Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

photoshop yardim.

The_Guardian

Öne çıkan mesajlar

Ben bu amblemin her iki yanina (sole bir 1050 - 200 fln boyutunda olmasini istiyorum resmin) Sis eklemek istiyorum.Yine mavi olabilir.
Nasil yapabilirim,?
[hline] turk frp yazarlarinin birle$tigi dunya
Hic bitmeyen Efsaneler (burasi)
Grim Fandango Turkish Fan Club
Kilicim ve ben ve kullanim

[Bu mesaj The_Guardian tarafından 16 November 2003 10:07 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj The_Guardian tarafından 16 November 2003 10:14 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

aslında air brushla güzel bir sis yapabilirsin, yada paint brushla yap, daha baskın olur, sonra bir kısım gerekli efekt işlerinden geçirdikten sonnaa opacityi 30 - 25 - 20 arası bişeler yap tabi farklı katmanlarda farklı boyamalar yap ki, opacityi yeryer düşür yeryer yükselt...[hline]Design is a life! I'm a designer. So, am i god? .::. Grafiker® :hrr:
Abi matrizde yemek yesem orucum bozulurmu? | Vadaaaaaaaaaa!...
```````````````````
Yedi tepeli şehrimde
Bıraktım gonca gülümü
Ne ölümden korkmak ayıp
Ne de düşünmek ölümü
```````````````````
Kadının biri iskeledeymiş hamile kalmış neden?
Reisin takası gelmiş... Muhah
Sosyal ağlarda paylaş

aslında bi sürü yol var

bence direk yazıyı ayrı bi layer'a atıp sis tonunda bi iki ton açık stroke ekliyip, şu ışıklandırma efekti ile parabolik bi şekilde size'ı ve opacity'si yüksek istediğin tonda efek ekle. düzgün yapabilirsen yazı sisden çıkmış gibi görünür.

bi diğer yolu da boya normal brushla bir yeri sonra sponge toolla dağıt iyice sonra şu parmak hedesi ile sağa sola yamult genelini, sonra filter'dan ekstra blur ekleyip biraz açık tonda bi ışıklandırma koy.

bir iki saat böyle durdukdan sonra da tekrar bak. tam istediğin kıvamda olduğunu görüceksin[hline]divine sarcasm
Sosyal ağlarda paylaş

anlatiyim o zaman.
önce 1050x200 pixell bir sayfa açıyoruz kendimize.
sonra bu logoyu o sayfanın içine kopyalıyoruz.
ortalarında bir yerlede kalıyor bu logo.
açtığmız sayfa büyük olduğundan.
(ctrl+t tuşuna basarak büyültme küçütlme ayarını yapabilirsiniz.) istrerseniz tabi. ben oynamadm logonun boyutuyla.
heneyse şimdi en son şekilde elimizde bir adet beyaz background bir adet te logo olmak üzere iki layer var.
şimdi gelelim esas mevzuya.
hani fotoşop un sol tarafındaki menülerde iki tane renkli kare var işte renkleri seçtiğimiz kareler. oraya geliyoruz.
üstteki rengi logodaki yazıların kenarlarından sızan mavi gibi bi renk yapıyoruz. alttaki rengide siyah yapıyoruz.
sonra sağ taraftan background layerını seçiyoruz. sonra filter a girip ordan render ordan da clouds a giriyoruz. bi bakıyoruz alt katman inceden olmaya başlamış gibi. sonra gene sağa geçip bu sefer logonun olduğu layer ı seçiyoruz.hemen orda üstte bir kutucuk var. dikdörtgen şeklinde "normal" yazıyor orda ona tıklayıp ordan "linear dodge" u seçiyoruz.
kenarlardaki çizgiler de kalkıyor.
sonra tekrar background a seçiyoruz layerlardan.
sonra tekrar filter a girip ordan render a ordan bu sefer difference clouds a giriyoruz. bu filtre random olarak bulutlandırma yaptığı için . her difference clouds a girdiğiniz zaman farklı bir şekil çıkıcak önünnüze dolayısıyla tatmin olana kadar deneyin. istediğiniz gibi bir şekil bulduğunuzda da zaten içiniz bitmiştir.
layerları birleştirip jpg olarak kaydedin. sonra üzerine isteğe bağlı olarak peşamel sosu veya fındık içi atılabilir :) afiyet olsun.[hline]
...Me
DiMarziolu Strat Squier satılıktır.
Qui Bono?
Sosyal ağlarda paylaş

O sis i kullanmaz olurmuyum tabikide kullandim
Sizi bosu bosuna ugrastirmak degildi olay

Alin surdan bir bakin siteye
Yeni tuslari ve temasiyla (Yeni yeni cikardim firindan)

www.neverendinglegends.tr.cx

Simdilik sadece Index bolumunu yaptim
Yani bir ilk ve sonraki sayfalari ni yeniden yaptim
Gerisi hala eski materyal.[hline] turk frp yazarlarinin birle$tigi dunya
Sosyal ağlarda paylaş

ehuehue...
amatör ruh... ne buldunsa koy düşüncesi...
güsell :D...[hline]Design is a life! I'm a designer. So, am i god? .::. Grafiker® :hrr:
```````````````````
Yedi tepeli şehrimde, bıraktım gonca gülümü
Ne ölümden korkmak ayıp, ne de düşünmek ölümü
```````````````````
Sosyal ağlarda paylaş

ben guardianın sitesi için söledim onu (amatör ruh) ... :D[hline]Design is a life! I'm a designer. So, am i god? .::. Grafiker® :hrr:
```````````````````
Yedi tepeli şehrimde, bıraktım gonca gülümü
Ne ölümden korkmak ayıp, ne de düşünmek ölümü
```````````````````
Sosyal ağlarda paylaş

Valal amator bir ruhda insallah profesyonel birseylerle sonuclanir sitenin sonu.
Bu arad aslinda bu lafi bir iltifatmi yoksa hakaretmi olarak aliyim onu sen belirle Dragon :D
onunuze ne gelirse koymak.(lafa bak ya :hrr: )[hline] turk frp yazarlarinin birle$tigi dunya

[Bu mesaj The_Guardian tarafından 25 November 2003 11:23 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...