Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Enerji İçecekleri?

karpuz

Öne çıkan mesajlar

said:
RazorJimmy, 25 December 2003 21:58 tarihinde demiş ki:
İçinde 500mg civarı kafein vardı sanırım, pek emin değilim.. 330ml'si beni perperişan etmişti, sonunda sınavdan hoplaya zıplaya duvarlara tırmanarak çıkmıştım.. [hline]K1cK S0m3 4sS W1tH a L4rg3 Tr0uT productions brought to you by
RazorJimmy @ ICQ# 12858821

coca colanın 330ml kutusunda 0,05 gr kafein var.
dedeğin doğruysa battery, 10 kutu kolaya denk geliyor.
müsadenizle *!oha* demek istiyorum.[hline]When arguing with a stupid person, make sure he's not doing the same.
Sosyal ağlarda paylaş

Ilk olarak uyusturucularla uyaricilari ayirmak gerekir. Uyusturucular morfin ve turevleridir ( eroin vs... ) Uyaricilar ise amfetamin ve turevleridir. Iki grubun da etkileri isimlerinden de anlasilacagi gibi farklidir. Kafein, efedrin ve adrenalin bu gruplardan uyaricilara girer. Adrenalinin hic abuse edildigini duymadim ama diger ikisi bu amac icin cok kullanilmakta. Efedrinin yasal olup olmadigina gelince evet yasal. Eczanelerde icerisinde efedrin iceren bir cok ilac bulabilirsiniz hatta bir efedrin turevi olan pseudoefedrin gripin sebep oldugu kirginligi gidermek icin bir cok grip ilacinin icerisinde yer alir. Bu tur uyaricilar vucutta dogal olarak bulunan adrenalinin etkilerini taklit ederler. Kan akimini yani dolayli olarak da enerjiyi mide barsak gibi hayati olarak daha az onemi olan organlardan beyin kalp kaslar gibi birincil oneme sahip olan organlara yonlendirir. Adrenalin bu etkisinden dolayi alkiol kkomasina giren kisilerde kullanilir. Pulp Fiction filminde Uma thurman`in kalbine saplanan igne adrenalin icerir. Direk kalbe yapildiginda uyusturucularin etkilerini bloke eder ve hastayi hayata dondurur ( sansliysaniz ) ve size mudehale icin zaman verir. Bunlarin icki ile icilmesi de bu yuzden tehlikelidir. Uyaricinin ( efedrin kafein amfetamin ) etkisinde oldugunuz icin ne kadar icerseniz icin sizi etkilemez ama buna guvenip normal limitinizin ustune cikarsaniz uyaricinin etkisi gectigi anda ( ickinin etkisi bu saydiklarimdan daha uzun ) vucudunuz iflas eder ve eger acil yardim bulamazsaniz solunum durmasindan olursunuz.
Uzun lafin kisasi redbull votka icip olurseniz bilin ki sizi olduren ictiginiz yuksek miktar redbull degil onu icine karistirdiginiz votkadir.[hline]"Fear can hold you prisoner, hope can set you free."

[Bu mesaj banshee tarafından 26 December 2003 18:57 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Yedigin ictigin hersey senin icin zararli olabilir eger dozunu kacirirsan. Eger cok fazla kafein tuketirsen ve yatkinligin da varsa ( kisisel faktorler, genetik vs vs... ) kan basincin yuksek olacagindan dolayi damarlarinda catlamalar olacaktir vucut kilcal damarlari icin bu pek bir sorun olmasa da beyin damarlari soz konusu oldugunda bu pek de kucumsenecek bir durum degildir.
Ama piyasada satilan hicbir yiyecek veya icecek cok yuksek miktarlarda ve uzun sureli kullanilmadiktan sonra sizin kisisel bir alerjiniz veya tibbi durumunuz olmadigi surece sizi oldurmez.[hline]"Fear can hold you prisoner, hope can set you free."
Sosyal ağlarda paylaş

Valla ereksiyon konusunda ne gibi bir etkisi olur pek bilmiyorum ama pek bir yarar saglamasa gerek. Belki alkolun yol actigi ereksiyon bozuklugunu giderebilir. Bir de efedrin vb bir ilac aldiginizda hiperaktivite gelistigi ve olaylara tam konsantre olamadiginiz icin belki bir ihtimal iliski surenizi uzatabilir ama emin degilim.[hline]"Fear can hold you prisoner, hope can set you free."
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...