Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

nirvana dır olay

crepuscolo

Öne çıkan mesajlar

Gawain arkadaşımız metallicayla ilgili açmış topic bakıyorum seveni varmış bu ortamda metallicanın
peki nirvana ?

bence başlı başına ayrı bir olay. kurt cobain bir idol benim için
taptığım tek grup diyebilirim. ben anlatacak kelime bulamıyorum. ama siz bulabilirsiniz diye düşündüm :-)[hline]...bekliyorum kaderin elini sıkmak için.
Kararmayı bekleyen aLaCaKaRaNLıK gibi...
Sosyal ağlarda paylaş

Nevermind[hline]Oy vererek doğru olanı bulmak, akıl ve adalete yapılan ağır bir hakarettir -Godwin-
Başkasının oku ve yayı ile savaşma.
Başkasının atına binme
Başkasının kusurunu tartışma
Başkasının işine karışma

unity100, 17 December 2003 00:35 tarihinde demiş ki:
hopporuyorum, orkkeriyorum, bir ki uc sayip hoynkuruyorum, duramiyorum ucuyorum
Sosyal ağlarda paylaş

ben söylicek çok güzel bi kelime biliyorum tek kelime ile İĞRENÇ ...benim hoşuma gitmiyo en nefret ettiğim grup...6. sınıftayken falan dinlerdim ama şimdi kötü gelio...biraz sert bi eleştri olabilir ama bu benim görüşüm tabi...[hline]Level 12 Jedi
Level 15 topuk
Bathory, 07 December 2003 21:43 tarihinde demiş ki:
benim butun kız arklarım cok sevmisti ;) cok rahat alıolar ellerine ;)
Sosyal ağlarda paylaş

the man who sold the world yanılmıyosam david bowie nindi ama kurt söyliyince bi başka güzel olmuş
nirvana sadece yaptığı müzikle değil müzik tarihini değiştirmesiyle de önemli bi grup özellikle 92 yılı müzik tarihi için bi dönüm noktası sahne şovunu(kiss gibi grupların konserleri) bırakıp en doğal halleriyle sölediler bence insanlar o şovlardan sıkılmışlardı nirvana da tam zamanında bi çıkış yapmıştı[hline]Cennetin olmadığını düşle Denersen kolaydır
Cehennem yok altımızda
Üstümüzdeyse sadece gökyüzü
Tüm insanların bugün için yaşadığını düşle..
Sosyal ağlarda paylaş

ya şuanda yapılabielcek en komik ve gereksiz şey (ve tabii saçma) metallica ile nirvanayı karşılaştırmaktır. İkisini de çok severim. Galba Metallica biraz daha ağır basıyor ama nirvanaya da bayılırım. Onun içim yorum yapmıycam.[hline]WtF!?!?!
Ben de bir çöpümüz var diye heryerin çöp kokmasına karşıyım...
Don't Cause any Trouble.
Sosyal ağlarda paylaş

ikisinide sevemem.... Nirvana sevmiyorum ayni Metallica gibi 5 ten fazla parcasini sevmem ... yaptiklari seyi guzel yapiyolarmis ama yaptiklarini sevmiyorumki ben
ayrica idol istiyosaniz JIM MORRISON herhalde daha baska birsey soylemez
[hline]"Who needs new bands? Everyone knows that Rock n Roll attained perfection in 1974. It's a scientific fact."

- Homer Simpson

[Bu mesaj canjovi tarafından 18 December 2003 07:39 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj canjovi tarafından 18 December 2003 07:45 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
canjovi, 18 December 2003 07:38 tarihinde demiş ki:

ayrica idol istiyosaniz JIM MORRISON herhalde daha baska birsey soylemez
[hline]"Who needs new bands? Everyone knows that Rock n Roll attained perfection in 1974. It's a scientific fact."

- Homer Simpson

abi o tanrı :-) kendisi öyle diyordu. Başka eklenecek bir şey varmı ki?[hline]...bekliyorum kaderin elini sıkmak için.
Kararmayı bekleyen aLaCaKaRaNLıK gibi...
Sosyal ağlarda paylaş

Sert arkadaşların yaptıkları eleştirilerden etkilenen daha genç sert arkadaşlar da gruba karşı bir antipati ediniyorlar ne yazıkki.
Nirvana'nın albümlerini adam akıllı oturup dinlediklerinde eminim kendilerine göre birşeyler mutlaka bulacaklardır.Ama ''hepsine vaktim yok sen bana benim hoşlanacaklarımı tavsiye et bende bir deneyeyim'' diyecek olan olursa öm yolula yardım edebilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

Cobain & Nirvana. Ergenliğimde can yoldaşım idi. Hâlâ en sevdiğim grup. Something In The Way hâlâ en sevdiğim şarkı. In Utero hâlâ en sevdiğim albüm. 60'ıma dayanırsam bir gün, hiçbir şeyin değişmeyeceğini biliyorum.

O dünyanın görebildiği en içten müzisyenlerin başında geliyordu. Kayıp kuşağa istemeden önder oldu. Kayıp kuşağı dünyaya tanıttı. Ama acılarına dayanamadı...

Bunu Opeth, Deicide gibi grupları da dinleyen biri yazdı bilesiniz.
Artık Nirvana'yı sadece eskiler biliyor.. Eski kuşak..
Sosyal ağlarda paylaş

ayrıca azalmasıda çok anormal olmaz ilk çıktığında elvis presley i düşünün şimdiki hayran sayısını düşünün aynı şekilde beatles herkesin bi parlak bi dönemi oluo elbet o da bitio ancak o dönemi yaşayanlarla eskilere meraklı kişiler bilir yeni nesilin çoğu dinlemez çünkü onlara göre zamanı geçmiş gibi gelir[hline]Cennetin olmadığını düşle Denersen kolaydır
Cehennem yok altımızda
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşlar yapmayın etmeyin yaa...
1)elin adamını idol almak..
tamam taktir edebilirsin,sevebilirsin,hatta bayaa bi sevebilirsin de neden idol alıyosun?
2)nirvana diyince nevermindden belirli parçalar ve the manı yapıştırmak...
bi allaan kuluda çıkıp ben oturup heart shaped boxda hüngür hüngür aalıyorum,reddedildikten sonra love buzz dinniyip ayılıyorum,unpluggeddan plateu çok canodur,efenime söliyim mr.moustache kudurtur sonacıma "this is out of range /daddys little girl aint girl no more" diye discmanle/walkmenle senkronize anırmak delirtir demiyo..varsa yoksa "simells efenim damb,kam ez yu ar"....
herkes alınmasın hemen,kendini bilen bilir
3)morrison
cobainle morrison görüşleri bir yerde farklıdır..morrisonla cobain karşılaşsalardı morrison cobaine "gerizekalı ahmak",cobainde morrisona "burnu havada g.t herif" derdi...(ne alaka?kel!)
ayrıca morrison

artı gene 1.maddeye donyoz.."idol istiyosan morrisondur"...
a)şimdi sende ne kadar morrison potansiyeli olursa olsun,sen bizim ğlkemizde çıkıpta "anne seni sabaha kadar ...mek istiyorum" [şarkı:the end] dizesi gecen bi şarkı yazamassın,nedenleri içinde kültürümüzden tut örümcekkafalıların fiziksel saldırısına kadar herşey var...
b)ülkede bütün insanlar kendi derdinde ve bu dert çoğunlukla boğaz derdi...hali ile kimse cıkıpta senin anlattığını dinlemez...aslan gibisin çalışsana aayaa yaparlar..eğer bir diğer ülkede olaydık (misal olarak veriyorum,refaha ermiş,kişi başına gelir miktarları arasında fark olmayan,artık belli bi düzene oturmuş halklar) olurdu...
c)zaten idol istiyosan al morrisondur dediin sürece ne morrison potansiyelin vardır ne cobain...ki olmasında sen kendin ol be adam..uuraş didin ilerde "maamut" desinler "özgubarak" desinler..di mi ama?

asla kişilere öz değildir,özellikle morrisonu idol almasını öneren arkadaş,laflarım direkmnan seni hedef almıyo,belkdie sen dediklerimi farkındasındır ama ülkede dediklerimi farkında olmayan "höt" deseler "höt,höt höt" diye okşucak bi çok eleman var...

bu arada bencede nirvananın müziği çok aman aman bi değişiklik yapmamıştır...fakat sözleri gayet güzel bence...ama genede abartmamak lazım,eminim ki zeki olan biri,uyuşturucu kullandıı zaman aynı söz
leri cıkarır...
Sosyal ağlarda paylaş

neden idol seçiyorum biliyormusun sacını kırmızıya boyatması degıl yada yakısıklı olması degıl yada ıntar etmesı degıl benım bunalımda oldugum zamanlarda actıghım you know youre right smells like teen sprit ile gevvsedigim en kötü anlarımda something in the way dinledigim vede bunşlarıı dınlerken adrenallerım fıskırdıgı ıcınde degıl bu adamın yasamı bana benzedıgı ıcın belki aynı seylerı yasıoruz belkide degil ama bilmiyorum fakt yazın bı dövme yaptırcam dövmede kurt cobainin portresı sol bacagımın dıs kısmına saclarını kırmızı yapcam :P altinada i hate myself and i want to die yazcam
Sosyal ağlarda paylaş

said:
swiftbew, 17 December 2003 21:18 tarihinde demiş ki:
o yaşarken de idoldü[hline]Cennetin olmadığını düşle Denersen kolaydır
Cehennem yok altımızda

lol yaşarken idolmuş..eğer ölmeseydi b*k idol kalırdı[hline]Bathory, 07 December 2003 21:43 tarihinde demiş ki:
butun kız arklarım cok sevmisti cok rahat alıolar ellerine
Sosyal ağlarda paylaş

ne alaka bok idol olurmus sen kendine bak ya allah allah adam öldü diyemi idol seciliyor o zaman ataturku idol secin yada baskasını idol secın hıtlerı secın her ölen idol secilmez mesela mantıklı olun ben orda neden secıtıgımı belırttım vede sakın öyle düsünme nırvana kitlesini kırmış olursun
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Dorsia, 18 December 2003 21:40 tarihinde demiş ki:
boswer idolu midolu sen aptigi muzigi dinliyorsan seviyorsan dinlemeye sevmeye devam et yeter

vermeye çalıştığım mesaj buydu lol:D[hline]Bathory, 07 December 2003 21:43 tarihinde demiş ki:
butun kız arklarım cok sevmisti cok rahat alıolar ellerine
Sosyal ağlarda paylaş

ya cok komiksiniz ya.... ben ne morrison olmak istiyorum ne cobain.... ama Nirvana ama eyer idol istiyosaniz Morrison var dedim... ayrica daha Elvis de var yani lol.. nirvana surda yazilanlardan cok daha az bir group bana kalirsa ewt guzel bir grouptu ... yaptiklari belli basli guzel sarkliar var oyle gordunuz en icten calan insanlarda degil bence.... dedigim gibi 2pac da oldu onuda ilah yaptilar burdakiler zaten neyse nirvana gecicek bin tane group var bana kalirsa ... nirvananin yaptigi sey kotu degildi belki ... sonra ki yilarda o akimla gelen muzikler suan gunumuzde bircok rezil groupta cikardi (ki nirvana suc atamam ama yine ben bir rock nroll cu olarak kin duyuyorum)[hline]"Who needs new bands? Everyone knows that Rock n Roll attained perfection in 1974. It's a scientific fact."

- Homer Simpson
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...