, sadece ses temelli değil, internet üzerinden özel olarak hazırlanacak chat odası kanalıyla ve elektronik posta, kısa mesaj, faks ile de hizmet verecek.

Türk Telekom, yeni sistemde, internet sitesi üzerinden şirkete ulaşan müşterilerin, kurumsal ürünler ve hizmetlerle ilgili daha geniş bilgi almalarına olanak tanıyacak şekilde Çağrı Merkezi ile etkileşime geçmelerini sağlayacak. Web sitesi üzerinden doldurulacak müşteri formları sayesinde, istenen bilgiler internet aracılığında e-mail, kısa mesaj ve faksla verilecek.

Çağrı Merkezi'ni arayan kişiler, müşteri numaralarını kullanarak, Türk Telekom'un veri tabanında sorgulama yapma imkanına sahip olacak. İstenen bilgiye göre, servis, müşterilere sesli mesaj bırakma olanağı da tanıyor. Sistem, kullanıcılara tüm operatörlerin meşgul olması durumunda kendisinin daha sonra aranmasını isteme fırsatı da veriyor. Mobil telefon kullanıcıları, cep telefonlarından operatör yardımı olmaksızın WAP yoluyla da ulaşarak sorgulama yapabilecek. Türk Telekom'un Çağrı Merkezi, bilinmeyen numaralar dışında katma değerli hizmetler de verecek. Aboneler, servisten nöbetçi eczaneler, hava ve yol durumu, finans, borsa bilgileri, sinema ve tiyatro gibi kültür hizmetlerine ilişkin bilgiler de alabilecek. Örneğin, operatörler, servisi arayanın abone numarasına bakarak ya da bulunduğu yeri sorarak en yakın nöbetçi eczanenin bilgilerini verebilecek.

Türk Telekom, yeni sistemi, şubat ya da mart ayında devreye almayı hedefliyor. Servisin bölümleri, çalışmalar tamamlandıkça hizmete verilecek.
29/12/2003 11:16[hline] V ò d à n | ICQ : # 651567
Sosyal ağlarda paylaş

Bence şu destek bölümü bile telekom için dev bi adım. Bukadarını yapan internetide hızlandıracaktır. Zaten böyle bi haber de ayrıca okudum o konuda da bi thread açmıştım yılbaşında 3 katına çıkacakmış yurtdışı çıkışları
Nisan 2004 de ise 1.4terabit e mi ne çıkacakmış..[hline] V ò d à n | ICQ : # 651567
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Sakaryadayım suan
unide okuyorum
ev tuttuk arklarla
adsl basvurusu yaptık ama once eve tel hattı çektirmemis gerekti
adsl kabul edilmiş dediler ve biz tel hattını ahatlatalım dedim 2-3 hafta vize falandı urasmadık
telekoma gitik dedik ne oldu tel hattı
siz binadaki kutudan daireye kablo cektirin biz açtık dediler
ii dedik çektirdik
sonra elektrikçi dedi tel çevir sesi yok
telekoma basvurduk numarayı verdik
adamların verdigi vecap boyle bi telefon no su kayıtlara geçirilmemiş
yani acık deil

e bre gerizekalı telekom acık olmayan telefon hattına (yani kayıtlara bile geçmeyen bi numaraya) nasıl adsl basvurusu kabul ediliyoki

hayır hepsi bi kenara bize 2 aylık adsl ve telefon sbt ücreti gelcek simdi onu bekliyom
...[hline]Grandmaster Hamburger
içiyorummm ohh misss daalın gözümgörmesin
Sosyal ağlarda paylaş

Abi ciddi merak ediyorum ne biçim telekomlarınız var semtlerinizde fln =)
Dynamick sen b.ewlerdeydin dimi..
Bilemiyorm sen orayıda beenmiyodun ama ben gayet ilgili buluyorum orayı. Biz sözleşmeyi yaptık telefon üzerimize geçicekti
adamlar tel üzerimize geçtikten sora sözleşmeyide ayarlamışlar fln bi telefon ettik okadar bidaha bidaha gitmeye bile gerek kalmadı zamanında.
Wala acayip en iyi elemanları b.ewleremi vermişler ne =D[hline] V ò d à n | ICQ : # 651567
Sosyal ağlarda paylaş

Yok Reno sen yanlış anlamışsın bence
bu dev FRpdeki gibi cüssesi büyük ama
zeka kısmı kıt devlerden uyansada ancak ve
ancak hani benim yemeğim guarr der
yer yatar bunca sene keriz yerine koyan bizi bir
kuruluşu savunmak interneti ne zamandır kullanıyosunuz
merak ettim gerçekten...

Bizi koyun gibi sağmayı marifet sayan bir kuruluş uyansa ne olur sonsuza kadar uyusa ne olur. Kendilerine hiçbir internet kullanıcısının 1 nebze olsun güveni kalmadığına inanıyodum siz çıktınız hayretler içinde kaldım...

Siz Aycell kampanyalarının hani o zamanında ilk çıktığında çok ucuz olan aycellin açığının dial-upa yapılan zamla kapandığını biliyormusunuz ?

Siz bu uyuyan devin yurt dışında internetin burdan pahalı oldugunu söylediğini biliyormusunuz ?

Yani siz telekom konusunda bizim bildiklerimizi bilipde hala telekomumu savunuyosunuz ?
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Vodan evet bahçelievlerdeyim yakın oturuyos baya :)

ama sakarya da okuyorum yani hafta içi sakarya hafta sonu istanbul arası git gel falan :)

sakaryada çektiricketik hat işte böle seyler geldi basımıza ...

bahçelievler telekomda veznede ki herif özürlü
verdim adsl numaraı kagıtta
dedim borcunu ödicem
adam girdi bilgisayara bunda 1 numara eksik
numarayı tam ogrenip tekrar gel dedi
bende alla alla nası eksik eksik olmaması lzm deim
adam illa eksik diyo
ki 30 dk sıra bekledim
sinirlendim gittim içeride biryere kadının tekine verdim numarayı kontrol edermisiniz borcunu ödicemde veznedeki eleman eksik numara diyo dedim
kadın girdi baktı yoo numara dogru dedi
hayda bastım gene gittim geri vezneye girdim en öne dedim eksik degil numara
adam girdi pc ye dogru tamam dedi
ödedik parayı falan arkadaki kadınlar falan uff poff falan sesler cıkarıyo heh
tam eziyet ...[hline]Grandmaster Hamburger
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Szasstam, 30 December 2003 07:30 tarihinde demiş ki:
Yok Reno sen yanlış anlamışsın bence
bu dev FRpdeki gibi cüssesi büyük ama
zeka kısmı kıt devlerden uyansada ancak ve
ancak hani benim yemeğim guarr der
yer yatar bunca sene keriz yerine koyan bizi bir
kuruluşu savunmak interneti ne zamandır kullanıyosunuz
merak ettim gerçekten...

;] Bu tabiri tuttum..[hline]Dream as u never die,live as you can die tomorrow
Always remember;death is only a Begining

Only in My Dreams Now...Curse!
Jimenez artık LTDF da olamayacak...
Sosyal ağlarda paylaş

valla cüssesi büyük olduğu konusu doğru. telekom ağının ve kapasitesinin avrupanın en güçlü komünikasyon ağları arasında olduğunu duymuştum. özal zamanında herşeye uygun olsun diye öküzler gibi sağlam ve kapasiteli yaptırtmış bütün yurt çapında. hatta amerikalılar gelip şaşırmışlar falan bu altyapıyla ve bu taleple nasıl hala durduğunu falan sormuş telekoma.
mesele yurtiçi ağı değil yurtdışı çıkışlarının zayıflığı. telekom öküzü bakıyor internete girilebiliyor ve anlayamıyor çıkışların arttırılması gerektiğini. şu anda türkiyenin heryerinde bütün telefon sahiplerine 2 megabit adsl hizmeti verebilirmiş. hatlar da çok rahat kaldırırmış ufak bir santral yatırımıyla ve yurtdışı çıkışlarını genişleterek. amerikalıların ağzının suyu akmış bunlar yapıldığı taktirde yapılabilecek kar karşısında. rakam olarak da yazıyordu okumuştum ama unuttum.
Sosyal ağlarda paylaş

Kusura bakmayın ama ayakta uyuyan demedim dolyısıyla sizi kastetmedim.
Telekom dev bir firmadır milyarlarca dolarlık değeri varsa yıllardır sömürüp üzerine yatırım yapmadığı bir kaynağı varsa bu bir devdir kim ne derse desin.
Ben çıkıp telekomu savunmuyorum ki anlama zorluğunuzmu var?
Telekom rekabet yapmaya karar veriyor diyorum gazete haberinden telekom'un bir call center bile yapması gelecekte rekabetle birlikte uyanacağının ve yatırımları yapıp kullanıcıları kendisine çekeceğinin bir göstergesidir. Yıllardır topladığı paraların sadece bir miktarını yatırıma harcarsa kimse önünde duramaz diyorum.
Bu arada 99 dan beri ewde 96 dan beri okulda internet kullanıyorum. Sizinkini sorabilirmiyim bukadar laf eden bir kişinin internet geçmişi nedir?

Dynamick babo boşwer sen direk dediğim kadınla hallet meseleni =)
Bilemiyorm ben hiç muhattap olmadım başkasıyla tüm işi o kadınla hallettik bukadar melek bi çalışan görmedim hayatımda. =)[hline] V ò d à n | ICQ : # 651567
Sosyal ağlarda paylaş

Rexar o altyapı zamanına göre bayağı iyiydi, adamlar hiçbir yenilik getirmediğinden değeri aynı kaldı.Isp lerin hepsi adsl olayına girecekmiş gibi görünüyor bu arada...[hline]''Most of us walk in the light and the shadow but there are the chosen few who walk this world , carrying their own light to brighten both day and night.''
Sosyal ağlarda paylaş

said:
DynamicK, 30 December 2003 12:18 tarihinde demiş ki:
ödedik parayı falan arkadaki kadınlar falan uff poff falan sesler cıkarıyo heh
tam eziyet ...[hline]Grandmaster Hamburger

Bunlar ulkemizin acı gercekleri. Bende gecen HSBC bankasında fatura yatıracaktım. Neyse işte zar zor sıra geldı :) Verdım faturayı iki saat inceledi vs vs telefonlar geldi gitti faxlar cekti vs vs . Sonra sonunda faturayı elıne aldı, çat bir telefon daha anasıyla konusuyor ohoho , sonra bitti heralde bu sefer alıcak dedım. Lam kadın faturayı sağ elıne alıyor, sol eliyle sacını duzeltıyor, sol eline alıyor faturayı, bu seferde sağ eliyle sacını duzeltıyor . La havle.. Ya bacım ablacım herneysen salla sacı bası al şu faturayı pıskopata bağlama bizi. Ne sinirlenmiştim o gün ya. Interaktifi arardık sorun var dıye, tamam teknik servis aksama kalmaz gelir dediler. Tam 2 ay sonra geldi herıfler.[hline]"keko içiysen kendinden geçiysen"
sdasweqr ea
$aban matrix Revolutions
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Anlamıyorumki bu sürekli telekomu korumanın sebebi ne buzamana kadar sömürmüş bitirmiş iliğimizi kurutmuş bir şirketi nerdeyse süper olan üstü gibi gösteriyorsun bundan sonra ne halt yerlerse yesinler köpek kemiği kemirmiş kemirmiş sonuna gelince yok istemem demiş olayından başka birşey degil telekomda herhalde süper ultratrilyonluk yatırımlar yapar ama benim gözümde 0 bir hsbc hizmetlisiylen hsbcyide batırılmış göstermek tamamen yanlış bunu nerden çıkardın diye sorarsan burda konu dışında hsbc telefon komedileri yerine telekom telefon komedileri diye başlıklar var[hline]Você Cría Os Mundos Que Nós Os destruímos
Virus,SatanixVirus,Satan-Virus,Virus-Satan,Satanix.
Trex DragonSlayerz Paladin of alb/exc
Viru Jan-Tiran BH of the Ecl The solo
Sosyal ağlarda paylaş

Ne alaka ya adam Hsbc demiş bende aha özel şirket bu. Özel şirketlerin mükemmel olacağını kim garanti ediyo diyorum.
Aktifkablo örneği war önümüzde özel de ne oluyo 120 dolara modem satıyo en kazık parayı alıp en dandik bağlantıyı veriyo vs.
Şu an düzeldi ancak geçmişi bir örnektir.
Telekom'un yerine geleceklerin iyi olacağını kim garanti ediyo onu anlamadım ben herkeste bi 2004 yılında süper olcak serbestleşince harika olcak net hızlancak ucuzlicak telekom ölcek batcak pis telekom kaka gibi tripler war bende bunu anlamıyorum. Kim garanti ediyo bunu?
Telekom'u savunmak gibi bi derdim yok bende aylarca dialup ücretlerinin kazıklığı konulu yazılar yazdım buraya ancak ben ileride alacağım hizmete bakarım eğer yatırımı yapıp adam gibi hizmet verirlerse neden telekomdan almiyim almamam için ne gibi bi neden varki?
Aynı şekilde Özel şirket iyi olursa özelden alırım o başka tabiki. Ama telekom adam olmaya niyetlenirse önünde durulamaz diyorum. Telekoma karşı bizi kim kışkırtıyo sorabilirmiyim. turk.internet.com da görüp görüp kahrolsun telekom diye bağrınıyoruz sağda solda sürekli telekom kötüleniyor. Tamam sütten çıkmış ak kaşık değil ama turk.internet.com da örneğin telekomu öven bi haber gördünmü hiçmi övülcek yanı yok?
Adamlar indirim yapıyo o bile suç oluyo 49 milyona indirmek zorundamıydı örneğin 128k ları 60 a çıkardığında bile hepimiz önce höt hüt ettik sonrada kabullendik.
Ama yapılan indirimin arkasında bile bi halt arayan turk.internet.com a hiç güvenmiyorum örneğin arkasında iss ler birliği gibi bi kuruluş olduğundan ciddi anlamda şüpheliyim.
Bunca yıl telekom tekeldi dialup hizmeti sunmasaydı iss ler ne halt yiyecekti bunca yıl internet şifrelerini ucuzamı sattılar ki onlar?[hline] V ò d à n | ICQ : # 651567
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
vodan kafana kaka kaka örtcez olm telekom sux :)

fiyat indirmesinin müşteri çekme ve sonradan kazıgı sapı ile sokma planının başı oldugunu orencen :)

daaa dur bakim online oyunlarda aldıgın pinglerin ne pohtan oldugunu gorcen durmadan lag lag diye inlicen :)[hline]Grandmaster Hamburger
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Abi neyi tartışıyoruzki 2004den sonra tabiki herşey değişecek Aktifkablo demişsin 120$ eyw ama başka alternatifin varmıydıki şu cümleyi kullanabiliyormuydun "yok yok aktif çok pahalı verdiği hizmette kötü ven en iyisi inaktif kabloya geçeyim" bu olay yoktu bu olay bundan sonra olacak turk.internet.com u okuyup gaza gelen biri değilim kendi gözümün önündeki örnekler bana yetiyor en ufak şeyin altında bile birşey arar hale geldik diyorsunda haksızmıyız?Adamlar tvye yoldaki afişlere yarı fiyatına indirdik diye basbas reklam yaptılar ama gidip incelediğinde kontor parası düşmüş eskiden 6snyede atan kontur ise 3snye aralıklarlan atar olmuş.gel gelelim issler ucuzamı veriyordu demişsin haklısında peki böyle sorayım sana ben toptancıyım sen satıcı ben sana armut satıyorum 3e sen bunu 4e satıyorsun arada 1lira karın var ama sana 3e sattıgım gibi halkada 3e satıyorum dışarda bilmeyen halk nediyor aa baksana ttnet nekadar ucuz digeri kazıkçı kaka.
Bilenler bilir ilk sim kart Turkcell turkiyede çıktıgı zaman ozamanın parasıylan 60milyondu yani baya saglam bir fiyattı şuan niye bedava diyebileceğimiz değerlerde hatta bazıları bedava?Bunuda savunurum eğer telekom zamanında parasına kıysa heryere ceb telleri çekmesi için santraller koysa aynen isslerlen ttnet arasındaki olay yaşanacaktı en ucuz o olacaktı ama dışardan gözüken yüzü.
Bu zamana kadar çok kişinin canını yaktılar kendi boruları ötene kadarda bu devam etti Deutch telekom bile Akşamda yazısında bizde Türkiye telekomikasyon olayına yatırımda bulunacaz diyorsa birçok şeyin değişeceğinin habercisidir.İlk yazımda biraz sert çıkışmışım kırdıysak affola ama ne olursa olsun forza ttnet olayından hoşlanmıyorum.[hline]Você Cría Os Mundos Que Nós Os destruímos
Virus,SatanixVirus,Satan-Virus,Virus-Satan,Satanix.
Trex DragonSlayerz Paladin of alb/exc
Viru Jan-Tiran BH of the Ecl The solo
Sosyal ağlarda paylaş

Ya Forza demiyorum bende ama gelecek olanın telekomdan iyi olacağına da inanmıyorum
bunca yıl telekom sömürdü geleninde sömürmiceini kim garanti etti
nese hocalar bekleyip görelim umarım iyi olur tabiki ama telekom iyi olursa telekomdan almam diyede bişey yok.
Ben iyi olacağını düşünüyorum eninde sonunda da satılıp özel şirket olcak zaten..

Bu arada haziran 2004 de tekrar 60 milyon olcak 128k lar ek bi zam fln yok yani =D

Dynamick zaten baarınıyorum pingler diye biliyosun özel mesajdan =) ama koskoca 50 yaşında telekom genel müdürü olmuş bi adam çıkıp çıkışlar arttırılcak diyosa biraz ümitlenmeye hakkım vardır umarım =)

Bu arada hepimize mutlu yıllar umarım herşey istediğimiz gibi olur internetimiz 10mbps ye çıkar uplaodımızda iyi olur oyunlarıda paşa paşa oynarız..[hline] V ò d à n | ICQ : # 651567
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...