Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ac3 codec ile ilgili bir sorun.

Catscratch

Öne çıkan mesajlar

Şimdi arkadaşın bilgisayarında Ac3 codec yüklü. Bende bat dosyaları ile yüklenen bir version vardı. Bendeki XP'de yükledim çalıştı. (gerçi register files-win200 vardı ama xp dede çalıştı)
Arkadaşın bilgisayara yükledim. Filmi açarken hata verio media player ve işte hata raporu göndermek istio ve kapanıo.

Divxtr.org'daki setuplı olanı denedik sonuç aynı. acep bu tip birşeyle karşılaşmış olan varmı ? Adam ac3 sesleri codec olmasına rağmen duyamıo. (gspot ac3 codec ile sıkıştırılmış diyo film için ve ac3 codec is installed yazıo)[hline]This Cat Scratches Free.
Sosyal ağlarda paylaş

valla benzer vakalar hep oluyor
ben artık böyle birşeyle karşılaşınca hemen buradan Kazaa lite codec pack'in full versiyonunu çekiyorum, bir sorun kalmıyor genelde, nadiren windows media player yine bir sorun çıkarıyor, o zaman bs player ile açıyorum
daha bu yöntemin işe yaramadığını görmedim[hline]Guns don't kill people...We do!
Let the bodies hit the floor!
SBGG!
Sosyal ağlarda paylaş

1. Birden fazla codec yuklu olabilir. Birbirleri ile cakistiklarindan calismayi engellemeleri mumkun.

2. Bende de buna benzer bir sorun oldu, windows yerine Real One Player kullandim sorunsuz izleyebildim.

3. Kastim dedim wm de de calismali. Sildim butun audio codecleri, nimo codec packden yeniden yukledim hepsini.
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi çakışabilecek pek bişi yok makinasında.
Divxg400 var altyazılar için felan. Media Player ile açmaya çalışırken filmi sağ altta bikaç tane açılıomuş ondan. Ac3 olmayan filmlerde tek bir tane açıomuş.

Şimdi onu uninstall edip öyle denettircem. Belki o yanlış bişiler yapıo. Ama benim evdede son version divxg400 yüklü bende sorun yok onda var. İllaki bişiler çakışıo irdelemek lazm :D[hline]This Cat Scratches Free.
Sosyal ağlarda paylaş

Sorunu çözdüm bu arada.
Şöyle bişiymiş.

XP Pro version galiba arkadaşınki. register w2k.bat gibi bişi var. zipi açtığın yerde diye register edio dosyayı :D
o dizini silince çalışmıo.
registry'den gidip dosyanın yolunu düzelttim system32 yaptım oldu ses.[hline]This Cat Scratches Free.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Ac3 ile ilgili bikaç şey daha yaziim belki sorununuz olur böyle.

Şimdi arkadaşta win xp pro türkçe var. Üstte anlattığım gibi yapınca olmuştu home edition'da, pro da yemedi. İllada göçertio avi'yi açan programı. (Göçerten codec en yaygın olan ac3 codec. divxtr.org'da olan. )

Bende değişik bir codec buldum ve yükledim arkadaşa şimdi sorun çözüldü.

URL veriim sizde denersiniz belki. Bayağı ayarı felanda var ince.
http://ac3filter.sourceforge.net/[hline]This Cat Scratches Free.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...