Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Anne ve Baba

UltraPsycho

Öne çıkan mesajlar

Annemle kalırım; son karardır.

Annem varını yoğunu bana ayırırken peder 3.5 aylıkken askere gidip akşamdan akşama gelen, sevgiden çakamayan adamdır. Annemi aldatıp metres hayatı yaşamaktadır. Yalan üstüne yalan söylemektedir. Daha da gider...

2 sene önce benden temiz bir dayak yemiştir. Şu an görüşüyorum (haftada bir, şu an aramız iyi sayılır) ama Aralığın ortalarında (sabrımı zorluyorum) yine delirtirse bu sefer benden ağır hasar alacaktır o kesin... Bu sefer kafakola alıp boğmayacağım ağzını burnunu kıracağım. Hem de ACIMADAN. Öyle baba olmaz olsun.

Benim yaşadıklarımı bilmediğiniz için bu öfkemi anlayamayacağınızı da biliyorum. Ama bu seçenekte (ki artık reşitim zaten ayrıca peder benle yaşama taraftarı değil çünkü metresleriyle soykırıma kurban gideceğini biliyor) annemi seçerdim. O BENİM HERŞEYİM.

Ne derler "Anne varken babanın bir gözü çocuğu görür, anneden sonra ikisi de görmez"

Bu arada İSTİSNALAR TABİ Kİ VARDIR. Ama TV'de gördüğüm kadarıyla benim peder cinsi epey fazla.

*!Mahkemeden sonraki zamanı iple çekmektedir. Nunçakusunu hazırlar.*
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Mino, 29 November 2003 01:34 tarihinde demiş ki:
Annemle kalırım; son karardır.

Annem varını yoğunu bana ayırırken peder 3.5 aylıkken askere gidip akşamdan akşama gelen, sevgiden çakamayan adamdır. Annemi aldatıp metres hayatı yaşamaktadır. Yalan üstüne yalan söylemektedir. Daha da gider...

2 sene önce benden temiz bir dayak yemiştir. Şu an görüşüyorum (haftada bir, şu an aramız iyi sayılır) ama Aralığın ortalarında (sabrımı zorluyorum) yine delirtirse bu sefer benden ağır hasar alacaktır o kesin... Bu sefer kafakola alıp boğmayacağım ağzını burnunu kıracağım. Hem de ACIMADAN. Öyle baba olmaz olsun.

Benim yaşadıklarımı bilmediğiniz için bu öfkemi anlayamayacağınızı da biliyorum. Ama bu seçenekte (ki artık reşitim zaten ayrıca peder benle yaşama taraftarı değil çünkü metresleriyle soykırıma kurban gideceğini biliyor) annemi seçerdim. O BENİM HERŞEYİM.

Ne derler "Anne varken babanın bir gözü çocuğu görür, anneden sonra ikisi de görmez"

Bu arada İSTİSNALAR TABİ Kİ VARDIR. Ama TV'de gördüğüm kadarıyla benim peder cinsi epey fazla.

*!Mahkemeden sonraki zamanı iple çekmektedir. Nunçakusunu hazırlar.*

inanmak gelmedi nedense..
dövdüm falan.ilginç
Sosyal ağlarda paylaş

ikisini de seçmezdim herhalde. ne yapayım ki?
ya aslında annemi seçerim de, babama ayıp olur. :D
şimdi bunu babam okursa sıçtık!?![hline]thanatos, 26 November 2003 21:03 tarihinde demiş ki:
bide soole dusun abi. kizlar beyinsizmi ki
karpuz, 26 November 2003 21:37 tarihinde demiş ki:
evet abi beyinsiz...
--
RamsesII, 28 November 2003 12:04 tarihinde demiş ki:
ben cinselliği özgürce yaşayamayan Türk gençliğinin sesiyim!
Sosyal ağlarda paylaş

İnanmamakta özgürsün ama benim yaşadıklarımı yaşasaydın o zaman anlardın... İnan ki sen benden daha fazlasını çoktan yapmış olurdun.

5 senedir ayrı evde zaten. Başına ne geldiyse ve gelecekse hakediyor. Hayatımda hiçbir zaman kalıcı bir yere sahip olamadı çünkü "sevgi" den anlamıyordu.

Bu durumda olan bir çok arkadaşım var. Herkesin sabrı bir yere kadar. Baba kavramı herkese göre değişir. Benimki iskele babası bile olamadı.

Tabi kendin düşündüğün zaman bu laflar sana oldukça ağır geliyordur. Ama "Yaşamadan anlayamazsın." Benim olduğum durumda kesinkes annemi seçerdim. Çünkü iki ayrı kutbu simgeliyorlar. Ben anne tarafını seçtim. 18 senelik öyküsü var bunun. Kelimelerle anlatılmaz.

[Bu mesaj Mino tarafından 29 November 2003 01:47 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Baba vardır "Baba" vardır. Ve benimki kesinlikle sizin baba diyeceğiniz insanlardan değil.

İsterdim ki Mavinin babası yaşasaydı eminim benimkinden çok daha fazla yaşamayı hak ederdi. Ama insanlıktan nasibini alamamış bir insanın "baba" sıfatıyla gezmesi beni hem kızdırıyor hem üzüyor. Kabahat, çocuğun sinirlerini tepeye vurdurup onu babasını dövdürtecek hale getirendedir.

Eskiden ona acırdım artık "ne hali varsa görsün" diyorum. Fazla merhamet maraza getiriyor. Yaşadığı yalan hayatı buraya yazsam siz de bana katılırsınız.

Bir insan bir şey yaptıysa ne yaptığını söyler. Onuruyla söyler acı olsa da söyler ve bedelini öder. Ama benimki ödemedi, ödemediği gibi kaçtı ve "hem suçlu hem güçlü" tribine büründü. Anlattık, anlamadı, anlamamış gibi yaptı, geçiştirdi en sonunda "bana ne" dedi. Bende patladım. Siz olsanız ne yapardınız. Sakın hakkımı aramayı bırakırım demeyin bana.
Sosyal ağlarda paylaş

Açıkçası onu iki senedir görmediğimde hayatımdan birşey eksilmedi. Çünkü hayatımdaki yeri SİLİKTİ. Açık konuşayım öbür dünyaya gitse arada sırada aklıma girer ama senin babanı kaybettiğin (Tanrı uzun ömür versin) gibi asla olmaz, olamaz. Çünkü onun sende bıraktığı şeyler çok farklı. Senin hayatında o çok önemli bir yere sahip. O beni umursamıyor ben mi umursayacağım ki "baba" dediğim çocuğuna sahip çıkar. İyi imkan vermekle, iyi okullarda okutmakla bitmiyor işler. "Sevgi"dir aslolan. Ve o sevgiyi babamda asla bulamadım çünkü göstermedi bile.

Onsuz kendimi daha iyi hissederdim evde. O gelince rahatsızlık hissederdim sebebi 12 ye geldiğimde anlaşıldı. Bizimki kazanovalık yapıyormuş da haberimiz yokmuş. Maddiyat uğruna ne dolaplar çeviriyormuş da ben güllük gülistanlık gidiyormuşum.

"Bir şeyin altından kalkamıyorsan ona girişmezsin"
"Yaptığın şeylerin karşılığını ödersin. Zarar görenlerin yaralarını sararsın."
"Şerefli bir yaşam senin için önemlidir."

Bunlar benim benimsediğim hayat görüşleridir ki herkesin benimseyebileceği görüşlerdir. Ama babamda (ki ona baba diyesim gelmiyor diğer babalara hakarettir bu) bunların kıvılcımını bile bulamadım. Ona öfkem bundandır.

Asla iyi bir örnek olamadı. Aksine "nasıl insan olunmamalı" dersini çok iyi verdi bana. Bu bakımdan bana verdiği tek şey oydu.
Sosyal ağlarda paylaş

O yüzden iyiler gideceğine kötüler gitsin derim ben. Babam dediğim tip de o kötülerden biridir. İsterse en yakınım olsun isteyerek kötülük yapan insandan daha kötüsü yoktur. Aramızdaki tartışma bundan zaten...

"Kim olursa olsun o senin baban."

Bu lafı çok kişiden işittim. Ama başımdan geçenleri anlattığımda bana anlayış gösterdiler. İnan bana benim babama benzeyen bir sürü insan var ve hepsi bu olayların mağduru. Ve bu insanlar kim olursa olsun yaptıkları yanına kalmamalı.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Llama, 29 November 2003 02:42 tarihinde demiş ki:
said:
Natural_Jedi, 29 November 2003 01:14 tarihinde demiş ki:
yorum yok...[hline]Level 12 Jedi
Level 15 topuk
Küçüktüm Ufacıktım Top Oynadım Acıktım...

arkadasın dedıgı gıbı bıze dusmez bence kendın ıyı bır dusun tasın ve oyle karar ver[hline]''İktidar her yerdedir,direnişte...''Michel Foucault

Abi naaptın ya? Adam heralde mahkemede bana böle sordular, sizce hangisini seçiyim diye forum'a topic açmadı, geyiğine felandır eha..[hline]-= Myrlur Ownz Jo0 =-
Sosyal ağlarda paylaş

Gösterme Cico. Göstermeni bekleyen yok zaten. :hmm: Sadece başımdan geçenleri yazdım gerisi sizin düşüncenizdir.

*!"Yaşayan Bilir" der ve laflarını bitirmiş olarak arenayı diğerlerine bırakır*

[Bu mesaj Mino tarafından 29 November 2003 02:46 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...