Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Neden metallica deli olmak istiyorum

kturumtay

Öne çıkan mesajlar

abi bir muzik bilmiyen adama metal ne grup biliyosun diyince neden herkes METALLICA diyo baba ben metallica dinlerim diyo adam soyle bir sarkisinin adii diye sorunca adini bilmiyom ki diyo abi nedir bu herkes metallica adini kullaniyo ama bilen yok bende oyleydim 9 yasinda falan bi .ok bilmeme ragmen metallica yi biliyodum neden boyle abi i adama system of a down korn sorunca (bilmiyen adama) yuzune m al gibi bakar abi bide soyle bi olay var ben metallicayi cok severim iron maidenida falan en sevdigin rup ne diyince biri metallica derim ama o kisi beni ozenti gibi goruyor falan sinir oluyom bune yahu
Sosyal ağlarda paylaş

farkındaysan bahsettiğin grupların alayı piyasa gruplar.
system of a down , korn , metallica gibi grupların videoları MTV'de yayınlanıyor.
Türkiye'de adam gibi müzik kanalı ( o da kablolu tv varsa) MTVyi izliyor paso.
Bu yüzden lan bak böyle grup var süper diolar bende dinleyeyim mantığı ile hareket ediyorlar.
Bu yüzden nerelerden nerelere gidiyor.
Yani müzik için değil , dinlemek için dinliyorlar.
anlatabildim mi?

Mesela kimse müziğe waxwing veya the ataris ile başlamaz misal.
çünkü MTVde klipleri felan yayınlanmadı ( ya da ben öyle biliyorum euheua)[hline]valandil ownz j0o!
-emokid*-
7/24 melancholic
Sosyal ağlarda paylaş

geçen bi tip gördüm mesela adam normal dışarı çıkmış,
korn short u tshirt ü siyah hafif kıvrık bi şapka
ve....
elindede amerikan futbolu topu (bi adı varmıydı ya bunun unuttum)
eh yani dedim......
umarım sevdiğim grupları birgün bu şekilde görmem :([hline]I hold you in my arms dimmed by scarlet morning red
I whisper in your ear
Do you dream of me?
Sosyal ağlarda paylaş

karpuz katılmıyorum sana..tamam bizde mtallica ile başladık ama biz bu herifler gibi davranmazdık..adamlar sevdikleri için değil tanındığı grup olduğu için dinlio..[hline]shapshal, 16 November 2003 19:36 tarihinde demiş ki:
Grupta gitar nasıl çalınır? Biri akor çalar diğeri nota çalar falan mı veya ne biliim herkes aynı akora mı basar...bilgi lütfen!
Sosyal ağlarda paylaş

takma. ama gerçekten metallica ya özenti şeklinde hava atmak şeklinde dinleyen çok kişi var. şöle dialoglar oluyo tabi:

x: en sevdiğin gruplar ne mesela
y: metallica var mesela
x: neler dinlersin metallica dan mesela
y: nothing else matters, unforgiven 1, 2. gibi şeyler
x: ee başka
y: ne bileyim başka ne var ki
x: sanitarium, master of puppets, for whom the bell tolls fln?
y: o ne lan
x: yok bişi..

ama takmamak lazım :)[hline]I wish you were rain, then i could go out and drown myself in you!
Sosyal ağlarda paylaş

Lütfen "herkes o yollardan geçer geyiklerine" girmeyin, o lafın aslı yoktur yada "herkes" gibi bir genelleme yapılması yanlıştır. İnsanların müzik zevki tabiki değişebilir, bu belli gruplar üzerinde yoğunlaşmaya neden olabilir ama insanlar "Biz de zamanında metallica dinledik" diye diye bu grupların adlarını yeni başlayanların dinlediği müzik olarak çıkardılar. Ben 6 senedir iron maiden dinliyorum daha bir 36 sene de dinlemek niyetindeyim.
Metallica'nın adını çıkaranlar televizyonda görüp özenti olarak başlayanlar değil, zamanında biz de onları dinledik diyip küçümseyenlerdir.[hline]SadButcher, 19 September 2003 21:10 tarihinde demiş ki:
Bu gün bir arkadaşımlar konuşuyorduk Paschandale için "Nurtopu gibi bi Hallowed Be Thy Name imiz oldu" dedi pek güldüm
Sosyal ağlarda paylaş

ya evet o metalika olayına ben de uyuz oluyorum
metalika dinleyip metalciyim diye dolaşanlar ( metalikayı da gerçekten ilgilenip dinlemiyolar genelde isim yamış 5 - 6 şarkı sayarlar ya da hep onları dinlerler ) vb bir de bu tiplerin kasıntı olmalarına daha çok sinir oluyorum

bir de herkesin bu yollardan geçmesi diye birşey yoktur[hline]If only I could breathe to see the sun of May...
Sosyal ağlarda paylaş

Ya okadar takıcak bi olay degil aslında. Benimde cevremde cok oluyor hep goruyorum boyle ınsanları. En iyisi Gül-Geç taktigi uygulmak.

Banada soruyolar Ne dinliyosun diye tabi karşımdaki kişiye dinledigim muzigin direk ayrılan türünü soylesem anlamaz. Direk metal diyorum oda haa Metallica yani diyo bende hee he ondan diyorum. Okadar takmayın yani.

Bu arada Metallica'yı küçümsemek anlamında değil tabiki bu olaylar sadece fazla popüler olmasının bazı yan etkileri insanlar ıcındeki.[hline]Tek bir Desen, ikiye ayrılmış
Kırıldığı için daha da güçlü
- Marit
-------------------------
Son= Başlangıçtır!

Sosyal ağlarda paylaş

bence metalicanın hatası mtv maymunu olmasıydı bide size en azında metalicanın iyi şarkılarını saymışlar bana st.anger ve tictac diyolar genelde :([hline]Still, Caine knew what he must do, and a
young man
named Enoch, who was the most beloved of
Seth's kin,
begged to be made Son to the dark Father.
And Caine, mindful though he was of
Uriel's words,
seized Enoch, and wrapped him in the dark
Embrace.
Sosyal ağlarda paylaş

B@b k3nk b3n M3t@llic@ y1 f3c1 d1nl3r1m!

ehe :}

Bırakın özentileri ya...Fak the özenties...

uğraşmayın onlarla..Ezilekalsınlar...

Gerçektir...:

-Metallica dinliyormusun?
-Aaa Evet yaa..Süper! Ben geçenler dinledim! 3. Parçaları(!) mükemmel!
-Hangi albümünden?
-Yaa bilemiycem..Ama heralhalde (bişiler zırvalar) gibi bişeydi..
Birde Satanist tarzındalar yaa...Orayı hiç beyenmiyorum!

Mumi "Bi faktır" diyerek Son gaz kaçar

nedir abi bu?
Kız la konuştuğuma pişman olmuştum...

Birde şey vardı...

AYNEN;
-Bob Marleyin EN SON ALBÜMÜNÜ DİNLEDİN Mİ?SON KLİBİ SÜPER!

eauyueah

kopuyorum böle görünce ya..[hline]Dream as u never die,live as you can die tomorrow
Always remember;death is only a Begining

Only in My Dreams Now...Curse!
incoming...010104
Sosyal ağlarda paylaş

System of a down ve korn bilirek bişey oldugun kanısına kapılma..Bu gruplar bu muzigin içine gireli henüz 2-3 yıl olmustur..
Metallica elbet bişeyler yapmıs zamanında ki hakkında hiçbişey bilmeyen bir insan bile dinlemiş..Grupları dinledikleri insanlara,insanlarıda dinledikleri sarkılara göre degerlendirmeyin..[hline][b]Hayat ne boşvericek kadar kısa
Ne de önemsicek kadar uzundur..
[b]
Sosyal ağlarda paylaş

KoRn piyasa artık bence,sadece akor basıyolar müzik yapmıyolar :)
bence her türden dinlemek güzel,mesela ben metallica'da dinlerim aynı zamanda The Doors ve Jethro Tull hastasıyımdır.Normal yani.4 sene önce bende paso metallica dinlerdim.İlk dinlediğim yabancı gruptu.Çok dinlerdim.Özenti laflarına takmadan...[hline] Face your fears,
Live your dreams...
UltraPsycho
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Eternal, 04 December 2003 18:54 tarihinde demiş ki:
System of a down ve korn bilirek bişey oldugun kanısına kapılma..Bu gruplar bu muzigin içine gireli henüz 2-3 yıl olmustur..
[hline] Hayat ne boşvericek kadar kısa

Off ya Kardeşim bilip bilmeden atıp tutmayın saçma saçma yorumlar yapmayın. BAk dostum ogren diye soluyorum SoaD en az 3+ yıllık KoRn ise EN Az 7+ Yıllık Gruplardır. Bilipde konuşalım.[hline]Tek bir Desen, ikiye ayrılmış
- Marit
Son= Başlangıçtır!

[Bu mesaj BlaCk_DmC tarafından 04 December 2003 21:00 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

metallica artık tamamen piyasa, emineim ardından şarkısı yayınlanan bi grup
birçok gerçekten metal dinleyen insan artık bu yüzden metallicadan tiksinio,
ha ben yapmıorum dinlerim eski parçlarını herzman,
ve son msg atan arkadaşım bizim aşağıladıgımız bahsedilen tipte adamlar grup deil.[hline]a.k.a wicked
Robin Williams Dead Poet's Society'de demiş ki:
No matter what anybody tells you, words and ideas can change the world.
Ülkenin bütünlüğü için sen de bir bayrak as !
Sosyal ağlarda paylaş

said:
BlaCk_DmC, 04 December 2003 20:58 tarihinde demiş ki:
said:
Eternal, 04 December 2003 18:54 tarihinde demiş ki:
[hline] Hayat ne boşvericek kadar kısa

Off ya Kardeşim bilip bilmeden atıp tutmayın saçma saçma yorumlar yapmayın. BAk dostum ogren diye soluyorum SoaD en az 3+ yıllık KoRn ise EN Az 7+ Yıllık Gruplardır. Bilipde konuşalım.[hline]Tek bir Desen, ikiye ayrılmış
- Marit
Son= Başlangıçtır!

[Bu mesaj BlaCk_DmC tarafından 04 December 2003 21:00 tarihinde değiştirilmiştir]

Benim ne demek istedigimi sen anlamıyorsun sanırım muzigin içine gireli diyorum vak içine gireli henüz 2-3 yıl oldu..
1995 yılında korn dan haber olan kimler vardı..Giyiliyomuydu Korn un t-shirtleri boy boy.. ?
neyse tartışmıyorum..Herşey bilen insan modelinde cıkıpta geliyosun buraya..Yazdıgım post daki fikrimi anlayamıyosun..
Ben orda korn un kurulus tarihinimi vermek istedim..[hline][b]Hayat ne boşvericek kadar kısa
[b]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...