Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bir kez geri adım atmaya başlamaya gör

fedaykin

Öne çıkan mesajlar

Evet bir kez geri adım atmaya gör, üstüne binenin haddi hesabı olmuyor. Onlarca yıldır süren onursuz rezil dış politikamız sonucu üstümüze binen binene. Şunu yapın bunu yapın, hadi başlamışken bunu da yapın şeklinde müdahalelere en ufak sesimizi çıkartmadığımızdan, başına torba geçirilen askerlerimize sahip çıkıp misilleme yapmadığımızdan bu günlere geldik. Şimdi de UEFA Galatasaray ve Beşiktaşın maçlarını tarafsız bir sahaya aldı. Benzer şekilde Titina Loizidu davasında tazminatı bugün ödediğimiz iddia ediliyor. Şayet bunu yaptıysak bu kararı alan haysiyetsizlerin hepsinin allah belasını versin diyorum başka da birşey demiyorum. İşte bu sebeplerden her ne sebeple olursa olsun ne Galatasaray ne de Beşiktaş başka bir ülkede maça gitmemeliler. Yok şu cezayı alırız yok bu cezayı alırız şeklinde kıvırtma cevapların hiç ama hiç bir anlamı yok. Bu iki takımımızda o kayıpları bir şekilde karşılar ama giderlerse bu şerefsizlik örneğini asla kaldıramazlar, peşlerini hiç bir zaman bırakmaz. Offf çok sinirliyim çoook...[hline]Özgürlüğün değerini ancak onu kaybedince anlarsınız. En zavallı insan ise esaret altındayken kendisini özgür zannedendir.
[ no pain, no gain ]
Sosyal ağlarda paylaş

önemli olan sinirlenmek değil ki..önemli olan çözüm bulabilmektir. bunun çözümü var mı? şu an için takımların maça çıkmaması bir çözüm değil. öyleyse çıkacaklar maça. gurur herşey değildir, yanında pişmanlığı da getirir.[hline]
Sosyal ağlarda paylaş

Gururunu yitirmiş bir insanın bu hayatta yeri yoktur
Gururunu yitirmiş bir halkın dünya üzerinde yeri yoktur

Verilecek cevap çok basittir; Bu karar geri alınmazsa maçlara çıkılmayacağı ve bu yüzden kesilecek bir cezanın ödenmeyeceği açıklanmalıdır.[hline]Özgürlüğün değerini ancak onu kaybedince anlarsınız. En zavallı insan ise esaret altındayken kendisini özgür zannedendir.
[ no pain, no gain ]
Sosyal ağlarda paylaş

Bazı şeyler basit bir spor müsabakasından daha önemlidir. Bir kez geri adım atınca sonucun ne olduğunu gördük ve görmeye devam ediyoruz. Bu işe bir şekilde dur demediğimizde, yapılan bu tür muamelelerin çok sert bir cevap alacağı bilinmediği sürece üstümüze her önüne gelen biner. Olay basit bir spor olayı değil, olay ülkenin geleceği ile ilgili, ülkenin ne şekilde varolacağı ile ilgili. Bu ve benzeri olaylarda alacağımız tavır kaçıncı sınıf bir ülke olduğumuz ile ilgili.[hline]Özgürlüğün değerini ancak onu kaybedince anlarsınız. En zavallı insan ise esaret altındayken kendisini özgür zannedendir.
[ no pain, no gain ]
Sosyal ağlarda paylaş

hayır, kesin yargıda bulunmuyorum sadece. ayrıca bu sene cl demişsin sonra 3-4 sene önceki uefa kupasına kaymışsın.

henüz şu anda da herhangi bir başarısı yok takımlarımızın şamp. liginde. sadece önü kapanıyor.

fedaykin'in uzun bir yazısı anlatmaya yeter herhalde olayları :)[hline]Çirkin kadın yoktur, az vodka vardır.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu maça kesinlikle gidilmemesi gerekir, zaten açtığım topicte de bunu söledim. Yarı final bile olsa bu maça gidilmemeli. Adamlar resmen ve hiç utanmadan basın açıklamalarında "Türkiye hükümetinin verdiği güvenceye rağmen" diye üstüne basa basa söylüyorlar.

Türkiyeyi tanımayan, koskoca bir devletin sözüne itibar etmeyen bir kuruluşun liginde cezası her ne olursa olsun bu maça çıkmamalıyız, ta ki hatalarını anlayıncaya kadar.[hline]-= Myrlur Ownz Jo0 =-
Sosyal ağlarda paylaş

said:
fedaykin, 25 November 2003 20:34 tarihinde demiş ki:
Bazı şeyler basit bir spor müsabakasından daha önemlidir. Bir kez geri adım atınca sonucun ne olduğunu gördük ve görmeye devam ediyoruz. Bu işe bir şekilde dur demediğimizde, yapılan bu tür muamelelerin çok sert bir cevap alacağı bilinmediği sürece üstümüze her önüne gelen biner. Olay basit bir spor olayı değil, olay ülkenin geleceği ile ilgili, ülkenin ne şekilde varolacağı ile ilgili. Bu ve benzeri olaylarda alacağımız tavır kaçıncı sınıf bir ülke olduğumuz ile ilgili.[hline]Özgürlüğün değerini ancak onu kaybedince anlarsınız. En zavallı insan ise esaret altındayken kendisini özgür zannedendir.
[ no pain, no gain ]

hocam, 3. dünya ülkesiyiz ki.. bunu bilmeyen yoktur heralde..[hline]KinGpiN the striked sazan
uleaa şülü şülü fülfülü bülbül..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
fedaykin, 25 November 2003 20:34 tarihinde demiş ki:
Bazı şeyler basit bir spor müsabakasından daha önemlidir. Bir kez geri adım atınca sonucun ne olduğunu gördük ve görmeye devam ediyoruz. Bu işe bir şekilde dur demediğimizde, yapılan bu tür muamelelerin çok sert bir cevap alacağı bilinmediği sürece üstümüze her önüne gelen biner. Olay basit bir spor olayı değil, olay ülkenin geleceği ile ilgili, ülkenin ne şekilde varolacağı ile ilgili. Bu ve benzeri olaylarda alacağımız tavır kaçıncı sınıf bir ülke olduğumuz ile ilgili.

+1[hline]Don`t trouble trouble till trouble troubles you!
Dejeavu The Level 50 Eldritch...
Sosyal ağlarda paylaş

Herhangi bir şeyi istiyorsan ona uygun adımlar atarsın, yoksa "ben bunu bunu istiyorum hadi armut pişde ağzıma düş" demezsin. Hele hele "ah ne çok isterdim ama nasıl olsa olmaz o zaman kendimi yormayayım" hiç demezsin. Bunu söylediğin gün zaten kaybetmişsin demektir, bir hiçsindir...[hline]Özgürlüğün değerini ancak onu kaybedince anlarsınız. En zavallı insan ise esaret altındayken kendisini özgür zannedendir.
[ no pain, no gain ]
Sosyal ağlarda paylaş

Olay sırf bu da değil. Mesela Loizidu davasında bu şekilde bir kararı bizim asla kabul etmeyeceğimizi, bize karşı en ufak bir yaptırım bile uygulasalar Avrupa Konseyinden çekileceğimizi bilselerdi asla almazlardı, alamazlardı. Ama biliyorlarki bizim omurgasız siyasetçilerimiz ve onların destekçisi olan kitlelerimiz sadece bir iki söylenip sonra kuyruklarını köşeye sıkıştırıp kabullenecekler. Apo Suriye'den nasıl çıkartılmıştı bir hatırlayın, ancak Türk tankları Suriye sınırına dayanınca çıkmıştı. Kıbrısta katliamlar ne zaman sona ermişti, Türk ordusu müdahale edince. Kısaca bu dünyada politikasında dişini göstermeyene mama yok. Dişini göstermediğin ,onurunu beş paralık ettiğin sürece her türlü aşağılamayı da kabulleneceksin, her türlü hakaretide. Suç onlarda değil, suç yarabbi şükür diyenlerde...[hline]Özgürlüğün değerini ancak onu kaybedince anlarsınız. En zavallı insan ise esaret altındayken kendisini özgür zannedendir.
[ no pain, no gain ]

[Bu mesaj fedaykin tarafından 25 November 2003 21:05 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Fedaykin nasıl haklısın +2412353

Gitmesinler ya Avrupa'nın Amerika'nın köpeği olduk ya delirecem restimizi koyamıyoruz ya baştakiler de hala nasıl daha fazla terörist dışarı çıkarırım diye yasa çıkarmya çalışıyor. Delirecem beyfendilerin İslami Terör kelimesi tüylerini diken diken ediyormuş yokmuş öyle bir şey.
Ona bir şey derdim ama hadi neyse..[hline]Askinos, 06 July 2003 20:19 tarihinde demiş ki:
Kendini deleni Allah'ta deler gibi bir atasözü çıkarabiliriz burdan
Sosyal ağlarda paylaş

oha abi tamam avrupa konseyinden cekilelim, natodan cikalim, birlesmis milletlerde temsilcimiz ayakkabisini cikarip masaya vursun ve sonra butun delegasyon salonu terketsin. sonra da izolasyonist bi politika izlemeye baslayarak kendi icimizdeki radikal ve irkci guruhlara teslim edelim ulkeyi.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
www.tokaci.com(oscommerce customization)
turkiye.bookturkey.com
aaa bunu unutmusum pek severim: www.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...