Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Internet kafelerde oyun yasaklandi ?

unity100

Öne çıkan mesajlar

Unity eğer herkez vergi kaçırıyor olsaydı şu anda darbe altında yaşıyor olurduk. Vergisini gayet düzgün ödeyen kurumlar,küçük işletmeler falanda var ama genelde doğru olmayanlar insanların gözüne batar ve şişirilir. Bu heryerde böyledir.. Türkiye'de orduya yapılan harcamada dünya geneline baktığında hiçte abartılacak rakamlar değil. Ayrıca olay vergilemenin nekadar doğru olduğu,nekadar doğru uygulandığı,kesilen ücretler,Türkiyedeki bozukluklar vs. değil. Ama günümüzde her mahallede en az 4-5 internet cafenin olduğunu düşünürsen ayrıca bunu tüm ülkeye vurup birdaha düşünürsen göz göre göre nekadar verginin kaçırıldığını daha iyi anlarsın. Bir bakkal sahibinin bile aylık 200milyon üstü vergi verdiğini düşündükçe ben kendi adıma üzülüyorum. Madem böyle bir sistem var (doğru yada yanlış) hiçbir kuruma hiçbir şekilde ayrıcalık tanınmamalı.
Sosyal ağlarda paylaş

twiligt, dunyada afrika ulkeleri haric butcesine gore bu kadar orantisiz askeri harcama yapilan ulke yok. bak dunyada dedim. boylesine abarttim yani.

bir arkadas soylemisti, resmi istatistik ordu icinden mi yapilmis artik disardan mi bir sivil kurulus hatirlamiyorum,

askeri elbiselerden bir tane cebi cikarsan ordu, dolayisiyla devlet butcesi 1-2 milyon dolar tasarrufa giriyor. bak bu kadar basit bir cep. aa simdi cep cok onemli ne diyosun onun icine ot konacak poq konacak sarjor konacak. konmayacak. ceplere bisey koymak yasak askeriyede. en azindan jandarmada. cepler duzgun gorunecek, sisik olmayacak, ust kisminin dugmeleri ilikli olacak. e birader cebi NIYE yaptirdin ? en basit jandarma er elbisesinde 8 tane cep olur. ha bir de omzunun solunda kalem koncak bir yer olur. ona da kalem koyamazsin yasak. tek tip goruncek herkes.

al iste buyur sana verginin nereye ne kadar yerinde harcandigina guzel bir ornek. boyle ornekleri saymaya baslasak aklimizi yitiririz safagi gormeden.[hline].~:&:* Let the sunshine in *:&:~.
Sosyal ağlarda paylaş

ki o internet kafelere o kadar da parayi goturup kaldiriyor gozuyle bakmayin kapanan cok. o is artik 10 yil onceki gibi cukka para isi degil. bakkal dukkaniyla esit seviyede bir is halini aldi. aynen bakkal gibi yerini tutturursan kimse tutamaz. ama herkes de tutturamaz yerini.[hline].~:&:* Let the sunshine in *:&:~.
Sosyal ağlarda paylaş

oky çok doğru yazmış. Demek istediğimi gayet güzel açıklamış.. O cep olayıda bana çok doğru gelmedi açıkcası belki 500,000$ olabilir. Doğru dahi olsa sonuçta 2-3 milyonluk nüfusa sahip bir ülkede yaşamıyoruz. Doğal olarak gelen(!) ve giden para miktarları uçuk rakamlar olabilir bunda da şaşıracak birşey yok. Ordu kendi içinde parada kazanan bir yer. Yani biraz haksızlık ediyorsun. Türki cumhuriyetlerin tamamına yakınına üniforma satıp aynı şekilde (bazı afrika ülkeleride dahil) askeri eğitim veriyor. Yani kendi içinde geliride var. Mısıra satılan f-16larıda unutmamak lazım. Kısacası ne gerekiyorsa o verilir orduya fazlası yada azı değil..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
ghaldszar, 22 December 2003 17:32 tarihinde demiş ki:
İnternet cafelerin gece açık olmaması beni cok uyuz etmişti. Çok seviyordum aksam 10,00 dan 11,00 den sonra cafede toplanıp oyun oynamayı cok seviyordum. Bir yaş sınırlaması koyup halledemediler malesef olayı.

+1 Ghaldszar
Aynen katılıyorum..

Yaş sınırı konulsa,"Lan impoooor at" diye bağıran 0-15 yaş grubu olmasa bence sorun olmayacak..
Yada Liseye kadar hiç bir grubun kafeye gitmemesi lazım.(Dersleri aksıyor heh)
Gene ne yapılırsa yapılsın,bizim ülkede kurallara uymamak hükmü var ya :P[hline]Dream as u never die,live as you can die tomorrow
Always remember;death is only a Begining

Only in My Dreams Now...Curse!
Jimenez artık LTDF da olamayacak...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Twilight, 23 December 2003 04:30 tarihinde demiş ki:
oky çok doğru yazmış. Demek istediğimi gayet güzel açıklamış.. O cep olayıda bana çok doğru gelmedi açıkcası belki 500,000$ olabilir. Doğru dahi olsa sonuçta 2-3 milyonluk nüfusa sahip bir ülkede yaşamıyoruz. Doğal olarak gelen(!) ve giden para miktarları uçuk rakamlar olabilir bunda da şaşıracak birşey yok. Ordu kendi içinde parada kazanan bir yer. Yani biraz haksızlık ediyorsun. Türki cumhuriyetlerin tamamına yakınına üniforma satıp aynı şekilde (bazı afrika ülkeleride dahil) askeri eğitim veriyor. Yani kendi içinde geliride var. Mısıra satılan f-16larıda unutmamak lazım. Kısacası ne gerekiyorsa o verilir orduya fazlası yada azı değil..

ya bi kere o uniformalari turki cumhuriyetlere ordu satmiyor. o uniformalari turk tekstil sektorunden ihaleleri kazananlar yapip satiyor orduya. 500 k dolar degil milyon dolar oldugu soylendi bana. ki hic de mantiksiz degil.

bunu bir yana birak su an eldeki ordu sivil ordusu. sivil ordu donemi kapandi mesleki ordu devri 50 yil once basladi dunyada.

1 milyon adam besliyoruz ama 48-50 yilindan kalma reo kamyon kullaniyor ordu, ulkedeki EN MODERN tank 70 lerin tasarimi leopard i lerin modernize edilmis hali, onun da sayisi en cok 100, geri kalanlar israil modernizasyonu m 60 lar hatta m48 ler bile var. bakin 2. nesil tanklar bile yok su an gelismislik olarak elimizde.

ha iste olay budur.[hline].~:&:* Let the sunshine in *:&:~.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi internet kafede oyun yasaklanmasından tanklara nasıl geldi konu yaw..
Neyse, işleyeceğini hiç sanmam bu yasakların. 3-4 senedir kafeye giderim, daha hiç polis baskını görmedim hatta son ramazanda sahura kadar counter oynadık, kimse de gelip bişey demedi. Böyle uç noktalara ses çıkarmıyolars, normal oyun oynamaya bişey diyemezler diye düşünüyorum. Deseler de dinlenmez. Haa ben derim ki yaş sınırı getirsinler ama ona da ne cafe sahibi uyar ne de sınır altındaki çocuklar.[hline]
karpuz, 02 December 2003 16:19 tarihinde demiş ki:
You hödö you hödö my self controoool
Night! I live along the creatures of the night?
hödödö hödö Dırırırı DIIIII dırırıııı DIII

Emaleth, 03 December 2003 18:37 tarihinde demiş ki:
hödöhödöyle dırırıdııları da birleştirsen şahane olacak...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bullet, 23 December 2003 02:30 tarihinde demiş ki:
Arkadasım ben senın yazılarından sunu cıkartıyorum, bır kac yerde daha gordum. Devamlı olarak sen kotuluyorsun ulkeyı. Ben kacırmıyorum vergımı, sen benden dahamı ıyı bıleceksın. Askerlıgımı senden cok daha once yaptıgımdan da emınım. Tabı sen bu ulke ıcın askerlık yaptıysan onada sasarım. Yeter artık. Benım adıma konusamazsın sen. Ben vergı kacırmıyorum.[hline]"İki şey sonsuzdur. Birincisi Evren, ikincisi insanoğlunun aptallığı. Ama ilkinden o kadar emin değilim !"
Albert Einstein

Konuşmakla olmaz gidersın o zaman butun sırketlerın,cafelerın kapısına wer lan vergilerini dersın konusmalla bir b.. olmuyo walla.Bu arada askere gıtmıssın vatanı kurtardınmı? ahaha neyse[hline]Türk Replay sitesi
Sandwaves
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Twilight, 23 December 2003 03:07 tarihinde demiş ki:
Unity eğer herkez vergi kaçırıyor olsaydı şu anda darbe altında yaşıyor olurduk. Vergisini gayet düzgün ödeyen kurumlar,küçük işletmeler falanda var ama genelde doğru olmayanlar insanların gözüne batar ve şişirilir. Bu heryerde böyledir.. Türkiye'de orduya yapılan harcamada dünya geneline baktığında hiçte abartılacak rakamlar değil.

Abi Türkiye 10 kazanıp 5 ni askeriye harcıosa orda 1 sorun wardır bana göre askeri devlet olmayı bırakıp kendımız az upg etsek dıorum yok yanı 10000 yıldır aynı kafa ıle gıdıyoruz.yok tamam amerika-ingiltere filan deli gibi para harcıo ama onlar bızım gıbı 10 kazanmıo 100000 kazanıo istedıgı gıbı harcıyor fark burda.-,- [hline]Türk Replay sitesi
Sandwaves

[Bu mesaj Lind3r0th tarafından 23 December 2003 15:15 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Lind3r0th, 23 December 2003 15:02 tarihinde demiş ki:
said:
Bullet, 23 December 2003 02:30 tarihinde demiş ki:
Arkadasım ben senın yazılarından sunu cıkartıyorum, bır kac yerde daha gordum. Devamlı olarak sen kotuluyorsun ulkeyı. Ben kacırmıyorum vergımı, sen benden dahamı ıyı bıleceksın. Askerlıgımı senden cok daha once yaptıgımdan da emınım. Tabı sen bu ulke ıcın askerlık yaptıysan onada sasarım. Yeter artık. Benım adıma konusamazsın sen. Ben vergı kacırmıyorum.[hline]"İki şey sonsuzdur. Birincisi Evren, ikincisi insanoğlunun aptallığı. Ama ilkinden o kadar emin değilim !"
Albert Einstein

Konuşmakla olmaz gidersın o zaman butun sırketlerın,cafelerın kapısına wer lan vergilerini dersın konusmalla bir b.. olmuyo walla.Bu arada askere gıtmıssın vatanı kurtardınmı? ahaha neyse[hline]Türk Replay sitesi
Sandwaves

Yahu yazının basını oku be adam. Oyle taf atıyon kendını komık duruma dusuruyorsun. Bana unıty askerlıgını yap oyle anlarsın demıstı,bende onun uzerıne yazdım gıttım dıye. Hey allahım ya tıpe bak.[hline]"İki şey sonsuzdur. Birincisi Evren, ikincisi insanoğlunun aptallığı. Ama ilkinden o kadar emin değilim !"
Albert Einstein
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Fistan, 22 December 2003 10:58 tarihinde demiş ki:
internet kafe olayı yasaklansın.
devlet sokaklara atm ler gibi internet bağlantılı bilgisayarlar koysun.
oyun oynicaklar evde oynasın.
cafelerden ne kadar vergi alabiliyoki devlet?
adam çekmiş 512kbps adsl yi kaçak mıdır bilmiyom 120 milyon fatura veriyo 20 makine var ful çekiyo ohhh fişde kesmiyo suyundanda koy ohh ohh.[hline]Bulacak bi şey yazamıyorum.
Sì man i yulman nin enquantuva?

Herşey bildiğin gibi okadar kolay olsaydı keşke. Ozaman suyundan da koyardın canım. Bir cafe işletmecisi olarak elbette verdiğimiz hizmetin karşılığını alıcaz. Ve bu hizmeti verirkende giderleri en azda tutmak kazancımızı arttırmak demek değilmidir?

Vergi konusuna gelince küçük işletmeleri düşüneceğinize bir günde benim yıllık kazancımın on katını kazananlar nekadar vergi veriyor yada veriyorlarmı bunu düşünseniz derim.

Büyük işletmelerin vergilerini denetledilerde sıra miniklere geldi değilmi. İşte işin aslı burada onlara dokunamadıklarından sürekli bizim tepemizdeler.
Sosyal ağlarda paylaş

Şov dünyası büyük holdinglerden daha fazla vergi bayılıyor. Ki holdingler neler kazanıyordur ama vergi olunca devlet vergi alamıyor çünkü devlete borç vermişler zamanında. Hala da veriyorlar. Tabi faizlerle... Sonra kriz çıktı mı basıyor devlet vergileri sabit gelirlilere. (Brüt 1 milyar maaş net 400 milyon al sana vergi kesintisi)

Sen böyle bir düzeni nasıl seversin onu nasıl ayakta tutmak istersin. Vatandaşına kötü davranan bir düzene nasıl iyilik beslenir? "Az çalarsan hırsız, çok çalarsan kralsın" zihniyetine nasıl destek verilir?

Hal böyle olunca bu kadar da vergi kaçırmak için yol aranır ve bulunur. Her devlette bu var sadece oran düşük. Yok hususi aracı şirketin üstüne yapıp ticari araç vergisi ödersin (porsche gibi gudik araçlar olmadığı sürece, tabi direk ticari sayılan araçlar dışında), yok fiş almayıp kayıt dışı tutarsın cebine kalır bu sayede benzinciler fiş almadığı kazançla otobüs filosu kurar var da var. Yazar kasa mecburiyeti o yüzden çıktı zaten.

[Bu mesaj Mino tarafından 23 December 2003 19:02 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

özel birliklerin üniformaları evet bazı tekstil firmaları tarafından yapılabiliyor ama şu anda her askerin üzerinde giydiği,jandarmanın kullandığı üniformlaraın tamamı türk askeri ordusunun kendi üretimidir..

Evet 2.nesil tanklarımız yok. Aynı şekilde yeni nesil deniz altılarına veya gemilerede sahip değiliz. Buda orduya çok para yatırıldığı iddasını çürütmeye yeter sanıyorum..

Profesyönel askerlik döneminede tamamiyle girmek üzereyiz. Zamanında şu anda olduğu kadar çok askeri okullar yoktu. Ayrıca 2,5 yıl askerlik yapılan dönemleride kimse hatırlamak yada söylemek istemez nedense(yada bilmez).. Zaten askerlik denilen şeyde 6 ay oldu. Oda çok sorun değil bana göre. 1 ay acemilik(izcilik kampı gibidir) 1 ay izin geriye kalıyor 4 ay.. Bunumu dert ettin kendine unity?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Lind3r0th, 23 December 2003 15:12 tarihinde demiş ki:
said:
Twilight, 23 December 2003 03:07 tarihinde demiş ki:
Unity eğer herkez vergi kaçırıyor olsaydı şu anda darbe altında yaşıyor olurduk. Vergisini gayet düzgün ödeyen kurumlar,küçük işletmeler falanda var ama genelde doğru olmayanlar insanların gözüne batar ve şişirilir. Bu heryerde böyledir.. Türkiye'de orduya yapılan harcamada dünya geneline baktığında hiçte abartılacak rakamlar değil.

Abi Türkiye 10 kazanıp 5 ni askeriye harcıosa orda 1 sorun wardır bana göre askeri devlet olmayı bırakıp kendımız az upg etsek dıorum yok yanı 10000 yıldır aynı kafa ıle gıdıyoruz.yok tamam amerika-ingiltere filan deli gibi para harcıo ama onlar bızım gıbı 10 kazanmıo 100000 kazanıo istedıgı gıbı harcıyor fark burda.-,- [hline]Türk Replay sitesi
Sandwaves

[Bu mesaj Lind3r0th tarafından 23 December 2003 15:15 tarihinde değiştirilmiştir]

Sorun bizim kafamızda değil.. Sorun bizim komşularımızda. Her sene ama hiç şaşmaz her sene egede yunanistanla bir sorun yaşanır. Doğudaki komşularımızda malum.. Bu durumda ortada kaçınılmaz bir gerçek var. Askeriyeye para harcanmalı. Ama 10 kazanıp 5i harcanmıyor zaten. İstesekte harcıyamayız borçlardan :) 7si gidiyor borç olarak
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Asteroth, 23 December 2003 13:27 tarihinde demiş ki:
Abi internet kafede oyun yasaklanmasından tanklara nasıl geldi konu yaw..
[hline]
karpuz, 02 December 2003 16:19 tarihinde demiş ki:
You hödö you hödö my self controoool
Night! I live along the creatures of the night?
hödödö hödö Dırırırı DIIIII dırırıııı DIII

Emaleth, 03 December 2003 18:37 tarihinde demiş ki:
hödöhödöyle dırırıdııları da birleştirsen şahane olacak...

+1

Unity diyorki, bu ülkede herşey çarpık,bırak cafelerde öyle kalsın :)

[Bu mesaj Twilight tarafından 24 December 2003 01:26 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Twilight, 24 December 2003 01:18 tarihinde demiş ki:
özel birliklerin üniformaları evet bazı tekstil firmaları tarafından yapılabiliyor ama şu anda her askerin üzerinde giydiği,jandarmanın kullandığı üniformlaraın tamamı türk askeri ordusunun kendi üretimidir..

Evet 2.nesil tanklarımız yok. Aynı şekilde yeni nesil deniz altılarına veya gemilerede sahip değiliz. Buda orduya çok para yatırıldığı iddasını çürütmeye yeter sanıyorum..

Profesyönel askerlik döneminede tamamiyle girmek üzereyiz. Zamanında şu anda olduğu kadar çok askeri okullar yoktu. Ayrıca 2,5 yıl askerlik yapılan dönemleride kimse hatırlamak yada söylemek istemez nedense(yada bilmez).. Zaten askerlik denilen şeyde 6 ay oldu. Oda çok sorun değil bana göre. 1 ay acemilik(izcilik kampı gibidir) 1 ay izin geriye kalıyor 4 ay.. Bunumu dert ettin kendine unity?

en kucuk taburda dahi ihale komisyonu diye birsey var biliyosun dimi. orada donen cironun, paranin haddi hesabi yok bunu da biliyosun ? burda bazi seyleri anlatamam. en azindan sunu soyliyim, ufack ilcede kurulan yeni taburda, sosyal tesisler diye adlandirilan gazino ve bir miktar yatakhanenin sadece baslangic butcesi 2 TRILYON idi. yetmedi, 3-4 defa artirildi. sonucta ne mi oldu ? berber - kuafor salonlarinda ( askeriye personeline hizmet vericek ) ALTIN KAPLAMALI berber aynalari vardi. evet hakikaten 2. nesil tanklarimizin bile olmamasi az para harcanmasindan askeriyeye.

o ihale komisyonlari paso disariya ihale veriyor yemek icin. birak turk ordusunun kendi uretimi olayi gecmiste kaldi artik. temizlik bile bazi birliklerde disariya verilmeye baslandi anlasmali ozel sirketlere sakincali olmayan yerlerde.[hline].~:&:* Let the sunshine in *:&:~.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...