Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bu gece Noel =o)

DiaBLeSSe

Öne çıkan mesajlar

Gregorian chant dediğim grup olan deil.

Gerçek Gregorian klise müziklerinden bahsediyorum.

Ya ne olursa olsun ben bugün St Antoine a gitmek zorundayım. Kısmet artık.[hline]In sorrow nights i am the source of your hopeless fears...I am the Dark Unicorn...

[Bu mesaj DiaBLeSSe tarafından 24 December 2003 14:48 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Gregorian kilise müziklerinden bahsediyorum bende.. onlar zaten o Gregorian Chant grubunun temeli.. ama mezhep olarak Gregorianlığı pek bilmiyorum.[hline]Oy vererek doğru olanı bulmak, akıl ve adalete yapılan ağır bir hakarettir -Godwin-
unity100, 17 December 2003 00:35 tarihinde demiş ki:
hopporuyorum, orkkeriyorum, bir ki uc sayip hoynkuruyorum, duramiyorum ucuyorum
Sosyal ağlarda paylaş

noeliniz kutlu olsun. Yok kardeşim bomba falan patlamicaktır. O kadarda duygusuz olamazlar herhalde.. Akmerkezde neden patlatsınlarki hem? gider amerikan yerlerine atar. Gerçi akmerkezin ortaklarından biri amerikalıo falansa iş değişri ama sonuçta hiç bi b.k olcağını sanmıyorum... (umarım)[hline][/b]F-R-P konuşmalı barbut oyunu...[b]
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi diableisse hrisyansın umarım çünkü
demin aldıgım bi habere göre koç üniversitesinde noel partisi warmış evet dogru duydunuz türkiye de noel partsi werilio kültürümüzde ve geleneklerimizede en ufak bir yeri yok ve bir üğniversitede topluma açok oalrak yapılıo kutlanması gerekn bi olay gibi onu da bıraktım insanlar ewlerine noel ağacı koyup 'yılbaşı ağaçı koyduk' die eğlenioalr
nedir kardeşim bu kültürünüze bu kadar mı saygısız sınız bu kadar mı özentilik olur dünyada bulamayacagınız bu oryantal kültür warken ne istenio nereye gidioruz ya[hline]bornozlu canavar
Sosyal ağlarda paylaş

konmaz anlamı ne müslüman bi türk için yılbaşı ağacının nerden gelen bi gelenek ??
dur ben söliim
özentilik
batı dünyası gelişmiş ve yüksek bir kültür sewiyesinde ve örenk alınakca çok şeyi war ama bizim denyo halkımız herp yanlış şeye bakıo.. nie başkasının sana anlma ifade etmeyen kültürnü alıosun sana ne
bakın olay böyle işler
rusya japonya ve türkiye yüzyılıun başında avrupadan geri kalmış 3 ülke rusya düşünce sistemini japonya bilimin işleyişini ve eğitimi ve türkiye de sadece bu diğer ülkelerin örnek aldıgı gelişmişlik göstergelerinin getirdiği yaşan tarzını yane sadece görünen kabugu ve kendisne ait olmayan bir kültürü alıo
fark ortada..[hline]bornozlu canavar
Sosyal ağlarda paylaş

Açıkcası yeni yıla giriyoruz diye birbirimize hediye vermek sevinmek bence yanlış değil. Sen beğenmiyorsan kutlamazsın yeniyılı bize ne. Hatta yıllar neden hırıstiyan peygamberine göre kullanılıyor diye arap takvimi kullan bence sonuçta düşününce o da özentilik oluyor sana göre.[hline]Kalplerdeki Kaymak Profocio Web Hosting
Sosyal ağlarda paylaş

dediğim şu:
-bir hristiyan istedigi gibi parti werir partiye kim olurs aolsu n sitedigini çaırır ben de giderim eğlenirim
-herhangi biri br parti werir arkadaşlrını çaırır eğlenir noel için parti der
ama...
-ama t.c. nin bir üniversitesi 'noel partisi' adı altında resmi bir parti weriosa bu ülkemizdeki kültür yozlaşmasının acı bir kanıtıdır[hline]bornozlu canavar
Sosyal ağlarda paylaş

Noel yılbaşı deil. 24 aralık ve İsa nın doğum günüdür.
Ağaç aslında Noel ağacı olarak geçer yani yine 24 aralık içindir.
Fakat tr de ( Chistian olmayan kesim) bunu yılbaşı ağacı olarak kullanıyorlar.[hline]In sorrow nights i am the source of your hopeless fears...I am the Dark Unicorn...
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada abos öle saçma bi örenk wermişin ki inanamadım yuh diorum sana görüş kıtlığı die yoruluorum bunu yaşın başın ne olursa olsun etrafını gözlemeyi yorumlamayı ve yargılamayı öğrenememişsin
bu ülkede şeriyatçılar dini klütürü geleneği suistimal edioalr hatta forumda bile war böle bikaç adam şeytna gördün yüzlerini..
hepimiz bugünki duruma tepkiliyiz ama tepki bilinçli olmalı + ya tepkiliysen kendini - ye wurmamalısın
dinimizin ne oldugu umrumda deil önemli olan kültür bir toplumu yok etmenin en koaly olyu kültürünü yoketmektir t.c. türk kültürnü paylaşan inslaarın çogunlugu ve varlıgı ile ayakta kalır.[hline]bornozlu canavar
Sosyal ağlarda paylaş

problem yeni yıl hristiyanlık falan değil demişsinde
bu kültür dediğin olay zaten dinlerden gelmiyormu?
mesela kurban bayramını kutlamak türk kültürünün bir parçası değilmidir?
buda dinden geliyor?
yani problem hristiyanlık vb. oluyor bu durumda.
ayrıca bi üniversitenin parti vermesindede bi sakınca görmüyorum ben sonuçta Türkiye'de hristiyanlarda var(azınlık olsalarda)
Sosyal ağlarda paylaş

isteyen istediğini yapar , isterse resmi partide yapar (bak yapıyolarmış zati) sen yeniyılı kutlarsın onlarda noeli kutlar.isteyende müslüman olsa dahi noel kutlar.benmi?bence insan arkadaşlarının mutluluğunu paylaşmalı.sen müslüman olsanda sırf onların bayramlarını kutladın diye günah işlemiş olunacağını sanmıyorum.yani bir müslüman olarak bunu demekte bir sakınca görmüyorum: Noel bayramınız kutlu olsun arkadaşlar.
*!Bütün Hristiyanların Noel Bayramını Kutlar*[hline]PUMA the Flying Kefal!!!(given by BabacumMostors)

Mutlaka sonuna kadar okuyun ve kopun bana dua edeceksiniz...

Sosyal ağlarda paylaş

türk kültürünü oluşturan öğelerin balşıdna da dinimiz gelir
yaklaşık 1000 yıldır müslüman olana bir toplumda yaşıosun
oryantal kültür(doğu kültürü demek şimdi anlamayan olur) bzim kültürümüzdür.
bu batı öznetiliğini anlamıorum batı gelişmiş örnek alınalı ama eğitim sistemi insan hakları yasaları yönetim düzeni örnek alınmalı kültürü deil bizim kendi kültürümz zaten war ![hline]bornozlu canavar
Sosyal ağlarda paylaş

anlamıosunuz
b en diceğimi dedim
umarum bi kiiye bile olsa bişiler anlatabildim.
dediğim gibi herhangi birinin kendi noel partsini weremisinde bi snakınca görmüorum kimin gidip eğlendigi de umrumda deil
beni rahatsız eden üniversite oalyı oldu
ki bu çağdaşım globalim ayağını da keselim ben yabacı öğrencilerle birlikte okuorum bütün öğretmenlerim hristiyan yabacı bir okuldayım ama bana bu görüşleri o insanlar kazandırdı..dünyaya at gözlüğüyle bakamyın siz korumadıgınızı başkası da korumaz ama o kendininkini başkasına elletmez[hline]bornozlu canavar
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...