Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Klasik - Elektro - Bass - Akustik Vs.

shapshal

Öne çıkan mesajlar

şimdi akustiğin olağanüstü bir sesi var bence. böyle doğal, kıtır kıtır..

*!yummy yummy*

akustikle arpej atmak ve ritm çalmak çok zevklidir. çalarak söylemek ayrı bir zevktir, ama yetenek gerektirir. herkes beceremez, becerebilen için büyük zevktir. kızlar da çok sever ayrıca ehi ehi.

*!göz kırpar*

(ne yazik ki bende yok bu yetenek bühğ)

neyse, akustiğin zor basılma olayına gelince. gitarı ilk eline aldığında hiç bir gitarı düzgün çalamazsın, elektro dahil. parmak uçlarının derisinin sertleşmesi gerekir, nasır gibi. hatta nasır da diyor çoğu kişi. bu da iyi çalışırsan 3-4 günde oluyor (daha geçen hafta test ettim, 3 ay çalmadığım için inen nasırım 3 günde yaklaşık eskisi gibi oldu).

parmak uçların sertleştikten sonra elektro gitarın tellerini hissetmiyorsun bile. akustik gitarında tellerini ise bastırman gerekiyor, telleri yine pek hissetmemene rağmen uzun süre çaldığında telleri devamlı bastırdığın için ellerin acımaya başlıyor. öyle korkulcak bir şey yok.

akustik çalan biri telleri hep bastırmaya alıştığı için elektroya geçince de hızlanıyor. ama bunun için elektro çalmak isteyen birinin akustikle başlaması fikri de bence pek mantıklı değil.

neyse fazla uzattım, hepsi güzel kardeşim.. çal işte. ;)[hline]Pretty women make us buy beer,
Ugly women make us drink beer.
[Al Bundy]
Sosyal ağlarda paylaş

walla ben annemin 30 senelik 18 perde çekoslavak akustiğğiyle başladım.la minor basmak bile zordu o gitarda.bare basınca falan işaret parmağımda iz kalıodu.ama o gitara alıştığım için şu an herhangi bir gitara alışabiliorum.mesela şu anda kullandığım washburn w1-24 ün klavyesi diğer elektrolara göre daha kalın ancak hem ellerim büyük olduğundan hemde o eski akustiğe alışmış olduğumdan rahat solo çalabiliorum.yani neymiş...

akustikle başlamak avantajmış
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Mirage, 15 November 2003 16:30 tarihinde demiş ki:
e tamam işte daha ne, çal güzel güzel. millet akustik için yırtınıyor (ben mesela eheh).[hline]Pretty women make us buy beer,
Ugly women make us drink beer.
[Al Bundy]

elektronun yerini tutar mı ki[hline]MeTallica
bi gün şu gitarı sökecem kararlıyım!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...