Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

lakers - san antonio spurs

sabonis

Öne çıkan mesajlar

süper bir maç, duncan'sız 3 farkla yenilen san antonio'nun bu sefer lakers'ı yeneceğini umuyorum ve inanıyorum.
forza tim...
saat 5.30'da ntv veriyor izleyin izlettirin, kaçmaz[hline]Its not a lie, if you believe it - George Costanza

[Bu mesaj LvL_Sabo tarafından 28 November 2003 08:58 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ayrica bu sezon yapilan iki takim arasindaki ilk macta, macin 2 kere uzadigini ek bilgi olarak ilistirelim... Spurs'de o mac Duncan ve Parker yoktu. Rovansin super gececegine umuyorum[hline]Nature's law instead of god in heaven
Blind Guardian - Punishment Divine
-=Bir çöpümüz var diye heryerin çöp kokmasına karşıyım ben...=-
"You know, if you take everything I've done in my entire life and condense it down into one day, it looks decent." - George "Gammy" Costanza (a.k.a. Buck Naked)
to pull a homer: to succeed despite idiocy
Sosyal ağlarda paylaş

Maç kaçmaz zaten. aslında LAL süper takım ama, neden bilmiyorum, basamıyorlar diğer takımların beyinlerine. oyun düzeni içinde oynuyorlar, bu kabul. ama defansta iyi değiller bence. yani bireysel olarak müthiş bir savunma 5'i aslında. kobe, payton(ki gelmiş geçmiş en iyi savunmacı pg bile derim.), shaq süper adamlar defansta. ama yardımlaşma az var dikkat ederseniz.
Maç SA'nın sahasında olacağına göre, tahminimi SAS'tan yana kullanıyorum, ama baya zevkli maç olacağı kesin.
Ayrıca Mourning böbrek rahatsızlığından bıraktı sanırım. (bağırsak da olabilir, karıştırmış olabilirim.) çok süper bir center'dı ve bir aralar heat'i tek başına sırtlardı. ben onun bu sene NJN'de acaip iş yapmasını bekliyordum aslında. NJN tam bir yıldızlar topluluğu olmuştu. dikkat ederseniz, her 2 konferansta da bütün yıldızlar bir takıma toplanmışlar gibi ve diğer takımların 1(en fazla, 1.'ye yardımcı)-2 düzgün oyuncuları var.
Ayrıca Pacers şu anda acaip iyi gidiyor. zaten kadroları cidden çok iyi. Reggie zaten süper, O'Neal var, sonra Ron Artest var. dünkü Knicks vs. Pacers maçında Artest ve O'Neal süper oynamış. Artest 21, O'Neal 27 sayı atmış. biraz da knicks'ten bahsedeyim. geçen bir maçlarını izledim. allan houston ve van horn yoktu. mutombo tek başına ezdi celtics'i. bence bu sene iyi takımlar, zaten çoğu takımı geçecekler.
celtics var sonra. orda bir pp var. süper adam ya. tek kelimeyle. bence T-Mac'e basar.
T-Mac de bu sene beklenilenin altında aslında. Gordan Giricek var orda. baya yardım ediyor aslında T-Mac'e, ama yetmiyor işte. bu sene iyi değil Orlando.
şimdi acaip ümitli olduğum, lige zevk katacak 2 takımdan da bahsedeyim.
birincisi Minnesota Timberwolves. Sprewell, Garnett, Sam Cassell, Szczerblak, Olowokandi gibi iyi bir kadroları var. bu takım bence çok iş yapar bu sene. daha takım oturamadığı için şu anda aldıkları sonuçlar pek de iç açıcı değil, ama sprewell ağırlığını koyup, satmaya başladığında, Minnesota gaza gelir.
ikinci takım ise Houston Rockets. Steve "franchise" Francis zaten süper adam. hatta adamım. :D komple bir oyuncu. top çalar, asist yapar, artistik smaç bile basar. tek kelimeyle mükemmel bir oyuncu. bir de yao var. bence o adam süper olacak 1-2 sene sonra. şu anda acaip gelecek vaadediyor gibi. zaten her top ya blok, ya goltending.
diğer takımları da açıklarım biraz sonra. önemli olan insanları basketbola ısındırabilmek. :)[hline]thanatos, 26 November 2003 21:03 tarihinde demiş ki:
bide soole dusun abi. kizlar beyinsizmi ki
karpuz, 26 November 2003 21:37 tarihinde demiş ki:
evet abi beyinsiz...
Sosyal ağlarda paylaş

bir de unutmadan söyleyeyim, thanksgiving dolayısıyla dün oynanan 2 karşılaşmada pacers ve los angeles clippers eski moda forma giydiler.[hline]thanatos, 26 November 2003 21:03 tarihinde demiş ki:
evet abi beyinsiz...
Sosyal ağlarda paylaş

bundan önceki sakatlığı bacağındandı sanırım.[hline]thanatos, 26 November 2003 21:03 tarihinde demiş ki:
evet abi beyinsiz...
--
RamsesII, 28 November 2003 12:04 tarihinde demiş ki:
ben cinselliği özgürce yaşayamayan Türk gençliğinin sesiyim!
Sosyal ağlarda paylaş

yavaş! diyorum abi. LAL iyi de diğer takımlar da boru değil. bu sene iyi oyuncular bir takıma toplandılar genelde. eskiden her takımda 1(en fazla 2) yıldız olurdu. artık en az 2 yıldız ve ona cidden yardım edenler var.
sana direk sayayım:
minessota-sprewell, garnett, cassell
memphis-gasol, jason williams, mike miller
pacers-reggie miller, O'neal, artest
houston-steve, yao, (bi tane var ya steve'in kankası kısa boylu o da dehşet de adını unuttum.)
new jersey- kidd, kenyon martin, jefferson, kittles, mourning(hadi bu gitti)
tek yıldızla coşan takımlar da var. mesela 76ers, celtics, orlando gibi. bunların yıldızları da ciddi yıldızlar.
denver çoğu takıma kök söktürür bu sene. carmelo anthony var onlarda. cleveland da lebron james var.

yani anlayacağın lig eskisi gibi 2-3 oyuncudan ibaret değil.(mj, magic johnson, pippen, kareem abdul-jabbar gibi)[hline]thanatos, 26 November 2003 21:03 tarihinde demiş ki:
evet abi beyinsiz...
--
Sosyal ağlarda paylaş

orlando tek yıldızla emen takımlar kategorisinin tek üyesi we lider :p
canlı olarak izlicem ben maçı doggy bünyesi ile beraber.[hline]Güçlü ve şanslı olanlar genellikle yalnız olanlardır... -Xar
Baturaabi 8 Eylül 2003 Saat 22.21 de demiş ki :
Ya resmen Kamp kuruyollaw ya..

Bir çöpümüz var diye heryerin çöp kokmasına karşıyım ben de...
Sosyal ağlarda paylaş

eh,
ulen ben size dedim mi ki bu adamların durumu şu anda iyi? ama maçlar çekişmeli mi? evet. artık öyle 1283256 sayı farkla biten maçlar yok. hep az sayılarla bitiyor. şimdi bana 2 stats verirsin "AMA BAAAAKKK!! böleeeee!" dersin. yine yerim kafayı.
bak iverson zamanında tek başına doğu konferansı şampiyonu yaptı 76ers'i. t-mac'i zaten biliyorsunuz hepiniz. paul pierce her maça zevk getiriyor.
new jersey geçen senenin doğu şampiyonu. bu sene de olacaklar.
hayır benim anlamadığım şimdi kim iyi bu durumda?
lakers tek başına ligi aldı götürüyor mu? rakipleri yok mu?
yani anlamıyorum, kaç tane maç izleyerek bunları söylüyorsun. her gün en az 3-4 saat nba tv izliyorum. maçların en azından özetlerini izliyorum. nba'in her bokunu takip ediyorum ve sen bana kalkmış 2 stats veriyorsun. görmüyorsun ki neler oluyor. ben mesela LAL'in maçında zevk almıyorum bir 76ers maçı kadar. hepsi şahsi oynuyor, pas vermiyorlar diğeri deliriyor.
basketten ne kadar anladığından da şüpheliyim yani.

siz futbola beyler, futbola...[hline]thanatos, 26 November 2003 21:03 tarihinde demiş ki:
evet abi beyinsiz...
--
Sosyal ağlarda paylaş

höşt!
ya bak şimdi, 48-49-50 yıllarında lakers 3 yıl arka arkaya alarak başlamış tamam mı? bütün her zaman lige ağırlığını koymuş. bu neden? çünkü ligde iyi oynayanları toplamış. bunlar da 3-4 kişi işte.
sonra celtics toplamış bütün oyuncuları ve 8 sene(okuyamıom özürlüyüm) sene şampiyon olmuş. bak 8 sene üstüste diyorum. bu ligin kalitesiz olduğunu gösterir. ve dikkat edersen batı'dan karşısına da sürekli lakers gelmiş. sonra 1 sene celtics konferans finalinde 76ers'e yenilmiş. daha sonra 2 sene daha şampiyon olmuş. LİG BAYA ÇEKİŞMELİYMİŞ O SIRALAR.
iyice yaklaşalım mı?
bu sefer de mj gelmiş sahneye pippen ve rodman'la beraber. 8 senenin 6 senesinde şampiyonluk almışlar. tamam bazı maçlar çekişmeli olmuş play-off'larda, ama genelde rahat rahat almış bulls serileri.
şimdi eskisi gibi değil olaylar. her takımın kendi yıldızı var. daha doğrusu her takımın bir beyni var.(pg leri) onlar yıldızlaşıyorlar ve artık eskisi gibi 70/82 galibiyet oranları olmuyor. diyoruz ki, duncan ve parker olmamasına rağmen geçen maçta sas staples center'da zar zor yenildi.
işte bu nba'in geliştiğinin göstergesidir. eskiden nba'de top sürmekten aciz adamlar oynarken şimdi herkes yıldız olabilme peşinde. eskiden nba çok az bütçelerle oynanırken, şimdiki haline bak.
ama sen bunları görmüyorsun ki. sen nba live oyna. orda 60's all stars takımındaki adamların adlarını öğren, abi bu süper oynuyor de. sonra bir de stats'lara bak.

*!gaz mode on*

said:
Nukem_Verite, 28 November 2003 22:37 tarihinde demiş ki:
çok daha çekişmeli geçen 2-3 oyuncudan ibaretti değil ben sadece o dönemden 2-3 oyuncu biliyorum diyebilirsin ama bak.[hline]TÜRKÜM,Doğruyum,Çalışkanım
zenciyim bide
[hline]thanatos, 26 November 2003 21:03 tarihinde demiş ki:
evet abi beyinsiz...
--

[Bu mesaj -Melancholy- tarafından 28 November 2003 23:10 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ben nba.com'dan okumadım ama amerikanyada olan nba ile çok yakından ilgilenen bi arkadaşla konuştum o öyle dedi.
diğeri böbrek yetmezliğiydi ondan eminim de, bu sefer de yine böbrek yetmemiş. öyle diyo arkadaşım yani
aha buyrun bakın araştırdım buldum, olay yine böbrekte:
http://www.turkbasket.com/Haber.asp?m=64&hid=22360 [hline]Its not a lie, if you believe it - George Costanza

[Bu mesaj LvL_Sabo tarafından 28 November 2003 23:15 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

iyice araştırdım:
focal glomerulosclerosis.
adam bundan olmuş.
bunun da açıklaması buymuş:
tık

sonuç olarak: anlamadım ne olduğunu :D[hline]thanatos, 26 November 2003 21:03 tarihinde demiş ki:
evet abi beyinsiz...
--
Sosyal ağlarda paylaş

ama diabet fln diyo. orasını anladım. babam içerde konuşuyor. birazdan çağırıp sorarım ona.[hline]thanatos, 26 November 2003 21:03 tarihinde demiş ki:
evet abi beyinsiz...
--
Sosyal ağlarda paylaş

sordum babama:
böbrekteki kanallar kireçlenip, daralmış.[hline]thanatos, 26 November 2003 21:03 tarihinde demiş ki:
evet abi beyinsiz...
--
Sosyal ağlarda paylaş

şuraya da bir tık çakarsak, sabo'nun haklı olduğunu görebiliriz![hline]thanatos, 26 November 2003 21:03 tarihinde demiş ki:
evet abi beyinsiz...
--
Sosyal ağlarda paylaş

sene sonunda bu konuyu up'layacam. ok? şimdi tartışmayacam. sen de at bunu sık kullanılanlara. lig sonunda bakarız kim haklı, kim haksız.[hline]thanatos, 26 November 2003 21:03 tarihinde demiş ki:
evet abi beyinsiz...
--
Sosyal ağlarda paylaş

zaten sende up'layacak yüz olmayacak. :D[hline]thanatos, 26 November 2003 21:03 tarihinde demiş ki:
evet abi beyinsiz...
--
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...