Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

sitcomlar - genel fikir teatisi (konu adı değiştirildi)

behran

Öne çıkan mesajlar

ya coupling'ten zevk almak o anda ne beklediğine bağlı ..
ben açıkçası anlık komedi ve absürd kelimeler geleceğini biliyorum o yüzden çoğu zaman komiğime gidiyo dizi

sevmeyenin de niye sevmeyeceğini anlayabilirim doğaldır[hline]"oh my god, aliens !
don't eat me !
i have a wife and children, eat them."
(homer simpson)
Sosyal ağlarda paylaş

coupling'de bir sürü gülmediğiniz espri olmuyor mu allah aşkına?
yani mesela dizide "sözde espri" oluyor, size göre espri diil gülmüyorsunuz, ama tv'den o kahkaha sesleri yükseliyor. işte coupling'de bu bana çok olduğu için sevmiyorum
mesela dünkü bölümünü izledim ben, neydi çocuğun adı ya. ha patrick, telefonda mesela sevgilisine bıraktığı mesajı düzeltme çalışması içindeyken olan olaylara oldukça güldüm. ama bunun dışında sırıtmak haricinde yani harbiden güldüğüm espri yok.
bu arada bi george costanza looser'lığı yakaladım o telefon sahnesinde heuhe çok iyiydi.

bi de şu "çok amerikan yaaaaa" olayını biri bana anlatırsa iyi olucak. ne var ya amerikansa, nedendir bu önyargı anlayamadım.
bu arada ben ilginç biriyim MWC'da pek az gülerim ama ATJ'de baya baya gülüyorum. bunun nedenini anlayabilen var mı :)[hline]Its not a lie, if you believe it - George Costanza

[Bu mesaj LvL_Sabo tarafından 03 December 2003 19:10 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

cok amerikan, benim icin, 50 lerde trendi baslayan boyle azcik tutulmaya baslayan bir komedyenin kendine 'yazar' tutup onlara espri yazdirip onlari yapmasinin sitcoma yansimis hali. bunu jerry lewisten hebesine kadar herkes yapiyordu espri 'satin' aliyorlardi. ama baskasinin esprisini kisi yapinca espriyi seslendiren kisinin o espriyle rezonans oranina gore espri iyi ya da kotu cikar. bir dizide rol yapildigini boyle yapmanin mecburi oldugunu dusunsek bile yine kisinin espri ve dizinin havasiyla uyum olayi onemli olur. couplingde tipler genc, zaten muhabbeti yapilan kusagin uyeleri, yapilan esprilerin cogu zaten kendi hayatlarinda barda birbirlerine yaptiklari seyler. seinfeldde tipler neredeyse kendilerini oynuyor. ama aKKordinK to cim de jime bi bakiyorum, koprunun altindan cook sular akmis, baska yerlerde pisip dizi isine girmis sanki 'simdi filanca film cekiminden falanca talk showa ucarken geldim yazilan scripti okuycam gidicem' der gibi bi hali var.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
www.tokaci.com(oscommerce customization)
turkiye.bookturkey.com
aaa bunu unutmusum pek severim: www.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

falla emaleth aplaya katılıyorum (hem o uzuuuun mesaja hem ksıaya) bazı seylerı faklı dusunsemde (kramer bana yapmacık gelyıo lafları degıl ama haraketlerı...)

bısey sormak ısıtoyurm? hangı bundy alındı kardesım? jack ıle karsılastırdıgınaza gore bud herhal..

ben büyüyünce
al bundy olucam o zmn[hline]a.k.a. Duxus
---------
Wisdom, clear my eyes.
Honor, guide my step.
Passion, fire my heart.
Darkness, hide my fear.
Life, be my shield.
Sosyal ağlarda paylaş

according to jim pek fazla amerikan deil ya benim burda gorduklerim yaninda, bi zenci sitcom dizileri var ki allah saklasin, ya da 8 simple rules falan var, that 70's show var onnari bi gorseniz jim bayaa iyi kaliyo yanlarinda :)
Turkiye'de yayinlaniyo mu bilmiyorum ama burda Drew Carrey var, super bisey, o da amerikan genelde ama espriler inanilmaz komik, sonra tabiki de Seinfeld :) burda hala ve tekrar tekrar var super :) sonra buranin hastaligi Friends var, bi de benim cok sevdigim komedi dizisi Just Shoot Me var, umarim yayinlaniyodur Turkiye'de de, cok komik :)
Sosyal ağlarda paylaş

eet just hot me cnbceden kalkti. iste akkordink to dim bazilarimiza asiri amerikan geliyor. ara sira orneklerini goruyoruz amerikadaki koyun kitleye verilen bazi sitcomlari belgesellerde filan hakikaten teror gibi. onlar algi sahamiza bile almiyoruz. friends hakkinda da cok iyi seyler soylemiyorlar genelde. bi iki bolum gormustum bi yerde cok sarmamisti.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
www.tokaci.com(oscommerce customization)
turkiye.bookturkey.com
aaa bunu unutmusum pek severim: www.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...