Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

"Kendin" olmak

Bone

Öne çıkan mesajlar

said:
unity100, 04 November 2003 18:05 tarihinde demiş ki:
said:
Hellsing, 04 November 2003 18:04 tarihinde demiş ki:
Unity antalyalımısın ?
Antalya dersen 100 de 99 dur 1 kısmıda kumluca vs yerlerde bulursun belki

abi kumluca ? o oran icin deger mi gidip tirmalamaya.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
www.tokaci.com(oscommerce customization)
turkiye.bookturkey.com
aaa bunu unutmusum pek severim: www.bookturkey.com

Abi dengeleri ne değiştirebilirsin nede karşı çıkabilirsin ist yi bilmem ama antalyada işler böyle yürüyor.Burdan hoşlanmıyorum bu yüzden ayrıca bunları normal liselilerin pek hoşlanmadığı kollejli biri olarak söylüyorum.Saçma bir cümle olucak ama maddiyat ve maneviyatın arasında dengede durabilirsen olayların nasıl işlediğini görüp hayrete düşebilirsin.ama 2 taraftada olmaman gerek
Sosyal ağlarda paylaş

ay lol!
maddiyatçılık dışında bir sürü değişken sayıp döken, olayı bu konudan uazklaştırmak için kıçını yırtan bendeniz maddiyatçıyım, sen herşeye maddiyatçı dediğin halde değilsin, bu yüzden anlaşamıyoruz di mi?
öeh...

antalyanın temsili olup olmaması konusunda:
değildir efendim.
eğer öyle olsa bütün araştırma şirketleri kıçlarını kaldırmadan antalyada ya da "temsili" herhangi bir şehirde yapar bitirirlerdi araştırmalarını. salak mı bunlar 10 ilde araştırma düzenleyip maliyet şişirsinler. her allahın günü araştırma şirketleriyle muhattap oluyorum. dediğin şeyi herhangi birinden bir çalışana göstersem çok güler...

neyse, dayanamayıp cevap yetiştiriyordum, şimdi toplantıya giriyorum, bu sefer susarım inşallah :)

sana iyi akşamlar...
Sosyal ağlarda paylaş

Hmmm...

Hayatın içinden geçen hadiseleri ayrıştırarak yorumlama çabası üzgünüm ama boş bence. Hiçbir olguyu oluşu kendi başına (ki bu Tüm hatun kısmısı maddiyatçıdır mantığıda uymaktadır) yorumlamak değerlendirmek doğru olmaz. Çünkü hayat denilen bu çok oyunculu filmin içinde binlerce eşsiz nitelikte hadise olmaktadır. Aksini iddia etmek içino olayların tümümnün içerisinde olmak bunların hepsini bilmek, görmek ve yaşamak gerekir.

Genelleme neden yanlıştır?

Genellemeler yapan kişiden başka insanlara ait hayatları, fikirleri, olaylarıda kendi söylediğin gibi yansıtmaya soyunan bir mantık kurma eylemidir. Bu eylemi gerçekleştirmeye kimsenin hakkı yoktur çünkü bu güce sahip insanoğlu yoktur. Yapan insanoğlu bu güce sahip olduğunu iddia ederek komik bir önerme sunmuş olur ortayaki mantık çerçevesinde bakan insan bunun bu şekilde olduğunu görür.

Sorarım benim 5 senelik sefgilim her param olmadığında elinde avucundakini benimle paylaşacak kadar beni seviyorsa bunu hiç yüzünü görmediğim bir insan nasıl bilebilir, bu duyguyu, buradaki sevgilin için herşeyinden vazgeçebilme hadisesini bu iki insandan başka kimseyi ilgilendirmeyen hadiseyi üçüncü bir şahıs nasıl yorumlayabilir.

Bunun adı açıktır "Ahkam Kesmek" kıraathanelerde genellikle vukuu bulan insanımız tarafından çok sevilen bir olay.

Olasılık hesaplarına girince bir notum olsun Matematiğe aşık olunmaz, Matematik hesaplarla karın doymaz ve Matematik tek başına hiçbir derde çare olmaz. Dolayısı ile genelleme yaparken evreni Matematik ile hesaplıyorsanız bana sevgi+korkunun neye eşit olduğunu söyleyiniz.

Mantık güzel bir bilim dalı vesselam. Fakat hiçbir bilim dalı yalın olarak net bir insani olguyu yansıtmaz. Bilim dalları yıllar önce bu önermelerin yanlışlığının farkına vararak kendilerine hibrid başka dallar oluşturmuş bazılarıda oldukları gibi kalmıştır. İnsan bilimi, Aşkoloji gibi bilim dalları olmadanda bunlar asla net cevap bulamazsınızdır.

Esas topike gelirsek Kendin olmak neden iyidir?

Kendin olmak insanın korkularını, eksikliklerini gizlemek amacı ile yaptığı ruhsal olarak sağlıksız, başkalarını aşşağılayan davranışlar bütününün olmadığı yalın bir durumdur. Kendin olmak iyidir çünkü yalan söylemek kötüdür (her yalan değil ;-))[hline]"Onzac" Clan Martian Artist
"Ederan" Clan Fixör
"Story of SadButcher"

There are 10 types of people in the world, those who can read binary, and those who can't.
Sosyal ağlarda paylaş

Unity, ben izninle biraz daha açık olayım; düpedüz saçmalıyorsun. Amacın tartışmak değil belli ki, sadece ortaya attığın laftan sonra mümkün olan en az kayıpla geri çekilmeye ve savaşı kazanılmış göstermeye çalışıyorsun.

Ben de Antalya'da yaşıyorum, ve sana katılıyorum; buralarda genellikle en önemli kriter maddi durumun. ("Genellikle" bu cümlenin anlamı açısından önemli, hatta çok önemli bir sözcüktür, o sözcük olmasa ben de saçmalıyor olurdum)

Gelgelelim, senin kastettiğin, benim de varlığına katıldığım 'kadınlığını maddi rahatlık için kullanan hatun kişiler'in dışında da kadınlar tanıyorum ben burada. Benim çevremde bu ikinci gruptakiler pek istisna değiller; kadın dost/arkadaşlarımın tamamı (tanıdık demiyorum, dikkat) bunlardan oluşur, zira insan kendi yakın çevresini kendisi yaratır.

Oturup iki çift laf etmekten keyif alacağım düzeyde, aklıbaşında, yetişmiş / kendini yetiştirmişve buna bağlı olarak maddi durumlarımız arasında uçurumlar bulunmayan kadınlar böyle benim çevremde. (Evet, arkadaşlarım genellikle erkek, ve fakat bu durum bu standartlara uyan kadın sayısının en azından benim çevremde az olduğunu gösterir, olmadığını değil)

Iki insan eğer alışkanlıkları arasında ciddi farklar varsa yoğun bir paylaşımı sürdüremez, hele ki beraber yaşamayı kesinlikle başaramazlar. Bu farkların nedeni maddi, kültürel, ya da dini olabilir, sonuç aynıdır. Buradan hareket edip "her kadının fiyatı vardır" demek, "bir kadın kıçını başını gösterip her erkeğe her türlü maymunluğu yaptırabilir" demek kadar abuktur. Fakat Türkiye'de her iki önermeninde büyük oranda doğru olduğu bence de tartışılmaz. Tekrarlayalım; hangi oranda? Büyük oranda.

Istisnasız değil yani.[hline]Bir çöpümüz var diye heryerin çöp kokmasına karşıyım ben...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Emaleth, 04 November 2003 18:16 tarihinde demiş ki:
ay lol!
maddiyatçılık dışında bir sürü değişken sayıp döken, olayı bu konudan uazklaştırmak için kıçını yırtan bendeniz maddiyatçıyım, sen herşeye maddiyatçı dediğin halde değilsin, bu yüzden anlaşamıyoruz di mi?
öeh...

sana maddiyatci demis miyim ? senin modern toplumumuzdaki f lerin davranislarini rasyonalize etme cabalarin sirasinda susleyip ortaya koydugun seyler aslinda maddiyatciligin kisvelenmis halidir dedim. pek de bir degisken soylemedin aslinda maddiyatcilik temeline oturmayan zaten.

said:

antalyanın temsili olup olmaması konusunda:
değildir efendim.
eğer öyle olsa bütün araştırma şirketleri kıçlarını kaldırmadan antalyada ya da "temsili" herhangi bir şehirde yapar bitirirlerdi araştırmalarını. salak mı bunlar 10 ilde araştırma düzenleyip maliyet şişirsinler. her allahın günü araştırma şirketleriyle muhattap oluyorum. dediğin şeyi herhangi birinden bir çalışana göstersem çok güler...

ha yani modern bir sehrimiz olarak antalya turkiyede gelir duzeyi iyi olan kesimleri temsil etmiyor yani. biz agrinin baydribucak koyundeki kisilerle ilgilenmiyoruz zaten onlari hic tartisma icerisine almadik bile. bizim icin onemli olan turkiyenin bizim icinde bulundugumuz yasam ortaminda temsil edebilirlik, ve bu olcutte gayet guzel temsil ediyor. bol bol gulsun arkadaslar.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

said:
SadButcher, 04 November 2003 18:24 tarihinde demiş ki:

Genelleme neden yanlıştır?

Genellemeler yapan kişiden başka insanlara ait hayatları, fikirleri, olaylarıda kendi söylediğin gibi yansıtmaya soyunan bir mantık kurma eylemidir. Bu eylemi gerçekleştirmeye kimsenin hakkı yoktur çünkü bu güce sahip insanoğlu yoktur. Yapan insanoğlu bu güce sahip olduğunu iddia ederek komik bir önerme sunmuş olur ortayaki mantık çerçevesinde bakan insan bunun bu şekilde olduğunu görür.

Sorarım benim 5 senelik sefgilim her param olmadığında elinde avucundakini benimle paylaşacak kadar beni seviyorsa bunu hiç yüzünü görmediğim bir insan nasıl bilebilir, bu duyguyu, buradaki sevgilin için herşeyinden vazgeçebilme hadisesini bu iki insandan başka kimseyi ilgilendirmeyen hadiseyi üçüncü bir şahıs nasıl yorumlayabilir.

Bunun adı açıktır "Ahkam Kesmek" kıraathanelerde genellikle vukuu bulan insanımız tarafından çok sevilen bir olay.

Olasılık hesaplarına girince bir notum olsun Matematiğe aşık olunmaz, Matematik hesaplarla karın doymaz ve Matematik tek başına hiçbir derde çare olmaz. Dolayısı ile genelleme yaparken evreni Matematik ile hesaplıyorsanız bana sevgi+korkunun neye eşit olduğunu söyleyiniz.

burada 50 tane insan cikmaz betimledigin standartlarda olan.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

said:
unity100, 04 November 2003 18:10 tarihinde demiş ki:antalya turkiyenin her bir yerinden goc almis olan nispeten gelir duzeyi iyi olan bir kesimin yasadigi bir ortam, herhangi bir buyuk turkiye sehrini rahatlikla temsil eder.

Antalya bir büyük Türkiye şehrini kesinlikle temsil edemez; gelir düzeyi ile kültür düzeyi arasında uçurum olan bir şehirdir. Ankara, Istanbul, Izmir gibi diğer büyük şehirlerde ortalama gelire sahip olmanın ön koşulu iyi bir eğitimken, burada aynı gelire sahip olmak için iyi bir eğitime gerek yoktur.

Bu arada eğitimden kastım sadece diplomadır, yoksa burada kişi başına düşen kitap / gazete sayısı konusunda yorum yapmaya korkuyorum.[hline]Bir çöpümüz var diye heryerin çöp kokmasına karşıyım ben...
Sosyal ağlarda paylaş

Öte yandan, sen kalkıp böyle abuk bir laf edersen, benimde hem yakın çevrem / ailemin bayan üyelerini, hem de senelerdir duygusal anlamda ilişkiler yaşamış olduğum olduğum insanları da dahil etmiş olursun o cümleye ki, işte o zaman bende sinirlenirim.

Höh be, hayatta artarda mesaj atan bir insan değilim ben. Tartışacaksanız mantıklı tartışın, amaç karşıdakini susturmak değil sonuca varmak olsun rica ederim.[hline]Bir çöpümüz var diye heryerin çöp kokmasına karşıyım ben...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Nefr, 04 November 2003 18:29 tarihinde demiş ki:
Unity, ben izninle biraz daha açık olayım; düpedüz saçmalıyorsun. Amacın tartışmak değil belli ki, sadece ortaya attığın laftan sonra mümkün olan en az kayıpla geri çekilmeye ve savaşı kazanılmış göstermeye çalışıyorsun.

hic de oyle bir davranis bicimi goremiyorum. benden baska insanlar da maddiyatci f lerin cogunlukta oldugunu soyledi, hepimiz sacmaliyoruz o zaman, istisna pozisyonunda bulunan kisiler hayir diyor diye degisiveriyor oyle mi. tartismiyorum, burada bir toplumsal gercegi ortaya koyuyorum.

said:

Ben de Antalya'da yaşıyorum, ve sana katılıyorum; buralarda genellikle en önemli kriter maddi durumun. ("Genellikle" bu cümlenin anlamı açısından önemli, hatta çok önemli bir sözcüktür, o sözcük olmasa ben de saçmalıyor olurdum)

Gelgelelim, senin kastettiğin, benim de varlığına katıldığım 'kadınlığını maddi rahatlık için kullanan hatun kişiler'in dışında da kadınlar tanıyorum ben burada. Benim çevremde bu ikinci gruptakiler pek istisna değiller; kadın dost/arkadaşlarımın tamamı (tanıdık demiyorum, dikkat) bunlardan oluşur, zira insan kendi yakın çevresini kendisi yaratır.

birincisi zaten genellikle deyince cogunlugu betimlemis olursun, ve nitekim zaten oyle, ikincisi de burada tartistigimiz sey kadinligini maddi menfaati icin kullananlar degil, hayattaki secimlerini ONCE maddi kriterleri goz onunde tutarak yapanlar.

said:

Oturup iki çift laf etmekten keyif alacağım düzeyde, aklıbaşında, yetişmiş / kendini yetiştirmişve buna bağlı olarak maddi durumlarımız arasında uçurumlar bulunmayan kadınlar böyle benim çevremde. (Evet, arkadaşlarım genellikle erkek, ve fakat bu durum bu standartlara uyan kadın sayısının en azından benim çevremde az olduğunu gösterir, olmadığını değil)

maddi durumlariniz arasinda ucurum yoksa zaten bu tartismada bir karsi ornek olamaz. cunku ucurumunuz yoksa sen karsindaki f nin gozunde ilk ve esik deger olan 'sosyoekonomik denklik' kisvesiyle gizlenmis maddiyat esigini gecmissin demektir.

said:

Iki insan eğer alışkanlıkları arasında ciddi farklar varsa yoğun bir paylaşımı sürdüremez, hele ki beraber yaşamayı kesinlikle başaramazlar. Bu farkların nedeni maddi, kültürel, ya da dini olabilir, sonuç aynıdır. Buradan hareket edip "her kadının fiyatı vardır" demek, "bir kadın kıçını başını gösterip her erkeğe her türlü maymunluğu yaptırabilir" demek kadar abuktur. Fakat Türkiye'de her iki önermeninde büyük oranda doğru olduğu bence de tartışılmaz. Tekrarlayalım; hangi oranda? Büyük oranda.

aliskanliklar ve materyal degerler farkli seylerdir.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Nefr, 04 November 2003 18:35 tarihinde demiş ki:
Unity, kabul et; "burada 50 tane bile insan çıkmaz" ile "istisnasız" arasındaki fark; "saçmalamak" ile "hatalı fikir ortaya atmak" arasındaki fark kadar ciddidir.[hline]Bir çöpümüz var diye heryerin çöp kokmasına karşıyım ben...

bu bilmemkacbin uyeli forumdaki 50 kisi, benim gozumde aynen milli piyangonun bana cikmasi gibi bir seydir. aynen daha once defalarca soyledigim sekilde toplum icerisinde yuzde 0.05 lik bi kesimin benimle kafa kafaya gelme olasiligi gibi. piyangoya bel baglamak, aynen kafa ustu betona atlamak kadar naifcedir.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Nefr, 04 November 2003 18:37 tarihinde demiş ki:
Öte yandan, sen kalkıp böyle abuk bir laf edersen, benimde hem yakın çevrem / ailemin bayan üyelerini, hem de senelerdir duygusal anlamda ilişkiler yaşamış olduğum olduğum insanları da dahil etmiş olursun o cümleye ki, işte o zaman bende sinirlenirim.

Höh be, hayatta artarda mesaj atan bir insan değilim ben. Tartışacaksanız mantıklı tartışın, amaç karşıdakini susturmak değil sonuca varmak olsun rica ederim.[hline]Bir çöpümüz var diye heryerin çöp kokmasına karşıyım ben...

ortaya koydugum savlarin hepsi gerekceli ve izahatlidir mantiksiz bir yan da yok, birkac sayfa onceye gidersen ayni durumu gozlemlemis baska sahislarin ayni dogrultudaki postlariyla karsilasirsin.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

daha once bir arkadasimiz muhendislik okuyorum ve sapim dedi. neden sap ? neden kendi universitemde, baska arkadaslarimizin kendi universite ve bolumlerinde gozlemledigi gibi genelde sap oluyorlar ? ya da universitede cazip bir sahis degilken mezun olur olmaz neden birdenbire caziplik basamaklarini yuzer yuzer tirmanip da yuzune bakilabilir oluyor insanlar ? 1 yil icerisinde aniden maneviyatlari, espri yetenekleri, duyarliliklari degistigi icin mi ?

dupeduz materyalizmdir bu, universitede daha cazip secenekler vardir, mezun olurken secenekler azalir, sahisin maddi durumu yerine gelince birden cazip duruma gecer. period.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

Unity tartışmıyorsun, demagoji yapıyorsun.

O bazı bölümlerini kalınlaştırıp alıntıladığın bölümde "gelirimiz arasında uçurum olmayan" tanımının önünde "...na bağlı olarak" demişim. Paragrafın içindeki cümleyi bütünden koparıp saptırmak neyse de, cümleleri bölme bari.

Üstelikte senin dışında hiç kimse kalkıp "istisnasız böyle" demedi şu topicte; aynı anlamda farklı şekilde saçmalayan bir başka arkadaş hariç.[hline]Bir çöpümüz var diye heryerin çöp kokmasına karşıyım ben...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Nefr, 04 November 2003 18:47 tarihinde demiş ki:
Unity tartışmıyorsun, demagoji yapıyorsun.

O bazı bölümlerini kalınlaştırıp alıntıladığın bölümde "gelirimiz arasında uçurum olmayan" tanımının önünde "...na bağlı olarak" demişim. Paragrafın içindeki cümleyi bütünden koparıp saptırmak neyse de, cümleleri bölme bari.

Üstelikte senin dışında hiç kimse kalkıp "istisnasız böyle" demedi şu topicte; aynı anlamda farklı şekilde saçmalayan bir başka arkadaş hariç.[hline]Bir çöpümüz var diye heryerin çöp kokmasına karşıyım ben...

ben demagoji yapiyorsam sen de populizm yapiyorsun o zaman. ne demek 'ailemi de icine soktun' demek. neden o zaman turk milletinden adam olmaz dendiginde de hemen araya girip 'ailemi de icine soktun' demiyorsun ?

istisna, daha once de soyledim, benim icin OLMAYAN bir kavramdir. istisnalar kaideyi bozmaz seklinde bir argo atasozu bile yerlesmis su toplumumuzda, istisna sayida milli piyango milyoneri var, yakin cevrenizde kac kisi boyle piyangocu ? evet tekrar tekrar soyledim, tekrar soyluyorum, istisna benim icin yok demektir. birisi cikip da bak biz variz biz toplum icerisinde 0.05 yuzdelik bir kesimi olusturuyoruz heey derse ben de sizin benim hayatima bir etkiniz yok dolayisiyla bir etken degilsiniz derim.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

Birde şöyle ifade etmeyi deneyeyim; eğer sen yakınlaşmaya çalışacağın hatun kişiyi genel olarak "motor" diye tabir ettiğimiz, kadınlığını maddi rahatlık için kullanan gruptan seçiyor ve önce kıçına başına bakıyorsan, o gruptan çıkardığın kadınlar seni cüzdanına göre değerlendirince "tüm kadınlar maddiyatçı" demeyeceksin.

Sorun sende yani, mühendislikte veya parada değil.[hline]Bir çöpümüz var diye heryerin çöp kokmasına karşıyım ben...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
unity100, 04 November 2003 18:50 tarihinde demiş ki:
...istisna, daha once de soyledim, benim icin OLMAYAN bir kavramdir.

Bu ne demektir şimdi ya? Aklıbaşında bir cümle mi bu yani? "Olasılık" demiyoruz, "istisna" diyoruz.

Bu durumda kasma kendini bence, şu topicte seninle tamamen aynı fikirde olan insan yok, yani sen yoksun unity, uzatma istersen yok başına.

Popülizm yapıyor olmama gelince; hayır, sadece sen yine anlamı saptırıyorsun. Öncelikle verdiğim örnek sadece ailemden ibaret değil, sonrada oradaki örneğin amacı "tanıdığım ve varolduğunu bildiğim insanlar" olduğunu anlatmak.[hline]Bir çöpümüz var diye heryerin çöp kokmasına karşıyım ben...

[Bu mesaj Nefr tarafından 04 November 2003 18:54 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Nefr, 04 November 2003 18:50 tarihinde demiş ki:
Birde şöyle ifade etmeyi deneyeyim; eğer sen yakınlaşmaya çalışacağın hatun kişiyi genel olarak "motor" diye tabir ettiğimiz, kadınlığını maddi rahatlık için kullanan gruptan seçiyor ve önce kıçına başına bakıyorsan, o gruptan çıkardığın kadınlar seni cüzdanına göre değerlendirince "tüm kadınlar maddiyatçı" demeyeceksin.

Sorun sende yani, mühendislikte veya parada değil.[hline]Bir çöpümüz var diye heryerin çöp kokmasına karşıyım ben...

resmen demagoji yapiyorsun. benim cevremi, yakin arkadaslarimi sectigim insanlari 'motor' sinifina sokarsan kalkip kizarim ben de. - bak ne kadar kolaymis degil mi.

daha once de senin dikkatli okumadigin postlarimda belirttigim gibi bu yargilarim benim kendi yakin cevremden caresizce cikardigim yargilar degildir. 18 bin kisilik ortadogu teknik universitesinde benim, diger boyle ozgur ve sosyal ortamlarda benim akli buradaki insanlar kadar calisan arkadaslarimin, ve mezun olduktan sonra girdikleri kallavi islerde ve modern cevrelerde calisan sinifdaslarimin toplu deneyimleri ve icinde bulunduklari cevrelerin geneline yayilan gozlemleridir.

sorun bende degil, gayet ve gayetle hatta emanin dahi bazi postlarinda kendisinin de belirttigi gibi MUHENDISLIKTE, 'SOSYOEKONOMIK ESITLIKTE'.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

Okumadım seninkini ama editledim mesajı, tekrar bak

Okudum şimdi, cevap; Bak yine böldün cümleyi. "Eğer böyleyse" ile "bu böyledir" arasındaki fark "saçmalamak" ile "yanılmak" arasındaki farktır bence yine. Ya da "istisnasız" ile " genel olarak" arasındaki fark gibidir diyeyim.

[Bu mesaj Nefr tarafından 04 November 2003 18:57 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Nefr, 04 November 2003 18:53 tarihinde demiş ki:
Bu ne demektir şimdi ya? Aklıbaşında bir cümle mi bu yani? "Olasılık" demiyoruz, "istisna" diyoruz.

Bu durumda kasma kendini bence, şu topicte seninle tamamen aynı fikirde olan insan yok, yani sen yoksun unity, uzatma istersen yok başına.

Popülizm yapıyor olmama gelince; hayır, sadece sen yine anlamı saptırıyorsun. Öncelikle verdiğim örnek sadece ailemden ibaret değil, sonrada oradaki örneğin amacı "tanıdığım ve varolduğunu bildiğim insanlar" olduğunu anlatmak.[hline]Bir çöpümüz var diye heryerin çöp kokmasına karşıyım ben...

gayet aklibasinda bir cumle. istisnalar adi uzerinde toplumda azinlik olan, ve gunluk hayatta etkileri az olan seylerdir. bir seyin benim hayatimda etkisi yoksa, benim arkadaslarimin, akrabalarimin, onlarin eslerinin dostlarinin etkisi yoksa onlar bu insanlar icin yok demektir.

bunun da otesinde, kendin de soyledin, kac tane aranizda sosyoekonomik ucurum olan senden sosyoekonomik olarak kat be kat ileride olan kisilerle arkadasligin var ? mevzu bu zaten.

bak ucbes sayfa onceye benimle ayni fikirde olan insanlar gorursun.

ben de kendi hayatimdan, kendi hayatima giren hic de azimsanmayacak insanlarin ve onlarin hayatina giren insanlarin deneyimlerinden ve gozlemlerinden ornek veriyorum, senin orneklerin ne kadar gecerliyse benimkiler de o kadar gecerli.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

Öte yandan, senin kendinden ve kendi çevrenden çıkardığın tartışılmaz yargılar ile benim kendimden ve kendi çevremin yaşantılarından ulaştığım sonuçlar çok farklı. Ben ne benim ne de çevremin "aşk" ilişkilerinde (bak burası önemli, aşk diyorum seks değil) önce cüzdana baktığını görmedim hatun kişinin.

Demek ki ısrar etmek zorundayım; sizin yaşantılarınızda "istisna" yoksa, bu durumda sorun sizde, zira benim senin deney alanın olan ODTÜden de az çok bir çevrem var aynı sorundan muzdarip olmayan, ODTÜ bile değil yani sorun.

[Bu mesaj Nefr tarafından 04 November 2003 19:02 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

okumadiysan benimkini nasil cikip da seninle ayni fikirde olan yok diye salliyorsun, git 2. sayfadan itibaren bir daha bak benimle ayni dogrultuda gorus belirten insanlarin yazdiklarini gorursun. simdi terbiyesizlik edip o sahislarin postlarini burada senin yersiz 'ayni fikirde olan yok' iddani curutmek icin alinti yapmayacagim.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Nefr, 04 November 2003 19:01 tarihinde demiş ki:
Öte yandan, senin kendinden ve kendi çevrenden çıkardığın tartışılmaz yargılar ile benim kendimden ve kendi çevremin yaşantılarından ulaştığım sonuçlar çok farklı. Ben ne benim ne de çevremin "aşk" ilişkilerinde (bak burası önemli, aşk diyorum seks değil) önce cüzdana baktığını görmedim hatun kişinin.

Demek ki ısrar etmek zorundayım; sizin yaşantılarınızda "istisna" yoksa, bu durumda sorun sizde, zira benim senin deney alanın olan ODTÜden de az çok bir çevrem var aynı sorundan muzdarip olmayan, ODTÜ bile değil yani sorun.

[Bu mesaj Nefr tarafından 04 November 2003 19:02 tarihinde değiştirilmiştir]

bizde sorun yok, gayet neseli, normal ve arzu edilebilir bir cevre olusturuyoruz. fakat bu toplumun icerisinde bulundugu BUYUK COGUNLUGUN maddiyatci oldugunu gormemize engel olmadigi gibi, senin ya da bizim cevremizde bulunabilecek ISTISNALARIN toplumun icerisinde YOK addedilebilecek kadar kucuk bir azinlik oldugu gercegini hicbir sekilde degistirmez.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...