Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kablom inanılmaz yavaş yardım ediin!

zlorwf

Öne çıkan mesajlar

Geçen hafta bağlattırdım çalışıodu 10la fln yüklüyordum bu hafta 4kbden üstünü göremedim paticik açılırken 30 sn fln bekliyorum ne yapmalıyım:([hline] Part metal, part bone and all death..

I trade for life with the insurgents. My resources, unlike theirs, are limitless.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
DIEMASTER, 08 December 2003 12:12 tarihinde demiş ki:
Adls Digital sistem - Kablo net Analog sistem ona göre düşünün taşının :D[hline]

[Bu mesaj DIEMASTER tarafından 08 December 2003 12:12 tarihinde değiştirilmiştir]

Ya DSL tabiki dijital Ama Kablonun Analog oldugunu nerden cıkardınki.? Senın dedıgın olay Tel hattı gibi yani Analog olan Hat var olmıyan dijital hat var ama Kablo bambaşka bişey. Direk Cable çünkü.[hline]Tek bir Desen, ikiye ayrılmış
Kırıldığı için daha da güçlü
- Marit
-------------------------
Son= Başlangıçtır!

Sosyal ağlarda paylaş

Kablo 30 yıllık teknoloji Adsl öyle değil.
Ayrıca telekom hatları fiberoptik yani ışık teknolojisi kullanılıyor. Kablonetteki hatlar bakır olmalı bu yüzden kablo ile adsl'in bantgenişliği kıyaslanamaz.
TR deki yawaşlığın nedeni hatların yetersiz olması ve birçok kullanıcının belirli sayıda hatta yüklenmesi.
Yani aslında kablonetteki connection share adslde de var diyebiliriz.
İleride eğer altyapı gelişirse adsl çok daha fazla hızlanabilir.

Thread'e gelince,
Eğer kazaa veya webden download da fln yani hepsinde birlikte yavaşsa;
Kablonet kırılabiliyor yani bağlantını 500k ya fln dahi çıkartabiliyorsun ama fazla uzun sürmez hemen evini ararlar =)
Bak biraz araştır ve bağlantında çok çok az bi yükseltme yap bi şekilde tam olarak bilemiyorum ancak yapıldığından eminim.
DL de 3-5 kblik farkı anlarlar belki ama fazla dikkate almazlar sanırım.
AMA İLLEGAL BİŞEYDİR UYARIYORUM!![hline] V ò d à n | ICQ : # 651567
Sosyal ağlarda paylaş

Normalde 16k download edilen seylerin 2-3k ile surunmesinin, ya da normalde 250 civari ping veren yerlerin 2250 ping vermesinin dijital-analoglukla ilgisi oldugunu dusunenler var mi gercekten? Su siralar sorunlu sadece, duzelir yakinda.[hline]Gesp (a.k.a Baggio) | www.gesparts.org
Head Officer of Soul Reavers, LGM Tailor
L50 Elven Eldritch, Celt Ranger, Celt Bard
Email: [email protected] | Icq: 5100111
Sosyal ağlarda paylaş

Düşünen varki yazmış adam. Öyle düşünmese niye yazsın. bukadar itici mesajlar yazmaya gerek yok.

Ayrıca Dünyada Kablo ADSL'in üstüdür diyen ark.ı kutluyorum biz Information Technology derslerini boşuna görüyoruz demekki.. Kablonet 8mbit hatta daha fazla hıza ulaşıyomu bunuda ayrıca sormak istiyorum.[hline] V ò d à n | ICQ : # 651567
Sosyal ağlarda paylaş

ADSL 200mbit lemi baglaniyor derler arkadasim:)

Kablo her zaman yerlesik yapisi daha iyi pingiyle her zaman adsl den daha kaliteli baglantidir.

Cok fazla ders karsilasitmasi yapicalksa bende bilgisayar muhendisligi 4 unce sinifim azicik anliyorum bilgisyardan iste izin verirsen.

said:
Vodan, 10 December 2003 23:15 tarihinde demiş ki:
Düşünen varki yazmış adam. Öyle düşünmese niye yazsın. bukadar itici mesajlar yazmaya gerek yok.

Ayrıca Dünyada Kablo ADSL'in üstüdür diyen ark.ı kutluyorum biz Information Technology derslerini boşuna görüyoruz demekki.. Kablonet 8mbit hatta daha fazla hıza ulaşıyomu bunuda ayrıca sormak istiyorum.[hline] V ò d à n | ICQ : # 651567
Sosyal ağlarda paylaş

200 mbit mi demişim 8mbit yazmışım 10mbit gibi bağlantılar war
30 senelik teknoloji ile 3 senelik teknolojiyi nasıl kıyaslarsın ki
bunun dışında bir pastanın dilimleri şeklinde verilen kablonet hizmeti adsl le kıyas kabul etmez ama Türkiye'nin dandik altyapısı yüzünden adsl de fiberoptikleri ortak kullanıyor bu yüzden kablo tr de birçok yerde daha avantajlı olabiliyor.

Ancak, Dünyada değil.[hline] V ò d à n | ICQ : # 651567
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...