Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Motorlu Taşıt Vergileri!

KARAMURAT

Öne çıkan mesajlar

Bu nasıl bir vergi sistemidir silah dayayıp para isteseler daha insaflı olurdu en azından soyulduğmuzu bilirdik.Bu soygun değilde nedir.Son vergiler ile 9.5 milyar gibi bir para ödemem gerekiyor.Aracım için ama ödemeyeceğim tabi,Nemi yaptım değerinden 4 milyar altına bir galeriye verdim daha mantıklı bir araç alacağım hemen.[hline]End is near;
Bu I aint afraid;
I see sarrow on faces
But I aint show pitty,
Cause Im the Fallen One!
Sosyal ağlarda paylaş

YUH yıllıkmı 9.5 milyar?

ya benim anlamadığım arabanın vergisi neden ağırlığa görede değişiyo hadi motor gücü diyelim
yine saçma ama saçmalamak gerekirse çevreyi kirletiyo ve daha çok yakıt tüketiyo diyelimde

ağırlığı kime batıyo kardeşim?[hline] V ò d à n | ICQ : # 651567
Sosyal ağlarda paylaş

Bu uygulama lux ayrimi yapsa içim gam yemiyecek.Benim arabamın değeri yaklaşık 40 milyar şu sıralar diyelim az değil belki ama.4 te 1 i vergi ödenir mi bir araç için.Şimdi ben bunu öderken 230 milyarlık araçta aynı vergiyi ödüyor bumudur adaletli sistem.Hatta yine 150 200 milyarları bulan ama motor hacmi 2.0 2.5 arası değişen araçlar sadece 1.5 milyar gibi rakkamlar ödüyor işte adalet bu sanırım.[hline]End is near;
Bu I aint afraid;
I see sarrow on faces
But I aint show pitty,
Cause Im the Fallen One!
Sosyal ağlarda paylaş

Abi Karamurat senin o vegiyi vermen için arabanın tahminen 3200-4000 cc arasında olması lazım...O zaman sen de Porsche veya z3 var ki hemen sana geliyorum:)Maliye bakanı örnek vermişti hatta demişti eskiden arabanın ağırlığına göre alıyorduk şimdi tüm Avrupa ülkelerinde olduğu gibi motor hacminden alacaz dedi hatta örnek verdi işte Porschedan 900 milyon alıyprduk şimdi 9milyar alacaz dedi...[hline]Günümüzün dünyasında
Hepsi aynı hepsi ala
İsa Musa Muhammed Buda
Neyin varsa bilmiş senin!
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
arabayı sirket e geçirirsen düşer vergiden
şirketin aracı olarak gostericen kaskoyu falan
babam anlar bu işten ekonomist-mali müşavir .... :)

ama suan ist de deilim haftaya(çarşamba) sorarım istiyosan nasıl yapılıyomus nekadar getirisi var falan diye :)[hline]Grandmaster Hamburger
Estel_Anorien, 23 December 2003 23:37 tarihinde demiş ki:
oooooffff.. Kimse isminin yanında bir gif var diye adam olmuyor..Bendede bi madalya bi title var.. adam mı oldum? Hayır...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...