Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

E-mule low id (galiba hardware problemi yaşıyorum)

Ale

Öne çıkan mesajlar

Arkadaşlar e-mule'un sitesindeki faq bölümünü okudum ve orada yazanlar doğrultusunda önce firewallarımı ayarladım sonra da belki olmamıştır diye tümden kaldırdım ama hala 4662 portu ulaşılamaz diyor ve low id veriyor. Sitede dolaşırken bir link dikkatimi çekmişti ethernet bağlantılı dsl'le ilgili birşeyler yazıyordu ama okadar donanım bilgim olmadığından anlamadım. Adsl üyesiyim ve bir modemden bilgisayarıma ethernet kartı aracılığla bağladım. Adsl bağlantımı 2 bilgisayara bağlamak için modem-hub-ethernet şeklinde bir sistem kullanıyordum ama şimdi 2. bilgisayar yok ve ben de hub kullanmıyorum.
Bana yardım ederseniz çok sevinirim.
Sosyal ağlarda paylaş

1)Çözümünü bulunca bana da haber verir misin?

Dipnot1: Modemi alırken dikkat etmiştim. Kendi firewall'u yok içinde

2)Bir de client tcp portunu 80 yapmayı denmiştim zaten ama yine de olmuyor.

Dipnot2: edonkey'nin web sitesindeki port kontrol olayını denedim 80 açık ulaşılabiliyor...

[Bu mesaj Ale tarafından 16 November 2003 16:21 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
ben asagidakileri yaptim oldu belki size de yardii olur..

oncelikle su sayfada neyin ne oldugu iyi bi sekilde aciklanmis;
http://www.overnet.com/documentation/lowid.html

bnm sorunum hardware firrewall yani router kaynakli oldugundan o bolume baktim ama orda bnm router markasi yani d-link yazmadigi icin google dan arattim ve buldugum sayfa isimi cozdu o sayfada sudur; http://support.dlink.com/faq/view.asp?prod_id=1405#604 .

sizin probleminiz de router kaynakliysa ama markaniz linksys ve ya d-link diilse yine de orda anlatilanlari iyi okuyup siz de yaparbilirsiniz. tabi soylede bi olay var ki bu overnet,emule ve edonkey yavas programlar ben 20 kB'nin ustune cikamadim..[hline][b][i]-->Four String Magic<--
baydim
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...