Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

sürekli çakılma problemi

Zed

Öne çıkan mesajlar

alet yeni upgrade oldu. adamlar "xp yüklüyse format atman gerekebilir, xp kıllık yapar" demişlerdi hdd için, öyle de yaptı. ben de format attım. ama iki gün sonra alet sürekli takılmaya başladı. bugün ise açılmamaya karar verdi. ne yapıp ettiysem düzeltemedim. kaç kere format attım bilmiyorum valla. scandisk vs de fayda etmedi. her seferinde hata buldu, düzeltti, ama sonra aynen devam. belki donanım sorunundandır diye tv tuner gibi gereksiz şeyleri çıkardım kasadan, sorun gitti sandım. format attım, xp yükledim yeniden. ama az önce aynı sorun yeniden başladı. tam xp yüklenirken hddden "click!" sesi geliyo ve alet takılıyo. xp cdsinde sorun olmadığına eminim.

sorun ne olabilir? çözümü nedir?[hline]tüm dünya nüfusunun yokolduğu büyük savaştan sonra hayatta kalan tek kişi evde oturmaktadır. kapı çalar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
upgradeden sonraki özellikleri aslında yazsan daha ii olur

ya bilmiyorum bunla alakası varmıdır pek yok gibi ama şöle diim
amd athlon 1800xp+ cpu da win98 yüklersem uo calısmıyo hiç bi sekilde cok acaip bi sorun(1 hafta boyunca herseyi yaptım denedim nafile)
illaki xp yuklucem
xp yukleyince hersey calısıyo super işliyo alet[hline]Grandmaster Hamburger
Sufi, 20 November 2003 14:50 tarihinde demiş ki:
1990, daha kimselerin nicki falan yokken
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
ha bide bende şu avrdı
anakart epox ddr
bios upgrade i yapmamıstım aldıgım gşibi direk kurdum calıstırıyordum pc bir müddet sonra göçüyo yada direk restart atıyodu
baya bi nedne olur diye uraştım durdum sonr aarastırdım anakart da bug varmıs cpu ısısını 20 derece fazla gosterip restart atıyomus surekli onu bios update ini yapınca düzelttim onda nsonra pc de hiçbi sorun kalmadıydı

senin aletin göçmesi belkide ondan olabilir
ben pek çakma mbu konulardan ama basıma gelenler bunlar bir dene istersen
anakartın tam olarak hangi çeşit oldugunu ogrenip dogru bios update ini çekip yap istersen aam yanlıs sürüm ü kurarsan elinde patlıyo dikkat et :P

bukadar biliyom valla işallah düzelir bu pc nin sorun cıkarması feci stres yapıyo adamda :)[hline]Grandmaster Hamburger
Sufi, 20 November 2003 14:50 tarihinde demiş ki:
1990, daha kimselerin nicki falan yokken
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...