Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ADSL'im var modemim yok(!)

kavel

Öne çıkan mesajlar

Taa geçen sene ben daha çömken, ortada ihale falan yokken, daha doğrusu açılan ihaleler ha bire iptal edilirken ve millet ADSL için kıvranırken gittim telekom'a ve nasıldır nasıl alınır gibisinden adamlara binbir türlü soru sordum. En sonunda beni bir listeye eklediler ve biz seni ararız diyerekten sepetlediler. Yaklaşık 1 sene sonra (5 Aralık - Cuma günü) telekomdan amcamlar aradılar ve sıranız geldi gelip alcakmısınız dediler. Takipeden salı günü telekoma gittim bi form verdiler (saat 13:45 civarı) bu doldurulacak diye. Ne zaman teslim etmem gerekiyor dedim adam bana şimdi doldur akşama bağlarız dedi.

Muhtemelen hattım bağlı ama ben evime bile gitmedim daha. Onu bırakın henüz ADSL modemim bile yok. Ve hem iyi hem de kötü bir haber. Bir arkadaşımdam modem için fiyat istedim. Zoom 5551 x4 için KDV dahil 115$ fiyat verdi fakat modem i hiç bir yerde bulamadığını ve getirtemediğinide ekledi. Şimdi bu durumda ben günlerce hattım bağlansın / açılsın diye beklemediğim için şanslımıyım? yoksa evime gitmediğim,modemim olmadığı ve istediğim modemi bulamadığım için bahtsız birimiyim ?

Bu arada Çanakkale'deyim ...[hline]Uniyasam.Com Admin / ICQ#85889898
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Oldukça yüklü zoom girecke piyasaya ama son gelen partiden hepsi takıldı gümrüğe diye biliyorum.[hline]Você Cría Os Mundos Que Nós Os destruímos
Virus,SatanixVirus,Satan-Virus,Virus-Satan,Satanix.
Trex DragonSlayerz Paladin of alb/exc
Viru Jan-Tiran BH of the Ecl The solo
Sosyal ağlarda paylaş

ZyXEL kullanıyorum ben..
ama bilemiyorum bütün adsl kullanıcıları benim gibimi mi bağlanıyor ben internet explorer den bağlanıyorum .[hline]KinGpiN the striked sazan
Dön bakim 70'li yıllara ne modaydı ? Murat 124, böl ikiye 62 , 62 den ne yaparsın sen ? tavşan , böl ikiye şan , tersten oku naş hadi bakim naş anladın sen anladın...
Sosyal ağlarda paylaş

Zoom modem bulamadım bende hiç bir yerde. Elinde olanlarda ya başkasının siparişi diyor yada nerden baksanız 15-20$ daha fazla istiyor. Birde bu aynı özellikleri taşıyan Apache modemi kullanan var mı? Eğer varsa sorun yaşayıp yaşamadığını söylerse ondan alayım. En azından fazla para ödememiş olurum.[hline]Uniyasam.Com Admin / ICQ#85889898
Sosyal ağlarda paylaş

abi zyxel modemleri harbiden rezalet ya.. yanlız biriniz alsın da beraber yardımlaşarak çözelim olayı auhaua[hline]KinGpiN the striked sazan
Dön bakim 70'li yıllara ne modaydı ? Murat 124, böl ikiye 62 , 62 den ne yaparsın sen ? tavşan , böl ikiye şan , tersten oku naş hadi bakim naş anladın sen anladın...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Absolut, 12 December 2003 18:35 tarihinde demiş ki:
Yakında modemin hası geliyor az kaldı :)[hline]Kalplerdeki Kaymak Profocio Web Hosting

Bıraz bılgı verırmısın ? Yanı sımdı alıcaz modem, sonra senın dedıgın gıbı ıyısı cıkacak olmıcak. Eger gercekten bırsey bılıyorsan bızımle paylas lutfen. Nezaman cıkacak, ona gore bekleyelım
Sosyal ağlarda paylaş

Valla şuan adsl modemlere cok ıstwk oldugu ıcın stoklarda yok yada warda yok dıolar yuksek fıatla basmak ıcın orasını bılemem ama gelır sanırım bu hafta ıcı benımde port acılcak modem yok keske 1 ay once alsaydım sdasdasdasdsad
Neyse gelır elbet para war ısın ucunda bu arada bu zyxel fılan ıyı dıolar ama zoom dan sasma gereksız adrenalıne gerek yok rahat rahat zoom kur kullan :P[hline]Türk Replay sitesi
Sandwaves
Sosyal ağlarda paylaş

Abi bak işte paranoyaksın demşisin hemen seninle benim aramdaki postta ne yazmış adam Zyxel iyi demişler?
Zoom piyasada yok Zoom şimdiye kadar binlerce modemi TR ye soktuda neden Zoomlar tükenince gümrüğe takıldı?
Volkswagen'in ithal ettiği arabalar gümrüğe takılıyormu?
Ne farkı varki neden takılsın yani bariz olarak ortada bi dolap var.
Ayrıca Zyxel alan birisi "Thekinkpin" e sorun isterseniz nekadar dertli olduğunu anlatsın size. Dün icq ma geldi baya konuştuk.
Zoom bilgisayar açıldığında otomatik olarak nete bağlanmış durumdayken Zyxel modemlerde bu yok çevirmeli bağlantı gibi connect olmanız gerekiyor.[hline] V ò d à n | ICQ : # 651567
Sosyal ağlarda paylaş

Evet modemlerin gümrüğe takılma olayı banada saçma geliyor. Birde ne kerametse alcatel modemler sürekli her zaman her yerde bulunuyor ve bir çok kişinin tercih ettiği bir model bu. Bu şekilde düşünürken sonradan aldığım resmi bir duyum ise alcatel'in bir şekilde bazı makamlar üzerinde baskı yaptığıydı. Birde bulunduğum yerde bir işyeri alcatel modemleri peşin fiyatına iki tasit ile satıyor. Bu işyerinin böyle bir şey için alt yapısı olmadığınıda düşününce duyduğum bu ve buna benzer şeylerin kuruntu yada yalanlanabilecek şeyler olduğuna inanmakta güçlük çekiyorum. Ayrıca Vodan'ın ortaya attığı şeyde gözardı edilecek cinsten değil hani.

Bunlar bir kenara hala modemim yok!
Ama ne olursa olsun Zoom 5551 x4'ü beklemeye kararlıyım. Ve ben bu modemi 115$'a alıcam. İnat ettim. (Burdaki herifin biri 134$ istedide... )[hline]Uniyasam.Com Admin / ICQ#85889898
Sosyal ağlarda paylaş

0212 441 89 89
Umarım doğru yazmışımdır telefonu aklımda kaldığı kadarıyla bu olmalı
Benim modemimi aldığım yer
Bahçelievlerde
Zoom satıyor
Halen bezafişi asılı dükkanın önünde ADSL modem 77USD diye
Bir arayın arkadaşlar çok fazla modem yoktu 2 tane 5551 x4 vardı birini ben aldım
toplam 2 şertane getirmişler sanırım modem az vardı yani.
Ama şansınızı deneyin.[hline] V ò d à n | ICQ : # 651567
Sosyal ağlarda paylaş

Zoom modemler 16 sında gelicek vs vs derken şimdide 20 sinde demeye başladılar. 20 sindede kesin birşeyler çıkar. Az önce gidip başka marka bir modem için sipariş verdim. Yarın elime geçicek. Kurulum ve kullanımdan sonra marka model ve performans olarak nasıl bir şey olduğunu yazarım foruma.[hline]Uniyasam.Com Admin / ICQ#85889898
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...