Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İnsanlarda içgüdü var mıdır?

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

Bence yoktur. Heşey öğrenilmiştir. Hele Freuda hiç katılmıyorum insanın doğuştan bir cinsellik içgüdüsünün olduğunu sanmıyorum. O da öğrenilmiştir bence. Ya da fizyolojik tabanlıdır yani aha bu ne? diyip öğrenilir.
Bence insanlarda içgüdü yoktur. Ama bebeğin doğduğunda meme araması bir istisna gibi..[hline][ no pain, no gain ! ][/i]
ne güzeldir yastık dağının içine zıplamak..
the most charismatic.
[/i]
Sosyal ağlarda paylaş

Giyinme soğuğa karşı ya da toplumsal değerlerle olurşmuştur ve

İlk insan aha karnımda kötü bir his var nasıl engelleyebilirim diye basit bir matık be deneme yanılma yöntemiyle bulmuş desem ?
[hline][ no pain, no gain ! ][/i]
ne güzeldir yastık dağının içine zıplamak..
the most charismatic.
[/i]

[Bu mesaj Deep-Night tarafından 11 December 2003 19:25 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

insanlarda icgüdü wardir. en onemliside yasamini sürdürme icgüdüsüdür. yemek yemek bile bi ic güdüdür bence insanligin ilk zamanindan beri gelisme gostererek simdiki halini almistir.. Gerci hicbisi bilmioruz ilk insalar hakkinda acaba aa ben bu danayi yesem nasi olur deyipmi yedi.. of ya karnim acikti bi dana yiyimmi dedi ilk olarak . bunu bilmek lazim :-p[hline]Daverc...WTF ?! -->
Sosyal ağlarda paylaş

bebekken acıkınca ağlama da bir içgüdü sayılmaz mı?
aslında nesef alıp vermek de güdülenme oluyor sanırım. çünkü insan bilincini kaybetimş bile olsa nefes alıp veriyor.[hline]
* i am the spinach that sticks in your teeth
* i am the weedwhacker in the garden of evil
* i am the wrong number that wakes you at 3:00 a.m.
Sosyal ağlarda paylaş

bence yoktur. dusunme yetenegi olmayan canlilara ozgu bisey.
yada yoktur demeyelim bebeklikte insanda dusunemedigi icin ingudusel hareket eder. ama dusunebilmeye basladiktan sonra beyin icgudunun onune gecer.[hline]Forumun cop kokmasina karsiyim.
Laraok Deadsoul Qoiw Deadsoul
copyright Tum haklari saklidir ve thanatos'a aittir. ©
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
insanlar düşünemedikleri anlarda içgüdüsel haraket ederler
mesela ilk örnek bir kedi olsun

bir insanın kendisine yöneldigini görürse irkilip kaçar, ama insanlara alışıksa nasıl haraket ettiklerinde ne yaptıklarını veya neyin tehdit oluşturacagını biraz olsun kendi kendine öğrenir ve kimisi bu yuzden daha uysal olur

insan ornek verelim , günlük hayatta sıkça gördüğün köpeklerin nezaman saldıracagını nezaman da sakin oldugunu yaptıgı haraketlerden cok rahat anlayabilirsin ve düşünür ona göre haraket edersin, fakat tropikal bi ormana düştün diyelim , pek cok daha onceden ne gördügün nede bildigin hayvan var, mesela bir kertenkele gillerden büyükçe bişi gördün diyelim, zehirsiz, aynı zamanda sadece bitki ile besleniyor, fakat saldırılara karsı kendisini korumak için bir anda renk deiştiriyor veya kabarıyor dikenleri cıkıyor. sen bunu bir anda gördügünde sana bu sekilde korumaya geçerse sen ne yaptıgını kestiremeyip düşünceye göre degilde direk içgüdüsel olarak ordan uzaklaşmaya yoneliceksin. koşup kaçıcaksın yani[hline]Grandmaster Hamburger
Sufi, 20 November 2003 14:50 tarihinde demiş ki:
1990, daha kimselerin nicki falan yokken
Sosyal ağlarda paylaş

içgüdü vardır,
şöyle söyleyeyim;
yaşama isteği bir içgüdüdür ve yaşamak için yapılan temel şeyler de içgüdüdür. en önemli örneklerle;
karnını doyurma(yeme içme die ayırmıorum)
soluma![hline]a.k.a wicked
Bonecrusher, 05 December 2003 10:22 tarihinde demiş ki:
timberlake dansı yap tinerciler saldırcan sanır kaçarlar..
Ülkenin bütünlüğü için sen de bir bayrak as !
Sosyal ağlarda paylaş

Ulen bu kadar geyik bir konuya girmeyeyim diyorum ama kendimi bir türlü tutamıyorum bu da benim zaafım olsa gerek. Şimdi öncelikle insanda içgüdü yoktur diyen bütün arkadaşları esefle kınamakla başlıyayım. Sonracıma benden uzun bir yazı bekleyen kişiler ise avcunu yalasın yok öyle her gün yeni uzun bir yazı, eskileri ile idare ediverin. Ama şimdi siz aramaya da üşenirsiniz değil mi, madem öyle ben gidip karıştırıp bulayım eskilerden o yazıları. Bulduğum zaman başka bir konuda yazdığım ama iç güdü olayını da açıklayan bir yazımı koyacağm. Alın tepe tep kullanın.[hline]Özgürlüğün değerini ancak onu kaybedince anlarsınız. En zavallı insan ise esaret altındayken kendisini özgür zannedendir.
[ no pain, no gain ]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...