Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İnsanların okumasını istiyorum

Kendercik

Öne çıkan mesajlar

Geçen gün bu yazıyı bana Estel gönderdi... Güzel şeyler, okuyun... İnsanlara öğütler... Daha çok bir mail zinciri (hani şu kadar kişiye gönderirsen bu kadar, o kadar kişiye gönderirsin şu kadar sürpriz olacak hayatında diyenlerden) şeklindeydi ama kestim kırtpım geriye güzel öğütler kaldı.

· Kepekli prinçten çok ye.

· İnsanlara beklediklerinden daha çok şey ver ve bunu zevk alarak yap.

· En sevdiğin Şiiri ezberle.

· Dinlediğin herşeye inanma, sahip olduğun herşeyi harcama ve istediğin kadar uyuma.

· "Seni seviyorum" dediğinde, cidden söyle.

· Üzgünüm dediğinde, o kişinin gözlerinin içine bak.

· Evlenmeden önce en az 6 ay nişanlı kal.

· İlk bakışta aşka inan.

· Başkalarının düşleriyle asla alay etme.

· Tutkuyla ve derinden sev. Sonradan yara alabilirsin belki,ama hayatı komple yaşamanın tek yolu budur.

· Anlaşmazlık durumlarında, dürüst ol.

· Kimseyi kırma, hakaret etme.

· İnsanları akrabalarına göre yargılama.

· Yavaş konuş, ama hızlı düşün.

· Biri sana, yanıt vermek istemediğin bir soru yöneltirse, gülümse ve en büyük aşkın ve en büyük başarıların daha büyük riskleri olduğunu hatırla.

· Anneni ara.

· Biri hapşırdığında "çok yaşa" de.

· Kaybettiğinde, ders al.

· 3 "S"yi unutma: Kendine Saygı; başkalarına Saygı; herşeyde Sorumluluk.

· Küçük bir anlaşmazlığın büyük bir arkadaşlığı bozmasına izin verme.

· Hata yaptığını farkettiğinde, onu hemen düzelt.

· Telefona cevap verirken gülümse. Seni arayan kişi bunu sesinden anlayacaktır.

· Konuşmaktan, sohbetten hoşlanan bir kadın/erkekle evlen. Yaşlandığınızda, konuşma yeteneğiniz herşeyden daha önemli olacak.

· Biraz yalnız kal.

· Değişikliklere kucak aç, ama değerlerini yitirme.

· Suskunluğun, bazen, en iyi yanıt olduğunu unutma.

· Daha çok kitap oku, daha az televizyon seyret.

· İyi ve saygın bir hayat sür. İleride, yaşlandığında ve geçmişi hatırladığında, birkez daha nasıl zevk aldığını göreceksin.

· Allah'a güven ama arabanı kilitle.

· Evde sevgi dolu bir atmosfer önemlidir. Huzurlu ve uyumlu bir ortam yaratmak için elinden geleni yap.

· Sevdiklerinle anlaşmazlığa düştüğünde, o anki duruma önem ver.

· Geçmiste çok yaşama.

· Satırlar arasını oku.

· Bildiklerini paylaş. Ölümsüzlüğü elde etmenin bir yoludur.

· Gezegenimize karşı nazik ol.

· Dua et. Duada, ölçülemeyecek bir güç saklıdır.

· Sana sevgi gösterisinde bulunan birini engelleme.

· Başkalarının işine burnunu sokma.

· Onu öperken gözlerini kapatmayan bir kadın/erkeğe güvenme.

· Yılda birkez hiç gitmediğin bir yere git.

· Çok para kazanıyorsan eğer, hayattayken, başkalarına yardım et. Bu, şansın sana verebileceği en büyük tatmindir.

· Unutma, istediklerini elde edememek, bazen büyük bir şanstır.

· Bütün kuralları öğren, sonra bazılarına uyma.

· İki insan arasındaki aşkın birbirine duydukları gereksinimden daha büyük olduğu ilişkinin en iyi ilişki olduğunu unutma.

· Başarını, onu elde etmek için vazgeçmek zorunda kaldığın şeylere bağlantılı olarak değerlendir.[hline]Selamon, 06 October 2003 20:20 tarihinde demiş ki:
"cem uzan ın ipiyle kuyuya inilmez"

[Bu mesaj Kendercik tarafından 14 November 2003 21:03 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ben de 100% uyguladığımı söylemiyorum ama gerçekten büyük ölçüde değer veriyorum tüm bunlara... Gerçekten çok hafifliyor hayat. Büyüleyici şeyler. İşte benim dediğim bunları çevremize yayalım. Ne bileyim print edin annenize babanıza okutun mesela[hline]Selamon, 06 October 2003 20:20 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Kendercik, 14 November 2003 21:18 tarihinde demiş ki:
ben de 100% uyguladığımı söylemiyorum ama gerçekten büyük ölçüde değer veriyorum tüm bunlara... Gerçekten çok hafifliyor hayat. Büyüleyici şeyler. İşte benim dediğim bunları çevremize yayalım. Ne bileyim print edin annenize babanıza okutun mesela[hline]Selamon, 06 October 2003 20:20 tarihinde demiş ki:

Değer vermen çok güzel.
Print edip ağaçlara asabiliriz veya elektrik direklerine,apartman kapılarına vs..[hline]Kuzu
Sosyal ağlarda paylaş

bu mesajın üstünde yazan hedeleri ben kendimce şöyle açıkladım:

1- Bu mesajı aldıysanız sizi seven birileri var. (sizleri seviyorum ki böyle birşeyi okumanızı istiyorum)
2- ne kadar çok insana gönderirseniz hayatınızda o kadar çok sürpriz yaşayacaksınız... (insan çevresini değiştirirse sürprizler yaşaması doğaldır...)
bunun gibi şeyler... Kısacası bu şeyler benim için hede hödöden ibaret değil[hline]Selamon, 06 October 2003 20:20 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

Güzel şeyler tabi ama bana daha çok özentilik gibi geldi diycem derdimi anlatamıycam ama tam Yok kepekli pirinç ye yok en sevdiğin şiiri ezberle yok bütün kuralları öğren bazılarına uyma. Yani bunları okuyupta bunları yaptıktan sonra mutlu olucağını düşünüp bunlara özenen insanlar olabilir benim hoşuma gitmedi bence herkes kendi hayatı için böyle bir liste çıkarmalı ama !kendi! yapmalı bu listeyi başka insanların dediklerini taklit edermişçesine yapmak değil...[hline][b]''Nindyn vel'uss malar xuil phindaren zhal'la lor ulu uk uktan 'udtila naut doera natha phindar. Ka dos l'inya verve wund l' rendan l' rendan mziln l'inyan wund dos.''
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Selocan, 14 November 2003 21:07 tarihinde demiş ki:
hepsini okudum.
bunlar hayata dair el kitabı gibi küçük kitapçıklar oluyor onlarda yazanlar sanırım.[hline]If only I could breathe to see the sun of May...

Dediğim bu aslında insanların hayatını çerçevelemeye çalışmak yanlış yani bi kitap okuyupta ondan etkilenirsen ve hemen yazanları yapmaya çalışırsan bu hayatını satmak olur bence, kararsızlık ve öznetilik hatta. Neyse ben derdimi anlatamıycam ama içten içe birden gıcık kaptım bu yazanlara :p[hline][b]''Nindyn vel'uss malar xuil phindaren zhal'la lor ulu uk uktan 'udtila naut doera natha phindar. Ka dos l'inya verve wund l' rendan l' rendan mziln l'inyan wund dos.''
Sosyal ağlarda paylaş

Çok hoş tabi de böyle "nasıl yaşamalıyım" listesi yapıp bunlara uyarak yaşamak bi parça kendinize çeki düzen vermenizi sağlasa da, içinizde bi boşluk da bırakacağı kesin.

Hayat monotonlaşmaya başlayabilir.

Ara sıra dağıtmalıdır insan. Hata da yapmalıdır. Ders almadan da hata yapmalıdır.

Afedersiniz bazen sıçıp batırmaya, herşeyi kaybetme noktasına gelmeye de ihtiyaç vardır kanımca..

Gönlünüzce yaşayın derim.. nasıl mutlu olucaksanız, nasıl tatmin olucaksanız o şekilde yaşayın. belirli bişeyi takip etmeden özgürce yaşayın.. Kendinizi bulun.[hline]Trust in my self-righteous suicide
I cry, when angels deserve to die!

Phann - Exca/Hib

Hatırlar mısın bir aralar OSI'de etrafa para saçan Wacky diye onurlu bi mage vardı... Verin lan paraları geri!
Sosyal ağlarda paylaş

Ben okumadan gectim direk (hayvanim ya)
Ama eminim ki Wacky direk cevap yazdi okumadan beniim gibi.
Cunku o insan deil (elimde kanitlar var)[hline]Evil friend with every1,till blade thrust into body...Ariakan...
..........RIM RIM RIM RIM RIM RIM ..........
:rock::rock::rock::rock::rock::rock::rock:
Sosyal ağlarda paylaş

O kanıtları sana veren eşek kafama mı yansam, senin eşekliine mi yansam :p[hline]Trust in my self-righteous suicide
I cry, when angels deserve to die!

Phann - Exca/Hib

Hatırlar mısın bir aralar OSI'de etrafa para saçan Wacky diye onurlu bi mage vardı... Verin lan paraları geri!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...