Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

converse, cizgili corap, tozluk vb. modasi

melun

Öne çıkan mesajlar

beni kudurtan olay şu an tozluk denen iğrenç şey.. tozluk neymiş ya çamur, toz mu topluomuş?? zaten görünüşleri kıl ediyo aynı ingiliz atları bacağı gibi... giyen salaklara at bacağın güzel olmuş diyorum ... bakalım piyasa gençliğin sırasında ne var???

[Bu mesaj CaRCaRaS tarafından 15 December 2003 19:15 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Head, 13 December 2003 20:32 tarihinde demiş ki:
bazen benim gözüme de çarpıyor yani.
tertemiz böyle parlak converse felan gülüyorum
ki benimkiler her zaman pistir ehah
yırtılmadı fakat daha çok güzel kullandım herhalde.
turuncu bide saçım renginde
sırf uyum oluyor diye giyiyorum zaten.[hline]valandil ownz j0o!
-emokid*-
7/24 melancholic

converse dedıgın pıs olıcak ne oyle temız temız valla ben ılk aldıgımda ne olursa olsun ayaykkabıyı hemn kuma batırıyorum[hline]''İktidar her yerdedir,direnişte...''Michel Foucault
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Saeros, 15 December 2003 19:17 tarihinde demiş ki:
Yalnız topic 4 sayfa olmuş, ben hala tozluk nedir, neye benzer bilmiyorum. :P Pek mi fransız kalmışım nedir.[hline]Every man dies, not every man really lives.

acıkcası bende bılmıyorum :)
ılk burda duyuyorum[hline]''İktidar her yerdedir,direnişte...''Michel Foucault
Sosyal ağlarda paylaş

Aradaki fark estetik ve işlevsellik farkıdır eğer tozluğu ihtiyacın olduğu için takıyorsan işlevseldir eğer birşeylerle birlikte güzel olduğunu düşündüğün için ise estetiktir.

Ancak bu mantıkla bende kaynak gözlüğü ve işçi tulumu ile sokağa çıkabilirim sanırım.

Abesle iştigal olan bir takım kavramlar estetik dışıdır. Tozluk bir aksesuardır ve aksesuarlarda öncelik işlevdir.[hline]"Onzac" Clan Martian Artist
"Story of SadButcher"

There are 10 types of people in the world, those who can read binary, and those who can't.
Sosyal ağlarda paylaş

converse tikilere hitap eden modeller, desenler ve renkler çıkardığı sürece tikilerin tercih etmesi doğal tabi..
bkz: leopar desenli converse'i ya bi tikide, ya da converse'i yeni keşfetmiş, yeni yetme bi şahsiyette görebiliyoruz örneğin.
converse'e para verilmez, giymek isteyen ucuzunu bulmaya özen göstermeli. bez, iki ayda orası burası patlayan, aslında çok kalitesiz bi ayakkabı(yani burda all starlardan bahsediyoruz tabi).. yapmayın, 50 milyona 3 çift converse aldım dün, 2. el cillop.
Sosyal ağlarda paylaş

//Edit

Daha doğrusu.Tozluk tırmanış için tasarlanmış birşeydir normalde.

Ama şimdi trend haline geldi biraz.
Herkez yün olanlarını takıyor vs vs...

[hline]I am the light that shall lead you to darkness.

[Bu mesaj Alexi_Septimus tarafından 15 December 2003 19:40 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj Alexi_Septimus tarafından 15 December 2003 19:41 tarihinde değiştirilmiştir]

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Azmodai, 15 December 2003 19:28 tarihinde demiş ki:
burada halen su rallici ayakkablar moda. hastasiyim ya. bide pantolonu icine sokuolar :P
[hline]Silthanas, 30 November 2003 17:58 tarihinde GEORGE MICHAEL hakkinda demiş ki:
Ba$ka poster yoktu hem..
hem herifin(tam anlamiyla herif olmayabilir ama ) sesi de guzel niye ole diyonuz ki =))

Ahhhhhhhhhh...
Onlar felaket işte...[hline]I am the light that shall lead you to darkness.
Sosyal ağlarda paylaş

aynı şeyi kasdettikten sonra farklı isimler koymuşuz ne yazar...
konu sapmaya başladı, aslında tikileri eleştirmiyoruz. aramızda dövmek isteyen çok var anlaşılan, içinizde kalmasın çekin bi kapalı otoparka dövün. ama yine de karakterlerini tanıyıp dövüp dövmemeye karar verme kanısındayım. genelde görünüşleri nasıl fabrikasyon gibiyse, mantıkları da öyle oluyo ama neyse.. aradan bazen sırf zenginlik icabı öyle giyinen aklı başında kişilikler çıkıyo, o yüzden tanımaya çalışmakta fayda var.
aslında konuyu açarken eleştirmek istediğim, "ben küçük bir punkum" edasıyla istiklali turlayan zoptiriklerdi. işin komik yani bunların gelişmiş ama akıllanmamış versiyonları da var. bundan bahsedelim.
Sosyal ağlarda paylaş

valla ben markadan anlamam standart degısmeyen markalarım vardır pantolon ve shortta quicksilver ile mavi yi tercih ederim t shirt te gene quicksilver ve adidas alırım ayakkabıda ıse kışlık bot alırsam Cat ten alırım duz kışlıkları rastgele ayakkabıcıdan alırım ve spor ayakkabıda her zaman adıdas tercıh ederım bır baskette nıke aldım o kadar iç çamaşırında ise bır numaralı tercıhım perşembe pazarı :D[hline]Just as somethings can be right and useless at the same time Cant something be wrong and... Priceless?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
melun, 15 December 2003 20:01 tarihinde demiş ki:
ben çözdüm bu tozluk olayını..
bacakları sopa gibi olanlr destekli görünsün diye takıyo, kalın olanlar da bilek kısmını genişlettiği için bacaklarının normalden ince göründüğünü zannedip kendilerini kandırıyolar.

Cidden mantıklı geldi.
Eueuhe.[hline]I am the light that shall lead you to darkness.
Sosyal ağlarda paylaş

gözden kaçtı belki ama bu özentiliğin sınırlarını zorlayanların yalnızca teenagerlar değil, yetişkinlerin de olduğuna değinmiştim bi mesajda.
bu konuyla ilgili bi olay geçti geçen yaz başımdan:
5 arkadaş elimizde içinde vodka ve bilimum meyve suyu çeşitlerimiz olan siyah torbalarımızla efsane Santa Maria apartmanının önüne gidiyoduk taksimde. yanımızdan bi hatun geçti 20-25 yaşlarında "bu punkyler beni kaşındırıyo, eskiden bunlar yoktu. gerçek punklar vardı" diyerek ve bi yandan da hakkaten orasını burasını kaşıyaraktan. cadde boyunca ilerlerken bi biz geçtik onun yanından, bi de o gaza gelip kendini göstermek istercesine o. tekrarladı repliğini: "ay bu punkyler beni kaşındırıyoo".. arkadaşın hatuna dönüp "gerçek punk kaşındırır" demesiyle noktalandı olay. özdeyiş gibi laf... hatun kudurup arkadaşın suratına böğürüp hızlı adımlarla ilerlemeye başladı. punk olduğunu dışa vurmaya çalıştı bayan, manikürlü tırnakları, bodrum sandaletleri ve batikli eteğiyle nereye kadar punk olduğunu da kanıtladı hakkaten. gotikti kanımca, çok yazık çok...
Sosyal ağlarda paylaş

bütün sayfaları harmanlayınca şöyle bir kavram ortaya çıktı; eğer converse leri temizle özentidir, yeni yetmedir...
yıllarıdr converse giydiğinizi anlatmak isteyebilirsiniz. ben de çok uzun zamandır giyiyorum ama gayet de sağlam ve temiz bakıyorum. üstelik bir ayakkabı sadece toplumun belirli bir kesimine hitap etmez. parasını veren herkes alabilir.
(ne tikkyim ne punkım ne marjinalim, vs.. insanlar giydikleriyle bazen eleştirilebilir ama bunu genele çıkartmak yanlış olur ilaa birilerini dövmek isterseniz de ringler var sırf bu iş için özel yapılmış. nefretinizi orada kusun)[hline]
* i am the spinach that sticks in your teeth
* i am the weedwhacker in the garden of evil
* i am the wrong number that wakes you at 3:00 a.m.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...