Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dwarf Wizard

Batilc

Öne çıkan mesajlar

Az da olsa bulunan bu dwarf wizardlarin ozelliklerini soyleyebilrmisiniz. su siralar naturalle yeni bi party hazırladık da dwarf wizardım ancak ne tip bisi oldukları hakkında pek bi fikrim yok. yani karizmatikler mi aç lar mı biracı, kumarcilar mi?[hline]We Must Be The Ones Who Believe Illiuvatar
But In Fact There'sn't An Illiuvatar, So Resume Your Believes, Don't Be Astonished At Your Thoughts

Yeniden Baslasak , Patates mi yesek?

Deli Etmeyin Beni

We Are The Chosen
We've Been Chosen Of All
We Must Keep It.
We Are The Ones Who Are Saps
Dals
Woods
Sosyal ağlarda paylaş

walla tek dwarf wizardları faerunda gördüm
year of the thunder (1306 DR şu an yıl 1372 ya da 1373 olması lazım) da doğan gold ve shield dwarflar bu tür konulara merak salıyolar. o sene bisürü ikiz doğmuş ve thunder twinlerin değişik yetenekleri var. FR campaig settingde thunder twin diye bi feat var hatta...[hline]You figure a sword and a
bunch of spells make you
tough? It ain't
what you got
that counts, berk.
It's
what you know.
-Fairven, a cipher

[Bu mesaj Grudge tarafından 17 November 2003 22:30 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

saol bonepart sindi bakamicam yarin yorumuömu bildiririm. ancak grudgein kesin bilgisnin olmamasına sastim:P ?

*Yağ çekmeye çalışmıştır*[hline]We Must Be The Ones Who Believe Illiuvatar
But In Fact There'sn't An Illiuvatar, So Resume Your Believes, Don't Be Astonished At Your Thoughts

Deli Etmeyin Beni

We Are The Chosen
We've Been Chosen Of All
We Must Keep It.
Dals
Woods
Sosyal ağlarda paylaş

sisteme karşı çıkan anarşist bir birey olarak senin "dwarf wizard olmaz" şeklindeki bi dogmaya en rahat karşı çıkacak kişi olmanı beklerdim ;)[hline]You figure a sword and a
bunch of spells make you
tough? It ain't
what you got
that counts, berk.
It's
what you know.
-Fairven, a cipher
Sosyal ağlarda paylaş

Hmm Dwarf wizard olur ama onun wizardlıgı Craft skillerine aid le Fighter wizard olup stone skin atmak la bı yerde olur.

Walla stattics istersen 70 den verıyorum

Str:14
Dex:10
Con:16 (eeee cuce sonuca wizard olsada)
Int:16
Wis:10
Cha:6 (sonucta buyuyle ugrastıgı ıcın tabı gorevı degılse clanı ıcınde sevılmeyecek clan dısında ıse cuce adamdan buyucu olmaz sallamayın dıye sevılmeyecektır)

Bu arada +2 kıyak gecmısım eee Irkdasım olsun o kadar.
Dedıgım gıbı muhtemelen oaraya buraya stone golem salan bı tıp olur ole hatta bıraz fantezı yapalım kendınını asınca (16 lvl sonrası) bole dev bı stone golem yapar sonra onun kafasının olması gerektıgı yere otururur -ıron da olur ama stone daha cok arcane tadı verır- ordan aletı yonetır savaslara bu sekılde katılır. Ha bıde bıraz tad katmak ıcın Bkz diciples II mountain clan.

Tıp olarakda bole sırtında koca koca scroll caseler belınde hammer gozunde gozluk, derın gozlerı uzaktan karanlıgın ıcınde kalan sacları uzun kızıl veya beyaz saclı pipo ıcen bı tıptır kendısı.

Hatta ucmak ıstersenız bıraz tasarımlarınnın arasında cuce bırasıyla calısan portatıf flame thrower falan koyarsınız ama dedıgım gıbı ucmak ıstersenız[hline]Cuce iste bildigin cuce
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Golge-i_Khan, 17 November 2003 22:45 tarihinde demiş ki:
abi alınma ama
Allah Aşkına Dwarf Wizard nedir yahu
Ah şu sistemler varya
yaktı bizi yaktı[hline]Sanat benim içindir...

Gerıye kalan butun hepsı gıbı bu sıstemde yaktı bızı [o ne ole ya -2 cha. Dwarf cleric kadar karızma tıp yok kitapta]

Ama sunu belıtrmek ıstıyorumkı Cuce adamdan hersey olur marıfet once cuce olabılmek,
Cuce olmak zor zanaat.[hline]Cuce iste bildigin cuce
Sosyal ağlarda paylaş

Wizard diil de cleric daha uygun. Bana kendini okumaya, büyü üzerinde çalışmaya vermiş bir dwarf ters geliyor. Sorcerer ise daha ters geliyor.
Mesela Dragonlance deki bilmem kaç farklı dwarf klanı arasında büyü yapanları da vardır ama onlar daha çok evil takılan tipler oluyor. Ayrıca o klanın oynanılmasına izin verilmiyor. Yani "bunlar da var, gıcıklık yaptık koyduk işte" durumu.
Sosyal ağlarda paylaş

half-dwarf baba o yeni çıkan bi kitapta var...book of exalted deeds mi ne öle bişi sanırsam[hline]Trust hurts, betrayel kills...
İn the Name of God, impure souls of The Living Dead shall be Banished into eternal Damnation. Amen.

Aket-Atum, 18 August 2003 16:54 tarihinde demiş ki:
ayrıca benim adım thomas disease bana komaz
Bonus 18 August 2003 18:36 tarihinde demiş ki:
İleriki levıllarda summon maganda, summon yeniçeri gibi büyülerde geliyor
Sosyal ağlarda paylaş

isin iyice mokunu cikardilar diyonuz yane.

iyide arkadaslar hala cevap vermediniz tamam olur olmaz, iste drizzt gibi milyarda bir cikan bi cuce olsun ama merak ettigim dwarflarin huylarına mı sahip yoksa daha mı agır takılıyO?[hline]We Must Be The Ones Who Believe Illiuvatar

Deli Etmeyin Beni

We Are The Chosen
We've Been Chosen Of All
We Must Keep It.
Dals
Woods
Sosyal ağlarda paylaş

walla senin oyun stiline bakar tamamen.
ama iki şekilde değerlendirebilirsin

1- dwarf dwarfdır. :)
2- bu dwarf zaten wizard olarak ırkının geri kalanından farklı olduğunu kanıtlamış. tamamen farklı bi karakterdir[hline]You figure a sword and a
bunch of spells make you
tough? It ain't
what you got
that counts, berk.
It's
what you know.
-Fairven, a cipher
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Batilc, 18 November 2003 20:29 tarihinde demiş ki:
iste drizzt gibi milyarda bir cikan bi cuce olsun

abi drizzte de cüce ünvanını yakıştırdın ya........:)
o resim ney öyle kanaylı zırhlı rengarenk bir cüce???? nası yani??. gökyüzünde bowling topuyla bale yapan ayılardan bile garip geldi bir an
ama sorcerer daha mantıklı olur, öbür türlü bir cücenin kitap başına oturup büyü ezberlemesi bayağı garip.... niye cüce? yazık diil mi adamlara
ve de
3.edin (kral adı gibi oldu) getirdiği "yapabiliyorsunuz" olayı(a.k.a dwarf wizard, goblin paladin, kobold barbar vs) "yapacağınız ülen" demek ve campainglerini ağaçta yaşayıp şarap içen ve ayışığında dansedip büyü yapan cücelerle doldurmanız gerekmez. (bunu yapan bir cüce görürsem frp kariyerim orada biter, karakterim de kahrından oracıkta ölür:))
ve ayrıca
-2 cha -2 dexten daha iyidir, rahat rahat ale(hayır bira değil, ale) içp kavga çıkarmaya yarar. cleric olupta karizma olmak gerekmez(turn edeceğine koy çekici kavasına gitsin) ayrıca ale ile çalışan flamethrowerın patenti bana aittir, lütfen kullanırkene izin isteyelim:)[hline]Time, will tell. Sooner or later; time, will tell.
Ardeth 19 Kasım sabahı panik halinde fizik çalışırken dedi ki:
Abi şimdi bu artı sıfır mı oluyor eksi sıfır mı?[/b]

[Bu mesaj Borbag tarafından 19 November 2003 10:18 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Wulfgar, 18 November 2003 22:26 tarihinde demiş ki:
Gerçi elf/fiend ta çok karizma bi hatundu ama napalım[hline]Avatar...

anılar depreşti bir anda galiba:)
"ya bir hatun vardı, fienddı ama gene de bla bla bla... hey gidi günler hey!"[hline]Time, will tell. Sooner or later; time, will tell.
Ardeth 19 Kasım sabahı panik halinde fizik çalışırken dedi ki:
Abi şimdi bu artı sıfır mı oluyor eksi sıfır mı?[/b]
Sosyal ağlarda paylaş

ben karar verdim ilk oyundaki canlandırmanın aksine bu haftaki oyunda tam bi dwarf olacam. aç alkolik ama salak deil int var biraz.

Ya bisi daha var cleric deyince benim aklıma hep boyle uyduruk buyu atan tipler gelio da (hic clericle oynamadım )
adamlar baya asmıs gibi anlatılıyo bu bolumde.
gercektende guzel karakterler gibiler de ne tip ozellikleri var. yane warlock gibin bisiler mi? (ah cahillik bilmemeh diil ürenmemeh ayp)[hline]We Must Be The Ones Who Believe Illiuvatar

Deli Etmeyin Beni

We Are The Chosen
We've Been Chosen Of All
We Must Keep It.
Dals
Woods
Sosyal ağlarda paylaş

ben frp'ye başladığımızdan beri fr de dm lik yapıyorum, şimdiye kadar hiç dwarf wizard olmak isteyen biriyle karşılaşmadım ama ben dwarf wizard denince daha çok büyülü silahlar yapan ve arcane mark, resistance, endure elements, protection from..., shield, magic weapon, bull's strenght, explosive runes, rage, keen edge, stoneskin tarzı büyülerle uğraşan, ve pick ya da hammer kullanan cüce geliyor, normal cücelerden biraz farklı olarak daha da ağırbaşlı olabilir (eğer fighter falan almayacaksan).
Sosyal ağlarda paylaş

Walla Krynn tarihinde Dwarf'ların atası olan smith'lerden bir grup gray stone sayesinde çok güçlü büyücüler oluyorlardı ve Scion diye adlediyorlardı.Oldukçada ağırbaşlı saygı gören ve büyü güçlerinden gurur duyup bunu tanrılarından bir hediye olarak kabul ederek dolaşan tiplerdi bu tarz bir rp de baz alınabilir.[hline]End is near;
Bu I aint afraid;
I see sarrow on faces
But I aint show pitty,
Cause Im the Fallen One!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...