Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Joe Lynn Turner ve Glenn Hughes geliyorlar


Wendigo

Öne çıkan mesajlar

Hard-rock şölenine buyrun!

Bir yanda hard rock'ın kilometre taşlarından Deep Purple ve Black Sabbath’ta bas gitaristlik ve vokalistlik yapmış olan Glenn Hughes, bir yanda da Rainbow, Yngwie Malmsteen ve Deep Purple'da solistlik yapmış olan Joe Lynn Turner. Bu iki usta müzisyen ortak projeleri (Hughes Turner Project'in 2004 Avrupa Turnesi kapsamında 28 Şubat'ta İstanbul – Venue Maslak’ta bir konser verecek.

Müzik hayatına Trapeze grubuyla başlayan Glenn Hughes, 1973 yılında Deep Purple’a girerek, grupla beraber unutulmaz “Burn”, “Stormbringer” ve “Made In Europe” albümlerini kaydetti. Grubun dağılmasından sonra Black Sabbath'ın "Seventh Star", Gary Moore'un "Run For Cover", Whitesnake'in "Slip Of The Tongue" albümlerinde basgitarist, solist ve geri vokalist olarak yer almasının haricinde, Highlarder (İskoçyalı) adlı filmin ikinci bölümünde yer alan "Haunted" adlı şarkıyı seslendirir.

Fandango adlı grubuyla müzik hayatına başlayan Joe Lynn Turner ise, 1980 yılında Deep Purple'ın gitaristi Richie Blackmore tarafından kurulan Rainbow'a solist olarak katılıp ve grupla beraber "Difficult To Cure", "Straight Between The Eyes" ve "Bent Out Of Shape" albümlerini kaydetti..

Ardından Cher'in “Cher”, Michael Bolton'ın “The Hunger”, Bonnie Tyler'ın “Notes From America” ve Billy Joel'in “Storm Front” albümlerinde düetler seslendiren Turner, 1988 yılında İsveç’li ünlü gitarist Yngwie Malmsteen 1.500.000’dan fazla satan “Odyssey” albümünü yaptı.

İşte bu iki ustanın yolu 2000 yılında kesişti ve H T P'yi (Hughes Turner Project) kurdular. Bugüne dek 2 stüdyo ( H T P ve H T P 2 ) ve bir konser albümü ( Live In Tokyo ) yayınlayan H T P, 28 Şubat 2004 Cumartesi günü İstanbul’da olacak ve kendi şarkılarının yanı sıra “I Surrender”, “Spotlight Kid”, “No Stranger To Love” ve “Mistreated” gibi Hard Rock tarihinin unutulmaz şarkılarını seslendirecek.

www.hurriyetim.com.tr 'den alınmıştır[hline]uyku ölümün kardeşidir
www.seksendort.com
Link to comment
Sosyal ağlarda paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...