Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

HI'LAL Outpost (R.I.P)

revhas

Öne çıkan mesajlar

Codmaster : Ingilizce suanda uluslararasi dil olarak kabul ediliyor butun dunya tarafindan.
Ayrica farkettiysen ben kendi dilini konusmanin milliyetcilik oldugunu soylemedim, carpitma lutfen.
Ve son olarak, ewt Norwegians isminide gayet sacma sapan buluyorum biraz yaraticiligi olan insan daha duzgun bisiler bulur kendi irkini oraya yapistirmak yerine.

Virus: HILAL the hun dan daha farkli bir kelime, isterseniz oturalim tartisalim. Hunlar eskiden varolan ve bizim kokumuzun dayandigi, yokolmus bir civilization. Hilal ise hala gunumuzde gecerli olan ve hem islam hem turk milliyetcilerinin ideolojilerini belirtmek icin bolca kullandigi bir semboldur. Turk milliyetcisi olmayan bi adamda Hilal dovmesi goremezsiniz.
Siz heralde o kelimeyi koymadan evvel neler ifade ettigini ve o sembolun nelere dayandigini vs. bilmiyodunuz cunku bana sacma sapan ''sadece oylesine bi isim'' argumani yapiosunuz. Ama oyle degil, icinde bircok anlamlar tasiyor o sembol.
Bilginiz olsun..
Sosyal ağlarda paylaş

Gidin bi tarihciye sorun, Hilal sembolu nedir, nerden gelir, ne anlamlar icerir vs. diye size saatlerce anlatsin.
Yada gelin burda ''bi anlami yok yaw'' diyin.
Ama basta dedigim gibi, ben sadece gulumserim boyle bir argumana.

[Bu mesaj Xaiyn tarafından 18 November 2003 06:12 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

eaglef seni de bu tartışmaya çekiyorlar galiba. Aman dikkat et....Neyse arkadaşlar ben milliyetçi falan diilim. Umrumda da diil hilal olmuş boru olmuş. benim tek sölyediğim ne olursa olsun, konsey kararıdır ve tartışılmaz...Eğer sorunu olan varsa mayor "sad" veya yeni olacak mayor "Muhendis" le konuşsun onlar da anlatsın ama daha fazla uzamasın bu mesele.Konseye de bir sözüm olacak arkadaşlar şunları susturmak için Death Lords Cold World Outside The Galaxy Forever Killer Antrax falan koysaydınız herhalde böyle manyak manyak isimler istiyorlar..... :)[hline]Qi-Gonn Gijinn
Human
Eclipse
Sosyal ağlarda paylaş

Biz de biliyoruz herhalde hilalin Türkler için ne ifade ettiğini, öküz değiliz. Kendi aramızda bizim için bi anlam ifade edicek bişey olsun dedik, zaten dikkat çekmesi için HI'LAL koyduk, kesme işareti hilalde yok. Dediğim gibi yabancılar için, Türk olmayanlar için hiç bir anlamı yok. Xaiyn, dediğin gibi milliyetçi bi propaganda hareketi içinde olsak İngilizce bi isim seçerdik, merak etme. (Bu arada oyundaki ismin nedir, merak ettim, RIP üyesi misin?)

Başta da söyledim ben "Graveyard" olmasını tercih ederdim diye ama konsey bu kararı aldı ben de konsey üyesi olduğum için bu kararı sonuna kadar savunurum.[hline]Devvo Ki'yyst, Master Creature Handler, Ranger & Sharpshooter
Royal Imperial Paladins (R.I.P.), Eclipse
Sosyal ağlarda paylaş

said:
unity100, 18 November 2003 00:19 tarihinde demiş ki:
yahu niye kiziyorsunuz arkadaslar bizimki bir fikir dinletisi, bir tini bir tat. surda guzel guzel tartisiyoruz canim hararetlenmeye ne gerek var ehehe.
[hline]referanslar :
www.mizzah.com
www.tokaci.com(oscommerce customization)
turkiye.bookturkey.com
aaa bunu unutmusum pek severim: www.bookturkey.com

Enako dostum, sana bi tepkimiz yok herşeyi de üstüne alınma. :) Bizim tepkimiz "Gidin tarihçilere danışın" diyen, karşısındakini bilgisiz, cahil gören Xaiyn'e...[hline]Devvo Ki'yyst, Master Creature Handler, Ranger & Sharpshooter
Sosyal ağlarda paylaş

Sen kendini hala wookie sanıyosun di mi??

Hastayım zaten o uzun sarı saçlarına!!! :-D

Bu arada en çok online benim diyosun dün gece yoktun ortalıkta, Simo, Gülay da seni aradı bütün gece hesapta 26 saat onlinesın.[hline]Devvo Ki'yyst, Master Creature Handler, Ranger & Sharpshooter
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada hilal kelimesini türkçe olarak düşünmezsek
Hi'lal gayet oyunun concept'ine yakın bir kelime
yani bir yabancı bu kelimeyi görüp ne sacma ne garip demez bence

yav boşverin bunları
bu bi kelime, göze kulağa hitab ediyor
artı hilal milliyetçi felan denmiş
öyle bile olsa agresif bir kelime değil

bence HI'LAL eleştiriliyorsa alternatifler de burada sunulmaya başlanmalı
birisi daha erken bir aşamadayız isim değiştirilebilir demiş çünkü

(ulan bu kim demeyin, oynamasamda SW hayranıyım, zevkle takip ediyorum sizi :) )[hline]Kalima..........Minstrel of The Hun
Jenissary......Scout of The Hun
Gon.............Armsman of The Hun
www.the-huns.com
Sosyal ağlarda paylaş

said:
sgecca, 18 November 2003 12:16 tarihinde demiş ki:
benim içim hep wookiee devvo biliyorsun yani başka bir deyişle ben bir ayıyım!! ayrıca dün girmedim çünkü tahmin edersin ki maçım vardı yine yakında zaten ölücem direk[hline]Qi-Gonn Gijinn
Human
Eclipse

O zaman en çok ben online'ım deme kardeşim! :-D

Beyazın eline kimse su dökemez.[hline]Devvo Ki'yyst, Master Creature Handler, Ranger & Sharpshooter
Sosyal ağlarda paylaş

Asıl konuya geri dönüş:

HERKES EVİNİ DİKTİ Mİ ŞEHRE???

SOE forumda az önce okudum, şu an minimum şehir kurma sınırı 5'ten 10'a, village da 15'den 20'e arttırılacak!!! Thunderheart'ın açıklaması bu.

En son dün gece benim bildiğim 19 ev vardı. Benden sonra dikilmiş ev var mı bilmiyorum. Sonuçta 20 sayısını geçmemiz lazım. Village'da ek olarak banka ve Cantina dikebiliyoruz. Halen ev dikmemiş olan arkadaşlardan önemle rica olunur. Lütfen vakit kaybetmeden evinizi dikiniz. Perşembe gecesi seçim olacağından Mühendis'e oy vermeyi unutmayınız. (Mühendise oy vermeyenler tespit edilip PA'nın BHleri tarafından sinek gibi avlanacaktır. :-D)

Guild hall City hall arkasına dikilmiştir. Tekrar üye olmak için:

/tell Devvo, Revhas, Beyaznoc (evet yürüyen halımız aramıza döndü :-D), Muhendis, TOI...[hline]Devvo Ki'yyst, Master Creature Handler, Ranger & Sharpshooter
Sosyal ağlarda paylaş

Yaw aklıma bişi geldi. Malum Türkler ençok Eclipse ve Kettemoorda toplanmış durumda. Biraraya da gelemiyoruz? Şöyle bişi yapsak:

Kettemoordaki arkadaşlar eclipsede birer karakter açsa ve slotlarıyla birer küçük ev dikseler bizim şehre (Bizi de admin yaparsınız kiraları biz öderiz, böyle bi imkan varsa tabi)

Biz de kettemoorda birer karakter açarız, sizin şehre birer ev kurarız.

Her iki taraf da kazançlı çıkar. 20 kişi starporttan istediğimiz yere gideriz.

Nası fikir, ben fazla mı cinlik yapıyorum yoksa???

:-P[hline]Devvo Ki'yyst, Master Creature Handler, Ranger & Sharpshooter
Sosyal ağlarda paylaş

said:
DA2019, 18 November 2003 15:15 tarihinde demiş ki:
Yaw aklıma bişi geldi. Malum Türkler ençok Eclipse ve Kettemoorda toplanmış durumda. Biraraya da gelemiyoruz? Şöyle bişi yapsak:

Kettemoordaki arkadaşlar eclipsede birer karakter açsa ve slotlarıyla birer küçük ev dikseler bizim şehre (Bizi de admin yaparsınız kiraları biz öderiz, böyle bi imkan varsa tabi)

Biz de kettemoorda birer karakter açarız, sizin şehre birer ev kurarız.

Her iki taraf da kazançlı çıkar. 20 kişi starporttan istediğimiz yere gideriz.

Nası fikir, ben fazla mı cinlik yapıyorum yoksa???

:-P[hline]Devvo Ki'yyst, Master Creature Handler, Ranger & Sharpshooter

BENCE COK İYİ FİKİR BOLECE HER İKİ SERVERDA SAYİYİ TUTURMUS OLUR 50 KİSİ TOPLAMAK BAYA ZOR Bİ İS
Sosyal ağlarda paylaş

Yaw bişi diyodum konuyu gene saptırdınız:

Ne diyonuz kettemoorcular??? Karşılıklı slot değiş-tokuşu???

Ayy kendimle iftihar ediorum, başka kimin aklına gelir böyle bişi???

ahahahhahaha :lol:[hline]Devvo Ki'yyst, Master Creature Handler, Ranger & Sharpshooter
Sosyal ağlarda paylaş

***Resimler gözükmüyo ben de link koydum napiim. :(

Resimler için SW Türk'e teşekkürler:

KRALSIN SEN!!!!

http://www.imagedump.com/index.cgi?pick=get&tp=19462

http://www.imagedump.com/index.cgi?pick=get&tp=19464

Uzun saç da yakışıyo:

http://www.imagedump.com/index.cgi?pick=get&tp=19465
[hline]Devvo Ki'yyst, Master Creature Handler, Ranger & Sharpshooter

[Bu mesaj DA2019 tarafından 18 November 2003 16:44 tarihinde değiştirilmiştir]