Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Paticiklerin Kan grupları

mexinth

Öne çıkan mesajlar

bence profilimize yazalım bunları ya ayarlarım bölümüne profilimizde bulunsun nebilim kan lazım olduunda herkez kimin ne grp olduunu heran öğrenebilsinki birbirlernin yakından tanıyan insanlar fln varsa mesela cep telefonnu fln yoluyla acil ulaşılabilir..[hline]Mr. Molko
[b]I'm a man, a liar, Guaranteed in your bed, I gotta place it on the rack
Got a place inside it
Sosyal ağlarda paylaş

Ya benimde 0 RH ( - )

=(
Ve ben kan verirken fenalaşıyorum iğne yapıldığında bile yarım saat yerimden kalkamıyorum =(

Böylebi sorunum olmasaydı bugün o çapadaki Kızılay'ın önündeki kalabalığa karışıcaktık arkadaşla[hline] V ò d à n | ICQ : # 651567
Sosyal ağlarda paylaş

0 Rh(-)

said:
Wulfgar, demiş ki:
Bildiğim kadarıyla en zor bulunanı 0 negatif ti

Evet öyle, hatta filmlerde filan hep bu kan bulunamaz...

Bu ara kan grupları bilinenin aksine A,B,0,Rh gibi 4 faktör ile belirlenmez. Tam olarak hatırlayamasam da Rh gibi 10 kadar faktör daha bulunmaktadır. Bunların de işin içine girmesiyle 127 (işte bu sayıyı çok iyi hatırlıyorum) farklı kan grubu ortaya çıkmaktadır. Yani birebir uyumlu kan bulunması son derece zor bir olaydır bu nedenle benzeri bir kan verilir.
Bildiğim kadarıyla yapılması kesin ameliyatlardan önce hastadan gerekli miktarda kan ameliyat sırasında kullanılmak üzere önceden alınıyorumuş (en azından yurdışında görmüştüm bunu). Bence en mantıklısı bu. Herkes yılda 1 kez kendisi için kan verse kimsenin kan sorunu olmaz...

[Bu mesaj Dilbao tarafından 21 November 2003 02:14 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

0 rh+
arkadaşlar + kan stokları yeterli miktarda bağışlanabilyor ve kana ihtiyaç olduğu söylendikten sonra + ler için pek bi sorun çıkmıo. ama - kanda ciddi sorunlar olabilio çünkü çok nadir bulnuyorlar(mış) doktor öle sölüo[hline]This is the last time you'll see me
So check your mood ring cos I bet it's green
Sosyal ağlarda paylaş

KAn Grubumu Bilmiyorum. Evet tahlil yaptırmadım.
Biliyorum aslında çok zararlı yaptırmamam allah korusun bişey olsa zor duruma dusucem ama ihmalkarlık işte.[hline]Tek bir Desen, ikiye ayrılmış
Kırıldığı için daha da güçlü
- Marit
-------------------------
Son= Başlangıçtır!

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...