Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Lord Of The Rings - Two Tower : Extended Edition (Ilginc sahneler ve biraz SPOILER)

Vampire

Öne çıkan mesajlar

DVD sini dün aldim 4 DVD den olusuyo 7 saat filmin yapilisi ve filmle ilgili konusmalar ve bunun disinda en büyük özelligi film sinemalarda gördügümüz versiyonundan tam 42 dakika daha uzun...Cok cok fazla kesilmis sahne varmis ve bunlarin arasinda cok ilginc sahneler var...

1.Aragorn aslinda 87 yasinda...filmin icinde gecen bir diyalogda bundan bahsediliyor ve Aragorn da bunu itiraf ediyor...Kendi üstüne elfler tarafinda bless yapildigi ortaya cikiyor ama benim anlamadigim Elf Lordu Arwen'e Undying Lands'e gitmesi icin bisürü madde sayarken bunlarin arasinda Aragorn'un savasi kazansa bile bi süre sonra öleceginden bahsediyo insan oldugu icin...Yani koca Lord, Aragorn'un elfler tarafindan blesslendigini bilmiyor mu?

2.Gollum Faramir tarafindan yakalandiktan sonra yine kötü tarafi geri geliyor hatirladiysaniz...Bunun asil nedeni gollumun güzel bir dayak yemesiymis...Faramir gollumu yakaladiktan sonra Faramir'in adamlari gollum'u baya hirpaliyolar filmde...

3.Boromir'in aslinda Gondor Lord'u (yani kendi babasi) tarafindan yüzügü almak icin gönderildigi filmin icinde ayrintili sekilde anlatiliyor...Boromir'in en asa 10 dakikalik sahnesi var filmde...Faramir o yüzden "Now I ll show my quality" diyor Frodo'yu ve yüzügü ele gecirdikten sonra...Cünkü Faramir babasi tarafindan hic güvenilmeyen bir savasci...

4.Aragorn worglarla olan savastan sonra nehire düsüyordu ve nehirden ciktiktan sonra muallaktan bir at cikip geliyordu...Bu at aslinda Rohan Kalesinden Aragorn'un üstüne spell cast edip serbest biraktigi bir at...Aragorn atin üstüne spell cast edip tame ettikten sonra ahirdakilere "This horse has seen too many death, release it to its freedom" diyor...Ve at aragorn'u daha sonra buluyor...

5.Entler filmde 2 kola ayriliyorlar.Sinemada sadece bize bu kollardan Isengard'a saldiran gösterildi.Bir diger grupta orclara saldirmak üzere yola cikiyor...Sanirim 3. filmde entleride savasin icinde görücez...

Bu olaylar gibi daha birsürü olay ve savas sahnelerinde kesilmis bi sürü kafa kol kopma sahnelerinin yanisira frodo ve sam'in yasadigi bisürü olay ve gollum'un itiraflari var...Cok basarili bi edition olmus kanimca...Gölgede kalan birsürü seyi aciga cikarmislar...Aklima geldikce buraya eklerim nemli olaylari...Ama en etkiledigim sahnelerden biri Boromir'in gondor'a bir sehir daha kazandirip kulenin tepesine gondor bayragini dikip binlerce insana konusma yaptigi sahneydi...Kacirilmiycak bi set.[hline]Dont make me more aggressive than devil...
Sosyal ağlarda paylaş

aragorn ölümsüz diil
ayrıca elfler tarafından blesslendiği için değil numenor soyundan geldiği ve elf kanı taşıdığı için uzun yaşıyo. ama zannedersem kitaplara aşina olmayanların kafasını karıştırmamak için bless neyin demişler. aragorn, birkaç asır tahtta kalıyodu yanlış hatırlamıyosam...[hline]You figure a sword and a
bunch of spells make you
tough? It ain't
what you got
that counts, berk.
It's
what you know.
-Fairven, a cipher
Sosyal ağlarda paylaş

aragon un halkının kralları normal insanların 3 katı yaşama sahip zaten, çok eskiden verilmiş bir olay normalde, yanlış hatırlamıyorsam silmarillionda yazıyordu bu.

edit: hatta olayın ucu atlantis in batışı ve sauron un orda ilk yenilişi ne kadar gidiyordu :)

42 dk gayet fazla hmm yane extended ver. alıcaz mecbur :P[hline][i]Wow - MM

[Bu mesaj Norak tarafından 18 November 2003 16:51 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Grudge, 18 November 2003 16:39 tarihinde demiş ki:
aragorn ölümsüz diil
ayrıca elfler tarafından blesslendiği için değil numenor soyundan geldiği ve elf kanı taşıdığı için uzun yaşıyo. ama zannedersem kitaplara aşina olmayanların kafasını karıştırmamak için bless neyin demişler. aragorn, birkaç asır tahtta kalıyodu yanlış hatırlamıyosam...[hline]You figure a sword and a
bunch of spells make you
tough? It ain't
what you got
that counts, berk.
It's
what you know.
-Fairven, a cipher

Hmm anladim cünkü filmde de aragorn'a "are you blessed by elves" diye soru soruldugunda suskun kaliyor...Bu benim soyumdan gelen birsey diyor simdi anladim olayi :)[hline]Dont make me more aggressive than devil...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Grudge, 18 November 2003 16:39 tarihinde demiş ki:
aragorn ölümsüz diil
ayrıca elfler tarafından blesslendiği için değil numenor soyundan geldiği ve elf kanı taşıdığı için uzun yaşıyo. ama zannedersem kitaplara aşina olmayanların kafasını karıştırmamak için bless neyin demişler. aragorn, birkaç asır tahtta kalıyodu yanlış hatırlamıyosam...

evet sonra aragorn oldugunde arwen valinor'a gidiyor.[hline]nom de dieu de putain de bordel de merde de saloperie de connard d'enculé de ta mère.
Sosyal ağlarda paylaş

ewt hatalı yorumlar gördüm dayanamıyorum ve doğruları söylüyorum aragorn un bilmem kaçoıncı dedesi falan filan ellinci dede falan olabilir elrond un kardeşi bunların anneleri gondolin in kurucusu ve lideri olan Beleriand'daki son elf kralının kızı elwing babaları da valinor'a ulaşan tek insan denizci eârendil elrond ve kardeşine ( kral olunca adı Tar-Minyatur oluyo) soruyolar insan mı olmak istersiniz yoksa elf mi diye elrond elf olmak istiyo kardeşi de insan olmak istiyo kardeşine numenor'un krallığını veriyolar ve yannış hatırlamıyosam beş yüz yıl yaşıyo onun soyundan gelenlerin de işte çok uzn ömürleri var ikiyüz yıla yakın olması lazım aragorn yüzük'ün yok edilişinden sonra yaklaşık yüz yıl daha yaşıyor sora ölüyor arwen de lothlorien'de uykuya yatıyor ( elf olduğu için tam anlamıyla ölemiyo) ama ölüyor gibi yani valinor'a gitmiyor bu kadar bi de çocukları oluyor bunnarın adını hatırlayamadım bu çocuk da hem elf hem insan kanı taşıdığı için hem gondor hem de birleşik elf kralı oluyor
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Vampire, 18 November 2003 16:25 tarihinde demiş ki:
3.Boromir'in aslinda Gondor Lord'u (yani kendi babasi) tarafindan yüzügü almak icin gönderildigi filmin icinde ayrintili sekilde anlatiliyor...Boromir'in en asa 10 dakikalik sahnesi var filmde...Faramir o yüzden "Now I ll show my quality" diyor Frodo'yu ve yüzügü ele gecirdikten sonra...Cünkü Faramir babasi tarafindan hic güvenilmeyen bir savasci...
.[hline]Dont make me more aggressive than devil...

boromir_
BOROMIR??
ALLAAAAH BOROMIR
almalıyım almalıyım
alemin kralı boromiiiiir,boromirrrr-boromiiiiiiiiiiiiiiirrr.
Boromir sen bizim herşeyimizsin!!!![hline]CsnFrp
What is Regulus?
canbir, 12 November 2003 21:49 tarihinde demiş ki:
regulus:her konuda bi msjı mutlaka bulunan,canısı şekersi,bülüğü büzülüşecesi kişi
Sosyal ağlarda paylaş

simdi soyle ;

bles olmak baska, numenor kani tasimak baska, elf olmak baska. elf olan adam bir sure sonra zamani mekani unutucakken aragorun 400 yil yasasa dahi cartayi cekicek.

kitapta gollum dayak yemez, kimse tartaklamaz. gollumun icinde kotu taraf daha agirdir yuzuk ele gecirmistir onu. neticede yaptigi icraatin da nedeni bu.

faramirin babasi tarafindan guvenilmemesi eski 'lore' ye, efsanelere ve ogretilere bagliligi. babasi dusunuyor ki yuzugu atmak aptallik, gondorun girecegi savasta faydali olabilir. boromir de san ve sohret bagimlisi ve babasiyla ayni dusuncede. faramir ise yuce degerlere bagliligi nedeniyle babasinin istedigini yapmayacagi bilindigi icin babasi tarafindan yollanmiyor. bu arada yuzugu ele gecirme imkanina sahip olup yapmamak standart bir test, galadirel bile bundan geciyor.

aslinda entler 2 kola ayrilmiyor, entler aslinda hic kola ayrilmiyor. entler filimde kendileri gidiyor saldiriyor ama, aslinda kitapta entler Huorn denilen insanlar cuceler gibi agac kesen canlilara karsi ofkeyle dolup tasan oldurmekten cekinmeyen agac gruplarina 'cobanlik' ediyorlar. isin buyuk kismini bunlar yapiyor. ha evet isengarda entler sahsen daliyor, ama huornlarda getiriliyor onlar tarafindan oraya. fakat sonra bu huornlar helms deep teki savasa gonderiliyor. two towers filminde onlardan eser yok. halbuki savasin kazanilmasina cok buyuk katkilari var. bu arada filmde two towers kisminda gelen atlilar eomerinkiler degil, gandalfin gidip toparladigi baska bir grup onu da belirtelim.

boromir gondora aslinda sehir kazandirmiyor, o sehir yikintilar halinde bulunan asil gondor sehri olmasi lazim, uzun sureden beri mordor ile gondor arasindaki savasta bir savas alani ve yerlesen kimse yok. gondorun su an baskenti pozisyonunda bulunan minas tirith aslinda o sehrin bir nevi fortress i imis. boromir asil sehirde onemi olan bir kopru, outpost gibi bir seyi basariyla mordor guclerine karsi savunuyor, onu anlatmis olsalar gerek. kitapta cok gecen birsey degil.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
www.tokaci.com(oscommerce customization)
turkiye.bookturkey.com
aaa bunu unutmusum pek severim: www.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Xechelon, 18 November 2003 18:43 tarihinde demiş ki:
4lü dcdyi nerden aldin stisa ciktimi
eger burdan fln aldiysan solede bizde edinelim[hline]"I will flay the skin from your flesh and the flesh from your bones and scrape your bones dry.
And still you will not have suffered enough."

Satisa cikti ama Türkiye den almadim yurtdisinda yasiyorum ve türkiye ye gelip gelmedigi hakkinda en ufak fikrim yok...[hline]Dont make me more aggressive than devil...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
unity100, 18 November 2003 19:11 tarihinde demiş ki:

babasi dusunuyor ki yuzugu atmak aptallik, gondorun girecegi savasta faydali olabilir. boromir de san ve sohret bagimlisi ve babasiyla ayni dusuncede. .

.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com

boromir +1
denethor +1[hline]CsnFrp
What is Regulus?
regulus:her konuda bi msjı mutlaka bulunan,canısı şekersi,bülüğü büzülüşecesi kişi

[Bu mesaj regulus tarafından 18 November 2003 21:27 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Boromir batı Osilgiath ı tekrar alıyor kitapta,ama bu bayağı önce taa dokuzların Mordor kapılarından çıkması civarlarında,bu dokuzların gelişiyle geri çekilmez zorunda kalıyorlar batı tarafına ve anca orada tutunabiliyorlar.Hatta Boromir ve Faramir son köprüyü tahrip eden gruptalar ve yüzerek beraber kıyıyı anca geçebiliyorlardı.Zaten burada buçukluk rüyası olayı var bu yüzden Boromir Rivendell e geliyor.

Denethor u sevmemışimdir genelde.Tipik kendini güçlü zanneden insan karakteri gibi.İstiyor ki yüzük Gondor'a gelsin onu saklayabilesin diye eğer lazım olursa kullansın.Kendini güçlü zannediyor,onu kontrol edebilecegini düşünüyor.Oğlu Faramir kadar mantıklı değil.Bu yüzdendir ki Faramir yüzüğe karşı dayandı,onu almadı kardeşinin düştüğü hataya düşmedi,babası da onu bu yüzden sevmiyor.Halbuki ne iyi adamdır Faramir.Kitabı okuyanlar bilir daha yazmıyorum.
Kara Kapı da görüşmek üzere :)[hline]No time for tears
No time to run and hide
No time to be afraid of fear
I keep no time to cry

Sosyal ağlarda paylaş

ne yalan söyliyeyim denethor'u ben de çok sevmem
ama Boromir gibi süper,harika,karizmatik,zeki,güçlü bir adam var olayda....
*!Boromir'e Ağıt'ı ezberinden okur*[hline]CsnFrp
What is Regulus?
Sosyal ağlarda paylaş

ben gecen gun bitirdim de kitabi daha, aragornlu son kisimlar paso lordluk dukluk muhabbeti olmus. aragornu abartma olayina girmis tolkien. onceki bolumlerde hep hasiralti ettikten sonra oyle 20-30 sayfada birden aragorn the great tipine burunemiyor bence. resmen lord, liege, feodal muhabbetler tadi verdi hosuma gitmedi benim. kitabin basindaki tehlikeler arasinda gucluklere karsi yola cikan fellowlar havasi kacmis.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

önce boru değil yani aragon bütn orta dünyanın hükümdarı oluyo sora da entler iki kolaayrılmıyo dendiği gibi toptan orthanc a dalıyolar sora gandalf onnarı çağırıyo diyo gidin helms deep e kesin şunnarı onnar da houronları yolluyo ama houronların içinde entler de var

denethor yüzüğü sauron için istiyo zaten denethor sauron'un etkisi altında

ewt kitaptagollum dayak yiyo gandalf dövüyo bikaç kere önce sora da sam sürekli tartaklıyo[hline]Ne kadar carpe diem deseler de inanma. Hep geleceğe oyna. Neden mi? Çünkü şu anda bu yazıyı okuyosun, geçmiş de saniyeler önce geride kaldı.
Sosyal ağlarda paylaş

kitapta diyo gandalf hani frodoyu bırakıp gidiyo sora saruman esir alıyo ya orda diyo işte gittim bilmem nereye kadar gollum'u mordordan dönerken yakaladım biraz "sevip" konuşturdum sora elflere bıraktım onlara da orclar saldırınca kaçtı diye
sam naıs bişiy yapmıyo sam frodo bıraksa öldürcek gollum'u[hline]Ne kadar carpe diem deseler de inanma. Hep geleceğe oyna. Neden mi? Çünkü şu anda bu yazıyı okuyosun, geçmiş de saniyeler önce geride kaldı.
Sosyal ağlarda paylaş

Gollum'un içinde yüzükten gelen bir kötülük zaten var.Sonra Frodo'nun buna iyi davranmasıyla-ki Gollum çift kişilikli bildiğiniz gibi- Gollum'un iyi yanı bir süreliğine ağır basıyo ama Faramir'in adamları yakaldığında biraz hırpalıyolar.Sonra Mordor'a giderken Sam de bayağı kötü davranınca yine içindeki kötü taraf ağır basıyo ve Sam'le Frodo'yu Shelob'un ini'ne götürüyo...[hline]
DynamicK, 02 November 2003 23:09 tarihinde demiş ki:
supermen gazeteciydi mesela ama süper adamdı yane ucuyodu
Aurora, 01 November 2003 18:43 tarihinde demiş ki:
Bizim mahallenin davulcusu Portnoy olacaktı...
Her gün oruç tutardım
aente, 11 July 2003 17:34 tarihinde demiş ki:
I am very şaşıring olayı..
Sosyal ağlarda paylaş

gollum sorgulanma sirasinda gandalf tarafindan bir muameleye maruz kalir ama dovuyo yazmaz
entler konusuna gelince kitapta entlerin isengardi nasil yiktigi yazar ve orclarla ilgilli de soel bir soz gecer `bir sure sonra yanibaslarinda karanlik bir ormanla karsilastilar ve hic biri o ormanin golgesinden cikamadi` huornlarin yardimi ise kesinlikle dorudur ve bence cok gusel bir ayrintidir
tum tolkien hayranlarina selamlar KARA KAPI da gorusuruz :)[hline]what needs revealing
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Vampire, 18 November 2003 16:25 tarihinde demiş ki:
DVD sini dün aldim 4 DVD den olusuyo 7 saat filmin yapilisi ve filmle ilgili konusmalar ve bunun disinda en büyük özelligi film sinemalarda gördügümüz versiyonundan tam 42 dakika daha uzun...Cok cok fazla kesilmis sahne varmis ve bunlarin arasinda cok ilginc sahneler var...

1.Aragorn aslinda 87 yasinda...filmin icinde gecen bir diyalogda bundan bahsediliyor ve Aragorn da bunu itiraf ediyor...Kendi üstüne elfler tarafinda bless yapildigi ortaya cikiyor ama benim anlamadigim Elf Lordu Arwen'e Undying Lands'e gitmesi icin bisürü madde sayarken bunlarin arasinda Aragorn'un savasi kazansa bile bi süre sonra öleceginden bahsediyo insan oldugu icin...Yani koca Lord, Aragorn'un elfler tarafindan blesslendigini bilmiyor mu?

2.Gollum Faramir tarafindan yakalandiktan sonra yine kötü tarafi geri geliyor hatirladiysaniz...Bunun asil nedeni gollumun güzel bir dayak yemesiymis...Faramir gollumu yakaladiktan sonra Faramir'in adamlari gollum'u baya hirpaliyolar filmde...

4.Aragorn worglarla olan savastan sonra nehire düsüyordu ve nehirden ciktiktan sonra muallaktan bir at cikip geliyordu...Bu at aslinda Rohan Kalesinden Aragorn'un üstüne spell cast edip serbest biraktigi bir at...Aragorn atin üstüne spell cast edip tame ettikten sonra ahirdakilere "This horse has seen too many death, release it to its freedom" diyor...Ve at aragorn'u daha sonra buluyor...

5.Entler filmde 2 kola ayriliyorlar.Sinemada sadece bize bu kollardan Isengard'a saldiran gösterildi.Bir diger grupta orclara saldirmak üzere yola cikiyor...Sanirim 3. filmde entleride savasin icinde görücez...

Bu olaylar gibi daha birsürü olay ve savas sahnelerinde kesilmis bi sürü kafa kol kopma sahnelerinin yanisira frodo ve sam'in yasadigi bisürü olay ve gollum'un itiraflari var...Cok basarili bi edition olmus kanimca...Gölgede kalan birsürü seyi aciga cikarmislar...Aklima geldikce buraya eklerim nemli olaylari...Ama en etkiledigim sahnelerden biri Boromir'in gondor'a bir sehir daha kazandirip kulenin tepesine gondor bayragini dikip binlerce insana konusma yaptigi sahneydi...Kacirilmiycak bi set.[hline]Dont make me more aggressive than devil...

Sen ne yaptin yaw bless spellcast tame fln :) cok guldum ultima mi oynadin yoksa film mi izledin ?[hline]Ben kadinin Istanbul gibi olanini severim;
Fethi zor , Fatih'i tek ...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...