Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vucut atesi neden geceleri yukselir?

thanatos

Öne çıkan mesajlar

yok abi gun boyunca yattim simdi kalktim biraz gezindim bisiler yaptim falan. yani gun boyunca metabolizma calismadi simdi calisiyo. ama durum bu. :)
yokmu hic doktor veya doktorluk okuyan? :)[hline]Forumun cop kokmasina karsiyim.
Laraok Deadsoul Qoiw Deadsoul
copyright Tum haklari saklidir ve thanatos'a aittir. ©
Sosyal ağlarda paylaş

abi ben kucuklugumu falan hatirliyorum. boyle hasta oldugumda gunduz bi prob. olmazdi geceleri annem buz falan koyardi atesim dussun diye.
said:
RazorJimmy, 07 December 2003 18:18 tarihinde demiş ki:
vücudundaki virüs ya da bakteri o saatlerde daha etkin hale geçmiştir..

bu mantikli geldi. dogru olabilir aslinda. ama bakterilerde insanlar gibi dinleniyomu? uyuyup uyanip islerine devammi ediyolar?neden tum gun degilde gece. ehe taktim kafami simdi uykuda tutmaz. :)[hline]Forumun cop kokmasina karsiyim.
Laraok Deadsoul Qoiw Deadsoul
copyright Tum haklari saklidir ve thanatos'a aittir. ©
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi mikroplarla akyuvarların savaşı geceleyin daha şiddetli olur.Bkz: "Su uyur düşman uyumaz." :)

Başka bir deyişle vücut gece dinlenmekte iken bazal metabolizmadadır ve bedenimizdeki tüm enerjiyi mikroplarla savaşa harcar.Bu savaş sırasında yüksek ateş meydana gelir.Fazla aksiyonlu savaş olursa ısı iyice yükselir.

Sirkeli suyla bedene kompres yapmak ateşi düşürmeye birebirdir.Tabiki ilaçlarla da tedaviye devam edilirken alternatif olarak sirkeli suyu( kocakarı ilacı deyip geçmeyin, işe yarar) öneririm.Sirkenin iyi gelmesinin sebebi sanırım bir nevi antiseptik etkisinin olmasıdır.Hasta olanlara cümleten geçmiş olsun.[hline] Nam-ı diger [AnT]WurkacTuRk. Karikatürsüz kalmayin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...