Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Zoom 5551'in Firewall'u sadece LAN içinmi?

Vodan

Öne çıkan mesajlar

Modemimi aldım kurdum falan şimdi hattımı bekliyorum.
Ben tek kullanıcıyım ewde tek bilgisayar var ancak anladığım kadarıyla modemin Firewall'u ağdaki bilgisayarların güvenliği için ip lerini değiştirerek orjinallerini saklıyor?

Bu durumda bende ağ olmadığı halde modemdeki Firewall işime yararmı? Açıkçası ben almadan önce direk koruma sağlar diye aldım ancak bana koruma sağlamıyorsa boşuna 5551 almaya gerek yokmuydu acaba diye bi ikilem içindeyim şu anda.

Bu konuda bilgisi olan yada mantık yürütecek varmı?

Ayrıca görüyorum ki birçok kişinin kendi modemiyle ilgili sorunları yada soruları olabiliyor. Bunları tek başlık altında toplasak? Thread'i açarken öylemi açiym böylemi açiym diye düşündüm ama bunuda bir tartışalım eğer onay çıkarsa genel bir ADSL ve Modem sorunları gibisinden bi thread açalım diyorum..
Sosyal ağlarda paylaş

Hm saolasın Eno,
Benimde resmi olarak sözleşme yarın yapılcak günledir telefon'un üzerimize geçmesini bekliyoruz. Bakalım kaç günde gelir acaba hat..
Birde bağlantı nasıl oluyor çevirmeli bağlantıdan 8,35'i aramak fln gerekiyomuş. Ama Zoom Control panele yazdık 8 ve 35 diye

bu durumda hat olduğu zaman otomatik olarak bağlanıyormu zoom bilgisayar açıldığında yoksa ek bi işlem yapmak gerekiyomu ?[hline] V ò d à n | ICQ : # 651567
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut işte benim kafama takılanda orada ağdaki bilgisayarlara mı ip atayarak gerçek iplerini gizlyor yoksa benim nete eriştiğim bilgisayar'ında ip sini bir şekilde gizliyormu böyle olacağını pek sanmıyorm sonuçta telekom bir ip atıyor ve bu şekilde benim bilgisayara direk erişebilirler dışarıdan?
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Vodan firewall hakkında sorularını bence olşuma sor en yetkili ağızdan cevaplarını öğrenebilrisin böylece bunun yanında çevirmeli ağ tarzı değil kendisi otomatik baglanıyor bilgisayar acılır acılmaz eger otomatik balganı tıklamazsanda manuel olarak confirm dedikten sonra baglanması gerekiyor.[hline]Você Cría Os Mundos Que Nós Os destruímos
Virus,SatanixVirus,Satan-Virus,Virus-Satan,Satanix.
Trex DragonSlayerz Paladin of alb/exc
Viru Jan-Tiran BH of the Ecl The solo
Sosyal ağlarda paylaş

Modemin şu an senin telekomun verdiği ADSL ile nete bağlı. Sen ve olursa diger kullanıcılar kendi içinizdeki nette birer IP alacaksınız 10.0.0.1 gibi ama dışarıdan bağlantı IP olarak modemin IP si gorunecek yani biri seni hack falan denerse modemi kırmaya çalısacak ilk olarak.[hline]Kalplerdeki Kaymak Profocio Web Hosting
Sosyal ağlarda paylaş

Evet modemin şifreside default olarak user:admin pass:(yazmiyim) olduğundan birçok kişi bu yüzden hacklenebilir. Herkese şifrelerinizi değiştirmesini öneriyorum =)

Ayrıca sormak istediğim bişey var.
Şimdi ben firewall'ı kapatmak istedim. Ancak disable edince olmuyor dmz settings den değiştirmek gerekli fakat buraya daha önce bilgisayar için atadığım ip yi girmem gerektiğini oluşumdan söylediler.
Ben bilgisayara ip fln atamadım.
IP atamakla uğraşıyorum şu sıralar =(

Ayrıca, Oluşumdaki Ibrahim isimli şahıs çok soğuk ve geçiştirici yarım yamalak cevaplar weriyor ayrıca ona uyuz oldum.[hline] V ò d à n | ICQ : # 651567
Sosyal ağlarda paylaş

Abi IRC den habersiz paticik inanmıyorum
orada deli gibi bi potansiyel var Divx ler oyunlar mp3 full albümler ama gel görki bende resume olmuyor =(

Zoom 5551 x4 modemi olan biri icq ma gelsinde bi deniyelim herkeste böylemi yani sorun firewalldan yada routerdanmı kaynaklı ve çözüm bulalım mirc süper hızlı ve deli gibi dosyalar var orada[hline] V ò d à n | ICQ : # 651567
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...